سفر برای آتش بس چند روزه هیج ارزش ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۳    ۱۴۰۰/۴/۲۵ کد خبر: 167688 منبع: پرینت

با پیشرفت برق آسایی طالبان در سراسر افغانستان، طالبان در قطر به هیأت ارگی ها پیشنهاد آتش بس موقت را به بهانه عید قربان داده اند که از طرف هیأت ارگی ها رد گردیده است چون هدف طالبان از پیشنهاد آتش بس جابجایی طالبان، تقویت و اکمال جبهه های است که به تازگی تصرف کرده اند تا بعد از اکمال و تقویت جبهه جنگ بعد از انقضای آتش بس بالای مراکز ولایات حمله کنند و در نظر دارند در حدود مرکز دوازده ولایت را تصرف نموده کادر رهبری امارت را در داخل افغانستان انتقال دهند.

اکنون خلیلزاد در تفاهم با عبدالله عبدالله و حامد کرزی تعداد از سیاسیون دیگر را زیر فشار گذاشته اند تا به قطر رفته بالای یک آتش بس چند روزه با طالبان موافقت نمایند، گفته می شود که حامد کرزی از همه بیشتر بالای سفر به قطر و توافق با طالبان بالای آتش بس تاکید دارد.

این هیأت همانگونه که دست خالی به قطر می روند به همانگونه دست خالی از قطر برمیگردند آتش بس چیزی نیست که نیاز به سفر داشته باشد و چه ارگی ها و چه طالبان می توانند از طریق یک اطلاعیه یکدیگر را آگاه نمایند و در پشت پرده این سفر تقویت و مشروعیت جایگاه طالبان مطرح است که غیر از تسلیمی بدون قید و شرط بالای هیچ چیزی دیگر مذاکره نمی کنند و این آتش بس هم به خاطر آمادگی برای یک جنگ شدید و حمله بالای مراکز ولایات است.
از قراین چنین معلوم می شود که هم از طریق نظامی و هم از طریق سیاسی عده ای علنا طالبان را تقویت می نمایند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
عبدالله
نظرات بینندگان:

>>>   بازنده این رویداد ها غلامان حلقه بگوش غرب هستند ، پدرتان امریکاه تنهایتان گذاشتند ، دلار خوران غرب هیچ شانسی ندارند ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   همه چیز دروغ است سی آی ای امریکا و آی اس آی پاکستان با همکاری غنی زمینه چینی میکنند که 7 هزار زندانی قاتل و جنایتکار طالب را آزاد کنند تا به کشتار مردم مظلوم افغانستان دست بکار شوند غنی و کرزی و سران طالب و ارگ از کشتار مردم لذت میبرند

>>>   کاربر اولی حبیب الله یوسف زی
پدرشما هم پاکستان است دلال خور پاکستانی
بزودی مردم افقانستان پوزه ....تو و طالبان
بیغیرت رابه خاک میماله

>>>   اگر ای حکومت قبیله است،چرا به گفت طالبان که هم قبیله خودشان است،نمی کند و آتش بس نمی کند.
اگر حکومت قبیله نیست.پس چرا هزاره ها هر روز میگویند که حکومت قبیله است؟
در زمان داکتر نجیب نیز بعضی ها او را به پشتون گرایی متهم میکردند.اما به مجردی که طالبان کابل را گرفتند،اولین کاری که کردند،داکتر نجیب و برادرش را اعدام کردند.
اگر باز طالبان کابل را گرفتند و کرزی و اشرف غنی را زنده ماندند،بدانید که طالبان حکومت قبیله است.

>>>   به حبیب الله یوسفزی
بر خلاف سایر اقوام شیعیان در حال آمادگی و برنامه ریزی بودند برای چنین روزی
البته نه در داخل کشور چون حساسیتهای را علاوه میکرد
ما دوستانی داریم که به جای و قلاب ماهی به ما ماهیگیری یاد داده اند
نزدیک به ده سال هست در حال تمرین هستیم
اتفاقا ما هم پدر شما داعش را جای دیگر گوشمالی داده ایم
منتظرتان هستیم

>>>   دیگر جنگ بس است.تلاش برای صلح عادلانه داییمی وامنیت پایدار درافغانستان خواست اکثریت مطلق ملت مومن وجنگزده افغانستان هستند.جنگ ویرانگر وخانمانسوز چهل سال ملت مومن افغانستان را ازنگاه نیروی انسانی ،فرهنگی واقتصادی ضربات شدید وجبران ناپذیر بجا گذاشته اند. درین جنگ ویرانگر وخانمانسوز صدهاهزار انسان کشته ومعیوب ومعلول گردیدند وملیونها آواره ومهاجر درممالک همسایه ودور گردیدند.متاسفانه تاحال چنین وضعیت درافغانستان حاکم است.خداوند متعال درقرآنکریم فرموده والصلح خیر.یعنی صلح یک عمل خیر ونیکو است.پس بیایید که همه باهم صادقانه صلح را برجنگ ترجیح بدهیم وآشتی ملی وشرکت همگانی در یک حکومت وسیع البنیاد سهم فعلانه بیگیریم ونگذاریم که ملت مومن ورنج کشیده افغانستان بیشتر ازین در جنگ داخلی ویران گر بسوزد.نیروهای بین المللی درحال ترک کردن افغانستان هستند ودیگر هیچ بهانه برای جنگ باقی نیست.هرکه برای تداوم جنگ تلاش میکند بداند که دشمن ملت مومن ووطن ویران شده افغانستان هستند.الحمدالله نزدیک به دوسال است که جلسات متعدد برای آشتی ملی ومحو جنگ خانمانسوز ازطرف نمایندگان دولت ومخالفین درخارج ازافغانستان درجریان است. گرچه گاهی مشکلات درمسله صلح وامنیت درین جلسات بوجود میاید اما انشالله دورنمای چنین جلسات مثبت ومفید ارزیابی شده میتواند.ازجنگ ویرانگر وخانمان سوز چهل سال افغانستان ثابت میسازد که مسله سیاسی افغانستان راه حل نظامی ندارد پس جنگ بس است. ملت مومن وجنگ زده افغانستان چشم درانتظارندکه صلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی هرچه زود تر درافغانستان حاکم گردد.پس بیایید که دست بدست هم داده وبرای خاتمه جنگ ویرانگر وخانمانسوز تلاش صادقانه نماییم.ازممالک همسایه وجوامع بین المللی استدعا مینماییم که برای خاتمه جنگ وصلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی درافغانستان تلاش صادقانه نمایند ونگذارد که ملت مومن وجنگزده افغانستان بیشتر ازین درآتش جنگ خانمانسوزوویرانگر بسوزند.تاانشالله زمینه، برای رشد وترقی، همزیستی مسالمت آمیز تمامی اقوام برابرافغانستان ، حقوق بشر، حقوق اقوام، حقوق زنان وانکشاف سریع درافغانستان آماده گردد.زنده وجاوید باد نیروی های صلح طلب وآشتی پذیر ،محو ونابود باد نفاق افگنان وماجراجویان درافغانستان. ومن الله التوفیق.
عبدالرشید ناصری ازآسترالیا

>>>   این دبل 'ع' را باید کوته قلفی کنید، خاین اصلی اوست.
آتش خاوری

>>>   آقای عبد الرشید ناصری از استرالیا. طبعا جنگ بس است ما افغان‌ها هیچ کدام جنگ نمی خواهیم اما چرکستان جنگ را برما تحمیل کرده و در درون خانه ما آمده و مارا میکشد وچشم بخاک ما دوخته و ما چه کنیم جز جنگ دیگر راهی نداریم.
محمد ولی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است