حکومت با حزب وحدت اسلامی نوین
غنی، حمدالله محب و حاجی فضلی با سرور دانش سه ساعت ملاقات می نمایند طرح، برنامه، راجستر و مصرف حزب وحدت را بررسی می کنند و مبلغ بیست میلیون افغانی را برای آقای دانش می پردازند 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۶    ۱۴۰۰/۳/۸ کد خبر: 167233 منبع: پرینت

اشرف غنی احمدزی برای تضعیف و مصروف کردن هزاره ها از طریق سرور دانش با مصرف سی میلیون افغانی حزب می سازد!
جامعه هزاره چیزی که زیاد دارد حزب ناچل و ناکارآمد است و با اضافه کردن یک حزب سرکاری دیگر مشکلات هزاره ها بیشتر می‌گردد و شقاق و نفاق چقورتر می شود هزاره ها تجربه حزب سرکاری انسجام ملی را در زمان کرزی و حزب وحدت اسلامی نوین را در زمان اشرف غنی احمدزی دارند.

در زمانی که آقای محقق با ارگی ها رابطه خوب نداشت ارگی ها از وجود عباس ابراهیم زاده برای تضعیف و فشار بالای محقق استفاده نمودند و حزب وحدت اسلامی نوین را ساختند، هنگامی که محقق با ارگی ها وارد تعامل شد دیگر ارگی ها پروای عباس ابراهیم زاده را ندارند و اکنون عباس ابراهیم زاده به اپوزیسیون ارگی ها تبدیل شده است اما کار ارگی ها موفقانه عملی شد و هزاره های شمال چند قطبی شدند و محقق هم در کنار ارگی ها قرار گرفت.

عین همین سیاست را ارگی ها از طریق عطا محمد نور در میان تاجیک ها بازی کردند، با دادن امتیاز به عطا محمد نور حزب جمعیت اسلامی را به دو شاخه تقسیم کردند و اکنون هرج و مرج در میان تاجیکان جریان دارد و هر صدایی حق طلبی و عدالت‌خواهی تاجیکان را از طریق جمعیت اسلامی شاخه ارگ کنترل می نمایند.

تلاش ارگی ها فقط در پارچه پارچه کردن اوزبیک ها و ترکمن ها تا جایی ناکام مانده است. حوادث ولایت فاریاب نشان داد که دولتی های اوزبیک و ترکمن و حتی مخالفان مارشال دوستم در مقابل مردم خود دهن کجی نکردند و مانند تاجیک ها و هزاره ها علیه منافع مردم خود قرار نگرفتند.

ارگی ها بعد از حمله بالای بهسود و به خصوص حمله بالای مکتب سیدالشهدا که نمادی از نسل کشی پی در پی هزاره ها است و افشای پیوند تنگاتنگ ارگی ها با جوخه مرگ ملا نیازی که یکی از عاملین نسل کشی هزاره ها است که خود بارها اقرار کرده بود در فکر این افتاده اند که بیشتر هزاره ها را تکه تکه و پارچه پارچه نمایند و اینبار به آقای دانش دستور داده اند که حزب جدید به نام حزب وحدت بسازد و مکتوب راجستر حزب وحدت را هم به وزارت عدلیه فرستاده اند.

اشرف غنی احمدزی، حمدالله محب و حاجی فضلی در حدود دو هفته قبل با آقای دانش مدت سه ساعت ملاقات می نمایند طرح، برنامه، راجستر و مصرف حزب وحدت را بررسی می کنند و مبلغ بیست میلیون افغانی را برای آقای دانش می پردازند و مبلغ ده میلیون افغانی دیگر را به بعد از ایجاد و اعلام حزب وحدت توسط آقای دانش وعده می دهند.

ارگی ها علاوه بر ایجاد نفاق و شقاق بیشتر در جامعه هزاره میخواهند فشار بیشتر بالای کریم خلیلی وارد نمایند چون فعلا تنها از هزاره ها کریم خلیلی با اردوگاه ارگ میانه خوبی ندارد و ارگی ها بعد از رفتن آقای خلیلی به بامیان و بهسود ترس از این دارند که مبادا هزاره ها در گرد خلیلی جمع شوند همانگونه که آقای محقق را وارد اردوگاه ارگ کردند به همانگونه میخواهند خلیلی را هم وارد اردوگاه ارگ نمایند.

البته ایرانی ها هم گفته و شنیده می شود که با مطرح شدن سرور دانش و تضعیف دیگر رهبران هزاره چراغ سبز نشان داده اند چون ایرانی ها به این تحلیل رسیده اند که کار از طریق قوم سادات زیر نام شیعه در میان هزاره ها دیگر کاربرد ندارد و با گذشت هر روز هزاره ها از قبول رهبری سادات دوری می کنند. از همین سبب بهترین و مطیع ترین گزینه سرور دانش را می دانند و همچنان اکثراً کارکنان دفتر دانش را ملا های درس خوانده در قم و مشهد تشکیل می دهند و علاوه بر آن یک شخص بسیار نزدیک به ایران به نام حسن عبداللهی هم در این اواخر در دفتر آقای دانش به جمع مشاورین اضافه گردیده است.

