انتخابات ریاست جمهوری ایران در افغانستان برگزار شد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۳    ۱۴۰۰/۳/۲۸ کد خبر: 167427 منبع: پرینت

انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور شهروندان ایرانی در سرکنسول‌های مختلف ایران در افغانستان از آن میان در هرات برگزاری شد.
به گزارش فارس، روز 28 جوزا سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور شهروندان ایرانی در کنسولگری مختلف ایران در افغانستان برگزار شد.

محمد صدیقی‌فر سرکنسول ایران در هرات گفت: در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران همانند سال‌های گذشته در همه ای نمایندگی‌های سیاسی ایران از جمله سرکنسولگری ایران در هرات برگزار شده است.
وی افزود: در نخستین ساعات آغاز مردان و زنان ایرانی به صورت گسترده در انتخابات شرکت کردند.

صدیقی‌فر ادامه داد: هرات به سبب نزدیکی جغرافیایی که با ایران دارد شمار شهروندان ایرانی در آن حضور گسترده دارند و نزدیک به 300 زن ایرانی که با شوهران افغانستانی ازدواج کرده و همچنین بازرگان و رانندگان در انتخابات شرکت کردند.
این دیپلمات ایرانی از مسوولان محلی هرات و نهادهای امنیتی که در برگزاری روند انتخابات با این نهاد دیپلماتیک همکاری کردند، سپاسگزاری کرد.

برخی از زنان ایران حاضر در انتخابات نیز گفتند، که روز تعیین سرنوشت ایران است و خوشحال هستیم که در سرنوشت کشور خود تاثیرگذار خواهیم بود.
گلباف از حاضران در روند رای‌گیری نیز گفت: امروز خوشحال است با اینکه در کشور دیگری زندگی می‌کند و می‌تواند سرنوشت خود را رقم بزند و رای دهد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات ایران
در افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اگر خوب است یا بد، مهم اینست بالاتر از ۵۰٪ در انتخابات سهم میگیرند نه مثل ملک ما که کمتر از ۱۰٪ در رای گیری سهم میگیرند که نیم آن هم جبری و نیم دیگر سازمانی (چون مردم به هیچکدام آنها ذره یی اعتماد ندارند).
آتش خاوری

>>>   ناراحت هستیم گرانی و بیکاری و هزاران مشکل داریم ولی هیچوقت ایران را تنها نمی گذاریم
حتی در تحریم حتی در کرونا

>>>   من به هیچ عنوان نمیخواستم رای بدم
ولی وقتی شبکه فارسی زبان مخصوصا ایران اینترنشنال رو دیدم همچنین کتک زدن خانم ایرانی هموطن در لندن رو که توسط دار و دسته مریم رحوی مجاهدین خلق و فحاشی به ایرانیهای خارج از کشور که رفته بودن رای بدن توسط اینها و اطرافیان رضا پهلوی رو دیدم رفتم رای دادم و با اینکه اصلا مذهبی نیستم اجازه نمیدهم کشورم دست مریم رجوی ها بیوفته و تا آمریکاییها بیان اینجا پایگاه بزنند
گشنه هم بخوابیم نوکر آمریکا نمی شویم
پس با افتخار میکنم که رای دادم

>>>   زنان ایرانی که شوهر افغانی دارند دیگر افغانی هستند و لازم نیست در انتخابات ایران شرکت کنند.

>>>   زنان ایرانی که شوهر افغانی دارند دیگر افغانی هستند و لازم نیست در انتخابات ایران شرکت کنند.
نه آنها هم ایرانی هستند ولی ایرانیهایی که خارج از ایران زندگی میکنند وقتی در کشوری دیگر با سیستمی دیگر زندگی میکنند چرا باید برای ایران تصمیم بگیرند؟
این در مورد افغانها هم صادق هست افغانهایی که در اروپا و آمریکا و ایران و ...زندگی میکنند نباید حق رای داشته باشند حق رای باید متعلق به کسانی باشد که در خاک یک کشور زندگی میکنند افغانهای مقیم اروپا و آمریکا چه درکی از شرایط افغانستان دارند نمونه اش غنی که بعد از برگشت به افغانستان چقدر اشتباه کرد و چطور شهرهای افغانستان و تقدیم طالبلن کرد نمونه اش خلیلزاد که سالها زندگی با رفاه در غرب داشته و هیچ درکی از شرایط مردم افغانستان ندارد حق رای برای کشورهایی در بحران مثل ایران و افغانستان فقط و فقط باید متعلق به مردمی باشد که ساکن این کشورها هستند نه خارج نشینان

>>>   نطر دهنده آخر
دوست دارن حقشون است شرکت می کنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است