جنگ در افغانستان، افزایش تلفات نظامیان پاکستانی
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۳۴    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167705 منبع: پرینت

پس از شدت جنگ‌ها در افغانستان، تلفات نظامیان پاکستانی نیز چنان افزایش یافته که در طول دو دهه بی‌سابقه است.
نهاد تحقیقی «سی.آر.اس.اس» در تازه‌ترین گزارش خود که در روزنامه «مسیر» چاپ کابل نیز بازتاب یافته، آمار تلفات نظامیان پاکستانی را افشا کرده است.
بر اساس گزارش این منبع، فقط در سه ماه گذشته یعنی از ماه اپریل تا جون سال جاری میلادی، ۲۰۳ نظامی پاکستانی کشته و ۹۵۰ نظامی دیگر زخمی شده‌اند. البته این آمار فقط به دست یک نهاد تحقیقی رسیده است اما این که واقعاً چه تعداد نظامیان پاکستانی اخیراً کشته شده‌اند، نمی‌دانیم.

بدون شک که تعدادی از این نظامیان توسط جریان‌های جدایی‌طلب بلوچ و تحریک طالبان پاکستان در خاک پاکستان کشته و یا زخمی شده‌اند اما بدون تردید که بخش بیشتر آنان در خاک افغانستان جان خود را از دست داده و یا مجروح شده‌اند. اگر به دنبال کشف این حقیقت هستید، هرگاه مشاهده کردید که جنگ در افغانستان شدت گرفته، بلافاصله اخبار خاک‌سپاری نظامیان پاکستانی را از طریق رسانه‌های این کشور دنبال کنید تا بدانید که بین شدت جنگ در افغانستان و افزایش تلفات نظامیان پاکستانی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. بنابراین، مبالغه نیست اگر بگوییم اکنون پاکستان مستقیم با افغانستان وارد جنگ شده است.

مرادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظامیان پاکستانی
جنگ
نظرات بینندگان:

