نظامیان آلمانی حق فروش شراب را ندارند
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۸    ۱۴۰۰/۳/۱۷ کد خبر: 167296 منبع: پرینت

ارتش آلمان درنظر دارد که هزاران بوتل از نوشابه های الکولی را از افغانستان بیرون بکشد. سربازان آلمانی اجازه ندارند که به دلایل امنیتی، نوشابه الکولی بنوشند.

به گزارش صدای آلمان، بر بنیاد یک گزارش مجله آلمانی "اشپیگل"، حدود ۲۰ هزار لیتر بیر، ۳۴۰ بوتل واین، زکت (شراب گازدار) و انواع دیگر از نوشابه های الکولی قرار است از افغانستان به آلمان انتقال یابند.

آنزگار مییر، فرمانده نیروهای آلمانی دستور داده که سربازان این کشور در آخرین مرحله خروج از أفغانستان نباید نوشابه های الکولی را بنوشند. در بخشی از این گزارش آمده که این تصمیم به دلیل احتمال حمله در آنجا، اتخاذ شده است. بر بنیاد دستور عملیاتی، سربازان آلمانی اجازه ندارند که نوشابه های الکولی را نظر به دلایل قانونی و دینی در محل به فروش برسانند.

ارتش آلمان و سایر نیروهای عضو پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در نظر دارند که تا یازدهم سپتامبر سال روان، افغانستان را ترک کنند. آلمان پس از ایالات متحده دومین کشوری است که نیروهای بیشترش در افغانستان مستقر هستند. آلمان در افغانستان ۱۱۰۰ نیرو دارد که همزمان با خروج امریکایی ها این کشور را ترک می کنند. حضور نیروهای آلمانی در افغانستان یکی از پرهزینه ترین ماموریت در تاریخ این کشور بوده است.

روزنامه آلمانی "بیلد" گفته است که بخشی از تجهیزات آلمان، پس از خروج نیروهای این کشور از افغانستان در پایگاه مزار شریف که در ۳۰۰ کیلومتری شمال کابل موقعیت دارد، باقی می ماند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
شراب
نظرات بینندگان:

>>>   تمام مسکرات را به دفتر بی بی گل در ارگ تحویل بدهند و رسید بگیرند.

>>>   اگر همین شراب هارا به مولاناهای ترورست پاکستانی بدهند فورا با خوشحالی وتشکـــر قبول میکنند
ر

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است