اگر مراد دایکندی نمی رود بهترین گزینه غزنی است!
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۷    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167702 منبع: پرینت

اگر مرادعلی مراد در دایکندی نمی رود بهترین گزینه برایش غزنی است!
شهر غزنی فعلآ به شهر توطئه، دهشت، وحشت و جنایت تبدیل شده است، ده ها نفر روزانه در شهر غزنی به صورت خاموش و پنهان از نظر رسانه ها کشته می شوند، غزنی لابراتوار والی ها است در دو دهه اخیر هر والی و یا هر مقام دیگری ملکی و نظامی که در غزنی مقرر شده اند فقط برای جیب خود کار کرده اند خوب دزدیده اند، چند ولسوالی را تحفه به طالبان داده اند و رفته اند داوود لغمانی هم یکی از همین قماش آدم ها است که استخوان مردم غزنی را به دندان میگرد چون دیگر گوشت در جان شهروندان غزنی باقی نمانده است و در شهر غزنی فقط تنها والی غزنی احساس امنیت می کند بیرون از دفتر و خانه والی غزنی، شهر غزنی نماد از جهنم در روی زمین است، علاوه بر شهر غزنی بر اثر بی کفایتی و عدم مدیریت سالم جنگ ولسوالی مالستان غزنی زیر کنترل طالبان درآمد و صد ها خانواده زیر شلاق و قمچین طالبان قرار دارند، ده ها نفر روزانه به اثر ظلم و شکنجه طالبان جان خود را از دست می دهند و صد ها خانواده دیگر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند و بدون هیچگونه کمک در ولسوالی جاغوری در بدترین شرایط قرار دارند و مقامات غزنی فقط نظاره گر اند و همچنان ولسوالیهای ناور و جاغوری تحت حمله پیاپی طالبان قرار دارند و هیچ مقام محلی غزنی در زمینه نه کمک کرده اند و نه صدای خود را بلند نموده اند بلکه ثقلت جنگ در دوش مردم جاغوری و ناور است.

صدای وکلای غزنی هم چندان شنونده نداشته است و فقط گاه گاهی در سطح فیسبوک معلومات نادرست و دلداری دور از حقیقت برای مردم می دهند.
لذا اگر مرادعلی مراد را در غزنی بفرستند ممکن یک روح تازه در جسم بی روح مردم غزنی بتابد و در دو دهه اخیر یکی از والی های باشد که برخلاف دیگران تنها برای جیب خود نه بلکه برای مرهم گذاری بالای درد بی درمان مردم ولایت می کند این گزینه شامل ضرب المثل هم خرما و هم ثواب می شود زیرا هم مرادعلی مراد اعاده حیثیت می شود و هم رهبران هزاره از یک جنجال ناحق نجات پیدا می کنند.

البته این پیشنهاد در صورت درست است که از رفتن مراد علی مراد در دایکندی صرف نظر شده باشد و اگر مراد علی مراد در دایکندی برود در آن صورت برای غزنی جنرال علی اکبر قاسمی و یا شاه گل رضایی هم می‌توانند گزینه های خوبی باشند ورنه داوود لغمانی به تدریج آنچه که باقیمانده است هم از بین می برد و تقریباً در حال اکمال پروژه و وظیفه است.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرادعلی
غزنی
دایکندی
نظرات بینندگان:

>>>   بازنده گان این جنگ غلامان حلقه بگوش غرب خواهند بود ، غلامان غیرت افغانی را زیره سوال بردند چرا که ناموس وطن شهامت انسانیت و از همه مهم تر وجدان را در برابر دلار فروختند و سرزمین افغانستان را نزدیک به بیست سال در اختیار قوای اشغالگر گذاشتند شرم بر شما کاسه لیسان غرب ، طالبان برای حفظ کشور از یوغ استکبارات جهانی هزینه ای هنگفتی متحمل شده است چه جانی و چه مالی ، کشتار غیره انسانی طالبان و پر کردن چاه های عمیق دشت دلیلی از جسد های طالبان ، این جنایت و ظلم و کشتار در تاریخ افغانستان ثبت خواهد شد ،
بیب الله یوسف زی

>>>   حسن علی باز اشتباه نوشت
شاه گل رضایی برای ولایت غزنی ؟؟؟؟ نکند تصمیم دارید ناموس تان را دو دسته به طالب هدیه کنید. یک کمی دقت لازم است. اگر پیشنهاد می دهید از مردان هزاره لیست کنید در این شرایط زنان هزاره را حراج نکنید.

>>>   نه تنها این داوودک بلکه اگر مافیای ارگ و چاکران ('ع&ع' وامثال) باقی بمانند، آنچه که باقیمانده است به تدریج نه که بسرعت از بین می رود. و اگر خاینانه همه چیز را به ولایت چرکستان تسلیم کنند همه چیز به سرعت نور از بین خواهد رفت.
آتش خاوری

>>>   آیا در افغانستان دگر کسی درس نخوانده که پشت پرادعای هزارگی را گرفته اید مراد برود کراچی خوانی کند

>>>   ای والی از بی کفایت ترین والی ها نیست بلکه هر روز تلاش و زحمت میکشد تا طالب ها مردم بی گناه غزنی را به خاک و خون بکشانه یگانه قومندانی که طالب ها از ترس و وحشت نمیتوانست داخل شهر شود و خواب نداشتند نصرالله ارگونوال قومندان قطه خاص امنیت ملی بود که توسط همین والی بی کفایت و خاین شکار دسیسه شد و به جای او مثل والی یک قومندان بی کفایت آمده طالبان رفتن ارگونوال را جشن گرفته و وعده سپرده بعد از عید قربان شهر را در کمتر از یک ساعت تصرف میکند و تمام نهاد های دولتی را به آتش میکشند والی و قومندان امنیه هم آماده است تا به زود ترین فرصت به لوای اردو رفته و غزنی را ترک کند اگر کسی وجدان بیدار داشته باشد ارگونوال را دوباره به سمتش تعین کند تا از فاجعه جلوگیری شود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است