کارکنان سفارت آمریکا در افغانستان کاهش می یابد
 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۴۸    ۱۴۰۰/۲/۸ کد خبر: 166938 منبع: پرینت

وزارت امور خارجه آمریکا با صدور یک دستورالعمل جدید اعلام کرده است که تعداد زیادی از کارکنان خود را از افغانستان خارج می کند.
به این ترتیب، همه کارکنان سفارت در کابل دستور دارند که افغانستان را ترک کنند، مگر آن که وظایف آنها ایجاب کند که در افغانستان حضور داشته باشند.
مقامات آمریکایی به طور صریح تعداد کارکنانی که افغانستان را ترک خواهند کرد اعلام نکرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا معمولا در موارد اضطراری کارکنان «غیرضروری» و خانواده های آنها را از کشورهای دیگر خارج می کند اما این بار در اقدامی کم سابقه دستور خروج همه کارمندانی که «وظایف آنها می تواند در جاهای دیگر انجام شود» را صادر کرده است.
به گزارش بی بی سی، بنا بر دستورالعمل جدید، به شهروندان آمریکا نیز توصیه شده است که به افغانستان سفر نکنند. همچنین به آمریکایی هایی که قصد عزیمت دارند گفته شده است که «باید در اسرع وقت با پروازهای غیرنظامی موجود عزیمت کنند.»

گفته می شود از سال گذشته که دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، برنامه خود برای خروج نظامی از افغانستان را اعلام کرد، روند کاهش حضور دیپلمات های آمریکایی هم آغاز شد.
جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، اعلام کرده است که همه نیروهای آمریکایی تا روز ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱ خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

جنرال کِنِت مک کنزی، رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام)، روز سه شنبه گفت که ایالات متحده همچنان به تامین امنیت سفارت خود در کابل متعهد است.
او گفت:‌ «هدف ما این است که سفارت خود را در افغانستان نگاه داریم. اما ما حضور نظامی بسیار کمی در آنجا خواهیم داشت - چیزی که برای دفاع از سفارت کاملا ضرورت دارد.»

پیشتر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که ۶۵۰ سرباز جدید به افغانستان اعزام خواهد کرد، تا در زمان خروج نیروهای خارجی از آنان محافظت کنند.
آمریکا همچنین قصد دارد دو بمب افکن بی-۵۲ را به منطقه بفرستد. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، همچنین در یک اقدام احتیاطی ماموریت یک ناو هواپیمابر را در منطقه تمدید کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سفارت آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   با این خیال خوش آمده بودند که چند ماه بعد از استقرار کار ایران را یکطرفه میکنند، حالا که پای چین تا خلیج فارس رسیده است هوشیار شده اند که دیگر باید بروند و ازمصرف پول اضافی و ناحقی هم پیشگیری کنند. ورنه خر ها هم می دانند که چار تا ملیشه بی سرو پا (آنهم نوکران خودشان) آنها را مضطرب نساخته است و اگر یک پتکه پوقانه یی بالای چرکستان بکنند طالبان را پشک میبرد.
آتش خاوری

>>>   بروید به خیر طرف دولت خود نه دولت افغانستان در افغانستان در طول تاریخ جوانان با غیرت وجود دارد و نمی گذارد که ما تحت اشغال کفار باشیم این وطن در طول تاریخ آزاد بود و در هر شرایط استقلال خود را از کشور های کفری گرفته است اما یک تعداد اشخاص به خاطر این دو روزه دینا تسلیم کفار می شوند

>>>   امریکایی ها فرار میکنند و ما آماده ایم تا طالب و داعش و دیگر ....های پاکستان را بکشیم .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است