راه نجات ریه ها از کرونا پیدا شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۱۹    ۱۳۹۹/۳/۱۱ کد خبر: 163587 منبع: پرینت

دانشمندان استفاده از سلول های بنیادی را برای جلوگیری از آسیب بیشتر بافت ریه های بیماران کرونا پیشنهاد نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان سویدن می‌گویند که درمان بافت ریه که هنگام ابتلا به کرونا ویروس بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند، به کمک سول های بنیادی ممکن خواهد بود.

گفته می‌شود که سلولهای بنیادی قادر به جلوگیری از واکنش حاد سیستم ایمنی بدن می‌باشند. به گفته متخصصان سندرم پریشانی حاد تنفسی (ARDS) ) هنگامی که ریه های فرد بیمار توانایی اشباع خون را با اکسیژن از دست می دهد، بروز می‌کند.

پزشکان سویدن روشی را برای جلوگیری از این وضعیت کشف کردند که در طی آن باید از سلولهای استروما مزانشیمی برای درمان سندروم پریشانی تنفسی استفاده کرد. این سلول‌ها قادر به مدیریت کار سیستم ایمنی بدن هستند.

دنیس پروسنکو رئیس بیمارستان کرونایی در مسکو اعلام نمود که بیش از 80 درصد بیماران مبتلا به کرونا ویروس به دلیل بروز سندروم پریشانی تنفسی جان خود را از دست می‌دهند. این واکنش خاص بدن در برابر کروناویروس است و هنوز توجیه علمی برای این واکنش یافت نشده است.

شایان ذکر است که از دید پژوهشگران، سلولهای بنیادی خاصیتی تقریبا جادویی دارند، چون از پیش برنامه ریزی نشده اند و به همین دلیل می توانند به استخوان، ماهیچه، غضروف و بافتهای دیگر تبدیل شوند. اگر دانشمندان بتوانند این سلولها را کنترول کنند، امید می رود که بیماریهایی همچون آلزایمر، دیابت و پارکینسون درمان شوند.

اسپوتنیک


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کرونا
ریه
نظرات بینندگان:

>>>   دانشمندان علوم پزشکی قادر هستند که شش ها و قلب و گرده و جگر و معده و روده و دست و پا مریضان را تعویض کنند و اعضای بدن یک مرده و یا یک شخص زنده دیگر را در بدن فرد مریض توسط عملیات نصب کنند.
دانشمندان قادر هستند تا سر یک مریض فلج را در بدن یک فردی که سکته مغزی نموده است،نصب کنند،اما کشور ها بخاطر مسایل اخلاقی و همچنان بخاطر جلوگیری از قتل های زنجیره یی جوانان و نصب سر های افراد پیر در تن جوانان،هنوز به این عملیات طبی اجازه نمی دهند.
یک پزشک ایتالیوی میخواست این عمل را در ایتالیا با یک تیم پزشک بیست نفری انجام دهد،اما دولت ممانعت کرد و بعداً دولت چین میخواست که این عملیات در چین انجام شود ،اما من از تبعات آینده چنین عملیاتی نوشتم،آنها نیز منصرف شدند.
حالا دانشمندان روی پروژه یی کار میکنند که مغز انسانها را منحیث یک هارد دیسک بیولوژیکی فکر کنند و تمام داده های آنرا به یک هارد دیسک کمپیوتری انتقال بدهند و به انسانها رندگی جاودانه بدهند.
این که درین راه موفق خواهند شد و یانه و چه مدت زمانی را در بر خواهد گرفت،آینده معلوم خواهد کرد.
بنأ اشخاص اهل دین و مذهبی و تیوری پردازان نظریه خلقت وغیره ایدیالست ها راه فرار خود را پیدا کنند و یا به واقعیت جهان طبیعی تن در دهند .زیرا ایدیالست و دین هیچ وقت نمیتواند جای ریالست و حقیقت و علم و دانش را که با گذشت هر روز اختراعات جدید صورت میگیرد،بگیرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است