وزیر دفاع آلمان: اهداف ما در افغانستان برآورده شده
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۵    ۱۴۰۰/۲/۴ کد خبر: 166906 منبع: پرینت

وزیر دفاع آلمان می‌گوید که مهمترین اهداف مأموریت نظامی بین المللی در افغانستان برآورده شده است. به قول وی «تصور مدرن ساختن افغانستان در سطح اروپایی از همان آغاز یک هدف واقع بینانه نبود.»
به اساس یک گزارش رادیوی آلمانی «دویچلند فونک»، انه گریت کرامپ کارنباور وزیر دفاع آلمان فدرال در برنامه مصاحبه هفته این رادیو گفته است: «ما به این هدف نایل شدیم که القاعده طی بیست سال نتوانست به پیمانه رویداد ۱۱ سپتمبر (۲۰۰۱) عملیات انجام بدهد.»

به گفته کرامپ کارنباور در افغانستان نیز فرصت‌هایی به دست آمد که تحت حاکمیت طالبان تصور نمی‌شد. او افزوده است که اگر حاکمیت طالبان ادامه می‌یافت، در آن صورت «ما (در افغانستان) تا امروز احتمالاً هیچ مکتبی برای دختران نمی‌داشتیم، و هیچ زنی از جمله در بالاترین مقامات، محاکم و یا عرصه‌های دیگر کار نمی‌کرد.»
وزیر دفاع آلمان همزمان یادآور شد: «اما تصور مدرن ساختن افغانستان در سطح اروپایی، تحقق نیافت. چنین چیزی از همان آغاز نیز یک هدف واقع بینانه نبود.»
در حال حاضر حدود ۹۶۰۰ سرباز ناتو، به شمول ۱۱۰ سرباز آلمانی در افغانستان مستقر هستند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزیر دفاع آلمان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   شما غربی هایی لعنتی خو در مدرن ساختن افغانستان به سطح اروپایی ناکام مطلق ماندید. و با گریز تان سعودی صهیونیست همه را وهابی مفسد خواهد ساخت.
آتش خاوری

>>>   ارباب دروغ گفت و چوکره اش هم تایید کرد

>>>   بهتر بود جناب وزیر خارجه آلمان واضح و پست کنده میگفتند: آن چیزی که هدف مان بود: سرکوب تاجیکان افغانستانی بود که به هدف خود رسیدیم. بینندگان عزیز اگر کمی دقت کنند از همان ابتداء حکومت مجاهدین که قدرت کابل به دست تاجیک تبار ها آمد امریکا ای ها ترغیب کردن گلبدین به راکت باران کردن کابل و ساختن پروژه طالب سازی بود. ‌طالب را آوردند و همینکه احساس کردند طالب در حالت سقوط و حکومت واپس به تاجیک تبار ها تعلق می گیرد، خودهمه شان اقدام به عمل کردند؛ شهید کردن مسعود و قانون سازی برای حکومت پشتون تبار ها.
بلی، از این ناحیه وزیر آلمانی درست می گویند
سهیل

>>>   وقتی که یک خانه ساخته میشود،اگر تهداب آن درست نباشد،چند وقت بعد چپه خواهد شد.
طی بیست سال گذشته صد ها هزار انسان در هردو طرف جنگ کشته و زخمی شدند. حالا که قوای ناتو بیرون میشوند،این دست آورد کمی که با کشته و زخمی شدن صد ها هزار انسان در طی بیست سال گذشته بمیان آمد،از بین خواهد رفت.
شما نمونه اش را شاید حالا هم در مناطق تحت کنترول طالبان شاهد باشید.
با بیرون شدن قوای خارجی از افغانستان،افغانستان دوباره مرکز جاسوسی قدرت های بین المللی و مداخلات همسایه ها قرار میگیرد و هر کدام میخواهد به نفع خویش از آن استفاده کند.هرچند در موجودیت قوای ناتو نیز این مداخلات وجود داشت.
بنأ افغانستان از اضافه تر از چهل سال منحیث یک آله دست هم از طرف همسایه های افغانستان و هم از طرف قدرت های بین المللی در مقابل یکدیگر مورد استفاده قرار گرفته است و در آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اگر تاریخ پنج هزار ساله افغانستان را مطالعه کنید،به این حقیقت تلخ مواجه خواهید شد که افغانستان منحیث دروازه ورود به دو تمدن هند و چین،همیش از طرف شرق و غرب و شمال و جنوب،مورد هجوم و حملات قرار گرفته است و تا امروز ادامه دارد.
هرچند امریکا ادعا میکند که ما بعد از برآمدن نیز به کمک های خویش برای افغانستان ادامه میدهیم و افغانستان را کنترول خواهیم کرد.
اما شما که در موجودیت یکصد و پنجاه هزار قوای خویش و ده ها هزار قوای چهل کشور دیگر،نتوانستید امنیت را به این سرزمین بیاورید،چگونه میتوانید از بیرون آن را کنترول کتید؟
علاوه برآن روسای جمهور امریکا برای مدت محدودی در سر قدرت هستند و هرکدام دارای سیاست داخلی و خارجی خاص خویش هستند و با تغیر روسای جمهور سیاست آنها نیر تغیر می یابد.
بنأ امنیت افغانستان نه در بودن قوای خارجی قابل تصور است و نه هم در نبودن شان.

>>>   اگراهداف شما برآورده شده بود چرا یک ماه پیش گفتید : تا ده ماه دیگر موجودیت سربازان ما درافغانستان توسط پارلمان جرمنی تمدید شد!!

>>>   اهداف آلمان ها تمرین نظامی سربازان شان در میدان های عملی بود که به دست آوردند.

>>>   هدف شما چه بود ؟ اگر به بهانه نبرد با تروریسم به افغانستان حمله کردید پس اینهمه اروریست طالبانی و اینهمه جنایت علیه مردم افغانستان از طرف طالبان برای چیست ؟

>>>   اعتراف بجا بلی غربی ها همه هست وبود کشور مارا دزدیدند فرهنگ وزیر ساخت های مادی ومعنوی را نابود وبه اهداف شوم وشیطانی شان رسیدند
کوماندو از پنجشیر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است