ترامپ، بایدن را به خروج غیرمسوولانه متهم کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۷    ۱۴۰۰/۴/۲۲ کد خبر: 167655 منبع: پرینت

رییس جمهور پیشین آمریکا رهبر کنونی کاخ سفید را به رویکرد غیرمسوولانه در زمینه خروج نیروها از افغانستان متهم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا، در نشستی در جمع هواداران خود در دالاس (تگزاس) گفت، پس از روی کار آمدن رییس جمهور بایدن سربازان آمریکایی میلیاردها دالر سلاح و تجهیزات را در افغانستان بر جای گذاشته اند که احتمال افتادن این سلاح ها به دست گروه طالبان (جنبش ممنوع در روسیه) موجود است.

دونالد ترامپ اظهار داشت: «او (بایدن) به ارزش میلیارد ها دالر تجهیزات و مهمات را در افغانستان به جا می گذارد. من به ژنرال ها گفتم كه می خواهم همه سلاح حا، تانک ها، مهمات و حتا "یک میخ" را نیز به کشور برگردانم، اما در عوض، حالا طالبان با سلاح های ما که جو بایدن آنها را برجا گذاشته رژه می روند، شرم آور است».
دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا بعد از مذاکره با طالبان، ماه مه امسال را ضرب‌الاجل خروج نیروهای آمریکا اعلام کرده بود اما این زمان بعد از پیروزی جو بایدن به تعویق افتاد.

بایدن اوایل سال جاری تاریخ 11 سپتامبر را ضرب‌الاجل خروج نیروهای آمریکا از افغانستان اعلام کرد. او پس از اغلام این ضرب‌الاجل در سخنرانی خود در کاخ سفید گفت یک سال دیگر جنگ در افغانستان راه حل ماجرا نیست، تنها نسخه‌ای برای ادامه بی‌نهایت جنگ است."
او یک بار دیگر به همکاری دوامدار واشنگتن با مردم و حکومت افغانستان و نیروهای افغان تأکید کرد و گفت: «در حالی که ما در مأموریت نظامی افغانستان شامل نمی‌مانیم، کار دیپلماتیک و بشردوستانه را ادامه می دهیم. ما به حمایت خود از حکومت افغانستان ادامه می‌دهیم. ما به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کمک فراهم می‌کنیم.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
خروج غیرمسوولانه
نظرات بینندگان:

>>>   هموطن نازنین!
رویای صلح دروطن من وتوسرابی بیش نیست.دلایل من:
۱-امریکا درسرحدات رقبا ومخالفین خودمثل چین،روسیه وایران تشنج وناارامی رامیخواهد.
۲-پاکستان انتقام دشمنی واحماقت مارابه ارتباط به به رسمیت نشناختن سرحدات بین المللی اش ازمامیگرندوانها به نیکی میدانندکه قلب وضمیروروح وروان اکثریت افغانها مملوازتنفروحس انتقام درمقابل پاکستان است وارامی درافغانستان شروع مرحله جدیددشمنی باپاکستان.
۳-حلقه غنی صلحی رامیخواهدکه حاکمیت نزدخوشان باشدودرحقیقت طالب به انهاتسلیم شودودوسه پست نمایشی وبیصلاحیت به طالب داده شودوچنین صلحی راطالب نمیخواهد.
۴-طالب صلح رامیخواهدکه هسته مرکزی قدرت خودشان باشدودوسه پست فرعی به دیگران نیزداده شود.چیزیکه گروپ غنی انرانمیخواهد.
۵-اپوزسیون درمقابل همکاری وهمنوایی باغنی اقتداروچوکی وپول میخواهند،چیزیکه غنی انراردمیکندوهمکاری مفت میخواهدواین موردقبول اپوزسیون نیست.
خلاصه :حرف نه برسراسلام است ونه هم ازادی واستقلال.دول خارجی درفکرتامین منافع خودشان وافغان درفکرحفظ،توسعه وکسب اقتداروپول.
باکمال تاسف دوام جنگ برای پنجاه سال اینده تضمین است.
عاقل

>>>   امریکا در مقابله با تروریست ها شکست خورد و فرار کرد.
دیگر در جهان کسی از این ببر کاغذی هراسی ندارد .
کشوری که در مقابل چند تا تروریست جاهل بی عقل بی سواد ایستادگی نتوانست چگونه در مقابل ارتش منظم چین و روس خواهد ایستاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

>>>   ببینید من در نظرات پیشتر ام نوشتم که اگر جاهل 'خر' هم باشد، دهل رسوایی اش را خود بلند می کند. و همچنان گفته بودم که ملیشه ها وهابی ولایت چرکستان با سلاح 'دموکراسی' مجهز شده است.
خوب این 'دموکراسی' جاهل چه خوب به جنایات اش اعتراف میکند:
"دونالد ترامپ اظهار داشت: «او (بایدن) به ارزش میلیارد ها دالر تجهیزات و مهمات را در افغانستان به جا می گذارد. من به ژنرال ها گفتم كه می خواهم همه سلاح حا، تانک ها، مهمات و حتا "یک میخ" را نیز به کشور برگردانم، اما در عوض، حالا طالبان با سلاح های ما که جو بایدن آنها را برجا گذاشته رژه می روند، شرم آور است".

