چگونه دانشگاه اسلامی از کابل به ننگرهار رفت
زاخیلوال، مسلمیار، یون، آی اس آی و تعدادی زیادی از حلقه مافیایی نزد رییس جمهور رفتند و دوباره بالای او قبولاندند که برای بار سوم مکان را از کابل به ننگرهار تغییر دهد و دزدان موفق گردیدند تا این پروژه را تخریب نمایند 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۹    ۱۳۹۹/۱۲/۳ کد خبر: 166382 منبع: پرینت

این دانشگاه چگونه توسط ISI و باند مافیایی دزدان درون حکومتی مانند زاخیلوال و مسلمیار با پشتوانه خادیست ها مانند اتمر و اتمر زاده ها چگونه از کابل به شکل خیانت گونه به ننگرهار انتقال یافت.

نشست سران حکومتی شهر قاهره در سال ۲۰۰۹ بنابر پیشنهاد دولت افغانستان اعلام داشت که دانشگاه بین المللی اسلامی، که قابل قبول برای اهل تسنن و اهل تشیع بشکل یکسان و نیز برای مسلمانان کشورهای اسیایی میانه قابل دسترسی باشد باید در پایتخت افغانستان شهر کابل تاسیس گردد.

علت ایجاد این دانشگاه این بود که مردم افغانستان دانشگاه عربستان سعودی را بنابر نشر وهابیت قابل قبول نمیدانند ولی در قالب سازمان همکاری اسلامی که شامل ۵۷ کشوراسلامی اعم کشورهای اهل تسنن و تشیوع است باید منحیث یک رمز وحدت مسلمین در آسیایی میانه و کشورهای حوزه افغانستان و ایران تاسیس گردد تا غیر از اهل تسنن اهل تشیوع نیز از این دانشگاه بهر برداری کرده بتوانند.

در سال ۲۰۱۳ در پایتخت بورکینا فاسو سند این طرح این دانشگاه از طریق اجلاس وزرای خارجه کشورها اسلامی مورد تایید قرار گرفت که این تآیید در حقیقت پروسه عملی سازی و نیز تعیین بودجه انرا مشخص نمود بخاطریکه باید تمامی کشورهای اسلامی در ایجاد این دانشگاه رای مثبت و نیز هر کشور نظر به سهمیه خود پول پراخت نمایند.

کشور پاکستان بخصوص شبکه استخباراتی ISI که در مقر سازمان همکاری اسلامی OIC حضور پٌررنگی داشت در ابتدا مخالف ایجاد و تاسیس این دانشگاه بودند زیرا تاسیس این دانشگاه برای حیثیت اسلامی افغانستان و نیز روابط فرهنگی وسیاسی افغانستان با مجموع کشورهای اسلامی جهان تاثیر بسیار بزرگی داشت در حالیکه کشورپاکستان از طریق طالبان مزدور کوشش میکرد که دولت افغانستان را ضعیف و غیر اسلامی معرفی نماید و از طرف دیگر این پولها نه باید به افغانستان پرداخته شود.

طرح این دانشگاه با تعیین بودجه آن بخاطر تطبیق به وزارت مالیه مواصلت نمود و آقای زاخیلوال بهترین گزینه برای تخریب این پروسه بود که از یکطرف تلاشهای ISI را عملی سازد و از طرف دیگر پولهای گزاف که بخاطر ساخت ساز این دانشگاه به افغانستان پرداخت میگردد حیف میل گردد.
آقای زاخیلوال ظرفیت بالای که در سبک جاسوسی و اختلاس بودجه های میلیونی دولت داشت زمانیکه پیشنهاد منظوری این طرح را به ریس جمهور کرزی ارایه نمود کابل را حذف و نام ننگرهار را جانشین آن کرد.

انجنیر عبدالرحیم سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی با این طرح مخالفت و انرا خیانت ملی قملداد کرد و به حکومت افغانستان و بخصوص به وزارت تحصیلات عالی ابلاغ کرد که تغییر مکان از کابل به ننگرهار از نظر حیثیتی صدمه بزرگی را برای افغانستان وارد می سازد. پایتخت موقف و جایگاه بالاتر از یک ولایت داشته میباشد و همچنان ولایت ننگرهار از نظر امنیت فرهنگی و ثقافتی با پاکستان نزدیک میباشد و امکان میرود که تیوریهای ترویست پروری و نفاق های قومی از طریق ای ایس ای در این دانشگاه نفوذ پیداکند.

