فضلی: دولت قصد مسلح کردن مردم را ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۲    ۱۴۰۰/۴/۲۴ کد خبر: 167678 منبع: پرینت

در حالی که مقامات دولت افغانستان بارها از مسلح سازی نیروهای بسیج مردمی گفته بود اما رییس اداره ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که دولت، قصد مسلح کردن نیروهای بسیج مردمی را ندارد.
فضل محمود فضلی رییس اداره امور ریاست جمهوری در نشست خبری مشترک با والی بلخ گفت که دولت به هیچ صورت نیت مسلح کردن بسیج‌های مردمی را ندارد.
فضلی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا دولت از نگران شکل‌گیری نیروهای بسیج مردمی و ایجاد مشکل برای مردم است، اظهار داشت: دولت به هیچ صورت نیت مسلح کردن این نیروها را ندارد.

به گزارش «هشت صبح»، رییس اداره امور ریاست جمهوری افغانستان افزود که دلیل سقوط اکثر مناطقی که اخیراً در ولایت تخار توسط طالبان سقوط کرد بخاطر این نیروها بوده است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه اشتباهات ایجاد نیروهای مسلح غیرمسئول در برخی شهرستان‌ها نباید تکرار شود.
فضلی اظهار داشت: کسانی که می‌خواهند از کشور دفاع کنند و به نیروهای امنیتی کمک نمایند باید تحت چتر ارتش، پولیس و امنیت ملی سوق داده شوند.

پیش از این «نقیب‌الله فایق» معاون سیاست گذاری وزارت داخله گفته بود که بسیج‌های مردمی هر قدر سلاح و تجهیزات بخواهند دولت در اختیارشان قرار می‌دهد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسلح
مردم
فضلی
نظرات بینندگان:

>>>   اقای فضلی بایدکوتاه ومختصرمیگفت:نه تنهامسلح ساختن بسیج های مردمی بلکه هراقدام که درمسیرپیشروی طالب مزاحمت ایجادکندیاانهاراناراحت سازد،ازطرف مامردوداست.
عاقل

>>>   مردم به سلاح ارگی های فاحشه پرور نیاز ندارند.
تو فضلی .....خانم ات در سویدن مصروف چه کار است و تو در ارگ مصروف فحاشی.
ملت ما با دستان خالی طالب را میکشد و نیاز به سلاح ندارد.

>>>   دولت و ارتش عراق اگه مردم رو در قالب حسدالشعبي مسلح نكرده يك روز تاب مقاومت جلوي داعش رو نداشتند

>>>   خوب اگر رژیم طاغوتی ارگ به مردم سلاح بدهد:
اول ـ سلاحی برای برادران مفسد چرکستانی شان باقی نمی ماند
دوم - این سلاح باعث مردار شدن دشمنان وطن (خودشان و چرکستانی ها) میشود.
آتش خاوری

>>>   معلوم است وطن فروش خائن مردم شما وطن فروش سوسیالی کشور سویدن را به خوبی می شناسند تو فضلی را وفقط این را خاطر نشان میکنم وطن مادر است ناموس است که باید بدانی که نمیدانی .

>>>   تحت پوشش امنیت ملی ؟؟
یعنی تحت پوشش معاون ریاست امنیت ملی باد غیس ؟؟
یا تحت پوشش آن ماموران امنیت ناملی که قوماندان طالب را دربدل سی هزار دالر از زندان فرار می دادند ؟؟؟

>>>   فضلی دلال
تو همان فاحشه پروری هستی که زن و اولادت از تو خیر ندید و تو بیشرف حال اکت آدم بودن میکنی.
ملت با زور خود سلاح پیدا میکند.

