چراغ‌ سبز انگلیس به همکاری با طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۲    ۱۴۰۰/۴/۲۴ کد خبر: 167677 منبع: پرینت

با این‌همه به نظر می‌رسد که لندن خود را برای هر سناریویی، حتی روی کار آمدن طالبان آماده کرده است.
بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه‌ای با روزنامه دیلی‌تلگراف با اذعان به اینکه چشم‌انداز همکاری با طالبان جنجالی خواهد بود، گفت: «هر دولتی که باشد، به شرط رعایت هنجارهای بین‌المللی مشخص، لندن با آن تعامل خواهد کرد.»‌

والاس این را هم گفت که اگر آن‌ها به گونه‌ای رفتار کنند که حقیقتاً نقض حقوق بشر باشد، کشورش در هر رابطه‌ای بازنگری خواهد کرد. وزیر دفاع انگلیس همچنین از طالبان و اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان خواست برای برقراری صلح در این کشور بعد از چند دهه درگیری همکاری کنند.

با زمینه‌سازی طالبان برای دست برتر در مذاکرات، روسیه نگرانی چندانی از احتمال حضور طالبان در قدرت ندارد. ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفت که کشورش اگرچه از تشدید فزاینده خصومت‌ها در افغانستان نگران است، اما اعتقاد ندارد که طالبان سعی دارد قدرت را در این کشور به دست بگیرد.

کابلوف مواضع مسکو را اینطور تشریح کرد: «هدف طالبان تقویت موقعیت خود پیش از آغاز مذاکرات صلح است. طالبان از عواقب منفی سناریوی با زور روی کار آمدن آگاه است و به اجرای آن علاقمند نیست. آن‌ها قصد خود را برای دستیابی به مصالحه از طریق مذاکرات از جمله در تماس با ما اعلام می‌کنند.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   سیصد سال است که این کشور توسط همین دلالان گاه به انگلیس گاه به روس ودیگران فروخته شده هگر خدای ناخواسته مردم مرکب اند هیچ نمیدانند تاریخ مطالعه نکردند خوب وبد را تفکیک نمیتوانند ؟ پوست سران پشتون راوسران پول پرست اقوامدیکر را مردم به چرم گری میشناسد روس هارفتند مجاهدین آمد مگر مجاهدین کی ها بودند ؟ طالب آمد طالب کی بود ؟ کرزی را کی آورد ؟ باز طالب را کی میخواهد به گرده مردم سوار کند ؟ همین دانه های شطرنج را قدرت های استعمار جابه جا مینماید رفتن زن به مکتب حرام تلویزیون حرام رسانه حرام مگر موتر زد گلوله پول دالر سلاح کافر حلال چه بگوئی چه ازدست مان میآید زمین سخت و آسمان بلند خدایا همانطور که آفریدی با عزت بمیران .

>>>   برخلاف افغان که چراغ سبزش همیشه جیبش است،چراغ سبزسایرملیتها وممالک منافع علیای وطن ومردم شان است.
عاقل

>>>   دولت انگلستان از افغانستان چی میخواهد؟
انگلستان سه مرتبه به افغانستان حمله کرد،در هر سه مرتبه شکست خورد و سر افکنده برآمد.
شکست انگلستان در افغانستان سبب شد که هندوستان و سایر مستعمره هایش نیز بر علیه او قیام کنند و آزادی بگیرند.
حتی خاک اصلی خودش نیز تجزیه شد و آیرلند از انگلستان جدا شد و کشور جداگانه شد.از اتحادیه اروپا نیز خارج شد و اسکاتلند و ویلز نیز جدا خواهند شد و بریتانیای کبیر،به بریتانیای صغیر که فقط شامل لندن میشود،باقی خواهد ماند.
عمران خان صدر اعظم پاکستان نیز در پارلمان پاکستان اظهار داشت که اگر ما بخواهیم انگلستان را بمبارد کنیم،آیا امریکا به ما اجازه خواهد داد؟
یک متل مشهور است که میگویند:
تا ....چوپان نخارد،نان چوپان را نمیخورد.
مه نمی فهمم که ای خارش ...انگلستان چه وقت تمام میشود؟

>>>   شیطان (فرنگی) و وهابی هر دو یک نوع 'پوپنک' هستند تنها نظر به غلظت یکی رنگ سفید و دیگری رنگ سبز دارد.
آتش خاوری

>>>   انگلیس در طول تاریخ از سیاه ترین وحشیان و تاریک فکران حمایت کرده است انگلیس در طول تاریخ علم و فرهنگ و آگاهی را در شرق کشته است که پاکستان نمونه آن است که ده ها هزار مدرسه تروریست پروری دارد و این میراث انگلیس است

>>>   مقصر تمام مصیبتهایی که سر افغانستان آمد انگلیس بود شوروی بعدها در افغانستان دخالت کرد سنگ بنای مشکلات افغانستان را انگلیس گذاشت

