طالبان ۷۰۰ موتر نظامی را غنیمت گرفته اند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۲    ۱۴۰۰/۴/۱۱ کد خبر: 167532 منبع: پرینت

نشریه آمریکایی فوربس با اشاره به پیشروی‌های طالبان اعلام کرد که این گروه در یک ماه اخیر میلادی حدود ۷۰۰ موتر نظامی را به غنیمت گرفته است.
نشریه فوربس در گزارشی از یک تحقیق اظهار داشت که طالبان تنها در ماه «جون» توانسته است 700 موتر نظامی و ده‌ها وسایل زرهی و سیستم‌های توپخانه‌ای دولتی را به غنیمت بگیرد.

این آمار از یک گزارش تحقیقی منبع باز که در وبلاگ «اوریکس» به دست آمده است، «جوست الیمانز» منتشر کننده این گزارش، صدها عکس و ویدئو از تجهیزات نظامی سالم و همچنین ازکارافتاده‌ نیروهای دولتی را بررسی کرده است که توسط طالبان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.
بر اساس بررسی این وبلاگ، تا عصر 30 ماه جون، 715 وسیله‌ نقلیه‌ سبک و با 65 موتر از کار افتاده به تصرف طالبان درآمده است.
در گزارش فوربس نیز آمده است که به احتمال زیاد تجهیزات و وسایل بیشتر نیروهای دولتی به‌دست طالبان افتاده باشد اما به‌ دلیل ضبط‌نشدن در عکس‌ها یا فیلم‌ها، به حساب نیامده است.

به گزارش اطلاعات روز، در سال 2018 نیروهای دولتی افغان با حدود 26 هزار موتر نظامی از جمله 13 هزار «هاموی» عملیات انجام می‌دادند.
بر اساس گزارش منتشر شده، تا سال 2021 دستکم 25 هزار هاموی به افغانستان منتقل شده است و در نبردهای شدید، دولت افغانستان به طور معمول 100 هاموی در هفته از دست می‌داده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
موتر نظامی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   اوغان با اوغان نمیجنگد و برای یک اوغان، طالب بهتر از یک فارسیوان است.
پس جنگ قومی است و ارگ در دست اوغان های طالبی.
چیزیکه در این جنگ به آن مراجعه نمیشود ، خدا و قران و پیغمبر است چون برای اوغان مهمتر از همه پشتونوالی است.

>>>   اول خو تمام رسانه هایی مکار 'دموکراسی' به نفع ملیشه هایی اجیر وهابی تبلیغ میکنند.
دوم اینکه همین واژه 'غنیمت' است که این ملک یکبار ۱۴ قرن پیش تباه شد، بار دیگر بعد از سقوط دوره امانیه توسط پشتون های پشاور، و حالا هم ۴۰ سال است که این غنیمت گیری خلا ص نمی شود. فابریکه طالب سازی وهابی های صهیونیست در چرکستان هرروز 'غنیمت' گیران نو تولید میکند و ما هم بخاطر پاداش نسیه یی خاموش ایم و بوسه بر آستان عربیسم میزنیم.
سوم اینکه این وسایل توسط 'اشرفک' ومافیای ارگ و زیر پرده 'حامدک' به امر کاکای جنایتکار شان به برادران آزده یی که تازه از مهمانخانه 'پلچرخی' (بعد از استراحت کامل و تجدید انرژی) برآمده اند، داده شده است.
زنده باد خیزش های مردمی!
.....بر جنایتکارانی که ملیشه های چرکستانی را بر مردم سرزمین خود ترجیح میدهند! (بشمول پارلمانی ها)
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است