عقب نشینی بیش از 300 سرباز افغان به تاجیکستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۴    ۱۴۰۰/۴/۱۳ کد خبر: 167551 منبع: پرینت

بیش از 300 سرباز نیروهای مسلح افغانستان در نتیجه حمله شدید طالبان به تاجیکستان عقب نشینی کردند.
به گزارش اسپوتنیک، مرکز مطبوعاتی نیروهای مرزی کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان عصر شنبه خبر داد که بیش از 300 سرباز افغان پس از جنگ با طالبان از مرزهای دولتی تاجیکستان عبور کرده و به این کشور عقب نشینی کردند.

این مناطق به طور کامل توسط طالبان گروه (ممنوع در روسیه)، تصرف شده است.
طالبان گفته اند که در طی این درگیری ها، مرکز قومندانی سرحدی ولسوالی خواهان نیز تصرف کردند.

گفته می شود که بیش از 300 سرباز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی افغانستان، پس از مقاومت شدید، به منظور حفظ پرسنل، از مرزهای دولت تاجیکستان کرده و مجبور به عقب نشینی شده اند.
خاطرنشان می شود که مرزبانان تاجیکستان به سربازان افغان اجازه می دهند به خاک تاجیکستان عقب نشینی کنند.
در این خبر آمده است، وضعیت در مرز جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی افغانستان تحت کنترل کامل مرزبانان تاجیکستان قرار دارد.

پیش از این به تاریخ 27 جون، پس از حمله طالبان به پاسگاه‌های مرزی گذرگاه شیرخان بندر، 134 نفر از نیروهای افغان که نتوانستند در برابر طالبان مقاومت کنند، برای نجات جان‌شان وارد خاک تاجیکستان شده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عقب نشینی
تاجیکستان
نظرات بینندگان:

>>>   ولسوالی ها بدون هیچ مقاومتی تسلیم میشوند پشتون ها خودشان طالب وطالب دوست هستند بیشتر اهل سنت با هم کنار می ایند بزرگان برای طالبان مزدوری میکنند واسطه میشوند تا نیروهای امنیتی تسیلم شوند بیشتر کشور هم بدون درگیری به دست طالبان افتاده فقط مناطق شیعه نشین وعمداتا فارسی زبان مخالف طالب هستند دولت هم نیروها را حمایت نمیکند شدیدا بوی توطعه می اید ظاهرا کشور از پیش واگذار شده فقط هدف بار دیگر نسل کشی فارس ها وشیعه هاست تا جمعیتشان کم شود مگر میشود کمتر از یک ماه صد ولسوالی سقوط کند و دولت هی وعده سر خرمن بدهد
نظر من به عنوان یک شیعه این است
اول شیعه فعلا مقاومت کند و بزرگان ونخبگان هواسشان تمام و کمال به ارگ باشد تا ببینند چه برنامه ای در پیش است چنانچه یقین کردند کشور به دست طالب سقوط میکند یا فروخته شده به هیچ وجه مقاومت نکنند و با طالب معامله کنند که هم امنیت برقرار باشد هم اینکه مناطق شیعه نشین دارای امتیازاتی باشند مثل مدرسه دینی برای خودشان مسجد برای خودشان و از این دست مساعل و حق و حقوق که بابت ان زمانت اجرایی بگیرند وانهم نه با خورده طالب ها بلکه با رهبری طالب ها و به صورت عمومی شیعه محکم ترین سد مقابل طالب هست وخودش هم این را میداند وحاضر است در عوض امتیازاتی بدون درگیری حاکم شود وقتی دولت حاضر نیست از ما حمایت کند چرا ما خود را به کشتن دهیم این بسیار تلخ است ولی واقعیت موجود همین است وبس

>>>   خیزش هایی مردمی نباید فریب جاسوسان ارگ (والی، قوماندان و....) را بخورند آنهارا اول دور کنید بعد پلان جنگی تانرا خود تنظیم و کنترول کامل را در اختیار بگیرید.
آتش خاوری

>>>   قصه اصلی دالان واخان است.
غنی با پاکستان معامله کرده و یک دالان از پاکستان به تاجکستان از طریق واخان وصل میشود تا پاکستان به آسیای میانه وصل شود.
غنی مادر خطا که ولد زنا است پست ترین انسان روی زمین است و کرزی از پدر و مادر خطا است.

>>>   کدام مقاومت و درگیری شدید؟ اصلا در سه ولسوالی نسی، شکی و خواهان درگیری نشد حتی طالبان نیرو ندارند به ولسوالی های تحویل داده شده بفرستند
این که چرا مقاومت صورت نگرفته است کسی نمی داند که چه سیاست پشتش است!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است