>>>   بنام خدا. ملت بااحساس ‌و‌قهرمان افغانستان دولت مردان افغانستان اي هر انكه دلت بر افغانستان مي تپد هوشیار وبیدار باشید که پیش نهاد آتش بس از سوی طالبان یک خدعه و ‌فریب از سوی آی اس آی است. من یک رفیق پاکستان شناس دارم که میگوید پاکستان طبق عادت ومکر وحیله ونیرنگ فریبکارانه اش زمانی پیش نهاد آتش بس می‌کند که در حال شکست باشید ولزا آتش بس نه ومدریت درست جنگ وبسیج مردم بر ضد پنجابی ها. پاکستان تمام زور خود را زده است به اهداف شومی که داشت نرسیده وناکام شده است. ولزا باید جنگ درست مدیریت شود و ادامه پیداکند انشا الله پاکستان ومزدورانش شکست خواهد خورد . باید هرچی زود تر گزرگاهای مرزی از وجود مزدوران پنجابی پاکسازی شود. وهم چنان هرچی زودتر بسیچ عمومی و مردمی در زیر چتر وزارت دفاع بر ضد پاکستان ومزدورانش بجنگد وبسیج های مردمی شاهرگ های حیاتی برای نیروهای امنیتی ماست و این ضروری ‌حیاتی است. پیش نهاد آتش بس از سوی طالبان چال ونیرنگ آی اس آی است وآنها مخواهد تجدد قوا کند ‌ترفند جنگ خود را تغییر دهید. هوشیار باشید آنها در تلاش است که معامله گر هارا بخیرد و جنگ را یک به جنگ قومی در بین افغان‌ها تبدیل کند ولزا باید بیدار باشید زم زمه ها می‌رسد که محقق را آی اس آی خریده است و مواظب این معاملگران ‌و نفوذی ها باشید. بنظر من اگر جنگ درست مدیریت شود و أدامه پیداکند در ظرف سه ما انشاالله نتنها طالب شکست میخورد بلکی بیاری خدا پاکستان از درون دچار اختلافات داخلی شده ومتلاشی خواهد شد مشروط لر آنکه ما وحدت خود را حفظ کرده و نام جنگ باید از نام طالب بنام جنگ افغان‌ها و پنجابی ها نام گزاری شود.زنده باد شیرمردان وقهرمانان افغان وپاینده باد افغانستان
استاد أمیری

>>>   جهاد دربرابر طالبان فرض و واجب و وظیفه شرعی هر مسلمان‌ است. چون طالبان مسلمان نیستن مسلمان‌ مسلمان را نمی کشد طالبان منافق ومزدوران بیگانه ومتجاوز و محارب و قاتل ملت مسلمان افغانستان است. طالب را هر جای گیر کردید گردن بزنید و بکشد خون ندارد. طالب را کشتید غازی هستین اگر در برابر این گروه پلید وگم راه شهید شدید جایگاه تان جنت است. چون این گروه منافق و گم راه و همه روزه مردم مسلمان افغانستان اعم از زن مرد و کودک پیر وجوان همه را بخاک خون میکشد و همه روزه پل وپلچک وسرک ومکتب وتمام آبادانی این وطن را بدستور بادران شان ایران وپاکستان تخریب واز بین میبرد. این گروه پلید نتنها مسلمان نیست بلکه انسان دانستن این گروه گم راه گناه کبیره محسوب میشود. من نمیگویم از اشرفغنی دفاع کنید من میگویم از وطن تان که در حقیقت مادر معنوی تان است دفاع کنید واز نیروهای امنیتی دفاع کنید که فرزندان ‌و برادران مسلمان ‌مدافعین وطن تان هست دفاع کنید. اشرف غنی خود یک انسان آلوده و مملو از فساد است. شما از نظام دفاع کنید نظام از عروسک امریکا غنی کسیف نیست نظام از مردم شما واز خود شما است شما از ارزش های وطن وابادانی وطن تان دفاع کنید. طالبان یعنی مزدوران استخبارات ایران طالبان یعنی مزدوران حلقه بگوش آی اس آی. طالبان یعنی انتحار طالب یعنی انفجار طالب یعنی قتل وغارت ودزدی طالب یعنی تباهی ‌بربادی طالبان یعنی دشمنان انسانیت طالبان یعنی بیماری واگر طالب یعنی دشمنان انسانیت طالب یعنی دشمن تشنه بخون خود خود تان. اسلام طالبان اسلام جعلی است و شعار که طالبان که بشهر ها حمله نمی کند یک فریب است..
بیش از پنجاه فیصد طالبان یا چیچن است یا القاعده است یاحرکت به اصتلاح اسلامی ازبیکستان و حرکت ترورستی ایغور های چینی است اینها تمام محصولات کارخانه های تولید تروریست در پاکستان است. شعار اسلام فقط یک اسلحه ادمشی برای این ترورستان است. اسلام اینها دروغ ‌فریب است.
و لزا باید در برابر این آدم خوران مردانه جنگید وهمیشه باید بیدار باشید ‌تحرکات این آدم خوران را همیشه زیر نظر داشته باشید..
شیخ الاسلام قاری عبدالصبور

