تجمع اعتراضی علیه دیپورت از آلمان (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۴    ۱۴۰۰/۱/۱۵ کد خبر: 166742 منبع: پرینت

اخراج پناهجویان افغانستانی را در تاریخ ۷ اپریل ۲۰۲۱ فورا متوقف نمایید.
ده ها افغانستانی، المانی و از سایر کشورها برای پشتیبانی اعتراضی روز شنبه ۳ اپریل در مقابل ساختمان ایالاتی برلین مقابل شهرداری سرخ اجتماع نموده بودند، تا پشتیبانی خود را از یک گروه افغانستانی که بنا است روز چهار شنبه ۷ اپریل به افغانستان اخراج شود ابراز نماید.
آنها پلاکارت های کوچک و بزرگ که روی آنها نوشته بود افغانستان امن نیست جنگ های داخلی روزانه ده ها تن قربانی میگیرد و... در دست داشتند.

در این حال اخراج پناهجویان افغانستانی معنی قتل را می دهد و اگر افغانستان امن می بود پس چرا المان نیروهای خود را در افغانستان یک سال دیگر تمدید کرد. با وجود پاندمی و جنگ ویرانگر پروازهای دیپورت به افغانستان ماهانه انجام می گیرد.
بنا به ارزیابی انجمن صلح جهانی، افغانستان خطرناکترین کشور جهان است. در حالی که در آلمان برای زندگی هرکسی تلاش جدی می شود، ولی انگار که زندگی کسانی که باید اخراج شوند برای مسوولان چندان مهم‌ نیست.

از طرفی از افغانستان خبر میرسد که جوانان پسر و دختر با آمدن طالبان میخواهند افغانستان را ترک کنند، در چنین حالی المان میخواهد با کمال بی مسوولیتی پناهجویان افغانستانی را به کام مرگ بکشاند.

دولت ایالتی برلین، متشکل از سوسیال دمکرات ها، چپ ها و سبزها، که با افتخار سنگ حقوق انسانی پناهجویان را به سینه می زند، در همان حال تنها دولت ایالتی است که در سال ۲۰۲۰ با وجود کرونا تعداد اخراجی ها را به وضوح کاهش نداد و با همان شدت سال های پیش از پاندمی پناهجویان را اخراج کرد.

حالا دولت های ایالتی برلین و براندنبورگ فرودگاه تازه تاسیس خود را برای یک دیپورت دستجمعی دیگر به تاریخ ۷ آوریل ۲۰۲۱ به افغانستان در اختیار اجرا کنندگان این سیاست می گذارند. ما به این سیاست تمکین نمی کنیم و از سنای برلین خواهان لغو فوری این اخراج دستجمعی هستیم و همچنین خواستاریم که در آینده نیز سنای (پارلمان ایالتی) برلین در انجام این سیاست همراهی نکند.

اتحاد در برلین علیه اخراج به افغانستان؛
محمود منجم زاده


تجمع اعتراضی علیه دیپورت از آلمان

تجمع اعتراضی علیه دیپورت از آلمان

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تجمع اعتراضی
دیپورت آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   به حواله منابعی در دادستانی امنیت ملی، نقیب الله وردک معاون ریاست تحقیق درتازه ترین اقدام، یک فعال شهری گروه داعش به نام احمدالله را در بدل پول از ریاست تحقیق آزاد کرده است. نقیب الله با شبکه شینکی کروخیل مرتبط است که از طرف دفتریوناما رهبری می شود.

احمدالله نام همان فردی است که مغازه ای را در گلبهار سنتر به نام «دارالحجاب» تأسیس کرده بود. دارالحجاب، ظاهراً محل عرضۀ حجاب اسلامی بود اما در واقع مرکز اصلی جلب و جذب نفرات داعش از جمع جوانان ساکن پایتخت بود که از ولگردی و بیکاری کارشان به دزدی و شرارت کشیده است.

امنیت ملی سرانجام با استناد به عناصر جرمی، احمدالله نام را دستگیر کرد. اکنون خبر رسیده که نقیب الله وردک با گرفتن پول ازمنابع داعش او را رها کرده است. زحمات شباروزی و خون نیروهای امنیتی بدین گونه ضایع می شود.

>>>   این جوانان دختر و پسر که میخواهند هز افغانستان بروند به کجا میخواهند بروند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است