پاکستان: کل منطقه باید با طالبان گفتگو کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۹    ۱۴۰۰/۴/۲۲ کد خبر: 167654 منبع: پرینت

پاکستان با بیان اینکه هیچ پایگاه نظامی در اختیار آمریکا قرار نخواهد داد، اعلام کرد که دو گذرگاه چمن و تورخم باز خواهد بود و تنها افراد واکسینه شده حق ورود به این کشور را خواهند داشت.

«شیخ رشید»، وزیر داخله پاکستان با اشاره به وضعیت افغانستان گفت که موضع اسلام آباد درباره عدم واگذاری پایگاه نظامی به آمریکا تغییر نکرده است.
وی با بیان اینکه پاکستان صلح در افغانستان را ترغیب می‌کند، افزود: به رغم خروج نیروهای خارجی از افغانستان و حرکت منطقه به سمت و سوی جدید، پاکستان پایگاه نظامی در اختیار آمریکا قرار نخواهد داد.

وزیر داخله پاکستان تصریح کرد: این برای کل منطقه مهم است که با طالبان گفتگو کند و پاکستان هر دولتی را که به حمایت مردم در افغانستان تشکیل شده باشد، را به رسیمت خواهد شناخت.
پیش از این عمران خان نیز تاکید کرده بود که به هیچ عنوان پاکستان پایگاه نظامی برای انجام عملیات ضدتروریستی در افغانستان در اختیار آمریکا قرار نخواهد داد.

وزیر داخله پاکستان به موضوع مرزهای مشترک میان دو کشور نیز اشاره کرد و گفت: دو گذرگاه چمن و تورخم باز خواهد بود و تنها افراد واکسینه شده حق ورود به این کشور را خواهند داشت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   هموطن نازنین!
رویای صلح دروطن من وتوسرابی بیش نیست.دلایل من:
۱-امریکا درسرحدات رقبا ومخالفین خودمثل چین،روسیه وایران تشنج وناارامی رامیخواهد.
۲-پاکستان انتقام دشمنی واحماقت مارابه ارتباط به به رسمیت نشناختن سرحدات بین المللی اش ازمامیگرندوانها به نیکی میدانندکه قلب وضمیروروح وروان اکثریت افغانها مملوازتنفروحس انتقام درمقابل پاکستان است وارامی درافغانستان شروع مرحله جدیددشمنی باپاکستان.
۳-حلقه غنی صلحی رامیخواهدکه حاکمیت نزدخوشان باشدودرحقیقت طالب به انهاتسلیم شودودوسه پست نمایشی وبیصلاحیت به طالب داده شودوچنین صلحی راطالب نمیخواهد.
۴-طالب صلح رامیخواهدکه هسته مرکزی قدرت خودشان باشدودوسه پست فرعی به دیگران نیزداده شود.چیزیکه گروپ غنی انرانمیخواهد.
۵-اپوزسیون درمقابل همکاری وهمنوایی باغنی اقتداروچوکی وپول میخواهند،چیزیکه غنی انراردمیکندوهمکاری مفت میخواهدواین موردقبول اپوزسیون نیست.
خلاصه :حرف نه برسراسلام است ونه هم ازادی واستقلال.دول خارجی درفکرتامین منافع خودشان وافغان درفکرحفظ،توسعه وکسب اقتداروپول.
باکمال تاسف دوام جنگ برای پنجاه سال اینده تضمین است.
عاقل

>>>   طالبان پاکستانی باید از طالبان افغانستان بیاموزند و به طرف اسلام آباد یورش ببرند.