>>>   امیدوارم تا دانه آخرش کشته شود

>>>   اگر از دید معیار واخلاق انسانی وداشتن انصاف و عدالت بر روی مردم پاکستان بلخصوص پنجابی ها ‌و نظامیان پاکستانی کار شناسی صورت بگیرد نتیجه زیر سفر خواهد بود یعنی بی انصاف ترین ومکار ترین وظالم ترین خون خوار ترین و وحشی ترین قشر بشر بوده و هست و خواهد بود. در ۱۴ اگست ۱۹۴۷ پاکستان بر رهبری محمد علی جناح از انگلیس استقلال حاصل کرد و این استقلال شامل پاکستان شرقی وپاکستان غربی یعنی پاکستان امروزی وپاکستان شرقی یعنی بنگلادش امروزی است. از ۱۴ اگست سال ۱۹۴۷ تا ۱۶دسامبر سال ۱۹۷۱ این دو کشور باهم یک کشور بودند و در طول این ۲۴ سال پاکستانی ها با مردم بنگلادیش همانند برده برخورد میکردند و آنها در هیج پوست مهم دولتی حق نداشتند که در کدام مقام دولتی باشد و تمام پست های مهم دولتی ‌عساکر تمام از پاکستان غربی بودند با وجود که بنگالی ها از هیچ امتیازی برخوردار نبودند و همیشه مورد ازیت وازار پاکستانی ها قرار داشته مال واموال بنگالی ها از طرف نظامیان پاکستانی همیشه دزدی وبغارت برده میشدند وهیج دختر زیبای بنگلادشی از تجاوز جنسی نظامیان پاکستانی در امان نبودند تا اینکه بنگالی ها از ظلم و ستم نظامیان پاکستان بستوح آمدند و دست به شرش زدند ویک گروه شبه نظامی بنام ارتش آزادی بخش بنگلادش را تشکیل دادند و جنگ مسلحانه را برضد نظامیان پاکستانی در ۷/۳/۷۱ آغاز کردند و این جنگ تا ۱۶/۱۲/۱۹۷۱یعنی نزدیک به ده ما با حمایت نظامیانی هندی از بنگالی ها که توانست که نظامیان پاکستانی را شکست فاحشی دهد و جنرال ٹکہ خان لوی درستیز وقت پاکستان شرقی ھمرا با جنرال امیر عبداللہ خان نیازی فرماندہُ کل نیروھای پاکستانی در این دہ ماہ نزدیک بہ سہ میلیون بنگلا دیشی را قتل عام کردند و مال واموال بنگالی هارا غارت ودزدی کردند وبر میلیون ها زن بنگلا دیشی مکرر تحاوز جنسی کردند. وهرچی جنایت نظامیان‌پاکستانی بیش تر میشدند بنگالی ها حساس تر وخیره تر می‌شدند.در نهایت در۱۶/۱۲/۷۱ نظامیان پاکستانی شکست فاحشی را از بنگالی ها متقبل شدند و بنگالی ها پیروز میدان شدند و بر بریت وجنایات نظامیان پاکستانی پایان یافتند وجنرال امیر عبد الله خان نیازی با بیش ۹۰۰۰۰ نود هزار نیروی تا دندان مسلح پاکستانی بطور ضلت بار تسلیم بنگالی ها شدند و این شکست نظامیان پاکستانی بایست استقلال بنگلادیش شد. خاطره یک داکتر بنگلادشی که پسر یکی از افسران عالی رتبه بنگلادیشی و مسول اسرای ارتش پاکستان در بنگلادش بوده از خاطرات پدرش گفت:
تمام اسرای نطامیان‌ پاکستانی را رده بندی کردند صد صد نفر افسران عالی رتبه را جدا و افسران کوچک تر را جدا و الی آخر عسکر های پاین رتبه را جدا صد صد نفر قطار وبرهنه می‌کردند وانهارا قطار و استاده وخمیده و با بر نامه با هرافسر عالی روتبه در روز روشن روزی ده بار در جلو چشمان همدیگرشان‌ با آنها عمل لواطط انجام میدادند و وبا ‌‌پاین تر از آن روز هفت بار وبا پاین تر از ان‌ روز پنج بار وعسرکر ساده روزی سه بار عمل لواطط انجام میدادند وهیچ پاکستانی بدون لواطط از بنگلادش خارج نشدند.
و ان داکتر از قول پدرش می افزاید‌ که اگر عساکر پاکستانی ماده میبودند هر کدام شان چندین بار باید زایمان می‌کردن وبچه بدنیا می اوردند. و این رسوای در تاریخ بشر مثل ندارد. این است شجاعت پاکستانی ها وچی باشد مزدوران شان طالبان. ولزا سفارش من به قهرمان نیروهای امنیتی این است که هرگز نترسید آنها هیچ گوه نیستن وطن تان یعنی مادر تان مادر تان یعنی ناموس تان‌ از ناموس تان بهر قیمتی دفاع کنید.
حجت الاسلام والمسلمین داکتر عادلی

>>>   کاسه لیسان و دلار بگیران غرب در تمام عرسه سیاسی و نظامی و فرهنگی و تبلیغات شکست خورده است و مخواهند به این شکل شکست های پی در پی و عقب نشینی ذلت بار سر پوش بگذارند ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   با تاسف ما هیچگاه یک لیدر مستقل و قاطع نداشته ایم. هزار ها جوان رشید خودرا در جنگ های چشم پتکان با اشرار چرکستانی از دست دادیم و مطمین ام که جنگ مستقیم (با اردوی منظم و مسلح) با چرکستان تلفات کمتری میداشت. مگر مشکل همان عدم لیدرشیب است و بود و دوم اعتماد به پختنوال های پنجابی مشرب.
آتش خاوری

