درگیری افراد پسر ملا نیازی با پولیس هرات
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۴۴    ۱۴۰۰/۳/۱۲ کد خبر: 167262 منبع: پرینت

خالد نیازی مردم و نیروهای امنیتی هرات را به چالش می کشد و نگرانی دیگری را به عرب افغانستیان فراهم می سازد. (افرادی در هرات می گویند، که خالد نیازی در هرات مشغول به یار گیری است، تا بتواند در هرات به عنوان یک گروه قوی در صحنه سیاسی و نظامی هرات تبارز نماید).

به دنبال درگیری افراد مسلح خالد نیازی، پسر و جا‌نشین ملا عبدالمنان نیازی در هرات، یک سرباز پولیس زخم برداشته است. منابع مردمی در صحبت با روزنامه هشت صبح می‌گویند این درگیری حوالی ساعت ۱۲ چاشت روز یک‌شنبه، نهم جوزا، روی داده است.

شاهدان رویداد روایت می‌کنند که افراد مسلح خالد نیازی، چند دقیقه با نیروهای پولیس زدو خورد مسلحانه داشته و بر نیروهای امنیتی تیراندازی کرده‌اند.
یک منبع امنیتی در هرات که از افشای نامش خودداری می‌کند، این رویداد را تأیید می‌کند.
به گفته او، در منطقه صوفی‌آباد شهر هرات، بر ایست ‌بازرسی پولیس تیراندازی شده و به دنبال آن یک نیروی پولیس زخم برداشته است. منابع مردمی شمار زخمیان را حدود چهار نفر عنوان می‌کنند، اما مقام‌های حکومتی زخمی شدن یک نیروی پولیس را تأیید می‌کنند.

پس از کشته شدن ملا عبدالمنان نیازی، فرمانده شاخه انشعابی گروه طالبان، پسرش خالد نیازی، جای‌نشین او شد و فرماندهی افراد مسلح پدرش را در هرات برعهده گرفت.
گفته شده به همین منظورآقای منان نیازی در هرات به خاکس پرده شده است تا پسر و افراد اش در هرات بتوانند پایگاه نظامی بوجود بیاورند.

عزیز از هرات


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ملا نیازی
درگیری پولیس
هرات
نظرات بینندگان:

>>>   در غرب افغانستان در هرات و فراه،دولت ایران با هزاره ها یکجا شده است و دولت افغانستان با طالب ها.
مبارزه هردو گروه برای حفظ قدرت و توسعه قدرت ادامه دارد.

>>>   نظر دهنده اول از هزاره‌ها با ایران یکجا بودند که اینقدر کشته( مانند مکتب سید الشهدا) یا تیرباران ( در راه ها و جاده‌ها) ویا دزدی اختناف و....نمی شدند مانند حزب الله لبنان برای خود سیستم مستقل و قدرتمند و مورد حمایت می‌داشتند نه احوالات امروزه آنها
اسحاق

>>>   هر جا طالب است بکشید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است