استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۶    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167696 منبع: پرینت

شورای امنیت سازمان ملل می‌تواند در مورد استقرار نیروهای حافظ صلح در افغانستان تصمیم بگیرد.
به گزارش اسپوتنیک، فرهان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه، 25 سرطان گفت که تصمیم گیری در مورد احتمال استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در افغانستان از صلاحیت‌های شورای امنیت این سازمان است.

وی این مطلب را در پاسخ به درخواست چهر‌ه‌های سرشناس امریکا، افغانستان و برخی از کشورهای دیگر برای بررسی چنین احتمالی با توجه به خروج نیروهای خارجی از افغانستان، اظهارنظر کرد.
وی گفت: تصمیم‌گیری در مورد استقرار صلحبانان، این در صلاحیت شورای امنیت سازمان ملل است. در نهایت این موضوع باید از آنها سوال شود.

نامه‌ای که به امضای بیش از 100 چهره سرشناس از کشورهای مختلف به سازمان ملل رسیده است، در آن آمده است که در صورت روی کار آمدن طالبان (گروه ممنوع در روسیه) در افغانستان، حمایت از حقوق زنان ضرورت است. حق گفت: البته، ما همچنان نگران وضعیت زنان هستم و دوست داریم از آنها محافظت شود تا در این زمینه قهقرایی نداشته باشیم.

پیش از این آسوشیتدپرس گزارش داده بود که این نامه در تاریخ 14 ماه می به دبیرکل سازمان ملل و رییس‌جمهور بایدن ارسال شده است. از آن روز، شورای امنیت سازمان ملل موضوع افغانستان مورد بحث قرار داده است، اما موضوع استقرار نیروهای حافظ صلح را مورد بررسی قرار نداده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حافظ صلح
سازمان ملل
نظرات بینندگان:

>>>   اینها واقعأ نگران وضعیت زنان هستند یا نگران ملیشه هایی جانی وهابی شان؟؟؟؟ در وقت پیشروی این وحشی ها کجا بودند مارا خر فکر کرده اند یا خود خر اند؟
آتش خاوری

>>>   دو پیشتر کجا بود این غربیها که داعش و طالب یک دست شده بود

>>>   اًقای فرحان حق!
ار نامت پیداست که باید مسلمان باشی.
دین اسلام از عربستان سعودی برخاسته است و به تمام اطراف و اکناف جهان از افریقا گرفته تا آسیا و اروپا و امریکا و استرالیا توسعه پیدا نموده است.
همان حقوق را که امروز طبقه اناث در مکه معظمه که مرکز پیدایش دین اسلام است،دارند.میتوانند تمام مسلمون و مسلمات در تمام جهان داشته باشند.
شما همراه سازمان ملل از پیش خود برای طبقه اناث حقوق جور نکنید و پای ملل متحد را در میان نکشید.
یکصد و چهل هزار قوای خارجی در افغانستان نتوانستند دین مردم را از مردم بگیرند.کتاب های انجیل را چاپ کردند تا در میان مردم توزیع کنند.پاپ رهبر کاتولیک های جهان یک افغان کافر شده را منحیث نماینده خود در افغانستان در شهر هرات مقرر کرد.قلعه اختیار الدین را نیز به همین خاطر ترمیم کردند.بندر اسلام قلعه را نیز به همین خاطر آتش زدند.
حالا جناب آقای فرحان حق پیدا شده است و دعوی از حقوق زن میکند و پیشنهاد قوای ملل متحد در افغانستان را میکند.
مردم افغانستان مسلمان هستند ،خود شان چیزی که در دین شان گفته شده است.مطابق آن عمل میکنند و دولتی را که مطابق دین شان باشد تشکیل میکنند.