ولایت ننگرهار از نظر فرهنگی و سیاسی ظرفیت پیشبرد و موفقیت یک دانشگاه بین المللی را که از ۵۷ کشوراسلامی در ان شاگردان اعم خانمها و اقایان حضور داشته باشد ندارد.
ولایت ننگرهار حتی شرایط پذیرش شاگردان ولایت های هرات، بامیان، مزار و دیگرولایت های افغانستان را ندارد.
کشورهای اسلامی چگونه دختر و یا پسر کشورهای شان را در این ولایت برای تحصیلات بفرستند؟

تناقض بزرگ دیگری که این تبدیلی داشت این بود که، مقامان سازمان همکاری اسلامی که غرض بررسی، مدیریت و تطبیق این پروژه به افغانستان سفر میکنند توانایی دوبار سفر را ندارند که یکبار به کابل و بار دیگر به ولایت ننگرهار سفر نمایند و مهمتر از همه که ولایت ننگرهار یک ولایت پشتون نشین مربوط یک فرهنگ خاص است ولی کابل امکانات پذیرش همه زبان ها و فرهنگ ها را دارد و همچنان همه اقوام افغانستان و شاگردان بین المللی قادر خواهند بود که از این دانشگاه بهره داری نمایند و تمامی اقوام، احزاب، جریانات، مذاهب و طیف های مختلف کشور در موجودیت دانشگاه اسلامی بین المللی در کابل اتفاق نظر دارند ولی اگر سروی صورت گیرد غیر از مردم ننگرهار هیچ کسی راضی نیست که دستاورد بزرگ تاریخی را که برای افغانستان سرنوشت ساز است توسط توطئه های استخباراتی ای اس ای و اختلاس حلقات مافیایی مشرقی نابود گردد.

حلقات مافیایی برضد انجنیر رحیم از طریق تبلیغات زهراگین به شخصیت وی صدمه وارد کردند و سفیر افغانستان سیداحمد عمرخیل که سفیر افغانستان در ریاض بود نیز از طرز دید انجنیر رحیم حمایت کرد و اقای کرزی را متوجه اشتباهش کرد که گویا زاخیلوال وی را فریب داده به عوض کابل ننگرهار را بالایش امضا نموده است.

انجنیر رحیم به کشور ترکیه و به عضو اقای ولی نعیمی که باشند قندهار بو پی برد که در عقب تغیر مکان دانشگاه از کابل به ننگرهار دست مافیایی گروپ زاخیلوال و نیز ISI قرار دارد فورا دست بکار شد و طی چندین نامه ریاست جمهوری و کابینه را متقاعد ساخت تا مکان اصلی باید شهر باشد زیرا مقامات OIC نیز به کابل توافق داشتند نه به کابل ولی از نظر اینکه موضوع داخلی افغانستان بود رسما موقف نمیگرفتند.

ریس جمهور که خود شخص اکادمیک است فورا اهمیت موضوع را درک کرد و طی یک نامه رسما هدایت داد که دانشگاه باید در کابل تاسیس گردد.
زاخیلوال، مسلمیار، یون آی اس آی و تعدادی زیادی از حلقه مافیایی و متعصب مشرقی نزد رییس جمهور رفتند و دوباره بالای او قبولاندند که برای بار سوم مکان را از کابل به ننگرهار تغییر دهد و ای اس ای، اختلاسگران و دزدان بالاخره موفق گردیدند تا این پروژه را تخریب نمایند.

آقای زاخیلوال تعدادی از افراد شبکه جاسوسی ISI را منحیث مشاور امور مالی در وزارت مالیه گماشته بود و همچنان تعدادی زیادی از افراد کلیدی وزارت مالیه را که از ولایت ننگرهار بود و وابسته به شبکه جاسوسی ISI بودند در وزارت مالیه باخود داشت.
وزارت مالیه یگانه وزارت بود که هشتاد درصد کارمندان آن پشتون های سمت مشرقی بود و اکثریت اینها وابستگی به پاکستان داشتند و علت بزرگی که زاخیلوال و اکلیل حکیمی قادر به اختلاس صدها میلیون دالر شد همین بود.

