کدام گروه خونی در مقابل کرونا مقاومت دارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۹    ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ کد خبر: 162668 منبع: پرینت

مستعدترین بیماران مبتلا به خون گروه II تعلق دارند و بیشترین مقاومت در مقابل کرونا در گروه I می‌باشد.
به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان چینی تأیید كرده اند كه گروه های خونی بر آسیب پذیری فرد از كروناویروس تأثیر می گذارد. بر اساس تحقیقات دانشمندان چینی، مستعدترین بیماران مبتلا به خون گروه II تعلق و بیشترین مقاومت در مقابل کرونا در گروه I می‌باشد.

نتایج این کار علمی در نشریه medRxiv منتشر شده است.
کارشناسان گروه های خونی مختلف سیستم AB0 را در 2173 بیمار مبتلا به COVID-19 از سه بیمارستان ووهان و شنژن با توزیع گروه های خونی در افراد سالم که در همان مناطق زندگی می کنند مقایسه کردند.

در بین افراد سالم، سهام گروه‌های A ، B ، AB و 0 به ترتیب 2.16 ، 24.90 ، 9.10 و 33.84 درصد و برای بیماران - 37.75 ، 26.42 ، 10.03 و 25.80 است.
بنابراین، افراد مبتلا به گروه A دو برابر بیشتر از افراد مبتلا به عفونت کروناویروس هستند و افرادی که گروه 0 دارند 1.3 برابر کمتر است. در عین حال ، سن و جنس در این خصوص تأثیر نمی گذارد.
گروه‌های خونی سیستم AB0 با حضور ژنهای A ، B ، 0 و غیره تعیین می شوند که انواع مختلف آنزیم گلیکوزیل ترانسفراز را رمزگذاری می کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا به عنوان بیماری همه گیر جهانی، تا کنون بیش 173هزار نفر در158کشور جهان، به این ویروس مبتلا شده‌اند و 6 هزار و 600 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
بر مبنای آمارهای رسمی جهانی، کشور چین با 80 هزار و 880 مورد ابتلا و بیش از سه هزار مورد جان باخته، همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در جهان قرار دارد؛ این در حالیست که روند شیوع ویروس کرونا در این کشور سیر نزولی یافته است.
در اروپا کشور ایتالیا با 25 هزار مورد ابتلا و بیش از هزار مورد جان باخته، در مقام دوم جهانی پس از کشور چین قرار گرفته است.

هفته گذشته، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که اروپا به کانون اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و تقریباً در تمامی کشورهای اروپایی، موارد ابتلا به این ویروس شناسایی شده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گروه خونی
کرونا
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت تقلب اشرف غنی و حکو مت عکس العمل بر تقلب داکتر عبدالله بحیث ریس جمهور منتخب مشروع مردم افغانستان است چون داکتر صاحب عبدالله از قوم شریف پشتون قندهار است انسان معتدل و مناسب برای رئیس جمهور سرپوش حفاظت هر نوع نا به هنجاری اجتماعی وسیاسی برای تمام اقوام افغانستان است و داکتر صاحب عبدالله عبدالله سیاست مدار مدبر دارای اخلاق حمیده و باوری به عدالت اجتماعی و دموکراسی دارد و امتحان خوب را در طول مبارزات به مردم افغانستان داده است .
اشرف غنی کوچی مانند کاکا یش قیوم کوچی انسان متعصب مبتلا به خطرناک ترین ویروس کرونا نا هنچاری های اجتماعی است ودر شانزده سال و بخصوص در طی شش سال حکومت نا مشروع خود متقلب غنی با ایده فاشستی تعصب قومی خود 48000 سرباز حب وطن ؛ جوان عدالت خواه جنبش روشنایی و رستخیز و تبسم را توسط مرض تعصب ویروس کرونا خود کشت.
هموطنان آگاه وقلم بدست اگر ویروس کرونا اشرف غنی نا به هنجاری ها ی اجتماعی آن طی پنچ سال دیگر نهادینه شد , آنگاه قربانی بیشتر می دهیم ! پس بهتر است هموطنان بر خیزید ویرس خطرناک کرونا غنی را نابود کنید، تا عمل ناسالم بد غیر انسانی غنی با عث تجزیه نه شود. باید خاطر نشان ساخت که این متفکر فاشیست دوم جهان بعد از هتلیر نه تنها جعلی و تحمیلی است بلکه بزرگترین تهدید به امنیت ملی و منافع ملی افغانستان نیز می باشد.

>>>   غنی مصاب به کرونا است.
روز به روز عقل اش زایل شده میرود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است