خلاصه اینکه حزب سرکاری سرور دانش به حزب برای هزاره ها تبدیل نمی شود اما وسیله فشار، نفاق و شقاق در جامعه هزاره شده و باعث خزیدن چند نفر به امید به دست آوردن پول و یا به امید وظیفه از دروازه های خلیلی، محقق و ابراهیم زاده به دروازه دانش می گردد و با از بین رفتن اشرف غنی احمدزی این حزب نیز از میان می رود زیرا هر حزب که توسط دولت ایجاد شود با ختم دولت از بین می رود.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
دانش
حزب وحدت
نظرات بینندگان:

>>>   چند وقت پیش یک دختر هزاره را در تلویزیون نشان داده بودند که در قندهار در یک مکتب اطفال قندهاری را در مکتب درس میداد.
در تصویر نشان داده میشد که شاکردان مکتب هنگام رخصتی دست های معلم شان را میبوسیدند.
حالا بعد از حمله به مکتب دخترانه سید الشهدا،یک دختر هزاره بنام شکریه مفقود است.
فکر میکنم که این دختر را به قندهار فرار دادند و در همان مکتب هنگام رخصتی اطفال مکتب،به او وظیفه دادند که دست های شاگردان را ببوسد و هر مرتبه که میبوسد،باید شکر بگوید.زیرا نام اش شکریه است.

>>>   اقای عدالت؟
در میان این همه افراد با دانش و کتاب خوانده میان هزاره چرا شما هنوز عقب افراد وابسته به یک کشور خارجی که در افغانستان هم در فکر تجارت سیاسی استند نه در فکر خلق هزاره روان استید؟؟؟؟
تا دیروز شما هزاره ها رهبران حزب دموکراتیک خلق افغانستان را وطن فروش میگفتید و این را از علی مزاری شروع تا محقق و دانش و خلیلی همه یکصدا میگفتند در حالیکه هریک از این افراد سر از استین قم و مشهد بیرون اورده اند و در چاکری برای ایران با هم مسابقه دارند و هیچ خدمتی برای هزاره ها نکرده اند...در حالیکه همان حزبی های به گفته شما کمونیستها شب و روز در خدمت مردم بودند و در راه رفاه وطن و تساوی حقوق بین ملیتها کار میکردند....البته بعد از سقوط امین.حزبی ها از وحدت ملیتها حرف میزدند نه از یک قوم و قبیله ولی شما مردم این کشور را بنام ملیت تباری برباد کردید. هر روز از رهبران فاسد هزاره شروع تا رهبران معامله گر احزاب سیاسی دگر و ارگی ها همه در فکر نفاق انداختن استید ....
اقای عدالت شما هیچ حقی ندارید که مشتی از افراد اوباش و فروخته شده از هزاره های سر شناس شما شروع تا غنی و محب و عطا نور را رهبران ملیتها بدانید. این افراد سوگند پول اندوزی خورده اند نه سوگند وفاداری به وحدت کشور ....
بامیانی

>>>   عصمت محب برادر حمد الله محب که مسئولیت زاویه میدیا را به عهده دارد، به صورت ماهوار شصت هزار دالر امریکایی از شورای امنیت ملی دریافت می کند که اکثرا بالای تبلیغات پوچ به مصرف می رسد.
خسربره های عصمت محب، انس پایاب از جمله سکرترهای رئیس جمهور، حسیب پایاب معاون اداره محیط زیست و عنابه پایاب مشاور بانوی اول بر بنیاد همین روابط خانوادگی مقرر گردیده اند. در مقرری این افراد لیل محب خانم داکتر حمدالله محب که از شرکای کاری عصمت محب هم می باشد، صلاحیت کامل داشته است.
کار اصلی لیل محب و عصمت محب در شراکت با رحمت الله نبیل از طریق برنامه HR4A ، پول شویی های میلیون دالری است.

>>>   نظر جناب تان خام است خرقه مبارک خوب وحدت خلیلی باکشتن مزاری پوشیده از نفوس علیپور استفاده کرد بعدا برای سر کوبش توطئه کرد

>>>   افغان ها برای ضربه زدن برخود همه نابغه ومتفکر هستند اما درمقابل پاکستان از کودک هم در سطح پائین تر قراردارند

>>>   باز هم شهروند درجه دوم!
مزد نوکرانی چون صالح و نور و الماس و گذر و مسلمیار و اصولی و غیره به ارز خارجی ( دالر و یورو) پرداخته میشود٬اما از جناب دانش به ارز بی ارزش ( افغانی)؟

مزدور!
شاید این بیست ملیون افغانی پول٬ مزد هزاره فروشی٬ به هزاره های مزدور ناخلف طرفدارت برای کشتن راد مردان هزاره ای چون علیپور هزاره بود باشد؛

به یقین این پول های ناچلندی باشند که یا در کارخانو بازار قصه خوانی پشاور چاپ شده اند٬ و یاهم پول چاپ شده ای امتحانی به امضای اجمل احمدی رییس غیر قانونی بانک مرکزی٬ که یقین دارند در آینده قابل چلش نخواهد بود.