زاخیلوال دو نفر ننگرهاری بنام های سیف الله عابد و درانی را نیز در بانک اسلامی که مقر اصلی ان در شهر جده و شاخه از سازمان همکاری اسلامی OIC میباشد منیحث کارمند دایمی در آن نمایندگی از طرف افغانستان معرفی و تعیین نموده است.
این دو آقایان فارغین دانشگاه اسلامی اسلام آباد و شاگردان وفادار زاخیلوال میباشد و در عین وقت یکتن اینها مسوول پروژه های کمک گیری پاکستان در ان بانک میباشد یعنی پاکستانی ها به صدها میلیون دالر از کشورهای عضو آن سازمان و از طریق شاگرد زاخیلوال حاصل میکند.
این شاگران زاخیلوال لادوسپیگر تبلیغاتی آقای زاخیلوال و نیز منبع تبلیغاتی قومی و سمتی در آن سازمان میباشد که این تبلیغات اینها به نفع ISI میباشد.

نتیجه گیری:
این دانشگاه به موفقیت نمیرسد زیرا پول های ان توسط گروپ مافیایی زاخیلوال و مسلمیار و اتمر دزدی میگردد و ISI به هدف خود میرسد. زمانیکه پول ها دزدی شد و مانند داکتر ناکامورا و آقای ایتو دو جاپانی که در این ولایت توسط مافیا کشته شد یکبار دیگر افراد OIC سازمان همکاری اسلامی را بقتل میرسانند و OIC علی الفور بشکل دایمی این پروژه را بسته و پاکستان درنظر دارد که این دانشگاه را در شهر کراچی تاسیس نماید.

بااحترام
گل میرزا اسماعیل


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانشگاه اسلامی
زاخیلوال
نظرات بینندگان:

>>>   مه طرفدار تأسیس یک دانشگاه در کابل بنام from Big Bang to now and future.ویا به فارسی از بیک بنگ تا حال و آینده هستم،که در آن تاریخچه ۱۳،۸ملیارد ساله جهان ما،از پیدایش فضا و کیهان و زمان گرفته تا پیدایش ماده و ستارگان و کهکشان ها و پیدایش سیارات و پیدایش زمین و پیدایش حیات در روی زمین و تکامل حیات تا پیدایش انسان و پیدایش عقاید و باور های بومی انسانهای اولیه و تبدیل آن به ادیان و فلسفه و قوانین مدرن امروزی و پیشرفت تخنیک و تکنالوژی و ادغام تخنیک و بیولوژی و ساخت انسانهای نیمه بیولوژیکی و نیمه تخنیکی و روبات ها و هوش مصنوعی و خلاصه آنچه علومی که ازتباط میگیرد به تمام عرصه های این تاریخ ۱۳،۸ملیارد ساله،از فزیک گرفته تا ریاضی و کیمیا و بیولوژی و استرونومی و علوم فلسفی و تخنیکی و هنر و ادبیات و غیره،مجهز با تمام وسایل تخنیکی از تلبسکوپ ها گرفته تا میکروسکوپ ها و لالراتوار های مجهز فزیکی و کیمیاوی ،خلاصه تمام علوم موجوده،ساخته شود تا شاگردان این دانشگاه بدانند که از کجا آمده اند و چگونه زندگی میکنند و کجا میروند و آینده انسانها و زمین و حیات در روی زمین و آینده خود ستاره ها و کهکشان ها و ماده در فضای کیهان.چطور خواهد بود.
البته همه این علوم باید توسط حواس پنجگانه ما و وسایل تخنیکی،به شاگردان بطور عام فهم تدریس شود تا جهان بینی شان تکمیل شود و بدانند که از کجا آمده اند و چگونه تکامل نموده اند و کجا میروند.
زیرا جهان خلقت کم از کم تا زمانی که شواهد علمی در دسترس قرار نداشته باشد اساس و منبع علمی ندارد و عقیده هیچوقت نمیشود جانشین واقعیت شود،هرچند شما بزور تهدید و عذر و زاری بالای مردمان بقبولانید.

