اصول نظام طالبانی مشخص شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۲    ۱۴۰۰/۲/۵ کد خبر: 166913 منبع: پرینت

طالبان به تازگی مقاله‌ای را در وبسایت این گروه نشر کرده و در آن به چگونگی نظامی که این گروه برای آینده افغانستان می‌خواهد پرداخته‌اند.
در این آمده که تنها یک نظام اسلامی می‌تواند ضامن یک افغانستان سعادت‌مند و موفق باشد.

در این مقاله تأکید شده که طالبان نظام و دموکراسی‌ را نمی‌خواهند که در آن، وظیفه رییس‌جمهور حفظ منافع واشنگتن باشد و مقام‌های خارجی، بی اطلاع‌دهی قبلی، وارد کشور شوند.

نویسنده این مقاله که از آن نامبرده نشده‌است، حفظ حجاب صحیح اسلامی را از شرط‌های اصلی فعالیت زنان در بخش‌های گونه‌گون می‌داند و تأکید می‌ورزد که در نظام به‌خواست طالبان، حدود شرعی باید اجرا گردند.
بربنیاد این مقاله طالبان نظامی را می‌خواهند که در آن، قاتل قصاص گردد، زناکار حد زده شود، دزد و رشوه‌خوار مجازات گردند و مظلومان از بی‌عدالتی رهایی یابند.

در بخشی از این مقاله آمده‌است: «ما خواهان یک نظام اسلامی هستیم که در آن، تمامی حقوق زنان - همان‌گونه که اسلام گفته است - محافظت شود: جایی‌که در میان سایر حقوق، زنان سهم خود را در ارث دارند و حق ازدواج و انتخاب دارند؛ آنان در زمینه‌های آموزش، تجارت‌، بهداشت و اجتماع، با حفظ حجاب صحیح اسلامی، به جامعه خود خدمت خواهند کرد.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظام طالبان
اصول
نظرات بینندگان:

>>>   در اسلام طالبانی در مورد موتر های دست پاکستان و زرع کوکنار و تجارت مواد مخدر و قاچاق و عشر و ذکات چرس و تریاک و در مورد بچه بازی و نانک داشتن چه فرموده است.

>>>   طالب صاحبان!
کار در تمام دنیا به سه بخش تقسیم میشود:
عرصه تولیدات صنعتی،عرصه تولیدات زراعتی و عرصه خدمات.
در هیچ کشور دیگر منجمله کشور های اسلامی پیش شرط گذاشته تشده است که طبقه اناث درین بخش باید کار کنند و درین بخش نی.
شما از پیش خود قانون کار و کارگر و دین جدید درزمینه تقسیم بندی کار برای مردان و زنان نسازید.
حق آموزش و حق کار از جمله حقوق اساسی هر مرد و زن است،بدون تقسیم بندی حق آموزش و کار مردانه و زنانه.
این که خانم ها به میل و رغبت خویش و توانایی خویش در کدام بخش ها میخواهند کار کنند،به خود آنها ارتباط میگیرد و در اسلام برای آنها بخش های مشخص کاری در نظر گرفته نشده است.

>>>   اکثر طالبان از دساتیر اسلام و حتی خواندن نماز بشکل درست ان عاجز است اما بازهم بدستور باداران خارجی شان سحن از حکومت اسلامی میزنند و اینکه میگویند زنان با حجاب صد در صد اسلامی حق در مدارس و و کار و تجار را دارند دروغ میگویند طالبان اله دست پاکستان وطنفروشان قرن حاضر نه از خود صلاحیت دارند و نه اراده ازاد غلامان هستند که بدستور باداران شان دکتی گردیده سخن میزنند ایا حکومتداری تنها بحرف و نامبردن از حکومت اسلامی است چرا تا حال در مورد حکومتدری شان و شکل واضح و روشن ان و همچنان در مورد اقتصاد و پیشرفت و زمینه کار و حقوق ازادی های فردی که خداوند به انسانها داده و روابط شان با جهان خارج و پابندی شان به حقوق بشری و غیره چیزی نگفته اند چون نمیدانند و باداران شان انچه برایشان گوید انرا رسانه و بیان میکنند طالبان و امارت طالبانی ساخته و پرداخته ای اس ای و نظامیان پاکستان است از خود اراده ندارند و غلام بچه های پاکستان سخن شان از خود شان نیست و حتا زن و دختر زیر نظر ای اس ای طور گرو گان زندگی میکنند لاف از ازادی میزنند و کشور خارجی را نمی خواد در حالیکه ازاد نیستند غلام کشور پاکستان و انگلیس بودند و هستند و خواهند ماندند .

>>>   طالب های ...و پلید جز قتل و کشتار به خاطر حفظ جهالت، حماقت ، نادانی و بی شعوری شان چیزی دیگر در کله های پوچ و خالی از هرگونه خرد ندارند !