>>>   کسانی که میخواهند در مقابل طالبان مبارزه کنند،رویایی بیش نیست.
قوای خارجی از افغانستان بیرون شدند،قوای نظامی افغانستان صرف در روی کاغذ برای گرفتن ملیارد ها دلار بودجه نظامی از دولت و امریکا و کشور های ناتو و جامعه جهانی،سیصد و پنجاه هزار درح شده است،به بیست هزار هم نمیرسد.
مردم نیز در جریان.دی،دی،آر،خلع سلاح شدند و به جز کدام تفنگ های پخته یی چیز دیگر ندارند.
به نیرو های نظامی افغانستان نیز بخاطر این که چندین مرتبه حملات خودی هم بالای نیرو های ارتش از سوی نفوذی ها صورت گرفت و هم بالای نظامیان خارجی ،بنأ نه طیاره های جنگی در اختیار شان گذاشته شده است و نه درون های مجهز با سلاح.فقط چند دانه چرخ بال در اختیار دارند.
در آنطرف:
هفتاد هزار مسجد که طالبان از آن سرباز گیری میکنند.
سی میلیون نفوس پشتون های آنطرف سرحد.
دوصد میلیون نفوس پاکستان.
ارتش پاکستان مجهز با تمام انواع سلاح ها از بم اتم گرفته تا راکت های دور برد و میان برد و صد ها طیاره های جنگی و نیروی هوایی و زمینی و دریایی و درون های مجهز با سلاح.
پس شما نه از نگاه نفوس در مقابل پاکستان و طالبان در حد مقاومت هستید و نه هم از نگاه سلاح.
چیزی که ارتباط به کمک های روسیه و ایران برای شما میگیرد،آنها نیز بخاطر اًن که طالبان در مقابل دشمن مشترک شان جنگیدند و آنها را بیرون کردند،بنأ در مقابل طالبان از شما دفاع نمی کنند و جهاد آنها را هم ابران به رسمیت میشناسد و هم روسیه.
طالبان نیز وعده سپردند که از خاک افغانستان به آنها هیچگونه خطری متوجه نیست.
بنأ در شرایط فعلی طالبان قدرت را بدست میگیرند.امااین که آینده روابط بین طالبان و روسیه و ایران و کشور های آسیای میانه چگونه خواهد بود و ارتباط خود امریکا با طالبان چگونه خواهد بود و چه پلانی آنها در آسیای مرکزی و آسیای جنوبی دارند،آینده معلوم خواهد شد.

>>>   طالبان اگر تمام مردم افغانستان را قتل عام کنند باز خاک مردم و غبار گور قربانیهای مظلوم چشم پاکستان را کور میکند طالب باید ارمان تسخیر طولانی افغانستان را بگور ببرد. از همین حالا طالب داعشی پاکستانی جهاد نکاح را در شمال اعلان کرده است و به ناموس مردم تجاوز کرده است

>>>   کل منطقه باید طالبان را وتو کنند.
طالب بد تر از کرونا است.

>>>   با عاقل کاملا موافقم این ۴۰سال هم دعوا حول و حوش همین مساعل بوده وهست جنگ قدرت و دلار همین ما هنوز سیاست مدار دلسوز نداریم
به تازگی هم اشرف غنی از تامین کردن صلاح برای خیزش های مردمی دریغ میکند تا سران مجاهد سابق خودشان هزینه جنگ را بپردازند واگر پیروز شدند که به پای قوای امنیتی نوشته میشود اگر نشوند هزینه ای نکرده دلش بسوزد از سران جهادی هم میترسد که بعدا سهم بیشتری از قدرت نخواهند بنابراین هم انها در این جنگ ضعیف میشوند به واسطه هزینه های جنگ هم غنی بی دود و بی پوف شهر هارا از سقوط نجات داده
در عمرم دولت بی این بی کفایتی ندیدم ۲۰سال کم نیست برای ساختن نیروهای قوی وکار ازموده دقیقا تمام نماینده گان تمام ارگان های امنیتی تمام ریاست جمهوری معاونانش مشاورانش دقیقا چه غلطی میکردند با اینکه از دشمنی پاکستان و وجود طالب اگاه بودند چطور به فکر صلاح حفظ موقعیت دراین زمان نبودند شاید انقدر به امریکا اعتماد داشتن فکر میکردند قرار است همیشه بجای انها بجنگند
مگه میشه یک دولتی ۲۰سال یادش برود همچین روزی در پیش است که حتی توان پرراخت معاش سربازانش را ندارد هیچ ذخیزه ارزی ندارد هیچ نیروی ویژه ای ندلرد اکثر دولت خاعن هستن اکثر استخبارات خاعن هستند نیروهای دولتی بزدل وخاعن هستتد بهتر که این دولت سرنگون شود اگر طالب مزدور پاکستان است اینها هم مزدور امریکا است