>>>   اقای اسماعیل.
اگرازرده نشوید قضاوت تان کمی سطحی است.دلیل این انتقال معقول وسنجیده شده است.مناطق پشتون نشین واضحا برای تروریست پروری نسبت به سایرمناطق مساعدتراست.سرماوخودت شیرینی گشته وخودت خبرنیستی.
بشیربشارت

>>>   بر مبنای معلومات مقام‌های محلی غور، بازجویی از هشت کارمند و پزشکان شفاخانه برای مشخص شدن چگونه‌گی رویداد آغاز و عامل اصلی آتش‌سوزی به زودی مشخص می‌شود، اما رییس صحت عامه غور تأکید دارد که عامل آتش‌سوزی، سوختن بخاری بخش اداری شفاخانه است.
اداره محلی غور می‌گوید که تحقیقات یک هیأت متشکل از نهادهای گوناگون دولتی در پیوند به این قضیه جریان دارد. عارف عابر، سخنگوی والی غور، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که هنوز علت دقیق رویداد مشخص نیست، اما پس از بررسی‌ها مشخص خواهد شد.
بر‌اساس یافته‌های اداره بازرس ریاست جمهوری، در مصرف بودجه ویژه کرونا در ولایت غور «منفعت عامه» در نظر گرفته نشده است. فیروز بشری، سخنگوی این نهاد، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که بررسی‌های آنان نشان می‌دهد بخشی از بودجه برای خریداری‌های غیرضروری مصرف شده است. به گفته او، شماری از مقام‌های محلی این ولایت در پیوند به مصارف نادرست بودجه کرونا به سارنوالی معرفی شده‌اند. از جانب دیگر، فعالان مدنی غور پافشاری دارند که آتش‌سوزی عمدی است و برای نابود کردن اسنادی که نشان‌گر فساد مالی بود، شفاخانه آتش گرفته است.
با گذشت حدود سه هفته از آتش‌سوزی در شفاخانه کووید-۱۹ غور، هنوز اطلاعات دقیقی از چگونه‌گی این رویداد در دست نیست و روایت‌ مقام‌های محلی و فعالان مدنی در پیوند به این حادثه متفاوت است، اما به نظر می‌رسد نیاز است که پیوند آتش‌سوزی با فساد در مصرف بودجه کرونا باید به گونه دقیق بررسی شود.

>>>   عالیقدرنظردهنده اول!
هدف تان به یقین روشنگری وبیداری وتعقل است.اگرچنین دانشگاهی که شماانراپیشبین هستید ایجادشودازاثران مشت کثیف ملا بازمیشود.
واضحا ملاها بنام دانشگاه کفروالحاداجازه تاسیس وفعالیت همچومرکزی رانخواهندداد.
نوین
بشیربشارت

>>>   تعدادی تاز هسئت صلح در دبی از حکومت قطر تقاضای پناهندگی کرده اند

>>>   وقتی سخن از اسلامی رفت و پول سعودی ها و دست پاکستانی دران شامل شد ، و به به نزدیک پاکستان برده شد ، بدون شک آتش درون جامعه است و ماشین بنیادگرا و تروریست را تولید و این کشور را به رژیم سعودی تبدیل و افغانستان را دو باره به میدان جنگ تبدیل میکند .

>>>   موضوع که فوقا تذکر رفته است صد درصد حقیقت دارد زمانیکه این دانشگاه قرار بود در کابل ساخته شود گروپ مافیایی ننگرهار به رهبری زاخیلوال دزد میلیاردی/اتمر خادیست همیشه قاتل/مسلمیار داعشی/هده وال دزد/یون نفاق انداز و دیگر اعضای این حلقه سیاه این وطنفروشان نزد ریس جمهور رفته حق و حقوق ۳۴ ولایت را پایمال و به نقشه راه آی ایس آی قدم ماندند. نابود این حلقه مزدور و اختلاسگر / احترام به مردم عام ولایت ننگرهار.
چرخی لوگری
کارمند وزارت تحصیلات عالی

>>>   من کارمند وزارت مالیه هستم دقیقا زمانیکه کشورهای اسلامی میخواستند در کابل دانشگاه اسلامی بسازند ، دزدان و اختلاسگران متعصب مسلمیار،اسماعیل یون،محمد عمر زاخیلوال، محمد حنیف بشکل متحدانه مانع آن پروسه در کابل شدند و انرا در ننگرهار انتقال دادند. دها پروژه وزارت مالیه بدون معیار و بدون در نظرداشت به ولایت ننگرهار در این سالها داده شده است. اکثریت کارمندان وزارت مالیه و بانکهای افغانستان ننگرهاریها و لغمانیها اند حقوق دیگر پشتونها،تاجکها، هزاره ها و ازبکها و دیگر اقوام را ضایع می سازند.اکلیل حکیمی پول های گزارف را دزدیده زمانیکه اتمر ریس شورای امنیت بود به صدها نفر معاش دالری از وزارت مالیه پرداخته می شد و اتمر از این اشخاص فقط استفاده استخباراتی و شخصی میکرد و بر مردم نظام و مردم فعالیت میکرد.
نوروز خوستوال

>>>   تحلیل بجا و لی اینکه مناطق پشتون تروریست پرورنیست، بلکه تمامی این مناطق در معرض تروریست پروری قرار دارد. پاکستان به هدف خود رسیده است که در نزدیکی خود نقل مکان داده است.

