اشرف غنی از معرفی مرادعلی مراد پشیمان شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۲    ۱۴۰۰/۴/۲۴ کد خبر: 167675 منبع: پرینت

مرادعلی مراد که قرار بود روز چهارشنبه به‌عنوان والی تازۀ دایکندی معرفی شود، هواپیمای حامل او از هوا برگشتانده شد.

علی‌اکبر جمشیدی، نمایندۀ مردم دایکندی که آقای مراد را همراهی می‌کرد، می‌گوید که هواپیمای حامل آنان، از آسمان دایکندی برگشتانده شد.
آقای جمشیدی می‌افزاید که در جریان پرواز به آن‌ها خبر داده شد که آقای مراد به سمت دیگری گماشته شده‌است: «مشخص شد که متأسفانه نوع انارشی که در رأس حکومت وجود دارد سبب همین مساله شده‌است.»

مراد علی مراد دو روز پیش در یک حکم رییس‌جمهور به‌عنوان والی دایکندی معرفی شده بود.
در حالی که ریاست‌جمهوری و ارگانهای محل حاضر به گفتگو در این باره نیستند، شماری از سیاست‌گران کشور، وجود همچو اختلاف‌های سیاسی را از علت‌های اساسی تشدید بحران در کشور می‌دانند. اما منابعی به طلوع‌نیوز می‌گویند که به‌علت اختلاف‌های برخی از سیاست‌گران با تصمیم رییس‌جمهور، آقای مراد نتوانست کارش را همچون والی دایکندی آغاز کند.

این در حالی است که روز گذشته عبدالله عبدالله، یکی از علت‌های بحران را در کشور اختلاف‌های سیاستگران گفت: «اختلاف‌های ما بالای روحیه عسکر ما تاثیر دارد.»
شماری از سیاستگران نیز از آن‌چه پیامدهای بد اختلاف‌های سیاسی در حکومت می‌گویند هشدار می‌دهند.
سید اسحاق گیلانی، رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان بیان داشت: «همین چهره‌هایی که معامله گر هستند که یک روز دندان نشان می‌دهند به حکومت و یک روز در ارگ بالا سر نشسته می‌باشند، همین‌ها را هرچه امتیاز است برای شان بدهند و مردم را نجات بدهند.»

در حالی که هنوز سیاست‌گران کشور در داخل در صلح و در امور حکومت‌داری به اجماع نرسیده‌اند، وزارت خارجه کشور از تلاش‌های حکومت برای ایجاد اجماع منطقه‌یی و جهانی سخن می‌زند.
نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکارهای شانگهای امروز در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار شد و قرار است به زودی، نشست سران این کشورها نیز برگزار شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرادعلی مراد
والی دایکندی
نظرات بینندگان:

>>>   اولاٌ برای مراد علی خان لازم نبودکه منحیث والی وظیفه را بپذیرد ثانیاٌ بست والی دایکندی از حقابه ملا محقق است ثالثاٌ این حکومت مال چندنفر بی وجدان کوردل بی خرد است نه مردم بومی این دیار درحالیکه طالب به ناموس مردم چشم دوخته حتا میگویند بعد از نکاح عروسی با دختر فارسی وان باید عروس به وزیرستان بروده شود تا آموزه های دینی را فراگیرد این کاسه لیسان هزاره به پای غنی افتاده خمار ولایت درجه سوم است یکروز به دنیا آمدی یکروز ازاین دنیا میروی مرد باش حسین وار زنده گی کن حسین وار شهید شو تا شرمنده دنیاو آخرت نباشی .
اقبال

>>>   اشرف غنی فاشیست قوم پرست است
اگرمراد علی مراد د ردایکندی می رسید وضعیت کل افغانستان تغییر می گرد

>>>   دیگران ترقی میکنند و به بالا میروند،هزاره ها به طرف پایین میروند.
وزیر والی بامیان مقرر میشود و معاون وزیر داخله والی دایکوتدی.
از پوست ولایت دایکوتدی کرده پست تنظیفات شاروالی کابل مقام بلند دارد.

>>>   به لیاظ خدا آیا در ۳۵ میلون جمعیت دیگر کسی درس ویا تحصیل ندارد که فقط در مدت ۲۰ سال ۳۰۰ نفر است که از یک چوکی به چوکی دیگر تغیر و تبدیل می شود خداوند به برکت خودش این دولت کثیف وبی عدالت را سرنگون کند

>>>   دومی!
من بیشتر از تو از اشرفک و مافیای اش نفرت دارم، مگر قبول کن که درین کار داکو محقق (هزاره نه پشتون) دست دارد. به جای نجات مردم دربدر هنوز هم با همان خیال های فرعونی زنده گی میکنند.
آتش‌خاوری

>>>   باسلام وقت بخیر
ختاب به مردم نادان جاهل پشتون
اکرتاریخ افغانستان را متالعه کردباشین درطول تاریخ افغاستان همین مردم کردل ونادان پشتونهاحکومت کرده هست افغانستانوبه انگلیس فروخته بعدازانگلیس به شوروی فروخت بعدازشوروی به آمریکافروخت حالامیخواهیدبه پاکستان کثیف بفروشید بس است ای مردم جاهل نادان پشتون دنیا به کجارسیده شماکجای کارهستین شماخجالت نمی کشیددنیابروافغانهامیخنده اصلاشماآبرودارین هرجایی دنیاکه افغانهازندکی میکنندازکارهاشمامردنادان خجالت میکشد بس کنیدمردم زبان نفهم شمامردم به فرهنگ ازیک حیوان پس ترهستین خودشمامردم پشتون خوب فکرکنیدکه درطول تاریخ افغانستان که جنایتهاکردیدعقل بشرکارنکنه که شماانجام دادی بس کنیدبس کنیدخجالت بکشید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است