>>>   هم‌ وطنان گرامی بنا بقول بعض دوست‌ها. طالب ها نه مسلمان هست ونه هم افغان ونه هم آزاد طالبان در حقیقت مزدوران و پیش مرگان استعمار سیاه یعنی چرکستان است. طالبان یعنی دشمن تشنه بخون تمام انسانها است طالبان تشنه بخون تمام افغانان‌ در افغانستان است. طالب و القاعده هر دو روی یک سکه هستن طالب خود القاعده هست و ‌القاعده طالب است. هوشدار من بر تمام جهانیان اینست اگر جلوی خلافت اسلامی طالبان بموقع گرفته نشود و این سرطان واگیر بمراتب خطرناک تر از بیماری کرونا است و ‌خواهد بود خواسته یا نا خواسته دامن گیر تمام جهان خواهد شد. امارت اسلامی در واقع همان خلافت اسلامی است.
اگر میخواهید ریشه های این پدیده های پلید را بدانید لطفا در درون ارتش و آی اس آی پاکستان جستوجو کنید. اگر مخواهید از شر این بیماری مهلک رهای یابید لطفا پاکستان را منزوی سازید وتحریم‌ همه جانبه کنید و این غده سرطانی یعنی پاکستان را از بین ببرید و این غده باید خشکانیده شود. جنرالان ارتش پاکستان آنقدر مکار وحیله گر اند که اصلا فکرش را هم نتوانید و ارتش پاکستان حتی بمردم‌ خودش رحم نمی کند چی رسد بدیگر کشور ها.ارتش پاکستان هیچ‌ چیزی جز زور را نمی شناسد، ۸۰٪ ارتش پاکستان افکار القاعده و داعشی دارد.
تحریم همه جانبه پاکستان یک فریضه برای تمام جهانیان است.
انجینیر اسد کابل

