نشست وزرای خارجه افغانستان، پاکستان و ترکیه
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۱    ۱۴۰۰/۲/۴ کد خبر: 166908 منبع: پرینت

وزیران خارجۀ افغانستان، پاکستان و ترکیه روز جمعه نشستی را در استانبول برگزار کردند.
در نشست سه‌جانبه از پاکستان خواسته شده‌است تا برای حضور طالبان در نشست استانبول بر این گروه فشار آورده شود.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه بیان داشت: «از سرگیری مذاکرات صلح میان دولت و طالبان، تقویت اجماع در حمایت از روند صلح، نقش پاکستان و ترکیه در تقویت اجماع و موفقیت مذاکرات صلح از آجندای عمده این نشست است.»

از سویی هم منابع نزدیک به طالبان می‌گویند که رهبری طالبان برای چگونگی شرکت در نشست استانبول در حال رأی‌زنی هستند و تا اکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.
به‌گفتۀ این منابع یک هیات گروه طالبان به رهبری شیخ عبدالحکیم حقانی، رییس هیات گفتگوکنندۀ این گروه برای مشوره با رهبری طالبان از قطر به پاکستان رفته‌است.

قرار بود نشست استانبول فردا در ترکیه برگزار شود، اما به‌علت شرکت نکردن طالبان، این نشست به روزهای پس از عید رمضان به تقویق افتاده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزرای خارجه
ترکیه
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   "الله شاه کو کو جان"، یعنی اینکه حتی عسکر ها و ملیشه هایی چرکستان از اوامر حکومت خود اطاعت نمی کنند.
آتش خاوری

>>>   بابا جون این همه وقت کشی است صلحی در کار نیست ولا بلا سر کار تون گذاشتن ، این هم ، مانن برنامه قطر ،چی شد؟ یه سال تقریبا دو سال این نمایشنامه پشت در های بسته ، پشت در بسته که چیزی حاصل نمیشه ، اقلا که این در لعنتی که باز می بود میشد کاری کرد و با در بسته که چیزی گیر نمیاد ، آخر این چجوری صلحی است که چهل ساله کسی به یه توافقی نمی رسند ، زمانی که شخصی واقعاً بخواد کاری انجام بده 1,2,3, کاری ندارد ادامه یافت بعدشم چه شد؟ استانبول ترکیه آمد و بعدش هم کی میاد ؟ ممکنه ، چین ، ایران ، تاجیکستان ، و.. همینجوری سال ها مردم رو سر کار گذاشتن، غارت کردن ، تولید کردن، مردم بیچاره افغانستان تشنه این صلح لعنتی بموانن ،


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است