عبدالله و کرزی دست خالی به قطر می روند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۷    ۱۴۰۰/۴/۲۵ کد خبر: 167689 منبع: پرینت

عبدالله و کرزی دست خالی به دربار طالبان در قطر می روند!
سفر تحقیر آمیز عبدالله و کرزی جمع دیگر سیاسیون به دربار طالبان در قطر به دستور خلیل زاد اهانت به هیأت ناچل ارگی ها است که حدود یکسال می شود در قطر خوابیده اند و گاه و بیگاه طالبان آنها را مورد تمسخر قرار می دهند.

در شرایط که از در و دیوار افغانستان خون می‌بارد، ویدیویی کشتار بی‌رحمانه بیست و دو نفر سربازان و افسران کماندو در دولت آباد فاریاب دست به دست می شود، بیش از ۱۷۰ شهرستان را تسلیم طالبان کرده اند و بسیاری از گمرکات افغانستان را طالبان تصرف کرده اند بازهم عبدالله و کرزی جمع دیگر سیاسیون با کدام روی آبروی و با کدام پشتوانه به قطر می روند و یا شاید برای تسلیمی آنچه که باقی مانده است در بدل امتیاز که خلیلزاد به آنها وعده می دهد.

عبدالله و کرزی آدرس مذاکره را اشتباه گرفته اند و متاسفانه مدت ها است که مردم افغانستان را زیر نام صلح فریب می دهند ورنه که نمی داند که مرکز فرماندهی و رهبری طالبان در پاکستان است، کسانی که میخواهند مذاکره جدی نمایند بروند از پاکستان که اثر گذار بالای طالبان است کمک بگیرند و نه خلیلزاد که با خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان دیگر نمی تواند نقش داشته باشد.

حتی اگر عبدالله و کرزی خواهان امتیاز باشند این امتیاز دیگر در اختیار خلیلزاد نیست و مسیر آن از پاکستان می گذرد.
مذاکره برای تقسیم چوکی مذاکره برای صلح نیست بلکه مذاکره برای امتیاز است.

اکنون که طالبان پشت دروازه های مرکز ولایات رسیده اند خلیلزاد عبدالله و کرزی را جمع دیگر سیاسیون در قطر احضار می کند تا در بدل شاید آتش بس چند روزه و وعده های دروغین طالبان بیشتر جبهه های جنگ را تحکیم نمایند و از صفوف باقیمانده نظام سربازگیری نمایند.

مذاکره از موضیع ضعیف به معنای ادامه تسلیمی است که دقیقا خلیلزاد همین سیاست را با دست خالی تعقیب می کند تا رهایی هفت هزار زندانی دیگری طالبان و خارج نمودن سران طالبان را از لیست تحریم های سازمان ملل متحد عملی نماید.
نتیجه شش هزار رهایی زندانی طالبان در بدل مقرری اشرف غنی احمدزی در مقام ارگ وضعیت موجود است و رهایی هفت هزار دیگر چه بلایی را بر سر مردم بی دفاع افغانستان خواهد آورد.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
کرزی
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   این دو شرم وحیا ندارند وهردو از مزدوران وجاسوسان پاکستان هستند ،
چی کنیم تقدیر مردم افغانستان همین است که چنین رهبران سیاسی بی شخصیت بی ظرفیت وبی کفایت داشته باشد
سیاسیون پاکستان همه مسایل را طوری رهبری میکنند که در آخر به نفع مردم وکشور پاکستان باشد وضررش همه برای مردم افغانستان !

>>>   امریکا و پاکستان سالهاست که دولت دروغ افغانستان را خلع سلاح کرده اند و طالب را قوت داده اند که داعش را به آسیای مرکزی و چین و هند و ایران برساند

>>>   کرزی نمیرود اما عبدالله وعطاچی دوحه یا هرجای دیگری باشد حاضر هستند بروند اما با دست خالی ومغز خالی

>>>   کرزی که شروع کرد به معرفی ترکیب هیأت و میخواست یک یک نفر معرفی کند،عبدالله حرف اش را قطع کرد و گفت بگویید که دیگران.ضرور نیست همه نام گرفته شود و شروع کرد به بیانیه خودش که اکثراً تکرار حرف های کرزی بود.
گپ زده میرفت که کرزی تیز به گوش عبدالله پس پس کرد و گفت چند کلمه پشتو نیز گپ بزن.
عبدالله دفعتاً کرچ گپ زدن خود را تغیر داد و شروع کرد به پشتو گفتن.