>>>   اگر واقعا شوری امنیت نگران مردم افغانستان است باید ما مردم افغانستان را کمک کند تا ما بتوانیم متجاوزین پنجابی را از کشور مان بیرون کنیم. طالبان در واقع پیش مرگان پاکستان هستن وگروه طالبان متشکل از بیش بیست چهار‌ گروهی ترورستی وافراطی وزهراگین خارجی هستن و چرا باید آنها در سرزمین ماباشد؟. ‌پیشنهاد من به رهبران وجنرالان دلسوز به افغانستان اینست که.
۱. آتش بس از سوی طالبان فقط یک فریب است آنها در حال شکست هستن و مخواهد که تجدید قوا کند و شیوه جنگ شان را تغییر دهد نباید آتش بس شود.
۲. هیچ کس نباید در مزاکرات که میزبان آن پاکستان باشد شرکت کند چون ممکن است که اعضای مزاکره کننده افغان را پاکستان خریداری کند.
۳.افراد نفوذی آی اس آی را باید هر چه زود تر از درون نظام وصفوف نیروهای امنیتی پاک سازی شود چون اینها مار های استین هستن و بمراتب خطرناک‌تر‌ از طالب هست که در سنگر میجنگد.
۴. هر چه عاجل باید یک شورای عالی نظامی با صلاحیت از افراد خبره جنرالان کار کشته وماهر برای پلان گزاری نظامی وپیش برد جنگ در برابر دشمن وحتی اگر ممکن هست از جنرالان کار کشته کشور دوست هندوستان استخدام شود.
۵. اگر امکان دارد یک پیمان هم کاری نظامی وراهبردی با هندوستان بسته شود حد اقل ما میتوانیم از تجربیات آنها بر ضد پاکستان استفاده کنیم چون پاکستان دشمن مشترک ما هست.
۶. یک شورای از علمای دینی از سر تاسر افغانستان ایجاد شود وعلما بر ضد طالبان فتوای دهد بنظر من فتوای علما می‌تواند اکثر مطلق افراد جنگی طالبان را از جنگ منصرف کند و از دید من فتوای علما در برابر مردم بیسواد کار برد بمب اتم را دارد.
۷. بسیج عمومی مردم بر ضد پنجابی ها در زیر چتر وزارت دفاع مانند بسیچی های ایران.
۸. ایجاد تصمیم قاطع برای جنگیدن در درون نظام بر‌ضد پنجابی .
۹. لقب دادن پنجابی بجای طالب چون این مردم را در برابر طالب حساس وقاط وبا اراده میکند.
۱۰.خواندن سرود های جنگی و حماسی توسط افراد خوش صدا در وقت عملیات های جنگی بر ضد دشمن چون سرود عساکر مارا بوجد و ‌شوق میارد.
۱۱. ما باید از برادران پشتون های ‌پاکستان سرباز گیری کنیم وتبلیغ بر ضد ظلم وبربریت پنجابی در بین پشتونهای پاکستان وافغان داستن آنها وهم چنان بلوچ‌ها.
۱۲. تصرف هرچی زورتر مرزهای بازرگانی از زیر سلته طالبان وحفظ آنها برای همیشه وتصرف اماکن مهم مانند معادن کشور ونگهداری آنها بهر قیمتی.
۱۳. حفظ شاه راه ها وتصرف جاهای که طالبان در آنجا منابع درآمد دارد بلخصوص مناطق که‌ زراعت خش خاش دارد.
۱۴. ایجاد یک گروه هزار نفری از طلبا وعلمای افغانستان تا دربین مردم دهات بدهات بیگردد وبر ضد طالبان وبر ضد پاکستان تبلیغ کند چون این یک جنگ سرد است کار برد خوب خواهد داشت چون وقتی مردم ما ذهنیت سازی شود یعنی قلبا از طالب متنفر شود آنوقت نه طالب ونه پاکستان در افغانستان جای پای نخواهد داشت. شاید در ذهن بعضی برسد که چرا آنقدر زیاد ودراز مینویسم
چون ما چی بخواهیم چی نخواهیم ما جنگ دور ودرازی را در پیش رو داریم در واقع پاکستان چشم بخاک ما دوخته وچشم به معادن ما دوخته ما برای آنها ارزش نداریم. ما جز یک جنگ تمام عیار وهمه جانبه دیگر ابشن نداریم وما باید آنقدر در بین مردم مان نسبت به پاکستان نفرت‌ ایجاد کنیم که هر فرد کشور ما خود عمل کرد یک سرباز را در برابر پاکستان داشت باشد. بنظر من ما جز این چاره دیگری نداریم ما باید چرکستان را بهر قمیتی شکست بتیم ما باید دست ‌پاکستان را از امور کشور ما برای همیشه قطع کنیم این تنها راه نجات ما از شر چرکستان است. و هر کسی مارا از بمب اتم ‌پاکستان میتر ساند یا خاین و مزدور پاکستان است و یا خیلی جاهل ونادان شوروی بمراتب بیشتر از پاکستان بمب اتم داشت چه شد؟.
امید وارم که برای خوانندگان عزیز خسته کن نباشد چون ما با پاکستان در حال جنگ هستیم این نتنها وظیفه من بلکه وظیفه هر فرد ما در برابر تهاجم پاکستان در وطن ما هست.
استاد امیری

>>>   ملیشه های داعش و طالب بفرمان سی آی ای امریکا و آی اس آی پاکستان افغانستان را چور و چپاول میکنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است