بی ۵۲ های آمریکا برای خروج امن از افغانستان!؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۵    ۱۴۰۰/۲/۴ کد خبر: 166911 منبع: پرینت

رسانه‌های امریکایی به نقل از وزارت دفاع امریکا گزارش می‌دهند که شش هواپیمای بمب افگن بی ۵۲ (B-52 ) و یک بخش زمینی نیروهای ویژه امریکایی برای تأمین امنیت خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان به منطقه فرستاده خواهند شد.
برخی ازمقام‌های امریکایی گفته اند که ایالات متحده در حدود یک هزار سرباز بیشتر به افغانستان می‌فرستد تا سربازان امریکایی به گونه مصوون از افغانستان بیرون شوند.
در کنار این، ارتش ایالات متحده هواپیماهای بمب افگن استراتیژیک را برفراز افغانستان می‌فرستد تا ازهرگونه تهدید دربرابر روند خروج جلوگیری گردد.

خبرگزاری امریکایی بلومبرگ در گزارشی می‌نویسد که دو هواپیمای بمب افگن در منطقه در نزدیکی های افغانستان رسیده اند.
با این حال، یک کشتی بزرگ هواپیمابر ایالات متحده درخلج جابجا می شود تا از آن‌جا جنگنده‌ها بتوانند اهدافی را درصورت نیاز در افغانستان آماج قرار دهند.
ازسوی دیگر، خبرگذاری اسوشیتد پرس خبر می دهد که رییس سی آی ای به تازگی از افغانستان به گونه سری دیدار کرده است.
هدف از این سفر رییس سی آی ای چگونگی سپردن مسوولیت واحدهای ویژه ضد هراس افگنی به افغانستان گفته شده است.

به گفته برخی ازمقام های امریکایی، ازجمله شش واحد ضد هراس افگنی که سی آی ای درافغانستان آموزش داده است، تنها مسوولیت دو واحد آن به حکومت افغانستان سپرده شده است.
در همین حال جنرال کنیت مک‌کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی امریکا گفته است که ارتش ایالات متحده حتی پس ازخروج سربازان خارجی از افغانستان، حمله های هوایی را در این کشور علیه طالبان انجام خواهد داد.
مک‌کنزی افزوده است که پس از عقب نشینی نیروهای امریکایی از افغانستان واشنگتن حق انجام حمله‌های هوایی به طور معمول از هواپیماهای بدون سرنشین را درصورتی محفوظ می داند که تهدیدی برای منافع امریکا دیده شود.
او گفته است که ارتش ایالات متحده از کشورهای منطقه از جمله خلیج، حمله‌های هوایی را در افغانستان انجام خواهد داد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بی ۵۲
خروج امن
نظرات بینندگان:

>>>   ما سالها در افغانستان شاهد سگ چنگی،خروس جنگی،بودنه جنگی.کبک چنگی و غیره بودیم.
هیچوقت آنهایی که از میدان جنگ فرار میکردند،مورد حمله قرار نمیگرفتند.
روس ها نیز ده سال مکمل در افغانستان بودند.
هنگام خروج نه سربازان اضافی فرستادند و نه هم طیاره ها و دیگر مهمات اضافی.
و نه هم سلاح های خویش را در افغانستان نابود کردند و نه هم آنها را به شوروی انتقال دادند.
فقط با یک دست لباس نظامی خویش در موتر ها و تانک های خویش نشستند و از سراسر افغانستان از طریق شاهراه ها دوباره به وطن خویش بر گشتند.
اگر به خاطر نمایش قدرت نظامی باشد،این مسئله دیگر است.
در آینده ادعا شود که ما چنان نیرو های خویش را در هنگام خروج در افغانستان مجهز ساختیم،که طالبان حتی جرأت نکردند که یک مرمی هم بطرف یربازان ما فیر کنند.

>>>   حالا روس ها بالای امریکایی ها خواهند خندید زیرا حداقل آنها اینطور موش وار نگریختند.
آتش خاوری

>>>   آمریکا مثل بزدل ها از افقانستان فرار کرد خطاب
به کشورهایی همسایه اینجا گورستان امپراطوری ها
است مواظب باشید گذرتان اینجا نخورد

>>>   ای خدا روز ازل جهل را به افغان دادی
اخبار همین دو روزه را ببینید به خدا آدم وحشت می کنه از کشتن هفت پسر عمو در نماز تراویح ننگرهار و سربریدن 4کودک و سربریدن 4مسافر در غور و کشتن 5نفر صبح شنبه در کابل و هزاران ترور کور و کشتن مولوی ها و ریش سفیدان قومی و.......
اون وقت دل بنده خدا خوشه که کشورش گورستان امپراطوری هاست
برادر فکر نان کن که خربزه آب است همسایه ها می خوان بیان اون قبرستون چه کار کنم فقط خواهشاً همون مردم بیچاره رو آواره اندونزی و استرالیا و ترکیه و غریبی نکن

>>>   همه صاحب نظران شناخته شده سالها قبل گفته اند:
افغانستان مشروعیت یک کشور مستقل را ندارد اگر می گوئید کی گفته؟ من میگویم مثلا جواهر لعل نهرو درکتاب نامه های به دخترش
ر

>>>   شکست روس ها بر مراتب بهتر بود از شکست امریکایی ها ! روس ها با سوار روی تانگ های شان با اهدای گل از جانب مردم استقبال و خدا حافظی کردند و داکتر نجیب مراسم خاص خدا حافظی برگزار کرد .
اما نمیدانم که غنی و بی بی گل چطور مراسم برگزار می کنند و کی برای سربازاان امریکا و ناتو گل تحفه می دهند؟
هزار ها کشته و هزار ها معلول و معیوب و تریلیون ها دالر مصرف ؟ برای چه ؟ برای یک گرفتاری و یا کشتن یک نفر تروریست بنام اوسامه بن لادن ! حماقت از خود اندازه دارد ! حالا چوکره های امریکا یعنی اعضای ناتو چه شد شرم باد بر شما و ننگ باد بر شما متجاوزین بزدل که توسط یک گروهک تروریستی شکست خورده ایید. و حالا برای فرار خود با ساز و برگ دیگری نظامی آماده گی می گیرید.

>>>   در افعانستان در طول دوران تاریخ غلام های قرار داشته که گاهی کمر روس را بسته است و گاهی کمر امریکا که مانند غنی است

>>>   خطاب به نظردهنده آخرآمریکافرارنکردمعادن رابردبگوببینم کشوری که همیشه تحت اشغال بوده چگونه مردمش صحبت ازجنگاوری میکنید

>>>   خطاب به نظر دهنده اخر امریکا اجازه نداد معادن استخراج شود زیرا میدانست چنان شمایی خواهید گفت امریکا برد خورد نه برد ونه خورد مجاهلین دارو دسته ارگ وطالب منتظر هستن امریکا برود که هم ببرند وهم بخورند نه اینکه دل خوشی از امریکا داشته باشم خیر ولی امریکا میلیاردها دلار هزینه نکرد کهدمعدن ببرد امریکا کل افغانستان را یکجا میخواهد به عنوان پایگاه داعمی که البته به گور خواهد برد من نمیگم تاریخ ثابت کرده اما باید سیاست داشت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است