>>>   به گفته بابرفرحمند : این عبدالله خم چشم وبی ننگ به هردری میرود

>>>   دیگر جنگ بس است.تلاش برای صلح عادلانه داییمی وامنیت پایدار درافغانستان خواست اکثریت مطلق ملت مومن وجنگزده افغانستان هستند.جنگ ویرانگر وخانمانسوز چهل سال ملت مومن افغانستان را ازنگاه نیروی انسانی ،فرهنگی واقتصادی ضربات شدید وجبران ناپذیر بجا گذاشته اند. درین جنگ ویرانگر وخانمانسوز صدهاهزار انسان کشته ومعیوب ومعلول گردیدند وملیونها آواره ومهاجر درممالک همسایه ودور گردیدند.متاسفانه تاحال چنین وضعیت درافغانستان حاکم است.خداوند متعال درقرآنکریم فرموده والصلح خیر.یعنی صلح یک عمل خیر ونیکو است.پس بیایید که همه باهم صادقانه صلح را برجنگ ترجیح بدهیم وآشتی ملی وشرکت همگانی در یک حکومت وسیع البنیاد سهم فعلانه بیگیریم ونگذاریم که ملت مومن ورنج کشیده افغانستان بیشتر ازین در جنگ داخلی ویران گر بسوزد.نیروهای بین المللی درحال ترک کردن افغانستان هستند ودیگر هیچ بهانه برای جنگ باقی نیست.هرکه برای تداوم جنگ تلاش میکند بداند که دشمن ملت مومن ووطن ویران شده افغانستان هستند.الحمدالله نزدیک به دوسال است که جلسات متعدد برای آشتی ملی ومحو جنگ خانمانسوز ازطرف نمایندگان دولت ومخالفین درخارج ازافغانستان درجریان است. گرچه گاهی مشکلات درمسله صلح وامنیت درین جلسات بوجود میاید اما انشالله دورنمای چنین جلسات مثبت ومفید ارزیابی شده میتواند.ازجنگ ویرانگر وخانمان سوز چهل سال افغانستان ثابت میسازد که مسله سیاسی افغانستان راه حل نظامی ندارد پس جنگ بس است. ملت مومن وجنگ زده افغانستان چشم درانتظارندکه صلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی هرچه زود تر درافغانستان حاکم گردد.پس بیایید که دست بدست هم داده وبرای خاتمه جنگ ویرانگر وخانمانسوز تلاش صادقانه نماییم.ازممالک همسایه وجوامع بین المللی استدعا مینماییم که برای خاتمه جنگ وصلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی درافغانستان تلاش صادقانه نمایند ونگذارد که ملت مومن وجنگزده افغانستان بیشتر ازین درآتش جنگ خانمانسوزوویرانگر بسوزند.تاانشالله زمینه، برای رشد وترقی، همزیستی مسالمت آمیز تمامی اقوام برابرافغانستان ، حقوق بشر، حقوق اقوام، حقوق زنان وانکشاف سریع درافغانستان آماده گردد.زنده وجاوید باد نیروی های صلح طلب وآشتی پذیر ،محو ونابود باد نفاق افگنان وماجراجویان درافغانستان. ومن الله التوفیق.
عبدالرشید ناصری ازآسترالیا

>>>   دو خاین و جاسوس. اگر واقعأ اولاد این خاک هستند بجای سفر هایی عبث در جبهات مقابله با ملیشه هایی ولایت چرکستان بروند نه برای دیدار دشمن خاک و مردم ما.
آتش خاوری

>>>   ملت حقیقی در برابر ملت مصنوعی : بسیج مردمی نماد ملت حقیقی افغانستان است که امروز نه تنها در برابر طالبان جنایتکار وطن فروش به عنوان ملت مصنوعی و ساختگی غربی ها و دیگر حامیان بل در برابر حامیان آنها و توطئه های امریکا و غربی ها نیز برخاسته اند و قیام کرده اند.قیام یک ملت حقیقی همیشه پیروز است و هیج ابر قدرتی یارای شکست او را ندارد و ما در توان چنین بسیج های مردمی را در عراق و حتی در دوران جهاد مردم افغانستان علیه شوروی دیدیم حال این جه تهمت نادرستی است که گفته میشود سبب شکست در برابر طالبان نیروهای مردمی است . این یک اتهام و یک توطئه علیه ملت است و هم راستا با خواست پاکستان و سناریوی کشورهای غربی به عنوان حامیان طالبان است. طالبان ملت مصنوعی و ساختگی امریکا و پاکستان و دیگر کشورهای حامی است که می خواهند این ملت مصنوعی را بر ملت حقیقی افغانستان تحمیل کنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است