هرات آماده مبارزه علیه طالبان است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۸    ۱۴۰۰/۴/۲۵ کد خبر: 167682 منبع: پرینت

مستقر شدن نیروهای 'جبهه مقاومت مردمی' اسماعیل خان در شهر هرات؛
خبرها از هرات می رسد که تورن جنرال محمد ظاهر عطیمی سابق سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به عنوان معاون نظامی اسماعیل خان تعیین شده است.
در روزهای پسین، با افتادن ولسوالی های بیشتر حوزه غرب به دست طالبان، صدها تن از باشندگان ولایت های این حوزه برضد طالبان بسیج شده اند.

نیروهای جبهه مقاومت مردمی به رهبری محمد اسماعیل خان به منظور جلوگیری از وارد شدن طالبان به شهر هرات، در برخی از بخش های این شهر در کنار نیروهای امنیتی مستقر شده اند. این نیروها که با جنگ افزارهای سبک و سنگین مسلح هستند، به طالبان هشدار می‌دهند که اگر به شهر هرات نزدیک شوند، نابود خواهند شد.

گفته میشود اقای اسماعیل خان پس از چند بار تلفن به ریس جمهور توانسته است ۵۰۰ میل سلاح به دست بیاورد، عبدالشکور، عضو جبهه مقاوت مردمی گفت: "به هیچ عنوان به طالبان اجازه نمی‌دهیم که وارد شهر هرات شوند. به مردم خود اطمینان می دهیم که آرام زندگی کنند.
نقش نیروهای مردمی در تامین امنیت و جلوگیری از پیش روی طالبان، حیاتی خوانده می‌شود.

گفته میشود نیروهای بیشتری از مردم در هرات، میخواهند در مبارزه علیه طالبان اشتراک کنند، ولی امکان تهیه کردن اسلحه برای شان دشوار می باشد و حکومت هم برای مسلح نمودن آنها حاضر نیست. در همین حال، مقام های امنیتی بادغیس می‌گویند که حمله های طالبان بر شهر قلعه نو کاهش یافته و نیروهای امنیتی با ایجاد کمربند امنیتی در چهارسوی این شهر، تهدید های طالبان را کاهش داده اند.

خبرها از هرات می رسد که تورن جنرال محمد ظاهر عظیمی به عنوان معاون نظامی اسماعیل خان تعیین شده است. بنده صبح روز چهارشنبه تلفنی با آقای عظمی که فعلا در کابل است تماس گرفتم، وی گفت برای انجام کارها عازم هرات است.
بنده قبل از ظهر روز سه شنبه با آقای اسماعیل خان در مورد وضعیت هرات، صحبت کردم و پرسیدم آیا شما در شیندند هستید؟ وی گفت فعلا ما در هرات هستیم و مطالب بیشتر را هدایت می دهم، که مسوول بخش خبری هرات بشما بفرستد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هرات
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   یکصد و بیست هزار نیروی خارجی همراه توپ و تانک و تفنگ و طیاره ها و راکت ها و بمبارد های خود،جمع سیصد و پنجاه هزار نیرو های امنیتی افغانستان در مقابل طالبان چیز کرده نتوانستند و خارجی ها گریختند،حالا اسمعیل خان که در سالهای نود میلادی قرن گذشته در جنگ در مقابل طالبان در بادغیس و غور،همراه نفر ها و سلاح هایش به طالبان تسلیم شد و او را چند سال در قندهار بندی کردند،حالا آمده و با پنجسد میل سلاح در مقابل طالبان میجنگد.
پنجسد میل سلاح را میفروشد و پول هایش را در جیب خود میزند و باز در جنگ خود را و هراتی ها را تسلیم طالبان میکند و باز چند وقت او را در بندی خانه نگاه میکنند و باز طالبان راه جور گری برایش میکنند و از محبس رهایش میکنند و میگویند که فرار کو،برو به ایران.

>>>   از ایام سابق میگفتند که هرات جان آب و هوا ندارد هرات جان نرخ و نوا ندارد و هرات جان دوست وآشنا ندارد.
بنده عاجز بسیار شک و تردید دارم که تورن اسماعیل خان بگیل و جنرال ماشینی بی دندان ظاهر بتوانند که در مقابل طالب مقاومت و ایستادگی کنند، آنهم با چند نفر مزدور و چاپلوس و بی عقل که حاضر هستند بخاطر پولهای حرام اسماعیل خان جانهای خودرا قربان کنند.
بااحترام اکه خلیل از سرپل

>>>   اول خو هر چه وهابی (ستون پنجم) در داخل هرات است باید نابود شود تا از پشت سر خنجر نزنند. دوم تمام سلاح ها را باید پیش از پیش‌ امتحان کنید که بدلی نباشند!؟
آتش‌خاوری

>>>   ملت حقیقی در برابر ملت مصنوعی : بسیج مردمی نماد ملت حقیقی افغانستان است که امروز نه تنها در برابر طالبان جنایتکار وطن فروش به عنوان ملت مصنوعی و ساختگی غربی ها و دیگر حامیان بل در برابر حامیان آنها و توطئه های امریکا و غربی ها نیز برخاسته اند و قیام کرده اند.قیام یک ملت حقیقی همیشه پیروز است و هیج ابر قدرتی یارای شکست او را ندارد و ما در توان چنین بسیج های مردمی را در عراق و حتی در دوران جهاد مردم افغانستان علیه شوروی دیدیم حال این جه تهمت نادرستی است که گفته میشود سبب شکست در برابر طالبان نیروهای مردمی است . این یک اتهام و یک توطئه علیه ملت است و هم راستا با خواست پاکستان و سناریوی کشورهای غربی به عنوان حامیان طالبان است. طالبان ملت مصنوعی و ساختگی امریکا و پاکستان و دیگر کشورهای حامی است که می خواهند این ملت مصنوعی را بر ملت حقیقی افغانستان تحمیل کنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است