هزاره کشی آشکار در غرب کابل
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۷    ۱۴۰۰/۲/۷ کد خبر: 166928 منبع: پرینت

ملیشه های غنی به خانه های مردم هزاره در کوه قوریغ، با پیکا وماشیندار حمله کردند و در اثر این یورش 15 نفر زخم برداشتند. ملیشه های غنی در هنگام حمله به شدت به مردم وزن هزاره در این منطقه اهانت کردند وحتی یک خانم را محکم لگد زدندوگفتند که: «برو بولانی برای ما پخته نما، ما روزه نداریم» مردم این مناطق همه دارای اسناد قانونی ملکیت این منطقه اند که از هفت سال بدینسو در این منطقه زندگی میکنند. مکاتب و آموزشگاهای شان فعال بوده اند.

ملیشه های غنی بدستور امرالله صالح بالای مردم هزاره کوه قوریغ با بیرحمانه ترین شکل وبا شعار «هزاره کشی» حمله ور شدند. اکنون باید هزاره ها با خود محاسبه کنند که تمام نقاط مناطق هزاره نشین از بهسود ودایکندی گرفته، تا قره باغ غزنی وجاغوری، از بلخاب گرفته تا دره صوف و اینک در غرب کابل دوباره میخواهند سنت سخیف هزاره کشی را به شکل علنی آن احیا نمایند.

هزاره ها، اراکین دولتی، نظامیان، سیاسیون و فرهنگیان هزاره، بازهم سکوت می کنید؟ تا وحدت ملی (مولی) نداشته خراب نشود؟ یا برمی خیزید از حق مردم تان دفاع میکنید؟

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هزاره کشی
غرب کابل
نظرات بینندگان:

>>>   نصری های هزاره کش کجایند؟ هر چه فرامائده لایق هزاره ها را از شمال تا جنوب از شرق تا غرب کشتند تا به قدرت انحصاری برسند. امروز آنها مسئولند و باید همان گونه که احزاب هزاره را کنار زدند و قوماندان های هزاره را کشتند همه را خائن و خود را خادم معرفی کردند حالا زمان آن رسیده تا مردم خائن و خادم را بشناسند.

>>>   در این حکایت تلخ مقصر یا دستور دهنده جناب امرالله صالح معرفی شده است اما قبول آن سخت است به خاطریکه هزاره ها و پنجشیری ها با وجودیکه از نظر قومی و مذهبی متفاوت هستند اما تا سی سال قبل این هر دو طایفه مظلوم ترین انسانهای این مملکت بودند که به اثر سیاست های ظالمانه و استبدادی حاکمان پشتون، از نظر موقعیت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره در پائین ترین سطح نگهداشته شده بودند البته بنا به دلایلی، تک و توک اشخاصی از هر دو قوم در یگان مقامات ملکی و نظامی حضور داشتند. لازم است گفته شود که اشتراکات مذهبی بین پشتونهای حاکم و پنجشیریها باعث شده بود تا پنجشیری ها نسبت به هزاره ها کمتر مورد ستم و استهزا قرار گیرند. از اینکه هر دو قوم تقریبا در شرایط یک سان اجتماعی قرار داشتند به مشکل میتوان قبول کرد که یک انسان پنجشیری آنهم از جمع تحصیل کرده ها و آگاه از گذشته نه چندان دور با داشتن تجارب بالا و ارتباطات مردمی مانند امرالله صالح صاحب دستور تیر اندازی به مردمی مظلوم هزاره را داده باشد.از جانب دیگر حالا بر همه روشن شده است که دسیسه ها و توطئه های یک مشت فاشیست معلوم الحال و شناخته شده باعث شد تا بعد از سقوط دولت دکتر نجیب و پیروزی مجاهدین، وحدت بین تاجک ، هزاره و ازبیک صورت نگیرد تا طلسم 300 ساله شان حفظ شود. متاسفانه همه دیدیم که فریب خوری بعضی ها به نفع تداوم طلسم به انجام رسید. هزاره ها را به جرم شیعه بودن و ازبیکها را به اتهام کمونیست بودن توسط همرزمان تاجک شان سر کوب کردند و شرایط را طوری تنظیم کردند که به مرور تاجک ها هم حاشیه نشین شدند. اکنون که خطر آزادی و دموکراسی نیم بند موجوده را تهدید میکند بر همه واجب است که تعصبات قومی ، مذهبی و عقیدتی را کنار گذاشته، مبلغین تعصب و خائنین زر اندوز در بین خود را سرکوب و از دشمنی با اقوام دیگر پرهیز نموده دست در دست هم بدهند تا از تاریخ ، پیشینه و فرهنگ خود در مقابل سیه اندیشان بتوانند بصورت متحدانه دفاع نمایند چون دست خدا با وحدت است.

>>>   این اشرفک طالبی پیش از آنکه فرار کند باید در دشت برچی اعدام شود.
آتش خاوری

>>>   جنگ بین کوچی و هزاره است.
از بهسود شروع تا کوه قروغ
اما کوه قروغ نه از هزاره است و نه از کوچی
کوه قروغ مالچر مردم چهاردهی کابل است که فعلا" غضب شده و کوچی و هزاره برای غضب آن همدیگر را میکشند.
اما روزی می آید که هم کوچی و هم هزاره باید این ساحه را ترک کنند.
شهرک حاجی نبی که مربوط خلیلی و گروه نصر است بدون مجوز قانونی ساحه خود را تا کوه قروغ امتداد داده و با رفتن خلیلی این مناطق دوباره مسترد میشود و هیچ سندی قابل اعتبار نیست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است