مسؤولان امنیتی به مجلس فراخوانده شدند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۹    ۱۴۰۰/۲/۱۶ کد خبر: 167015 منبع: پرینت

در پی افزایش نبردها و نگرانی‌ها از بدتر شدن اوضاع امنیتی در کشور، رییس امنیت ملی و سرپرست وزارت دفاع ملی روز چهارشنبه به مجلس نمایندگان فراخوانده شدند.

ضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی و یاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع ملی در نشست حضور یافتند اما حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت داخله در نشست شرکت نکرد.
نشست مسؤولان امنیتی در مجلس پس از دقایقی سری اعلام شد و آن‌ها بدور از دوربین رسانه‌ها به نگرانی‌ها و پرسش‌های نمایندگان مجلس پاسخ گفتند.

پس از حدود سه ساعت بحث‌های پشت درهای بسته، سرپرست وزارت دفاع ملی نگرانی‌های مردم را دربارۀ اوضاع امنیتی به‌جا دانست اما گفت که ولسوالی‌ها و شهرهای کشور به دست طالبان سقوط نخواهند کرد: «نگرانی‌های مردم قابل درک است و ما هم تدابیر را به‌شکل درست گرفته‌ایم.»

در حالی‌که تلفات نظامیان کشور با گسترش نبردها نگران کننده دانسته می‌شود، سرپرست وزارت دفاع ملی گفت که در این نبردها طالبان سه تا چهار برابر تلفات دارند: «اگر یک پوسته و یا بیسی را در اثر وضعیت جوی و یا بعضی مشکلات از آن عقب نشینی می‌شود، باعث نگرانی نیست که خدای نخواسته یک شکست باشد.»
اما طالبان گفته‌های این مقام حکومتی را نادرست می‌دانند.

در پایان نشست اعضای مجلس نمایندگان، از ایستاده‌گی نظامیان کشور ستایش کردند و پاسخ مسؤولان امنیتی را قناعت بخش خواندند.
صادق قادری، عضو مجلس نمایند‌گان بیان داشت: «به‌اندازه‌یی که کشورهای بیرونی و همسایه‌های می‌کنند، گروه‌هایی که به‌خاطر قدرت می‌خواهند نظام را تخریب کنند، قدرتمند نیستند. نیروهای امنیتی توانمندی این را دارد که حملات را دفع کنند.»

حکومت می‌گوید که پس از آغاز خروج نیروهای خارجی از افغانستان طالبان حمله‌های شان را شدت بخشیده‌اند.
خروج نیروهای خارجی از افغانستان در اول ماه جاری میلادی آغاز شد و قرار است تا ماه سپتامبر تمامی نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند و مسؤولیت تأمین امنیت کشور به‌گونۀ کامل به شانه‌های نیروهای امنیتی افغان بیافتد.

مسعود انصار
طلوع


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسوولان امنیتی
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی در راس وزارت دفاع یک داکتر باشد نتیجه همین شکست هاست که هر روز بیست سی سرباز شهید میشود اگر هرکس میتواند دربخش رهبری نظامی کار کند چرا اکادمی های نظامی درکشورها تاسیس میشود چون آنها داکتران لایقتر دارند میتوانند در وزارت های دفاع وداخله داکتران وانجنیران را قرار دهند اما چون آنها متپکر نیستند این کار غیر عاقللانه را نمیکنند

>>>   اگر طالب با مشت قوی کوبیده نشود گستاخ تر میشود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است