پنتاگون: هنوز افغانستان را رها نکرده‌ایم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۵    ۱۴۰۰/۴/۲۲ کد خبر: 167653 منبع: پرینت

سخنگوی پنتاگون روز شنبه گفت که واشنگتن افغانستان را رها نکرده و با نگرانی شدید پیشروی‌های طالبان را پیگیری می‌کند.
وی که با فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد، افزود: « دفاع از افغانستان با توانایی هایی که می دانیم آنها دارند در دستان خود افغانستانی‌ها قرار دارد».

این مقام وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد: «آمریکا قدرت رسیدن به افغانستان با قدرت مورد نیاز را داشته و این کار را پیشتر انجام داده است».
وی تاکید کرد که نیازمند راه‌حلی هستیم که خود افغانستانی‌ها آن را ایجاد کنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پنتاگون
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   گریختگی ها باید خجالت بکشند.

>>>   بدون شک و به یقین کامل، ملیشه های اجیر تان (بجای زرد چه هایتان) هنوز حضور دارند و هر روز از خیرات سر سلاح هایی تحفه یی تان و خدمتگذاری ولسوال های جاسوس تان در پیشروی هم هستید. ضرورت نیست آواز بلند کنید ما خود ما عملی می بینیم.
واین سطر تان را هم چنین درست میکنم: "و با نگرانی شدید پیشروی‌های طالبان را پیگیری می‌کنیم تا مبدا شکست بخورند!!!"
آتش خاوری

>>>   ما بخوایم تومارو رها کنی کی را باید ببینیم 😕

>>>   امریکا نگران ملت و دولت غنی نیست بیشتر نگران طالبان است مبادا که توسط خیزش های مردمی شکست بخورند. که در این صورت نقشه های آنها برای تشکیل دولتی مشارکتی از غنی و طالبان شکست بخورد. چون دولت غنی اگر چه دست نشانده است اماظرفیت پیشرفت و توسعه را در اینده دارد و این مطلوب امریکا نیست و و امارت طالبان به تنهایی نیز مقبول ملت نیست و لذا دوامدار نیست .بنابراین امریکا میخواهد این دو را یعنی جمهوریت و امارت را با هم دربیامیزد تا هم یک ساختار دوامدار در افغانستان پیاده کند و هم ساختاری باشد که ظرفیت توسعه و پیشرفت به واسطه طالبان متهجر در او وجود نداشته باشد. این استراتژی کشورهای غربی برای عقب نگه داشتن ملت ها و بخصوص ملت افغانستان است. خیزش های مردمی و رهبران جهادی مخالف و سیاسیون مخالف دلسوز هوشیار باشند.

>>>   مردم افغانستان در جریان باشند که کشور ترکیه بدست گرفتن میدان هوایی کابل داعش ها را داخل افغانستان میکند کاری را که در سوریه کرد اروغان پدر داعش است شک در آن نکنید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است