>>>   خاطره یکی از دوستان. که در سال ۱۹۹۰ ملادی و در دوره اول نخست وزیری نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان‌ بود که یک گروه ۱۸ نفره که تمام آنها زن بودند بجز یک پسر ۱۹ سال وپیرترین انها یک زن ۴۰ سال بود وباقی زنان جوان ودختران از شش سال تا بیست ساله بودند با داشتن ویزای حج عمره از اسلام آباد به جده عربستان پرواز کردند و این گروه همراه با ۰ ۳.۷۵ سه کیلو و هفت صدوپنجاه گرم کوکوین یعنی بهترین نوع از هیروین است گرفتار شدند وعکس های شان سرخط اخبار ها قرار گرفتند آنها هیروین هارا در بین خلته های باریک پلاستیکی مانند بادرنگ درست کرده بودند واز نشیمن گاه شان وارد بدن شان کرده وجاسازی کرده بودند. چنگونگی افشای آنها دو طفل شش ‌هفت ساله که در دوبر آنها جاسازی کرده بودند خیلی حرکت های غیر نارمل از خودشان نشان میدادن و در آن ان‌ وقت پلیس عربستان به آنها مشکوک میشود و به کلان شان تماس می‌گیرد وافسران کلان سگ روان میکند وسگ انهارا محکم میگرد وبعد انهارا گرفتار میکند ومی برد در اطاق تفتیش و بادرنگ مانند های زیاده از مقعد آنها در میارد. دوستم گفت در عربستان حکم قاچاق مواد مخدر اعدام است. اما نواز شریف بخاطر خویشاوندی که با السعود داشت آنها را رها کرد اما تمام کار‌مندان فرودگاه اسلام آباد را منفک‌ وبر طرف کرد او میگوید که در بین عب های عربستان مثل است که میگوید الباکستانی حرامی یعنی یک هندی را از صد پاکستانی بهتر میداند ونیز میگوید که وقتی که هر هواپیمای از پاکستان وارد عربستان میشود کمترین وقت که‌ در فرود گاه منتظیر میماند سه ساعت والی شش ساعت معطل میماند تاکه چهر شناس بیاید وچهره پاکستانی را یکی یکی تشخیص کند که مواد مخدر دارد یاخیر اما برعکس وقتی یک هواپیمای که از دیگر کشور ها بلخصوص ‌هندوستان به عربستان می‌رود و در ظرف حد اکثر نیم ساعت از فرودگا بیرون میشود عربها بر این باور هستن که پاکستانی ها مقعد شان جیب مخفی شان است اینست پاکستانی
حجت‌الاسلام والمسلمین داکتر عادلی

>>>   کاربر حبیب الله یوسف زی
بسوز از این که این رفقایی چرکستانی تو روانه جهنم
میشونند

>>>   سایت شما باید در این موقع حساس افغانستان باعث تقویت اتحاد تمام مردم افغانستان شود، تفرقه چیزی است که پاکستان برای افغانستان میخواهد به یاد داشته باشید.