>>>   تمام منطقه باید بدانند که پاکستان زادگاه ومکان ترورست هاست

>>>   اگر از دید معیار واخلاق انسانی وداشتن انصاف و عدالت بر روی مردم پاکستان بلخصوص پنجابی ها ‌و نظامیان پاکستانی کار شناسی صورت بگیرد نتیجه زیر سفر خواهد بود یعنی بی انصاف ترین ومکار ترین وظالم ترین خون خوار ترین و وحشی ترین قشر بشر بوده و هست و خواهد بود. در ۱۴ اگست ۱۹۴۷ پاکستان بر رهبری محمد علی جناح از انگلیس استقلال حاصل کرد و این استقلال شامل پاکستان شرقی وپاکستان غربی یعنی پاکستان امروزی وپاکستان شرقی یعنی بنگلادش امروزی است. از ۱۴ اگست سال ۱۹۴۷ تا ۱۶دسامبر سال ۱۹۷۱ این دو کشور باهم یک کشور بودند و در طول این ۲۴ سال پاکستانی ها با مردم بنگلادیش همانند برده برخورد میکردند و آنها در هیج پوست مهم دولتی حق نداشتند که در کدام مقام دولتی باشد و تمام پست های مهم دولتی ‌عساکر تمام از پاکستان غربی بودند با وجود که بنگالی ها از هیچ امتیازی برخوردار نبودند و همیشه مورد ازیت وازار پاکستانی ها قرار داشته مال واموال بنگالی ها از طرف نظامیان پاکستانی همیشه دزدی وبغارت برده میشدند وهیج دختر زیبای بنگلادشی از تجاوز جنسی نظامیان پاکستانی در امان نبودند تا اینکه بنگالی ها از ظلم و ستم نظامیان پاکستان بستوح آمدند و دست به شرش زدند ویک گروه شبه نظامی بنام ارتش آزادی بخش بنگلادش را تشکیل دادند و جنگ مسلحانه را برضد نظامیان پاکستانی در ۷/۳/۷۱ آغاز کردند و این جنگ تا ۱۶/۱۲/۱۹۷۱یعنی نزدیک به ده ما با حمایت نظامیانی هندی از بنگالی ها که توانست که نظامیان پاکستانی را شکست فاحشی دهد و جنرال ٹکہ خان لوی درستیز وقت پاکستان شرقی ھمرا با جنرال امیر عبداللہ خان نیازی فرماندہُ کل نیروھای پاکستانی در این دہ ماہ نزدیک بہ سہ میلیون بنگلا دیشی را قتل عام کردند و مال واموال بنگالی هارا غارت ودزدی کردند وبر میلیون ها زن بنگلا دیشی مکرر تحاوز جنسی کردند. وهرچی جنایت نظامیان‌پاکستانی بیش تر میشدند بنگالی ها حساس تر وخیره تر می‌شدند.در نهایت در۱۶/۱۲/۷۱ نظامیان پاکستانی شکست فاحشی را از بنگالی ها متقبل شدند و بنگالی ها پیروز میدان شدند و بر بریت وجنایات نظامیان پاکستانی پایان یافتند وجنرال امیر عبد الله خان نیازی با بیش ۹۰۰۰۰ نود هزار نیروی تا دندان مسلح پاکستانی بطور ضلت بار تسلیم بنگالی ها شدند و این شکست نظامیان پاکستانی بایست استقلال بنگلادیش شد. خاطره یک داکتر بنگلادشی که پسر یکی از افسران عالی رتبه بنگلادیشی و مسول اسرای ارتش پاکستان در بنگلادش بوده از خاطرات پدرش گفت:
تمام اسرای نطامیان‌ پاکستانی را رده بندی کردند صد صد نفر افسران عالی رتبه را جدا و افسران کوچک تر را جدا و الی آخر عسکر های پاین رتبه را جدا صد صد نفر قطار وبرهنه می‌کردند وانهارا قطار و استاده وخمیده و با بر نامه با هرافسر عالی روتبه در روز روشن روزی ده بار در جلو چشمان همدیگرشان‌ با آنها عمل لواطط انجام میدادند و وبا ‌‌پاین تر از آن روز هفت بار وبا پاین تر از ان‌ روز پنج بار وعسرکر ساده روزی سه بار عمل لواطط انجام میدادند وهیچ پاکستانی بدون لواطط از بنگلادش خارج نشدند.
و ان داکتر از قول پدرش می افزاید‌ که اگر عساکر پاکستانی ماده میبودند هر کدام شان چندین بار باید زایمان می‌کردن وبچه بدنیا می اوردند. و این رسوای در تاریخ بشر مثل ندارد. این است شجاعت پاکستانی ها وچی باشد مزدوران شان طالبان. ولزا سفارش من به قهرمان نیروهای امنیتی این است که هرگز نترسید آنها هیچ گوه نیستن وطن تان یعنی مادر تان مادر تان یعنی ناموس تان‌ از ناموس تان بهر قیمتی دفاع کنید.
حجت الاسلام والمسلمین داکتر عادلی