>>>   یک میده بچه تمام رهبران سیاسی را به بینی رسانیده

>>>   چطور ادی فضلی۰ مردم خود علیه طالبان بسیج و مسلح میشوند، دولت فضلوی فضلی کمک کند یا نکند، بخواهد یا نخواهد۰ این دولت بدون آن هم مردمی نیست، از مردم دفاع نمیکند، و صرف از همان قوم خاص دفاع میکند که فضلی، غنی، طالبان وحشی، و محب به آن تعلق دارند۰
فضلی کدام پشمک است۰

>>>   ملت رنج کشیده افغانستان سلام. طوری که در جریان هستن پاکستان بطور تمام عیار به کشور ما وشما تجاوز کرده است و مردم‌ و نیروهای قهرمان امنیتی ما رامیکشد پل وپلچک های کشور مارا تخریب وازبین میبرد وزیر ساخت‌ها اقتصادی مارا از بین میبرد وتمام اعمال مجرمانه طالبان نشان دهنده اینست كه آنها خارجی و مزدوران آی اس آی واستعمار پنجابی هستن اگر آنها افغان میبودند وطن خود تخریب و مردم خود را نمیکشتند. ولزا باید در برابر استعمار وپنجابی یک قیام عمومی و سرتاسری وجهاد عمومی اعلان شود ودر برابر متجاوزین پنجابی بايد جهاد کرد. جهاد در برابر هر متجاوزی فرض و یک وجوبه شرعی هر مسلمان است. پاکستان فقط در نام مسلمان هست هشتاد فیصد مردم پاکستان نی نماز میخاند ونی روزه میگرد وحتی نماز اصلا یاد ندارد. گزشته از آن قانون اساسی پاکستان ونظام موجود در پاکستان ونظام عدالت ‌پاکستان تمام کاپی شده از نظام انگلیس ویک نظام کفری است.خداوند در قران كريم بر ما حكم ميكند كه در برابر متجاوز جهاد كنيد ((فمن اعتدي عليكم فاعتدواعليه بمثل ما اعتدي عليكم))
سوره بقره ١٩٤.در اين اين شريفه گفته نشده كي و فقط گفته شده در مقبل متجاوز ومتجاوز را از بين بيبريد٠ در قران كريم ايات متعددي هست كه گفته شده كه در برابر متجاوز بنجنگيد و جهاد در برابر متجاوز فرض است ولزا بايد در برابر پاكستان جهاد كرد و جهاد در برابر پاكستان فريضه شرعي فرد فرد ما و شما است.
قاري عبدالصبور

>>>   دولت خود نوکر است .
مردم از ارگ فاحشه پرور هیچ توقع ندارند.

>>>   فضلی اینجا در کابل در گذرگاه جنسی ارگ و در دفتر وزیر اکبر خان خود را ایلا داده و زن و بچه اش به عین ترتیب آنجا در سویدن۰

>>>   ملت حقیقی در برابر ملت مصنوعی : بسیج مردمی نماد ملت حقیقی افغانستان است که امروز نه تنها در برابر طالبان جنایتکار وطن فروش به عنوان ملت مصنوعی و ساختگی غربی ها و دیگر حامیان بل در برابر حامیان آنها و توطئه های امریکا و غربی ها نیز برخاسته اند و قیام کرده اند.قیام یک ملت حقیقی همیشه پیروز است و هیج ابر قدرتی یارای شکست او را ندارد و ما در توان چنین بسیج های مردمی را در عراق و حتی در دوران جهاد مردم افغانستان علیه شوروی دیدیم حال این جه تهمت نادرستی است که گفته میشود سبب شکست در برابر طالبان نیروهای مردمی است . این یک اتهام و یک توطئه علیه ملت است و هم راستا با خواست پاکستان و سناریوی کشورهای غربی به عنوان حامیان طالبان است. طالبان ملت مصنوعی و ساختگی امریکا و پاکستان و دیگر کشورهای حامی است که می خواهند این ملت مصنوعی را بر ملت حقیقی افغانستان تحمیل کنند.

>>>   همین جمهوریت سه نفری کثیف و خاین و همین اظهارات کثیف و خاینانه.
این ....مفسد و قومگرا مگر از پیشروی و بیداد برادران ریش دارش بالای مردم محلی اصلا خبر ندارد.

>>>   گریز گریز اگر شروع شد اولین لعنتی که داخل هواپیمای فرار خیز بزند حتماً همین ....قوم خاص بنام فضلی خواهد بود۰ ولی مشکل او در آن است که بعد از نکتاهیدار های قوم خاص قدرت باید حتماً در دست یک کثافت دیگر قوم خاص برسد، چه ریشدار چه بی ریش۰
دلیل مخالفت این رذیل با خیزش های مردمی فقط همین نکته دومی است۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است