>>>   اگر حزب بخواطر گویا ونمایندگی ازمنافع مردم باشد خیلی خوب است.امیدوارم که خط مشی حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان برای بهبود ومنافع مردم مومن افغانستان باشد ومانند بعضی احزاب که هدف شان تجارت سیاسی ومقام است نباشد.

>>>   مردم شرافت مند افغانستان درک کردندکه این احزاب سیاسی افغانستان هیچ کدام شان از مردم نمایندگی کرده نمی تواند دروقت قدرت نماینده چاپلوس ها و وابستگان خود استند و در وقت بالایشان فشار وارد می شود می گو یند مانماینده این و یا ان قوم و تبارهستیم هیچ گاه جمعیتی ها و وحدتیان از مردم تاجگ و هزاره نمایند ه نبوده و مردم از ان ها حمایت نمی کنندجوامع ملل و امریکا فریب این تجارن خون و ناموس ملت را خوردند تقاضا می گردد با نمایند واقعی مردم تاجک و هزاره که در تجارت خون اشتراک نداشتن در سال های گذشته دیدار داشته و ان هارا روی صحنه اورند
فتح غیور کابل

>>>   آقای حسن علی عدالت!
میگویم که کج نویسی میکنی؟ مگر هزاره ها غیر از اینهم به احزاب و گروها منقسم نیستند؟ استند اما خود را نادیده میگیری! برای تو چکسی گفته که جمعیت اسلامی حزب تاجیکها است؟ باز هم کور خوانده ای! جمعیت اسلامی در همین اواخر پسوند "حزب" را بخود گرفت و نام اش شد "حزب جمعیت اسلامی افغانستان"، این همان تنظیمی است که از اشراران اقشار مختلف در این تنظیم حضور داشتند اما اقتضای زمان این تنظیم را به یک تنظیم قومی تقلیل داد که باز هم همان اشراران کهنه کار در آن حضور دارند، پس اگر تحلیلگر استید، کمی عمیقتر تحلیل نمائید اما اگر بازیگر کدام چال سیاسی استید، چال تانرا هم دقیقتر بروید که در میدان سیاسی اینگونه چالها خریدار ندارند، در افغانستان کدام حزب تاجیک محور وجود ندارد که اکثریت قاطع ملیت تاجک به آن اتفاق نظر داشته باشند
میهن زرغون

>>>   در پاسخ بامیانی!
مثلی که دوران خلق و پرچم را ندیدید بد دورانی بود بسیار دوران وحشت و ترس بود. اگر نبوده اید از بزرگترهای تان بپرسید. اگر آن پدر سوخته ها و خود فروخته ها خوب عمل می کردند که افغانستان به این سرنوشت دچار نمی شد. اصلا از خلقی ها و پرچمی های مزدور حرف نزنید و تبلیغات نکنید که دهن کجی به همه مردم است.

>>>   معاش کارمندان صحیه پنج ماه میشودپرداخت نشده اینها از پول بیت المال قمار میزنند

>>>   آقای عدالت
برخی مطالب شما در ست نمی باشد و بوی ترویج قومگرایانه دارد.هزاره وغیره هزاره ندارم منافع ملی کشور.دفاع کور کورانه متعصب قومی کشور ساز نیست دفاع از منافع ملی کشور ساز است .
عبدالله از ایران

>>>   هزاره و تاجیک های که بدور غنی کوچی جمع شده اند به همان پاره ژنده های میماند که بعضی خانم ها استفاده کرده دور می اندازند۰

>>>   پاسخ بدوست ما که به جواب بامیانی پرداخته ااست.
گرانقدر...تاریخ قدیم و نوین جهان به شمول افغانستان پر از چنین حوادث بوده است ...آیا جناب تا هنوز عینک های دودی به چشم دارند؟؟؟ شما از خود بپرسید که چرا جهان غرب به شمول لنریکا و اسراییل به جنگ نیستی علیه افغانستان پرداختند؟؟؟ از خود بپرسید که کشور های همسایه ما چرا به جان چون جوک چسپیده اند .....مشکل شما یان همیشه همین است که به جنگ اعلام ناشده علیه ج.د،ا. هیچ توجهی ندارید...و همیشه بی خریطه فیر میکنید و نتیجه هم همین است که هدف ترور و کشتار دستجمعی قرار گرفته و میگیرید....
خدایداد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است