چرا حامد کرزی از رفتن به قطر خودداری کرد؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۱    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167701 منبع: پرینت

چرا حامد کرزی در دقیقه ۹۰ از رفتن به قطر خودداری کرد؟
حامد کرزی یکی از طرفداران سراپا قرص رفتن به قطر و مذاکره با طالبان بود که در هنگام سفر رفقای همسفر خود را تنها گذاشت.

حامد کرزی خیلی چالاک و هوشیار است و برای تقویت و بازگشت طالبان هدفمندانه قدم می بردارد، کرزی میداند که این سفر بی نتیجه است و رده دست دوم طالبان در مورد آتش بس که نیازی اصلی طالبان برای حفظ شهرستان های نو تصرف شده و آمادگی برای اکمال جبهات جنگ برای تصرف مرکز ولایات است مذاکره می‌کنند و دیگر هیچ اجندای برای مذاکره برای صلح ندارند و قصد دارند با فشار نظامی با امکانات ستون پنجمی ها در درون نظام مسأله را یکطرفه کنند و اکنون اگر مذاکره کنند فقط مذاکره برای تسلیمی می کنند.

کرزی با هوشیاری که دارد نمی خواهد بار مسوولیت ناکامی این سفر را به دوش بگیرد و فقط همسفران خام در سیاست خود را قربانی پرستیژ طالبان می کند در حالیکه هیأت ارگی ها در قطر وجود دارد این هیأت چه می‌کند و چه کاری اینها می کنند که هیأت قبلی کرده نمی توانند.

گرچه عبدالله عبدالله جزای از پروژه قطر برای بازگشت طالبان است که اگر همین پروژه نباشد دیگر منبع عایداتی برای عبدالله عبدالله نیست اما این دیگران مانند آقایان خلیلی، عطا محمد نور و دیگران چرا اسیر شیطنت‌های کرزی و عبدالله می شوند؟
مگر نمی دانند که قطر مرکز توطئه برای سپردن افغانستان به طالبان است که آقایان خلیلزاد و کرزی سه سال می شود در این راستا کار کرده اند و عبدالله عبدالله را هم برای تطبیق پروژه انتخاب کرده اند، جای آقای خلیلی در هزارستان و جای عطا محمد نور در شمال است تا با تقویت نیرو های ضد طالب، طالب را وادار به صلح کنند اکنون با این وضعیت چگونه به چشمان طالبان می بینند؟

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حامد کرزی
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   کرزی این بابای فساد و بدبختی در افغانستان
احتمالا که گزینه ی ریاست حکومت موقت باشد.

>>>   کرزی که خود را رییس جمهور اسبق افغانستان میداند،میخواهد در همه جا در راس خودش باشد و دیگران از او تابع باشند.
اما در گذشته ها در مقابل یکی از مقامات خارجی بی ادبی کرده است و حالا این مقام در راس قدرت است و به گفته خود کرزی که یگان وقت میگه که والله اگه ماندن والایش باشیم،حالا او نیز میگوید که ماندن والایت نیستم کرزی.تا که هر طرف نداوندم ات،نمیگذارم.

>>>   این ها برای دست بوسی میروند که اگر ملک بدست ملیشه ها افتاد کشته نشوند، اینها هیچ وقت به بمردم اتکا نداشته اند و از توان مردمی هم بی خبر اند،
آتش‌خاوری

>>>   طالبان در حال ضعف استند و از غنی احمدزی و امریکا و پاکستان وقت میخواهند و به نیرو ضرورت دارند و میخواهند که 7000 زندانی شان آزاد شود امریکا و پاکستان به غنی دستور میدهند که این فرصت را برای طالبان بدهد تا طالبان برای تصرف شهرها خود را آماده کنند و نیرو و تجهیزات از پاکستان به جبهات جنگ انتقال دهند. غنی و کرزی صد در صد به این درخواست طالبان پاسخ مثبت میدهند چرا که طالب و غنی بر ضد مردم افغانستان متحد اند

>>>   هفت تن از ده عضو هیئت مهره های سوخته رژیم و رقبای داخلی آن برای کرنش و سازش پیش هیئت طالبان دهشت افگن به دوحه سفر کردند

>>>   اگر از حقیقت نگزریم کرزی گل بی دین، محمد عمر داود زی، ،محب، ،محقق، خلیلی، ولی احمد زی، اینها ستون پنجومی های خاین ومزدوران پاکستان وایران هستن. اینها باید گرفتار و به دروازه های کابل سر چپه اوران شود تا جان دهد.
تا بداند که خیانت بر وطن یعنی چه اما افسوس این جنایت کاران بجای محکمه عزت داده میشود.
خیر اندیش

>>>   اشرف غنی آزاد شان میکند زیرا گویندگان یک زبان هستند. افغان توپ

>>>   كرزي نوكر اول امريكا است و سابقه كاري استخباراتي دارد، در دوران رياست جمهوري اخيرش چالكي كرد پيمان امريكا را امضاء نكرد تا بالاخره اشرف غني آنرا توسط مزدور چند قطبي اتمر بي شخصيت امضاء كرد، حالا هم ميداند كه اين صلح آخر خوب ندارد فعلًا از رفتن پاي كشيد تا باشد كه مسؤليت ناكامي را به گردن عبدالله و متحدين شمال باندازند، و حكمتيار هم نرفت كه چرا آنرا نميدانم. مگر كرزي از بي شخصيتي كه داشت هميش بعد از آوردنش بقدرت توسط امريكا و پاكستان در فكر بد نامي و تضعيف شمال ميبود ، كه وزير دفاع سابق امريكا در كتابش نوشته بود كه كرزي از آنها خواسته بود كه شما اتحاد شمال و خصوصًا جمعيت را ضعيف نمائيد و از طالبان ترس نداشته باشيد.
و همين خبيث به كمك پاكستان و افغان ملتي ها و كمونيستان خصوصًا اتمر و غني با انتقال شبانه طالبان به ولايات شمال بنام ناقلين عودت كننده امنيت شمال را از بين بردند، مجاهدين سابقه را ترور كردند، و امروز مانند سمارق يكباره ولايات را در تسلط خود ميگيرند.
همه بد بختي هاي بيست ساله گذشته را همين بي وجدان و متفكرش غني سبب شدند، دزدي، اختلاس، نا امني و…..

>>>   کرزی گوش بفرمان سی آی ای عمل میکند

>>>   فقط بزرکان را در مذاکره واین وان مصروف میسازند وخود شان به پروژه شان ادامه میدهند.
احمد ازکابل

>>>   کرزی اگر میرفت زینت جان شوهر نو میگرفت.
کرزی مادر خطاست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است