اشتراکات افراد قبیله غلزی!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۰    ۱۴۰۰/۲/۲ کد خبر: 166900 منبع: پرینت

دستور وزارت معارف افغانستان بزعامت غنی غلزی و آنهم با سرپرستی یک زن پشک شوی امریکایی از تیم غنی غلزی هیچ فرقی با فرامین نور محمد تره کی و حفیظ الله امین سرخ یا ملا عمر سیاه ندارد. چون فکتور غلزی بودن اثر دارد و ایدیولوژی سوسیالیزم و کپیتالیزم در افغانستان مثل اسلام یک ماسک است!

نور محمد تره کی بعد از کسب قدرت به حمایت شوروی طی اولین فرمان هفتاد تن از افراد سرشناس خاندان بارکزایی از جمله محمد ظاهر را از شهروندی افغانستان محروم ساخت ولی بعدا نقش شخص ظاهر به تلاش افراد همین قبیله بشمول غنی غلزی بحیث بابای ملت ابقا گشت.

بشکل مشابه، وزیر سرپرست معارف کابینه غنی غلزی به وکالت طالبان فرمان در مورد دختران مکاتب صادر می کند که باندازه پشقل ارزش ندارد و عکس العمل داخلی را مانده که عکس العمل مخرب بین المللی ایجاد می کند.

انگلستان در مورد پی آمد این فرمان حکومت غنی غلزی عکس العمل نشان داد و برای غنی تفهیم کرد که بخاطر حفظ قدرت در ارگ کابل نمی تواند نقش طالب را ایفا نماید!

عبدالحمید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قبیله غلزی
قوم
نظرات بینندگان:

>>>   دولت ها بدون تمایز همه ظالم اند و حال که ما سال ها و قرن هاست که از دولت داشتن محروم ایم هیچ جای گله از رژیم های شاه شجاعی نیست.
آتش‌خاوری

>>>   درین کشور داعشی وجود ندارد۰ همین اوغان ها یا پشتونها هستند که گاهی طالب میشوند، و گاهی گلبیدینی، گاهی داعشی، و حتی گاهی جنایتکاران خلقی و نجیبی ویا فاشیست های اوغان ملیتی میشوند۰ تمام این وحشت و کشتار ها را همین اوغان ها میکنند، فقط به اشکال مختلف، و فقط همین اوغان ها۰ رهبر های اینها همه یکی هستند، یعنی همه اوغان هستند و باهم وجه مشترک دارند که به اساس آن در وقتش باهم همبستگی و همکاری میکنند۰ واقعیت را باید گفت.

>>>   دولت انگلستان به اتباع اش دستور داده است که وار خطا نشوند و بر آمدن قوای خارجی از افغانستان هیچگونه تأثیر امنیتی بالای وضعیت امنیتی افغانستان ندارد و با خاطر آرام میتوانند به کار و بار و زندگی روزمره شان و اگر توریست هستند به سیاحت شان ادامه بدهند.

>>>   تا جایکه ما میبنیم فرق بین این پشم شویی و شما نیست اینها پشک میشوید شما مساج خانه ساخته اید پول از برکت قات پای پیدا میکنید

>>>   روز جمعه تعدادی از مردم در سرای شمالی سگ جنگی داشتند درین جنگ سگ مربوط قوماندان شیرین آغا زخم شدید برداشت
ساعاتی بعد جناب داکتر صاحب عبدالله عبدالله عبدالله پیام تسلیت عنوانی قوماندان شیرآغا فرستاد وهمدردی خویش را ابراز نموده این عمل حریفش رابا الفاظ خیلی شدید محکوم نمودند

>>>   عبدالحمید جان ناراض از غنی :
نورمحمد تره کی و امین فرسخها از هضم و درک مارکسیزم دور بودند ...همانطوریکه سران تنظیمهای شیعه و سنی از درک واقعی اسلام فاصله دارند. امین و تر ه کی میخواستند افغانستان سرخ را در پنج سال بسازند ...این ادعا را امین در مصاحبه اش با نماینده بی بی سی کرده بود...حالا شما میزان برداشت انها بخصوص امین را درک میکنید ... مارکسیزم مجموع چند مقاله ای محدود نیست و هضم و درک ان سالها مطالعه را ایجاب میکند تیکه داران دین اسلام که حقیقتا از مسلمان بودن واقعی فرسخها فاصله دارند هم مدعی اعمار کشور اسلامی بودند و ساختند که نمونه ای انرا ما امروز به چشم سر در ایران و افغانستان و پاکستان میبینیم.
نوشته ای شما بوی قوم پرستی توهین و تحقیر به یک قوم را میدهد. شما تاجیک استید . خیانتهای سالهای اخیر سران تاجیک هزاره و ازبیک از احمد شاه مسعود تا ملا قسیم و ربانی از سید هاشم منصور بدخشی وزیر زمان حفیظالله امین و از عطا نور تا تورن اسماعیل از محقق معامله گر تا علی مزاری ... کمتر از خیانتهای عده ای از افراد سرشناس پشتون نیست...ولی این بدین معنی نیست که پشتونها توهین به تمام ملیت تاجیک یا هزاره نمایند...مسوولیتها فردی است نه جمعی...
قارن

>>>   وقتی نام تره کی نابغه شرق وامین قوماندان سپیده دم انقلاب را می نویسید د رکنارش پیشوند ( رفیق ) را فراموش نکنید بنویسید رفیق تره کی رفیق امین رفیق کارمل

>>>   یادنورمحمد تره کی بخیر خدابیامرزد

>>>   نورمحمد تره کی یک انسان بیسوادوساده لوح بود که درتاریخ افغانستان مانند نورحمد تره کی شخص کودن وبیعقل درزمامداران افغانستان نگذشته است.نورمحمد تره کی بابیعقلی میخواست رفیق وفادارش حفیظ الله امین را بکشد وباببرک خاین حکومت وسبع البنیاد بسازد.اما چنین نشد برعکس خودنورمحمد تره کی بافجیع ترین شکل کشته شد.مثل معروف است میگوید:چاه کن خودش درچاه است.
نورولی نورستانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است