>>>   جهاد دربرابر طالبان فرض و واجب و وظیفه شرعی هر مسلمان‌ است. چون طالبان مسلمان نیستن مسلمان‌ مسلمان را نمی کشد طالبان منافق ومزدوران بیگانه ومتجاوز و محارب و قاتل ملت مسلمان افغانستان است. طالب را هر جای گیر کردید گردن بزنید و بکشد خون ندارد. طالب را کشتید غازی هستین اگر در برابر این گروه پلید وگم راه شهید شدید جایگاه تان جنت است. چون این گروه منافق و گم راه و همه روزه مردم مسلمان افغانستان اعم از زن مرد و کودک پیر وجوان همه را بخاک خون میکشد و همه روزه پل وپلچک وسرک ومکتب وتمام آبادانی این وطن را بدستور بادران شان ایران وپاکستان تخریب واز بین میبرد. این گروه پلید نتنها مسلمان نیست بلکه انسان دانستن این گروه گم راه گناه کبیره محسوب میشود. من نمیگویم از اشرفغنی دفاع کنید من میگویم از وطن تان که در حقیقت مادر معنوی تان است دفاع کنید واز نیروهای امنیتی دفاع کنید که فرزندان ‌و برادران مسلمان ‌مدافعین وطن تان هست دفاع کنید. اشرف غنی خود یک انسان آلوده و مملو از فساد است. شما از نظام دفاع کنید نظام از عروسک امریکا غنی کسیف نیست نظام از مردم شما واز خود شما است شما از ارزش های وطن وابادانی وطن تان دفاع کنید. طالبان یعنی مزدوران استخبارات ایران طالبان یعنی مزدوران حلقه بگوش آی اس آی. طالبان یعنی انتحار طالب یعنی انفجار طالب یعنی قتل وغارت ودزدی طالب یعنی تباهی ‌بربادی طالبان یعنی دشمنان انسانیت طالبان یعنی بیماری واگر طالب یعنی دشمنان انسانیت طالب یعنی دشمن تشنه بخون خود خود تان. اسلام طالبان اسلام جعلی است و شعار که طالبان که بشهر ها حمله نمی کند یک فریب است..
بیش از پنجاه فیصد طالبان یا چیچن است یا القاعده است یاحرکت به اصتلاح اسلامی ازبیکستان و حرکت ترورستی ایغور های چینی است اینها تمام محصولات کارخانه های تولید تروریست در پاکستان است. شعار اسلام فقط یک اسلحه ادمشی برای این ترورستان است. اسلام اینها دروغ ‌فریب است.
و لزا باید در برابر این آدم خوران مردانه جنگید وهمیشه باید بیدار باشید ‌تحرکات این آدم خوران را همیشه زیر نظر داشته باشید..
شیخ الاسلام قاری عبدالصبور

>>>   به نام خدا
چندماهی است که به لطف برادران طالب وحکومت نادان وفرصت طلب به خاک ایران امدم به کشوری آمدم که با مردمش همزبان هستم اما به لطف حکومتها، همدل نیستیم! .. راستش را بخواهید زیادهم مکدر نیستم واگر خداوند یاری کند تا چندصباحی دیگر راهی اروپا هستم.این راهم میدانم که برای من که روزگاری استاد ادبیات فارسی بوده ام، جایگاه مناسبی نخواهد بود. اما چه کنم که در سن وسالی هستم که نه قدرت جنگیدن دارم ونه توان ایستادگی!
پس میروم؛ اگرچه شبی نیست که به یاد وطن اشک نریزم!شبی نیست که در ماتم وعزای تنها فرزندم که به دست طالبان جلوی چشمانم پرپر زد گریه نکنم! اما خدا میداند که مصیبت وعزای اصلی من مرگ وطن است!ویرانی وطن است.خواری وطن است.

..در اتاق خود در این ملک غریب ودر این غروب دلگیر نشسته ام ومی اندیشم که ما مردمان چه ساده دل بودیم که فریب اشرف غنی ودارودسته اش را خوردیم!
بیست سال عمرکمی نیست!بیست سال این دارودسته فریبکار صاحب اختیار این ملک بودند!بیست سال نگاه جهان به ما بود!بیست سال همه کشورهای قدرتمند و صاحب نفوذ در این خاک سربازآوردند آدم کشتند و جنگیدند با کسانی که به ظاهردشمن بودند!ویا خیلی ها با مردمان ما خوب بودند.. سازمان های مردمی هم جمع شدند ودر این بیست سال به اندازه فروش پنجاه سال نفت خاورمیانه، دالار جمع شد!

در این بیست سال کاسه گدایی ارگ نشینان همواره به سوی کشورها وسازمانها ونهادهای خیریه دراز بود وجرینگ جرینگ سکه ها و گونی گونی پیسه ها در ارگ ذخیره شد! اگر روزی روزگاری حسابرسی شود معلوم میشود که روزگاری خزانه این ملک به یمن مردمان خیرخواه جهان پر بود ولبریز...
امابیست سال موش های گرسنه ارگ به انبار غله زدند وبه جای واریز دالار های اهدایی به خزانه مملکت در حساب شخصی خود در بانک های سوییس واریز کردند.