>>>   اصول طالبان
قتل، غارت، دزدی، کشت تریاک، ساخت هیروهین، شلاق، سنگسار، سربریدن انسان، زندان زنان، شلاق زدن زنان در بازارها، فروش افغانستان به پاکستان، نوکری به امریکا، رفاقت با داعش القاعده و تخریب افغانستان، کشتار اقوام غیرپشتون، سوختن شمالی، قتل مردم هزاه و ازبک و بستن تمام دروازه ترقی و پیشرفت افغانستان، دادن آب افغانستان به پاکستان، دادن معادن افغانستان به پاکستان

>>>   امارت اسلامی یک نظام اسلامی قدرتمند است ، و همیشه خواهان عدالت در جامعه افغانستان است و یک نظام قدرتمند اسلامی است که میتواند مردم افغانستان را متحد کند ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   طاهر پشتون
اگر این راست باشد پس بسیار خوب است و هیج افغانی مخالف آن نخواهد بود.

>>>   صلح با انسان ها و مردم با شرف با پیمان و با فرهنگ میشود.
این گروه فقط وحشت زورگویی نامردی قرآن خوری تقلب زورگویی و خیانت بلد هستند.
بروید تفنگ های تانرا آماده کنید و بسیج شوید ورنه زبون وزیر پای. میشوید.

>>>   گردانندۀ گرامی شبکه اطلاع رسانی افغانستان، سلام برشما باد !
پوزش می طلبم که خلاف اصول کاری شما، بنده نظرم را دربارۀ گزارش های عکسی شما، در پای این مطلبی می نگارم که هیچ گونه ارتباطی با آن ندارد .
عکس هایی راکه ازمحفل بزرگداشت امیرعلی شیرنوایی گذاشته اید، خیلی ارزشمند اند فقط تمنا می کنم اگر امکان داشته باشد، در زیرهرعکس شرح کوتاه شامل نام گرفتن اشخاص صف اول، تاریخ و محل عکس را ذکر بفرمایید، کارخوبی خواهدشد. من تاحال چندین عکس سایت گرامی شما رادر نشریۀ امید اقتباس کرده و البته منبع آن را نیز متذکر شده ام .
سرفراز وکامیاب باشید.

>>>   اگه طالبان غلام چرکستان نبود با اینکه خانم وشیعه هستم‌ حتما پشتش می ایستادم ولی از هردو نفرت دارم هردو هم دولت هم طالب دروغ میگویند وجز به قدرت به هیچ چیز فکر نمیکنند خدا جفتشان را به درک واصل کند

>>>   مگر چیزی خوب هم ازین لوده ها انتظار دارید؟
آتش‌خاوری

>>>   طالبان بازهم به دنبال سو استفاده از اعتقادات دینی مردم برای رسیدن به قدرت هستند. طالبان به دنبال اسلام نیستند میدانند تنها راه رسیدن به قدرت دم زدن از شریعت و اسلام است. ملت باید دیگر فریب شعارهای دینی و اسلامی طالبان را نخورند و گرنه بازهم گرفتار جنگ و درگیری و عقب ماندگی خواهند شد و این همان چیزی است که همه کشورها آنرا میخواهند چون هر چه یک کشوری عقب مانده تر باشد میتوانند از منابع انرژی آن کشور را به تاراج ببرند. طالبان خواسته یا ناخواسته ابزاری هستند که دشمنان ملت افغانستان از آنها استفاده میکنند و ملت و سیاسیون دلسوز باید بسیار هوشیار باشند که در مقابل این جاهلان کوته فکر مقدس ماب سر سوزنی کوتاه نیایند.

>>>   در زمان حکومت ملا عمر کور پاکستانیهااازکی اجازه دخول به افغانستان رامیگرفتند

>>>   صلح با انسان ها و مردم با شرف با پیمان و با فرهنگ میشود.
این گروه فقط وحشت زورگویی نامردی قرآن خوری تقلب زورگویی و خیانت بلد هستند.
بروید تفنگ های تانرا آماده کنید و بسیج شوید ورنه زبون وزیر پای. میشوید.

>>>   فرق بین طالبان ارگی و طالبان کویته و پشاوری فقط همان فرق بین سگ زرد برادر شغال است۰ اوغان اوغان است، و هدف همه این ها در نخست اوغانولی و تمامیت خواهی به اساس اوغانولی است۰ دین ویا دیموکراسی فقط روکش ها هستند۰ مگر در کردار کرزی خلیلزی احمدزی ویا آن زی های طالبان کدام فرقی می بینید؟

>>>   من متعجم لکھ طالبان ادعای امارت اسلامی میکند اما بچھ بازی(لواطھ)در کجای قرآن آمدھ؟ تا آنجا کھ من خواندم لواط در اسلام حرام وفاعل ومفعول آن قابل اعدام۔


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است