مذاکرات در قطر کاملا به نفع طالبان است
مذاکرات قطر برای بازگشت طالبان به قدرت و امارت است و دولت قطر در کنار خلیلزاد معمار بازگشت طالبان به امارت است و بودن نمایندگان مخالفان طالبان در قطر دیگر معنی ندارد 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۲    ۱۴۰۰/۴/۹ کد خبر: 167525 منبع: پرینت

قطر کشور بیطرف نیست و جریان مذاکرات در قطر کاملا به نفع طالبان است!
انتخاب قطر به عنوان محل مذاکرات میان طالبان و مخالف طالبان از همان اول اشتباه و سراسر به نفع طالبان بود.

در بیست سال گذشته گروه های افراطی از جمله القاعده بسیار منظم برای طالبان از افراد ثروتمند کشور های عربی اعانه و همچنان در مساجد و منابر ذکات، صدقه و خیرات جمع آوری می کردند که اکثر مقام های رسمی کشور های عربی از جمله امارات متحده عربی و عربستان سعودی در این قضیه دخیل نبودند اما کشور قطر در جمع آوری پول و انتقال آن به طالبان نقش به سزائی داشته است.

آقای خلیلزاد با کمک کشور قطر زمینه امضای توافقنامه میان آمریکا و طالبان را مساعد و اداره کابل را تحقیر و از معامله خارج کردند.
با میانجیگری قطر طالبان با بسیاری کشورها و از جمله هند رابطه برقرار کرد و طالبان اکنون در سطح بین‌المللی به بدیل اداره فاسد کابل تبدیل شده است.

اگر قبول کنیم که ستون پنجم در درون ارگ متحد خلیلزاد و طالبان هستند و آقای خلیلزاد عبدالله عبدالله را هم یا با پول تطمیع و یا بشارت به معاونیت اداره طالبان داده است پس این اپوزیسیون درون و بیرون ارگ که مخالف طالبان هستند چگونه راضی شدند که نمایندگان خود را در قطر بفرستند و چگونه راضی هستند که نمایندگان آنها با اینگونه توهین و تحقیر به مدت یک سال در قطر پشت دروازه های طالبان انتظار بمانند.

شاید اعضای هیات در بدل دالر و امتیاز که دارند تا روز قیامت و یا دم مرگ در قطر بمانند ولی اکنون که بسیاری رهبران سیاسی از خیزش های مردمی حمایت می کنند و بعضی ها هم رهبری خیزش های مردمی را به عهده گرفته اند چگونه نمایندگان خود را از قطر بر نمی گردانند؟ و آیا اینها هنوز هم درک نکرده اند که طالبان اعتقاد به مذاکره ندارند و اگر مذاکره کننده هم در مذاکره دعوت به تسلیمی می کنند.

هدف طالبان از مذاکره و نگهداری هیات مخالفان به قطر برای انحراف ذهنیت مردم افغانستان و محافل بین المللی است ورنه طالبان از طریق جنگ در پی تصرف قدرت در افغانستان هستند و بعد از تکمیل خروج نیروهای آمریکایی و ناتو فقط در پی احیای امارت هستند و صلح در مکتب طالبان تسلیمی مخالفان است.

مذاکرات قطر از آغاز تا انجام برای بازگشت طالبان به قدرت و امارت است و دولت قطر در کنار آقای خلیلزاد معمار بازگشت طالبان به امارت هستند و بودن نمایندگان مخالفان طالبان در قطر و حتی مذاکره با طالبان در قطر دیگر معنی ندارد.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
مذاکرات طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   شاهزاده های اماراتی و سعودی را تطهیر کردید؟

>>>   خوب برادران الان یک سیوال پیش آمد؟
چه کسانی در حال تطهیر طالبان خونخوارهستند؟
به والله قسم که سیاست ما مضحکه است.
کدام ملت وکشوری با قاتلین زن وفرزند وبرادر صلح میکند؟ کدام کشوری به یک گروهک تروریستی یک جا میشود
به والله که پوستین را وارونه برتن کردین!

>>>   اقای عدالت
با شما موافق استم که طالبان پول سرشار از عربستان و کشور های خلیج بر علاوه درامد های سرشار از مواد مخدره را در اختیار دارند. اگر ما طالبان را چنین محکوم میکنیم ایا حزب وحدت اسلامی با حمایت مالی ایران و بدستور ایران تاسیس نگردیده است؟؟؟و از این حمایت تاکنون برخوردار نیست ؟؟؟ ایا تنظیم های هفتگانه پول سرشار در سالهای هشتاد بنام جهاد از جامعه ای اروپا و امریکا به شمول اسراییل دریافت نکرده اند؟؟؟ ایا انها اعمال زشت را که امروز طالبان مرتکب میشوند نه شده اند ایا انها سرباز و افسر قوای مسلح را بنام کافر نمیکشتند ایا علی مزاری دستان خون الود در کشتار سربازان و افسران اردوی سابق ندارد؟؟؟ ایا جنایات فراموش نا شدنی را در حق مردم افغانستان بخصوص شهریان کابل مرتگب نه شده اند؟؟؟ ایا ملیارد ها دالر را تنظیمها که رکن اساسی جمهوری اسلامی بعد از کنفرانس بن بودند بدست به جیب هایشان نه زدند؟؟؟ رهبران احزاب فرمایشی وحدت و دگران ایا در ناز و نعمت از برکت پولهای باد اورده زندگی نمیکنند؟؟؟
شما منحیث قلم بدست باید همواره مردم را از حرکات ناشایسته و جنایات رهبران تنظیمها واقف بسازید البته افشای طالب نیز وظیفه ای هر فرد کشور مان میباشد....من هیچگاه اعمال طالب را جدا از اعمال خاینانه ای تنظیمها محاسبه نمیکنم همه ای شان در ذات و ماهیت خود در برابر ملت جوابده استند...و اگر شما و افراد چون شما بر ضد طالب ولی موافق با تنظیمها استید در انصورت شما نسل جوان را به بیراهه میکشانید. در سرنوشت اینده افغانستان نباید هیک یک از رهبران تنظیمها سهم داشته باشند... انها از چهل سال بدینسو ... مردم را به خاک و خون کشانیده اند باید افرآد واجد شرایط در رهبری قرار گیرند...اگر باز هم همین .....به نحوی بعد از شکست طالبان به قدرت باقی بمانند در انصورت این گفته ای مشهور در مورد شان صدق میکند:{{ خر همان خراست صرف پالان ان تبدیل شده است...}}.

ایا شما تنها اشرف غنی و کرزی و خلیل زاد را مسوول تمام بدبختی ها میدانید؟؟؟ اگر میدانید پس شما ها نیز در بدبختی مردم شریک استید...اما مردم افغانستان باند مافیایی هزاره ها تاجیکها پشتونها و ازبیک ها را به شمول اقایان حامد کرزی و اشرف غنی به خوبی شناسایی کرده اند...
ارزگانی

>>>   جنگ به نفع هیچ ملتی نیست نه دولت و نه طالبان تنها از راه جنگ وارد نشود. باید صلح کند از طریق فعالیت و تلاش در خدمت به مردم قدرت را در اختیار خود بگیرد، مردم به هرکسی که کاری بهتر انجام دهداعتماد می کند. از طریق جنگ مردمداری به صورت قلبی ممکن نیست. خونریزی به ضرر همه است.
دایکندی وال


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است