هرچه دلسوزان از آینده این کشور بیمناک بودند جناب اشرف به اشرافیت خود رسید ودر ینگه دنیا برای خود جای پا محکم ساخت!البته در این میان کسانی مانند عبدالله وصالح هم بی نصیب نماندند!ودیگران ودیگران
هم آمدند وخوردند وبردند...
خیلی ها در این بیست سال لفت ولیس کردند وقهقه مستانه سردادند! ان هم درست زمانی که مردمانی به نان شب محتاج بودند.همان مردمان گرسنه دیروز، امروز با شگفتی از قوم طالب استقبال میکنند.همان کسانی که ارگ نشینان لحظه ای به آنها وزندگی غمبارشان فکر نکردند وتلاش نکردند تا با فرهنگ سازی و بالندگی اقتصاد با خود همراه سازند.

بیست سال در میان پولهای اهدایی غوطه ور بودند وفقط به فکر پرکردن انبارهای خودبودند وسخاوت مندانه برای هرجنس بنجلی بودجه های میلیاردی را برباد دادند ودریغ از انجام زیرساخت های اقتصادی وصنعتی! در این میان تنها افتخارشان به ساخت بند بر روی رودخانه هایی بود که کارشناسان خبر از خشک شدنشان در سالهای آتی میدادند..
مهندسی بود دلسوز که برایم حقایق را می گفت واز همان شخص شنیدم که خیلی ها در جلسات سدسازی با این کارمخالفت کردند و نمونه های ناموفق از آمریکا گرفته تا استرالیا وحتی کشورهایی مانند ایران آوردند که با ساخت این بندها اکوسیستم منطقه را نابود خواهند کرد وبا خشکسالی در آینده مواجه میشوند
جواب دادند:همه این واقعیت ها را می دانیم اما ارگ اصرار دارد تا این بندها ساخته شودو...

در این بیست سال وبا این حجم از پول واریزی میشد صدها کارخانه در این ملک ساخت که هم بیکاری نباشد وهموطن ما به خاطر یک لقمه نان آواره بلادغریب نشود وهم کشور از بیگانگان بی نیاز شود...خبردارم که حتی گچ وسیمان وتخته ومیخ وپیچ و...از خارج وارد میشود

در این بیست سال چه کردید که هیچ کس از کارگرساده گرفته تا استاد دانشگاه ازشما رضایت ندارند؟
در این بیست سال می توانستید یک افعانستان جدید ازنو بسازید اما طمع شما به مال دنیا ازشما خیانت کارانی ساخت که تنهابه ضرر مردم وکشور گام برداشتید

(به امید روزی که این وطن آبادشود)
داکتر عبدالله فروتن...ایران..بیرجند

>>>   امریکا نگران ملت و دولت غنی نیست بیشتر نگران طالبان است مبادا که توسط خیزش های مردمی شکست بخورند. که در این صورت نقشه های آنها برای تشکیل دولتی مشارکتی از غنی و طالبان شکست بخورد. چون دولت غنی اگر چه دست نشانده است اماظرفیت پیشرفت و توسعه را در اینده دارد و این مطلوب امریکا نیست و و امارت طالبان به تنهایی نیز مقبول ملت نیست و لذا دوامدار نیست .بنابراین امریکا میخواهد این دو را یعنی جمهوریت و امارت را با هم دربیامیزد تا هم یک ساختار دوامدار در افغانستان پیاده کند و هم ساختاری باشد که ظرفیت توسعه و پیشرفت به واسطه طالبان متهجر در او وجود نداشته باشد. این استراتژی کشورهای غربی برای عقب نگه داشتن ملت ها و بخصوص ملت افغانستان است. خیزش های مردمی و رهبران جهادی مخالف و سیاسیون مخالف دلسوز هوشیار باشند.

>>>   به لطف اشرف غنی و آمریکا و شما کل منطقه و دنیا با طالبان گفتگو کردند حتی هند و ایران که دشمن طالبان بودند با طالبان گفتگو کردند مبارک شما پاکستانیها


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است