وزارت خارجه پاکستان ادعای امرالله صالح را رد کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۳    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167700 منبع: پرینت

وزارت خارجه پاکستان طی نشر ابلاغیه رسمی مبنی بر اینکه قوای هوایی پاکستان به جانب افغانستان رسماً اخطار داده است رد کرد.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که حمله هوایی در داخل خاک افغانستان حق افغانستان است و پاکستان به آن احترام می‌گذارد و در این اطلاعیه اضافه شده است که چند روز قبل جانب پاکستان به تعداد چهل نفر از سربازان و افسران ارتش افغانستان را که وارد خاک پاکستان شده بودند دوباره به جانب افغانستان بازگرداندند.
وزارت خارجه پاکستان ادعا کرده است که امرالله صالح به خاطر نقش پاکستان در پروسه صلح و تخریب پروسه صلح دست به پروپاگاندای واهی می زند.

اطلاعیه باید رسمی و از جانب یک ارگان ارائه شود نه از طریق فیسبوک، اکنون دیده شود که مقامات افغانستان و امرالله صالح چه جواب در مقابل اعلامیه رسمی وزارت خارجه پاکستان می دهند و راست و دروغ خود را چگونه اثبات می کنند.
البته در این جا اصل موضوع بالای مداخله پاکستان نیست بلکه اصل موضوع بالای ادعای فیسبوکی امرالله صالح است که نوشته است قوای هوایی پاکستان رسماً به جانب افغانستان اخطار داده است و این ادعا از کشور مانند پاکستان که دیپلوماسی بسیار فعال دارد بعید به نظر می رسد.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزارتخارجه پاکستان
امرالله صالح
نظرات بینندگان:

>>>   ورارت خارجه پاكستان راست ميگويد متاسفانه رهبران افغانستان براي پيشبرد كار خود دروغ ميگويند زياد هم دروغ ميگويند مثلا ايران با طالبان و نمايندگان افغانستان مذاكره ميكند براي صلح و امنيت مرزهايش اشرف غني نماينده فرستاده اما از طرفي ديگر براي فريب مردم افغانستان مرتضوي به دروغ خود را بي اطلاع نشان ميدهد و ايران را محكوم ميكند البته با اين كارها شايد درنظر مردم بيسواد و كم سواد افغانستان خوب جلوه داده شوند اما در منظر بين المللي رهبران افغانستان بدنام شناخته ميشوند بخاطر همين است كه پارسال ترامپ گفت افغانها خصوصيت اخلاقي بدي دارند ان هم اينكه بسيار دروغ گو هستند و نميتوان بيشتراز اين با آنها كاركرد

>>>   شرم بادا.

>>>   مگر ولایت های هند هر کدام از خود وزیر دارد؟
آتش خاوری

>>>   افغان‌ها اگر یک چیزی بنام غیرت در وجود و عقل در سر دارد نباید میزبانی پاکستان را برای مزاکره قبول کند چون پاکستان دشمن مردم ما بوده و با مردم ‌و نیروهای امنیتی ما در حال جنگ است. پاکستان هیچ وقت دوست ما نبوده ونیست ونخواهد بو. ایا چگونه ممکن‌ است که ما غیرت‌ افغانی داشته باشیم‌ وقدم‌ بر خون شهدای خود بگزاریم... آی اس آی با این ترفند مکارانه ‌و فریب کارانه خود مخواهد اعضای مزاکره کننده افغان را خریداری کند طوری که محقق را خریده است. شرکت کردن افغان‌ها در مذاکرات که در پاکستان دایر شود مساوی با پاگزاشتن بر روی خون شهدای نیروهای امنیتی ومردم ملکی ما در چهل سال است.
اگر‌ واقعا چرکستان صادق است مزاکرات باید در زیر نظر جامعه جهانی وسازمان ملل در کشور اسلامی ترکیه برگزار شود نه در درون خان دشمن.
استاد آمیری

>>>   وقتی دپلوماسی یک کشور به دست فیس بوک چلونکی ها بیفتد٬ دیگر امیدواری ای برای این ملت باقی نمانده٬ و زمان آن رسیده است تااز همه وعده های میان تهی و دروغین این نظام باید دست بشوییم!

>>>   هم وطنان گرامی سلام. رهبران افغان دلسوز به افغانستان هوشیار وبیدار باشید که ستون پنجومی غنی دارد افغانستان به پاکستان تحویل می‌دهد ودلیل نرفتن کرزی به دوحه می‌تواند همین تحویل دهی افغانستان به پاکستان باشد تا جای که من اطلاع دارم کرزی یک پاکستانی است من خبر دارم که او شناخت کارت پاکستانی دارد و حویلی کرزی در ستیلایت تاون کویته پاکستان است طول مهمان خانه کرزی دوازده متر است. کرزی یک خاین ملی است مواظب تحرکات این جنایت کار باشید. نفوذی های آی اس آی برقرار زیل است البته تاجای که من میدانم. ۱ کرزی ۲. محب۳ محمد عمر داودزی۴ گلبدین۵ ولی احمدزی.۶ محمد محقق. هرچه عجل باید این خاینین بسیار بطور‌ ماهران وزرکانه‌ بر کنار شود وحتی محمد فضل فضلی مشکوک بنظر می‌رسد. اینها مار های استین هستن که هر لحضه ممکن است کشور را تباه کند این یک نصیحت از من بود
افغان سرخ رو


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است