>>>   این دانشگاه باید در دایکندی یا إنجشیر اباد می شد؟!

>>>   برادران محترم تمام تان ازدزدی،خیانت ووطنفروشی یک مشت ازخائینین حرف میزنید وگلایه دارید.
موضوع مهم اینست که چاره چیست؟
چه بابد کرد؟
بهتراست جواب این سوالات رابرای خواننده وبیننده بیان نمائید تا چیغ زدن وفریاد زدن،
درغیرآن صدایتان رانکشید صرف مشاهده کنید که دزدان ووطنفروشان چه میکنند .
احترام

>>>   خوب شد مردم ننگرهار کنر لغمان نورستان دیگر به پاکستان نروند ودر جلال اباد عــــــــــــــــــــالم شوند!!

>>>   البته که تمامی ادیان و مذاهب و افکار و اندیشه ها قابل احترام است ولی امروزه آزادی و دموکراسی و پایبندی به قوانین حقوق بشر جهان تقریباً جوابگو و حلال تمامی مشکلات شخصی و اجتماعی...، ملل جهان است و اگر کسی در گذشته و در تاریخ بماند و یا به عقب سیر کند فقط وقت تلف کرده است. اعتقاد و التزام به دموکراسی مردم کشورهای آزاد و دموکراتیک را از همه لحاظ رشد داده و به جلو حرکت می دهد و می راند ولی در کشورهایی که دیکتاتورها حاکم است، جامعه درجا زده و یا به عقب بر می گردند.

>>>   دردانشگاه که بین المللی باشد مانند دانشگاه بین المللی مالیزیا، دانشگاه بین المللی اندونیزیا و دیگر داشنگاه که همه کشورهای اسلامی در آن حضور داشته تروریست پرورده نمیشود، تروریست فقط در زیر سایه آی ایس آی پرورده میشود برادران طالبان هیچ یکی آن دانشگاهی نیستند و فارغ داشنگاه نیستند بلکه همه اکثریت مطلق شان بیسواد فقط ریش و هیکل اسلامی دارند و تعدادی که در رهبری طالبان قرار دارند از طریق پول و امتیازات که ای ایس ای برای شان میدهد از انها مانند حیونات وحشی استفاده میکنند. هیچ عالم و هیچ مجاهد و هیچ کشور اسلامی در پهلوی طالبان قرار ندارد. همه کشورهای اسلامی از طالبان نفرت دارند همه دانشگاه های اسلامی از طالبان دعوت کرده اند که موضوع شانرا از طریق صلح و گفتمان حل نمایند همه نهاد های فقهی جنگ طالبان را از نظر دین غیر مشروع میدانند بنا طالبان یک عنصر پلید استخباراتی پاکستان است نه به اسلام ربطی دارد و نه هم دین و بیشترین تلاش تان براین باشد که چگونه از پاکستان انتقام گرفته شود و چگونه پاکستان را به ۴ ولایت سند/پنجاب/پشتونستان/بلوچستان تبدیل کنیم تا انتقام صدها هزار افغان بیگاناه که کشته شود از اینها گرفته شود.
سورگل نوروز خیل

>>>   زبان و نژاد کشور اداره نمی کند، کشور را قانون اداره می کند، دولت ملی و دموکراتیک با قوانینی که در آن انسان و حقوق جامعه و صلح و ثبات داخل و منافع ملی هدف و مد نظر باشد و نه افکار و اندیشه های ارتجاعی و دینی و مذهبی و یا نژادی و قومی و زبانی. از ماست که بر ماست.

>>>   به تنوع قومی و تنوع زبانی یکدیگر منحیث انسانها باید احترام کنید.
آن غول های بیفرهنگ که زبان دیگران را محدود سازی میکنند یا هویت دیگران را انکار و محو میخواهند کنند و کوشش دارند همه چیز را به بهانه های مختلف مطابق مرام های خود بر مردم تحمیل کنند باید بلاخره نخست خود انسان شوند و قبول کنند انسان های واقعی با تنوع های قومی و زبانی آفریده شده اند و باید آن تنوع ها قبول و احترام شوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است