>>>   شما ازیک چیز دیگر خبر ندارید.
خدا ازین که جنگ افغانستان طی چهل سال گذشته تحولات جهانی را مانند انقلاب ایران،شکست حزب کنگرس ملی هند، رشد اقتصادی چین،تجزیه شوروی،فرو ریختن دیوار برلین،آزادی کشور های اروپای شرقی،شکست امریکا و پنجاه کشور دیگر در افغانستان بوجود آورد،جنبش فیمینیزم را نیز در جهان به رهبری خانم مرکل صدر اعظم آلمان بمیان آورد.
روی همین دلیل دونالد ترامپ طالبان را به جنبش فیمینیزم جهانی ترجیح داد و آنها را روی میز مذاکره خواست و زمینه به قدرت رسیدن آنها را مساعد کرد.
زیرا خطر جنبش فیمینیزم،کمتر از خطر کمونیزم نیست.
همین حالا این جنبش که با اتحاد خانم های ثروت مند های بزرگ جهان مانند خانم ببل گیت و خانم سابق بیسوس مدیر عامل شرکت امازون و یک تعداد خانم های پولدار جهان و خانم های مرد های پولدار جهان به رهبری خانم مرکل تأسیس شده است،در بعضی کشور های خورد و کوچک رهبری خانم ها را در راس قدرت بمیان آوردند و تلاش دارند در یک تعداد کشور های دیگر نیز مانند ملدافیا،بیلوروس،هایتی و بعضی کشور های افریقایی ،رهبری خانم ها را بمیان آورند.
در خود کشور آلمان نیز قوانینی وضع شده است که در تمام سطوح بلند سیاسی و اقتصادی و اجتماعی ،پنجاه فیصد کرسی ها به خانم ها داده شود.
برای بدنام کردن مرد ها نیز میخواهند ،جنبش هم جنس بازان را بمیان آورند.
در جریان جام جهانی فوتبال اروپا نیز میخواستند استذیوم ها را به رنگ کمان رستم که نشان جنبش هم جنس گرا ها است،تبدیل کنند،اما فدراسیون فتبال اروپا مخالفت کرد.

>>>   نظر دهنده اول
اگر بخواهید طالبان شما حاکم نشوند نمیشوند
الباقی بهانه است

>>>   هم وطنان گرامی. امروز در افغانستان همه کاره چند نفر معدود محب غنی کرزی غنی عمر زی و گلبیدین است واین درحالی است که محب کرزی گلبیدین‌خود طالب هستن. واین چند نفر میخواهد سمت شمال افغانستان را پشتونیزه کند یعنی فارسی زبانهارا از سمت شمال تصفیه کند
۱. کرزی ۲. گلبدین ۳. محب ۴ غنی ۵. عمر داودزی ۶.خلیل زاد.
اگر فارسی زبان‌ها و ازبیک ها ورکمن ها دیر بنجند یا از بین می‌رود و یا برای همیشه برده خواهد بود.
بهترین راه نجات تمام اقوام‌ تاجیک‌ها و هزاره ها و ازبیک ها و ترکمن ها باید منسجم ومتحد شود ویک حزب واحد تشکیل دهد ومردم را برای جنگ بسیج کند وحمایت روسیه وچین را حاصل کند ودر ظرف یک ماه سمت شمال را از وجود طالب پاکسازی کند وبعد اعلان استقلال کند افغانستان شمالی و این تنها راه نجات فارسی زبان ها است اگر این کار صورت بگیرد من یقین دارم موفق میشود.
انجینیر اسد