>>>   جهاد بر ضد طالبان فرض و واجب است چون طالبان مسلمان نیستن مسلمان‌ مسلمان را نمی کشد طالبان منافق ومزدوران بیگانه ومتجاوز محارب و قاتل ملت مسلمان افغانستان. طالب را هر جای گیر کردید بکشد خون ندارد. طالب را کشتید غازی هستین اگر در برابر این گروه ....و خون خوار شهید شدین جنت فردوس جای تان است.
شیخ الاسلام قاری عبدالصبور

>>>   هم‌ وطنان گرامی بنا بقول بعض دوست‌ها. طالب ها نه مسلمان هست ونه هم افغان ونه هم آزاد طالبان در حقیقت مزدوران و پیش مرگان استعمار سیاه یعنی چرکستان است. طالبان یعنی دشمن تشنه بخون تمام انسانها است طالبان تشنه بخون تمام افغانان‌ در افغانستان است. طالب و القاعده هر دو روی یک سکه هستن طالب خود القاعده هست و ‌القاعده طالب است. هوشدار من بر تمام جهانیان اینست اگر جلوی خلافت اسلامی طالبان بموقع گرفته نشود و این سرطان واگیر بمراتب خطرناک تر از بیماری کرونا است و ‌خواهد بود خواسته یا نا خواسته دامن گیر تمام جهان خواهد شد. امارت اسلامی در واقع همان خلافت اسلامی است.
اگر میخواهید ریشه های این پدیده های پلید را بدانید لطفا در درون ارتش و آی اس آی پاکستان جستوجو کنید. اگر مخواهید از شر این بیماری مهلک رهای یابید لطفا پاکستان را منزوی سازید وتحریم‌ همه جانبه کنید و این غده سرطانی یعنی پاکستان را از بین ببرید و این غده باید خشکانیده شود. جنرالان ارتش پاکستان آنقدر مکار وحیله گر اند که اصلا فکرش را هم نتوانید و ارتش پاکستان حتی بمردم‌ خودش رحم نمی کند چی رسد بدیگر کشور ها.ارتش پاکستان هیچ‌ چیزی جز زور را نمی شناسد، ۸۰٪ ارتش پاکستان افکار القاعده و داعشی دارد.
تحریم همه جانبه پاکستان یک فریضه برای تمام جهانیان است.
انجینیر اسد کابل

>>>   ملت حقیقی در برابر ملت مصنوعی : بسیج مردمی نماد ملت حقیقی افغانستان است که امروز نه تنها در برابر طالبان جنایتکار وطن فروش به عنوان ملت مصنوعی و ساختگی غربی ها و دیگر حامیان بل در برابر حامیان آنها و توطئه های امریکا و غربی ها نیز برخاسته اند و قیام کرده اند.قیام یک ملت حقیقی همیشه پیروز است و هیج ابر قدرتی یارای شکست او را ندارد و ما در توان چنین بسیج های مردمی را در عراق و حتی در دوران جهاد مردم افغانستان علیه شوروی دیدیم حال این جه تهمت نادرستی است که گفته میشود سبب شکست در برابر طالبان نیروهای مردمی است . این یک اتهام و یک توطئه علیه ملت است و هم راستا با خواست پاکستان و سناریوی کشورهای غربی به عنوان حامیان طالبان است. طالبان ملت مصنوعی و ساختگی امریکا و پاکستان و دیگر کشورهای حامی است که می خواهند این ملت مصنوعی را بر ملت حقیقی افغانستان تحمیل کنند.

>>>   حتما میدانیم که انگلیس عاشق ریش ولنگی ونسوارطالب نیست انها با تحریک یک طرف علیه طرف دیگر میخواهند خون ریزی وافغان کشی ادامه یابد گرچه همیشه جلو طالب وحامیانش <پاکستان وخلیج >همیشه بدست انگلیسهابود ولی چند مدت روی مصلحت انگریز ها میدان را برای امریکای ها خالی کرده بودند هردو با توافق انچه لازیم بود انجام دادند ومواد لازیم وضروری را تاراج نمودند حال که مطلب رسیده اند ودیگر ضرورت به چپاول نمانده کنون پروژه را کاملا به انگلیس ها رها نموده اند تا هرطوری که دل شان خواست در کشتار وخونریزی وتخریب وویرانی ملت وکشور ادامه دهند ودرین میدان ومجال بادست باز عمل نمایند ضرورت به چراغ سبز نیست سرنوشت جنگ وخون ریزی وجلو طالب وهمیارانش بدست امپراطوری کهن واستعمار پیر بوده واست طالب بی مغز ومغرور بجای خود بزرگترین وزیرگ ترین سیاست مداران از بارگاه ملکه ای بریطانیا دستور وفرمان میبرند
حاجی ولایت خان صافی از پاریس


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است