گپ بیخی «لُوله» است
ولسوالی‌ها به‌گونه‌ای تخلیه می‌شود که خود طالبان هم از تخلیه ولسوالی‌ها خبر ندارند و ساعت ها مراکز ولسوالی‌ها خالی مانده و بعد کدام نفر محلی بیرق طالبان را روی مراکز دولتی نصب میکند 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۴    ۱۴۰۰/۴/۱۸ کد خبر: 167625 منبع: پرینت

ولسوالی‌ها به‌گونه‌ای تخلیه می‌شود که خود طالبان هم از تخلیه ولسوالی‌ها خبر ندارند و چندین ساعت و حتی یکی دو روز، مراکز ولسوالی‌ها به‌کلی خالی مانده و بعد کدام نفر محلی بیرق طالبان را روی مراکز دولتی نصب کرده‌اند.

پلان انتقال طالبان به شمال کشور و سقوط صفحات شمال در اواخر حکومت کرزی آغاز گردید، کرزی به وزیر دفاع آمریکا گفته بود که خطر اصلی برای حکومت من، اتحاد شمال است، نه طالبان، اگر اتحاد شمال را سرکوب نمی‌کنید، حداقل به من اجازه دهید که آن‌ها را توسط طالبان سرکوب کنم.

در اواخر دوره‌ی حکومت کرزی و اوایل حکومت غنی، هزاران طالب از وزیرستان شمالی پاکستان، تحت عنوان مهاجرین عودت‌کننده، به صفحات شمال کشور منتقل گردیدند و علاوه بر آن، هزاران طالب از جنوبی و مشرقی، تحت عنوان نیشترزنان تریاک به قندوز و صفحات شمال منتقل شدند.

چندین بار کاروان طالبان انتقالی از وزیرستان پاکستان و جنوبی و مشرقی افغانستان در بغلان و شاهراه‌های شمال توسط پاسگاه‌های نیروهای امنیتی متوقف شدند و بلافاصله از ارگ دستور رهایی آنان صادر و به پوسته‌ها فرمان دادند که نباید آن‌ها را مزاحمت کنند.

حالا هم تخلیه و واگذاری ولسوالی‌های شمال کشور به طالبان، آنهم بدون کدام درگیری و جنگ، حاکی از توطئه و دسیسه‌ی بزرگ دارد که حلقاتی از داخل حکومت با طالبان کاملا در این پلان شریک هستند. نوار صوتی داوودزی که یکی از افراد بسیار نزدیک به غنی است، این پلان شوم و طرح مشترک ارگ و طالبان را روشن می‌سازد.

یکی دیگر از دلایلی که ثابت می‌کند، حلقاتی از داخل حکومت با طالبان مشترکا پلان سقوط یا واگذاری شمال کشور به طالبان را اجرایی می‌کنند، مخالفت این حلقه خبیثه‌ی درون‌حکومتی با خیزش‌های مردمی علیه طالبان است که از داخل حکومت و از درون پارلمان با خیزش‌های مردمی علیه طالبان، مخالفت شان را ابراز کرده‌اند.

غنی و تیم او از نیروهای غیرپشتون در برابر طالبان تا جایی حمایت و استفاده می‌کند که حکومت خود را حفظ کند و طالبان حکومت او را سقوط ندهند، زیرا اختلاف غنی و تیم او با طالبان فقط بر سر تقسیم قدرت است، غنی و تیم او هیچگاه خواهان سرکوب کامل طالبان نبوده و نیستند، زیرا از طالبان به‌عنوان بازوی نظامی قبیله علیه اقوام دیگر استفاده کرده و می‌کنند.

بنابراین، تمرکز اصلی حملات طالبان روی مناطق شمال، جنوب‌غرب و مرکز کشور خواهد بود و حکومت غنی هم در این مناطق با طالبان مقابله‌ی جدی نخواهد کرد، بلکه بدون جنگ ولسوالی‌ها و حتی مراکز ولایات شمال را به بازوی نظامی قبیله (طالبان) واگذار خواهد کرد.