>>>   اقای ترامپ دنیا چه خبر که شما درین بیست سال واندی چه بلا را بر سر ملت وکشور افغان اوردید ومعلوم بود که طالب والقاعده وداعش را خود شما ساخته وانها را بلای جان کشور ها وملل جهان کردید کسی باور نمیتواند وباید هم نکند که یک ابر قدرت جهان با داشتن انواع سلاح های پیشرفته در برابر گروهی که یک مرتبه بکلی از خاک افغانستان بیرون کشیده شدند شکست بخورد ویا دوباره به قدرت برسند شمای که از دوهرارو چند صد متری زمین اکتشافات بعمل می اورید وهر پرنده را در اسمان وهر جنبنده را در زمین زیر نظر دارید وبقول جوبایدن هفتاد هزار طالب مسلح راپیشرفتها وپیروزی ها شان از چشم شما پنهان بماند ویا کشور وکشور های دیگر بتوانند بدون اراده واجازه ای شما با طالب روابط برقرار نماید ویا طالب وگروه های از طالب ها در برابر برنامه های اشغال وتجاوز اشکارا تردد وازادی عمل داشته باشدوباز همه میدانند که شما طالب را گاهی گروهی تروریستی نخوانده اید وبارها بصورت مخفی وعلنی با انها نشست وعهد وپیمان داشته اید وبر کسی پوشیده نیست طالبها وگروه های تروریستی را از جنوب به شمال ذریعه ای هلیکوپتر های نظامی انتقال میدادید گرچه وزیر دفاع سابق شما بار این مسولیت خاینانه را بدوش کرزی می اندازد بی خبر ازین که همه میدانند کرزی وغنی وعبدالله وحکمتیار همه نوکران گوش به فرمان خودتان بودند وهستند وخواهند بود از همه که بگذریم پیش روی های طالبها نیز درین اواخر به دستور وبه اساس توافقنامه ای خودتان با طالب صورت گرفته به اضافه ای این که هنوز بخش استخبارات ونیروهای مخفی تان بنام پیمان کار وسایر اسمهای متعارف ونامتعارف درین کشور موجود اند اما یک چیز را نمی دانیم که جناب ترامپ ویا جو بایدن قدرت وصلاحیت اشغال ویا بیرون کردن نیروهای نظامی را دارند ویا اوامر کمیته های پشت پرده را تعمیل وتامین میدارند اینکه من چنین وچنان میکردم همه مفت وواهی است وقتی به سلاحهای کشورتان اشک می ریزید وافسوس می نماید یکبارهم که شده به حرمت عیسای مسیح ویا قداست حضرت مریم برای دوملیون افغانی را که به قتل رسانیدید وملت عزیز مارا پارچه پارچه نموده وبجان هم انداختید کمی خم به ابرو اوردید ؟!!!هرگز هنوز عطش خون اشامی شما وسردمداران حاکم تان فرو ننشسته معلوم نیست تا چند سال دیگر به قتل عام ملت ما ادامه میدهید
اقای ترامپ اگر بخشی از نیروهای شما ظاهرا افغانستان را ترک نموده هنوز سیصد هزار فوج کشور وهفتاد هزار طالب هردو در اختیار وقومانده ای شما هستند به هر اندازه ای که خواسته باشید همدیگر را میکشند ووطن خویش را ویران میکنند برای شما وارمانهای تان هیچ جای نگرانی وتشویش نیست
گل نبی عیدی اه

>>>   عاقل جان، مطلب مهمتر را نگفتی. مردم بی غیرتی مثل ما در این کشور است که تمام موضوعات را همیشه به گردن خارجی ها می اندازد، هم خوبی ها را هم بدی ها را. هیچ وقت نشد که ما خود تصمیم به استقلالی بگیریم که نقش اصلی را خودمان داشته باشیم. ما همیشه می خواهیم جامعه جهانی در راس امور بوده و استقلال ممکلت را برای ما بگیرد. ما در رفاه و عیاشی باشیم، بینی ما خون نشود، تعصب، قوم پرستی و شیطان پرستی ما باشد و نفوذ سایر کشور ها بر ما تاثیر نداشته باشد.

>>>   من بانظرات دوست نازنین که مراعاقل جان خطاب کرده هزارفیصدموافقم وممنونش هستم.
عاقل

>>>   امریکا نگران ملت و دولت غنی نیست بیشتر نگران طالبان است مبادا که توسط خیزش های مردمی شکست بخورند. که در این صورت نقشه های آنها برای تشکیل دولتی مشارکتی از غنی و طالبان شکست بخورد. چون دولت غنی اگر چه دست نشانده است اماظرفیت پیشرفت و توسعه را در اینده دارد و این مطلوب امریکا نیست و و امارت طالبان به تنهایی نیز مقبول ملت نیست و لذا دوامدار نیست .بنابراین امریکا میخواهد این دو را یعنی جمهوریت و امارت را با هم دربیامیزد تا هم یک ساختار دوامدار در افغانستان پیاده کند و هم ساختاری باشد که ظرفیت توسعه و پیشرفت به واسطه طالبان متهجر در او وجود نداشته باشد. این استراتژی کشورهای غربی برای عقب نگه داشتن ملت ها و بخصوص ملت افغانستان است. خیزش های مردمی و رهبران جهادی مخالف و سیاسیون مخالف دلسوز هوشیار باشند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است