>>>   گرانقدر خاوری !!!
پاکستان دو بار در موقعیت حساس قرار گرفت و در هر دو مرحله چون روباه پیر با حیله و مکر توانست اوضاع را به نفع خویش تغییر دهد. مرحله نخست دوران صدارت محمد داود بود. او امر سفر بری دوره احتیاط را نیز داد و در سراسر افغانستان دوره احتیاط به قرار گاه های نظامی تجمع نموده و منتظر امر بعدی بودند.در انزمان پاکستان جوان در موقفی نبود که با افغانستان دست و پنجه نرم کند بخصوص هراس زیاد از بغاوت قبایل داشت...ولی پاکستان دست تضرع بدامن عربستان سعودی زد و سعودی ها هم از طریق شاه داود خان را سرجایش نشاند و موصوف مستعفی گردید.از جزییات موضوع و قضاوتها در مورد سایر مسایل صرف نظر.
بار دوم به قدرت رسیدن حزب دموکراتیک افغانستان بود. پاکستانی ها نظربه شناختی که از رهبران حزبی چون کارمل و دگران داشتند اینبار سخت به لرزه افتادند. زیرا رهبران حزب هر سال در جاده پشتونستان وات مقابل سینما اریانا روز ملی پشتونستان را تجلیل میکردند و هم از روابط نزدیک رهبران حزب با خان عبدالغفار خان و حزب موصوف آگاهی داشتند.کارمل همیشه میگفت که افغان‌ها در پاکستان مهاجر نیستند آنها به سرزمین خود رفته اند و با صراحت میگویم که کارمل انسان معامله گر نبود و با صداقت تمام سعی داشت پاکستان را مجبور به صلح کند و به خاطر همین قاطع بودن موصوف رهبران تنظیم‌ها و مقامات پاکستانی خواهان کنار رفتن او از قدرت بودند ، آنها به بهانه ای اینکه کارمل کمونیست است و روس‌ها را آورده و اسلام در خطر در حقیقت میخواستند از شر او رهایی یابند ...تغییرات در شوروی به نفع پاکستان تمام شد.
افغانستان بهترین فرصت را در مقابل پاکستان از دست داد ...اگر جنگ‌های داخلی برهبری پاکستان با استخدام افغان‌ها زیر چتر تنظیم‌های جهادی نمیبود افغانستان نظر به قرار داد همه جانبه با ابر قدرت شوروی میتوانست با زبان قاطع و مشت آهنین به دهن پاکستان بکوبد.اما پاکستان اینبار هم موفق شد و چنان جنگی را براه انداخت که انجامش معلوم نیست. و اگر افغانستان همچنان متحد و یکپارچه میبود به صراحت میگویم که شانس آنهم بود که به همکاری شوروی وقت قدرت هستوی میشد ...هر گاه افغانستان به سلاح هستوی دست مییافت و یا شبیه آن به یقین که پاکستان با ما با زبان دیپلوماسی حرف میزد نه جنگ....آمدن روس‌ها به افغانستان و حاکمیت حزبی ها همه بهانه برای یک جنگ تمام عیار بود که تا امروز در آتش آن میسوزیم.
داکتر ضمیر سابق رییس ریاست اول خاد در گفتگویی چنین گفت:” داکتر نجیب همیشه آرزو داشت تا روزی پاکستان بگوید بس است بیایید با هم گفتگو کنیم. برای رسیدن به این آرزو در مقابل هر انفجاری که در کابل میشد ریاست اول سه انفجار را در داخل پاکستان سازمان میداد تا بالاخره ای اس ای از طریق چینل های مختلف با ریاست امنیت در تماس گردیدند و تقاضای دیدار کردند و افراد مسلکی خاد و ای اس ای در یکی از کشور های اروپایی با هم دیدار کردند ....پاکستان از قوای مسلح بخصوص موفقیتهای خاد سخت در هراس بود ، به همین خاطر جنرال حمید گل از رهبران جهادی خواسته بو د تا قوای مسلح افغانستان را در صورت گرفتن کابل کاملا از بین ببرند.من یکی از پیلوتهای تربیت یافته شوروی استم ....شوروی برای افغانستان بهترین میگ های جنگی را داده بود و این جانب صدها پرواز عملیاتی را برای سرکوب تروریست‌ها انجام داده ام آنها مثل طالبان در مغازه های کوه ها میخزیدند و از ارتفاعات کوه ها شهر کابل را زیر باران راکت های سکر چهل و شصت قرار میدادند
خاوری صاحب !!!
شاید شما از مخالفین سرسخت حزب و کارمل و خاد و غیره باشید ولی منافع ملی ما حکم می‌کرد که در یک جبهه با هم متحد میشدیم و از وطن دفاع میکردیم. تبلیغات پاکستان امریکا و غرب و کمک های مالی و نظامی شان توانست مقاومت دولت وقت را توسط افغان‌ها از بین ببرد. و خود شما شاهد استید که همین غرب و امریکا که تا دیروز مدافع اسلام بودند بزرگ‌ترین خیانت را هم به اسلام و هم به افغان مسلمان کردند و بالاخره جلو کشور را بدست سیاه ترین مهره یعنی طالب سپردند ....تروریست ترین افراد را براءت دادند و از لیست سیاه ملل متحد و پنتاگون خارج کردند ، این است بهای خون ملیونها افغان که چنین پرداخته می‌شود.
ما باید منافع ملی را از پاکستانی ها بیاموزیم. ولی تا جاییکه دیده می‌شود هنوز هم در فکر کشتن یکدگر استیم . تا دیروز یکدگر را بنام کافر و کمونیست میکشتبم و امروز یکدگر را بنام زبان ملیت میکشیم و این حربه پاکستان اینبار قویتر از پلانهای قبلی انکشور میباشد...
نصرت

>>>   خدا کند کل پاکستان در سوگ بنشیند از پر پر شدن جوانهایش شاید کمتر تروریست وهابی تحویل جامعه بدهد ماکه بخیل نیستیم الهی تمام پاکستان سیاه پوش شود از غم تروریست هایش
خب مثل وحشی ها حمله میکنید به کشور مردم بدوی های بی همه چیز توقع گل و بلبل دارید جواب ما گلوله است عین ....بمیرید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است