اگر اتحاد شمال نجنبد و سران این اتحاد که در طول بیست سال گذشته مشغول زراندوزی، قصرسازی، شهرک‌سازی و... بودند، متحدانه در برابر این دسیسه ایستاد نشوند، در آینده‌ی نزدیک شمال کشور و در نتیجه، سرمایه، قصرها، شهرک‌ها و... شان را از دست خواهند داد.

نوت: حکومت غنی، هنوز هم در مقابله با طالبان صادق و جدی نیست، بلکه فقط در حد جلوگیری از سقوط حکومت خویش با آن‌ها مقابله می‌کند و الا نیروهای امنیتی ثابت کردند که اگر سرقوماندان مانع آن‌ها نشوند، طالبان را به راحتی سرکوب می‌کنند.

محمد نسيم جعفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ولسوالی ها
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   مناطق اقوام غیرپشتون در بین قلجاییها و درانیها تقسیم شده است و این توافق غنی و طالبان توسط خلیزاد زاد جاسوس امریکاست

>>>   غنی کشته میشود.

>>>   طالب (در شروع ترکیب گل بیدین، افغان ملت و خلقی ها) یعنی 'حامدک'، 'اشرفک'، 'افغان ملتک ها' و.... پس چه انتظار دارید. نه تنها ولسوالی ها بلکه ولایات هم از زمان 'حامدک' زیر پرده در دست طالب های چپنی و نکتایی بود و حال بطور رسمی مقرری های ریشکی و نسواری شروع شده است. 'دموکراسی' عزیز هم از موضوع خبر داشت. دبل 'ع' تان هم در جریان بوده است.
آتش خاوری

>>>   تاجکها وبالخاصه پنجشیری هارا چنان به جمع مال ومنال مصروف بودند که از مرگ تدریجی خود غافل بودند وانهای که برای نابودی دیگران نقشه میکشیدند از مرگ خود اگاه نبودندویا مرگ رادر برابر رسیدن قبیلهقبولدار شدند دوماده ای توافق نامه امریکا با طالب که مخفی بود یکی حمله به مراکز ولسوالی هاواجازه یافتن باروابط با ایران ومسکو وچین بود در واقع مرگ سایر اقوام در امضای توافق نامه ای بن رقم خورده بود یک چیز تا هنوز بسیار مرموز ومجهول است اگر طالب ساخته وپرداخته ای انگلیس وامریکا بود ؟ که هست پس چرا سرباز های امریکا وانگلیس واروپا به قتل میرسید ویا کسی جنازه های انها را ندیده وکسی کشته نشده استچند تابوت خالی را بردند که انها کشته شده واگر کشتخ شده چرا به طالب وپاکستان جایزه دادند بجای انتقام انها را به قدرت رسانیدند سالها با القاعده دعوی مخالفت کردند وباز بن لادن را از پهلوی بزرگترین بارک نظامی پاکستان یافتند وسکوت نمودند ازین قبیل پرسش های فراوان در ذهن هرانسان خطور میکند که اصلا جواب ندارد
گل نبی عیدی زاده

>>>   زمینه این تهاجم طالبان را کسانی فراهم کرده اند که بیرق های هزارستان و ترکستان و غیره را بلند کرده اند، آنها مردم و حکومت را نگران کرده اند در نتیجه مردم و حکومت از بجای افکار پلید تجزیه طلبان صلاح را بر این دیدندند که از طالبان حمایت کنند که جغرافیای این سرزمین توسط جاسوسان و اشرار خدای نخواسته تغیر نکند و آنها به نقشه های شوم شان نرسند.
هروی

>>>   من یک مهاجر افغانستانی هستم40سال هست در ایران عمر عزیزم گذشت
زمانی ک طالبان بوجود امد من خیلی متنفر بودم
ولی اینبار ک این خیزشو کردند خیلی خوشحالم بهر حال منه ازاره منه بیچاره ن در انزمان زندگی میکردم ن الان خدا انشالله توان وقدرتشونو مصاعف کنه
ن حق کار دارم ن حق زندگی ن مسافرت ده سال پدرم در کرمان فوت کرده اجازه رفتن سر مزاذشو.ندارم
زندگی وبودن من در دست تعدادی انسان در کفالت خانه هاست
خدا بر بازویتان قدرت دهد طالب پشتون

