در یکماه ۲۳ پایه برق انفجار داده شده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۹    ۱۴۰۰/۳/۱۹ کد خبر: 167323 منبع: پرینت

با منفجر ساختن سه پایه برق در سالنگ و هرات، شمار مجموعی پایه های منفجر شده به ۲۳ پایه برق رسیده است که تمام این پایه ها تنها در حدود یک ماه گذشته انفجار داده شده است.

منفجر ساختن ۲۳ پایه برق در یک ماه گذشته، بگونه زنجیره ای پرسش های بسیاری را به میان آورده است.
سه پایه برق وارداتی ازبکستان در ولسوالی سالنگ ولایت پروان انفجار داده شد که در نتیجه برق پایتخت و هشت ولایت دیگر را قطع کرد.

هرچند برق کابل و هفت ولایت دیگر بگونه موقت در سالنگ وصل شده است؛ اما مقام های محلی در پروان می‌گویند که وصل اساسی این برق تا دو روز را دربر خواهد گرفت.
کارمندان فنی شرکت برشنا می‌گویند که بازسازی پایه های تخریب شده در سالنگ به علت نبود جاده در این کوه ها، دشوار و زمان‌گیر است."
احد، رییس واحد ولتاژ بلند شرکت برشنا اظهار داشت: "در مجموع پایه های که ویران شدند، یا آسیب دیده اند، به ۲۵ پایه می‌رسد، البته در حدود یک ماه گذشته."

ریاست برشنا در پروان می گوید که نیرو های امنیتی در باره حمله بر پایه های برق و عاملان این حمله ها، به آنان چیزی نگفته اند.
روح الله ساجد، رییس برق حوزه پروان ابراز داشت: "ما در ولایت پروان دو پایه در سالنگ، چهار پایه در جنگل باغ و یک پایه در رباط داریم."

پس از آنکه هفته گذشته یک پایه برق در ولسوالی قره باغ کابل انفجار داده شد، طالبان دست داشتن شان را در این حمله رد کردند؛ اما گروه داعش مسوولیت انجام آنرا پذیرفت.
محمد حامد نیازی، فرمانده هماهنگی نیرو های امنیتی ولایت پروان گفت: "سه نفر مشکوک را ما فعلن دستگیر کرده ایم."
منابعی در شمال کشور کسانی را در درون و بیرون حکومت به دست داشتن در ویران ساختن پایه های برق متهم می‌سازند.

از سوی دیگر، به تازگی از هرات خبر رسیده است که بامداد روز (۱۸ جوزا) یک پایه برق وارداتی ایران در روستای کمانه ولسوالی کهسان این ولایت انفجار داده شده که در نتیجه برق ولایت هرات نیز قطع گردیده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
برق
طالبان
انفار
نظرات بینندگان:

>>>   شاید اشرار تمرینات خود را برای تیاری جهاد علیه رژیم آینده طالبان کمونیست شروع کرده است.
آتش خاوری

>>>   چون افغانستان استخبارات وادارات کشفی ندارد حکومت افغانستان باید از آی اس آی برای شناسائی ودستگیری جنایتکاران که پایه های برق را تخریب میکنند کمک بخواهدبیش از صد اداره ئوریاست بنام های مختلف امنیت کشف تروریزم جنائی وغیره وغیره موجود است اما از زیر ریش خود خبرندارند ، جنرالان تقاعدی پاکستان به ولایات فاریاب هلمند وقندز آمده رهبری جنگ را بدوش میگیرند اما ادارات ناکام استخبارات وکشف ما از آنطرف کوتل خیرخانه آگاهی ندارند ، حالا مردم می خواهند اینها عبدالروف را آزاد سازند!!! این یعنی با موش آهو گرفتن است،

>>>   در کشوری که قضا در دست شیطان است و حکومت در دست مخنثان و حاکمیت در دست زنان بچه باز ، از این بیشتر توقع نباید داشت.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است