مسعود: با ادامه دولت، در جنگ و صلح بازنده ایم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۰    ۱۴۰۰/۲/۶ کد خبر: 166924 منبع: پرینت

رییس بنیاد «احمدشاه مسعود» با تاکید بر ضرورت ایجاد دولت انتقالی در افغانستان اظهار داشت که اگر دولت کنونی ادامه یابد، افغانستان در میدان جنگ و صلح بازنده می‌شود.
به گزارش تسنیم، «احمد ولی مسعود» رییس بنیاد «احمد شاه مسعود» با تاکید بر ضرورت ایجاد دولت انتقالی در افغانستان گفت: اوضاع بحرانی کشور چنین است که دولت در هر دو میدان جنگ و صلح به بن‌بست خونین رسیده است.
وی افزود: ادامه وضعیت فعلی، منجر به جنگ خانمانسوز شده است که در آن کشور و مردم همه بازنده هستند.

مسعود با پیشنهاد ایجاد «شورای ریاست جمهوری» برای گذار افغانستان از جنگ به صلح نیز افزود: برای پایان جنگ به یک دوره انتقالی نیاز داریم.
رییس بنیاد احمدشاه مسعود با اشاره بر ضرورت معرفی چهره‌های جدید برای عضویت در این شورا اظهارداشت: برای رهبری دوره انتقالی توسط یک فرد مشخص هیچ اجماعی وجود ندارد، مشارکت چهره‌های جنجال برانگیز و بحران‌ساز 20 سال طرف‌های منازعه، صلح‌ساز نیست، چون این افراد خود سبب تدوام بحران هستند.

وی در تشریح طرح خودش گفت که ایجاد شورای ریاست جمهوری در قالب نظام، متشکل از شخصیت‌های بی‌طرف و با اعتبار از اقوام و اقشار متنوع با نگرش ملی،گزینه‌ برتر است تا شرایط عبور از جنگ به صلح را طی یک یا دو سال در افغانستان فراهم سازد.
مسعود تاکید کرد: این شورا یکی را از میان خود به عنوان رئیس شورای ریاست جمهوری انتخاب می‌کند و صلاحیت‌های خود را به طور شورایی اعمال می‌نماید.

رییس بنیاد «احمدشاه مسعود» پیش از این نیز بارها گفته بود که دولت افغانستان مشروعیت قانونی ندارد و بدون توجه به قوانین کشور توسط دستورهای رییس‌جمهوری این کشور اداره می‌شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنگ صلح
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   فرصت ز دست رفت و کنون جنگ ره حل

>>>   به شمالی جان:
بهـــشــت توت وانگر است شمــــالی
همیــــشه منـتـــظر چــوراست شمالی
به جنـــگ ســـالارو ودزد راهـزنی ها
درعالـــم نام منشــور اســت شمــالی

>>>   تا یک اشرار است همین منوال است.
آتش خاوری

>>>   تا اشرف غنی احمدزی این فاشیست و مزدور که قدرت را با نیرنگ و حیله و‌تقلب ، غضب نموده است ، باشد ، کشور ماتم زده ما روی ارامش را نمیبیند ، زیرا اشرف روده قاق یک‌فاشیست است که روی هیتلر را هم پاک‌نموده است.
کوه کن

>>>   آقاي مسعود، اگر يك حكومت قانوني بوجود بيايد، باز زمرد هارا در بازار هاي اروپا چطور ميفروشي؟

>>>   غنی + طالب + داعش = سی آی ای و آی اس آی

>>>   احمد ولی مسعود واقعیت را گفته۰

>>>   پدر شما همان جانی هست که فاجعه افشار را افرید هرگز پدرت را نخواهیم بخشید نه به عنوان هزاره من تاجیکم به عنوان یک افغانستانی حال بگذار ایران وفرانسه به نامش قسم بخوردند تاریخ چیز دیگر می گوید من مجاهد را میستایم وبه او افتخار میکنم ولی مجاهدین به حق همان اول خدا برد پیش خودش ونگذاشت الوده شما مجاهلین شوند حساب مجاهد از مجاهل جداست وپدر تو یک مجاهل بیشتر نبود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است