۲۳ کشته در حمله‌های طالبان در بدخشان و بغلان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۳    ۱۴۰۰/۴/۱۲ کد خبر: 167538 منبع: پرینت

در حمله‌های طالبان در ولایت‌های بدخشان و بغلان ۲۳ تن که مشمول نیروهای امنیتی و نیروهای خیزش‌های مردمی بودند، جان باختند و چندین تن دیگر زخم برداشته اند.
منابع در پولیس بدخشان می‌گویند که در حمله طالبان بر بخش‌هایی از شهر فیض آباد ولایت بدخشان هشت تن جان باختند و سه تن دیگر زخم برداشته اند.

اما منابع محلی می‌گویند که طالبان نیمه های دیشب بر سه تا چهار پاسگاه نیروهای دولتی در منطقه یفتل بالای حوزه هشتم شهر فیض آباد حمله کردند که در آن حدود ۲۰ نظامی جان باختند و شماری هم اسیر شدند.
به گفته منبع شماری از تانک های هاموی و مهمات نظامی نیز به دست طالبان افتادند.

در همین حال، باشندگان بدخشان هشدار می دهند که اگر حمله های طالبان عقب زده نشود؛ شهر فیض آباد با خطر سقوط روبرو خواهد شد.
همچنان، سه تن به شمول رییس تعلیم و تربیه زندان پلچرخی در نبرد با طالبان در ولسوالی خوست ولایت بغلان جان باختند.
منابع می‌گویند که شب گذشته در کمین طالبان در ولسوالی خوست ولایت بغلان، محی الدین پیکان حیدری رییس تعلیم و تربیه زندان پلچرخی همراه با دو فرمانده محلی که مسوولیت خیزش‌های مردمی را داشتند، جان باختند.

به گفته این منابع، این رویداد در روستای پوزه ریگ هنگام رخ داد که آقای پیکان برای امنیت روستایشان همراه با ده‌ها تن دیگر مسلح شده و در برابر طالبان می‌جنگیدند.
این منابع همچنان تأیید می‌کنند که دو نیروی خیزیش مردمی در این درگیری‌ها زخم برداشته و چهار جنگجوی طالب نیز کشته شده اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله‌های طالبان
بدخشان بغلان
نظرات بینندگان:

>>>   مگر در بدخشان هیچ مرد باقی نمانده که چند طالب .....پاکستان این همه وحشت می آفریند.

>>>   خوب این خیزیش ها بدون قربانی نیست وامیدوارم مردمی که تا هنوز بیدار نشده اند چشم باز کنند و این ملیشه هایی اجیر را دانه دانه در منطقه خود مردار کنند.
آتش‌خاوری

>>>   متاسفانه بدخشان را کلان هایشان تسلیم کردند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است