هفتادتن در حمله‌های هدفمند در هرات جان باختند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۲    ۱۴۰۰/۲/۶ کد خبر: 166922 منبع: پرینت

بربنیاد آمارهایی‌که شفاخانه‌ حوزوی ولایت هرات ارایه می‌کند، بیش از ۷۰ تن در جریان دو ماه پسین در حمله‌های هدفمند در این ولایت جان باخته‌اند.
در تازه‌ترین رویداد، روز شنبه مردان تفنگ‌دار، دو مرد و یک زن را که سوار بر یک موتر بودند در منطقه کمرکلاغ در شمال شهر هرات تیرباران کردند.

پولیس می‌گوید تاهنوز هویت این زن که تیرباران شده‌است مشخص نیست، اما دو قربانی دیگر این رویداد یک سرباز پولیس و یک پزشک هستند.
عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات بیان داشت: «دو رویداد قتل که در مربوطات ولسوالی انجیل هرات اتفاق افتاده‌اند نزد پولیس ثبت شده‌اند. این رویدادها بسیار پیچیده است و نهادهای کشفی در این راستا پیشرفت‌هایی دارند. عاملان این رویدادها شناسایی شده‌اند و تحت پیگرد پولیس قرار دارند.»

محمد عارف جلالی، سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات نیز افزود: «در جریان چهار روز نخست ماه ثور، ۱۸تن که در نتیجۀ شلیک مرمی زخمی شده بودند، به شفاخانه انتقال داده شده‌اند که از این میان یازده تن جان باختند. در جریان ماه حمل ۸۱ تن که با مرمی زخمی شده بودند به شفاخانه انتقال داده شده‌اند که ۲۷تن شان فوتی بودند. هم‌چنین در ماه حوت سال پیش ۱۲۷تن که در نتیجۀ شلیک مرمی زخمی شده بودند در شفاخانه ثبت شده‌اند که از این میان ۳۰تن جان باختند.»

باشند‌گان شهر هرات، نگران افزایش حمله‌های هدفمند و قتل‌های مرموز در این ولایت هستند.
گل احمد محمدی، باشندۀ شهر هرات گفت: «اوضاع امنیتی هرات روزبروز وخیم‌تر می‌شود و ناامنی‌‎ها به اوج رسیده‌اند. ما نمی‌دانیم که نهادهای امنیتی چه‌کار می‌کنند و وظیفه کی است که امنیت شهروندان را تأمین کند؟»
شام روز جمعه نیز مردان تفنگ‌دار یک زن را که سوار بر ریکشا بود در مسیر راه عمومی در جنوب شهر هرات از ریکشا پیاده کردند و در مقابل چشمان مردم تیرباران کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هفتاد تن در هرات
شفاخانه‌ حوزوی
نظرات بینندگان:

>>>   اگر طالب را نکشید طالب همه را میکشد.
طالب را اول بکشید و بعد ببینید که مرد است یا زن
اوغان است یا فارسیوان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است