>>>   جناب جعفری عزیزتمام گفته های شما عین خودواقعیت است وخدای نخواسته درصورت رسیدن طالبان به اهداف شان دیگرفارسی زبانها به معنی واقعی بی وطن میشوند

>>>   فرار اشرف غنی از تالار سخنرانی در خوست
امروز شنبه، به ساعت 12 و پنج دقیقه به وقت کابل، اشرف غنی ازتالار سخنرانی در ولایت خوست فرار کرد.
او در دروغ بافی همیشه گی گرم آمده بود و چنان با دست هایش به سوی حضار، دروغ های رنگارنگ باد می کرد که سر از پا نمی شناخت.
از تبدیل عید «آیسکریم» خوری طالبان به جشن ملی شروع کرد و چک چکی های حضور با احساسات پاسخ دادند. سپس مدعی شد که « ما دیورند کرخه نه دی منلی!» باز چک چکی ها... سرانجام سرعت گرفت و به حضرت خدیجه اولین زوجۀ پیامبر اسلام انتساباتی را چسپاند که درهمین موقع هیاهو درمیان حاضران به راه افتاد و ناگهان از بین تالار، صدای اعتراض خشماگین زنان و مردان خوستی بلند شد.
محافظان دست پاچه شدند و غالمغال بالا گرفت. غنی ناگهان از عقب بلند گو خودش را کنار کشید و با همان دست هایی که دروغ های پشت در پشت را به سوی خوستی های هوشیار روانه می کرد؛ همان دست ها را درواپسین لحظه های گریز، بالا برد و درحال گریز خدای پامان خدای پامان، په خیراوسی گفت و دوربین های پخش زنده به وسیلۀ محافظان خاموش گردید.
او شعور اجتماعی اهالی ولایت خوست را دست کم گرفته بود.
مامون

>>>   پشتون یعنی طالب و طالب یعنی پشتون افراطی قوم پرست

>>>   فرزندان غیر پشتون اعم از تاجیک ها؛ هزاره ها و ازبک ها و ... به هر صورت ممکن باید اشرف غنی خائنی را به قتل برسانند که تمام مصائب حال و آینده مردم ما زیر دسیسه این شیطان غلزای است او در حقیقت یک طالب است که خود را به این شکل در جانب مردم گرفته تا چند روزی حکومت کرده باشد
غنی اعدام باید گردد.
غنی اعدام باید گردد.

>>>   میخواهند وطن را پشتونیزم کنند سران غیر پشتون خدا شما خائنین را لعنت کند

>>>   سگ زرد برادر شغال۰ نه طالبان ارگی نکتاهی دار انسان هستند نه طالبان لنگی دار سگ های پاکستان انسان هستند۰ این طائفه وحشی همه از یک قوم هستند و همه یک کثافت هستند و با هم کدام فرقی ندارند۰ در نهایت همه این دو گروه قوم گنده غر انتحاری و تقلب و خیانت باهم یکجا میشوند و هر دو باهم یکجا خون مردم غیر اوغان را بازهم متحدانه می مکند۰ بر تمام مردمان اقوام غیر اوغان که در حقیقت ساکنان اصلی این خطه همانها هستند لازم و ضروری است که همه باهم متحد شوند و یکدست علیه این قوم جهالت تقلب و انتحار و وحشت از خود دفاع کنند و سرسخت در مقابل آنها ایستاد شوند۰ طالبان و تیم ارگی های غنی همه یعنی ....زرد برادر شغال، و در اخیر همه همان یک .....هستند۰

>>>   وای به حال این امت، جواب خدا ج را در روز محشر داده میتوانید. خدایا رخم کن به حال ما.

>>>   چرا چهل سال است که هنوز هم این حقارت و بیغیرتی را قبول میکنی که حتی بالای مزار پدرت اجازه رفتن را نداری؟ و بعد بخاطر انتقام از آن حقارت دوامدار خودت آمدی از وحشی ها و قوم وحشت حمایت میکنی۰ مگر از جنایات آنها در داخل کشور ما خبر نداری؟ این چه جهالت و بی غیرتی است؟!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است