نشست روز اول عبدالله و ملا برادر، در قطر
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۹    ۱۴۰۰/۴/۲۶ کد خبر: 167706 منبع: پرینت

نشست دو روزه هیات جمهوریت یه سرپرستی داکتر عبدالله با هیات طالبان آغاز شد.
ملا برادر: نظام اسلامی می‌خواهیم، وی راجع به چگونگی این نظام اسلامی که او میخواهد چیزی نگفته است.

عبدالله در آغاز این نشست گفت که مردم افغانستان روزهای دشوار را سپری می‌کنند و جنگ به شدت جریان دارد.
به گفته او، قربانی اصلی جنگ مردم هستند.
او افزود که با تمام بزرگان سیاسی و رهبری دولت، مشوره همه‌جانبه صورت گرفته و پیام همه یکی است که «مشکل افغانستان راه حل نظامی ندارد و باید تمام انرژی و توان برای رسیدن به یک راه حل سیاسی برای قطع جنگ و طرح یک آینده‌ مشترک برای مردم افغانستان متمرکز گردد.
رییس شورای مصالحه بیان کرد: «می‌خواهم به وضاحت بگویم که حضور شماری از بزرگان سیاسی افغانستان در این‌جا به شمول اعضای هیأت مذاکره‌کننده‌ جمهوری اسلامی افغانستان که از همه اقوام و گروه‌های اجتماعی نمایند‌گی می‌کنند، پیام‌آور عزم راسخ ما برای تأمین وحدت، مشارکت ملی معنی‌دار جهت نجات کشور از بحران فعلی در حمایت از صلح عادلانه و پایدار می‌باشد.

ملا برادر: نظام اسلامی قدرتمند می‌خواهیم.
ملا عبدالغنی برادر؛ معاون سیاسی و رییس دفتر طالبان در قطر در مراسم افتتاحیه این نشست سخنرانی کرد و گفت که طالبان خواستار یک نظام اسلامی مستقل، مرکزی و قدرتمند هستند.
او گفت که طالبان انتظار دارند مذاکرات بین‌الافغانی با موفقیت به انجام برسد.
ملا برادر در عین حال گفت که همه باید خودخواهی‌ها، منافع و اهداف شخصی را کنار بگذارند. امروز تا حال کدام توافقی در هیچ موردی به دست نیامده است.

گفته شده که طالبان در برابر اعلام آتش‌بس سه ماهه، خواستار رهایی هفت هزار زندانی خود شده‌اند.
از قول زلمی خلیلزاد گفته شده اگر طالبان به صلح انتخاب نکنند، امریکا در کنار حکومت افغانستان قرار خواهد گرفت.

گزارشات دیگری گویا از یک آتش بس چهار ماهه به مناسبت عید قربان و ادامه مذاکرات مطرح شده است ولی حکومت افغانستان آنرا قبول نکرده و گفته است، نخست نیروهای طالبان باید از بنادر مرزی افغانستان خارج شوند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
ملابرادر
نظرات بینندگان:

>>>   هم وطنان گرامی هوشیارباشید ‌و‌ بدانید که هر کس که بسیچ های مردمی را خطرناک‌ وملیشه میداند در واقع آنها یا نفوذی های آی اس آی هستن یا هم خود فروخته به پاکستان.من‌
چند پیش نهاد دارم به افسران وقومندانهای نیروهای امنیتی باید شیوه جنگ تغییر یابد هم منظم وهم غیر منظم یعنی چریکی..
۱. از تمام جنرال های کارکشته وباز نشسته وانجینران وافراد خبره وماهر جنگی یک شورای پلان گزار نظامی ایجاد شود آنها همیشه مدیریت و پیش برد جنگ را زیر نظر داشته باشد وبرسی کند وخامی هارا برطرف وموفقیت هارا تقویت کند.
۲. حد اقل ما باید شست هزار نفر بسیچی که که اکثر آنها درجنگ چریکی بر ضد پنجابی ها بجنگد داشته باشیم.
۳. جنگ باید منظم ومنسجم وهم آهنگ باهم در برابر پنجابی ها مدیریت شود
۴. در حالت محاصره نیروها باید فورا کمک هرچه عاجل به نیروهای تحت محاصره کمک و محاصره شکستانده شود.
۵. باید به نیروها روحیه ‌و انگیزه جنگی داده شود
۶.باید همان طوری که پنجابی ها از مردم ما سربازگیری کرده ‌جنگ نیابتی را بر ما تحمیل کرده ما هم باید از درون پاکستان بلخ‌صوص برادران پشتون وبلوچ سرباز گیری کنیم‌ وجنگ گرم وسرد را بر ضد پاکستان آغاز کنیم
۷. ما باید شورای علمای افغانستان را ایجاد کنیم و علما باید بر ضد پاکستان فتوای جهاد صادر کند وگفته شود وهر فرد افغان که در راه وطن کشته شود شهید است و اگر پیروز شدیم غازی هستم.
۸. یک گروه حد اقل یک هزار نفری که شبو روز در بین مردم برضد پنجاب تبلیغ شود تا مردم ما بر صد پاکستان ذهنیت سازی شود..
بنظر من اگر این راهکار ها روی دست گرفته شود و ‌منظم ومنسجم ومتحید و‌هم آهنگ به پیش بیریم ما نه تنها پاکستان را شکست میدهیم بلکه بیاری خدا پاکستان را از درونش متلاشی خواهیم کرد. جز جنگ اپشن دیگر نداریم.
استاد آمیری

>>>   جهاد دربرابر طالبان فرض و واجب و وظیفه شرعی هر مسلمان‌ است. چون طالبان مسلمان نیستن مسلمان‌ مسلمان را نمی کشد طالبان منافق ومزدوران بیگانه ومتجاوز و محارب و قاتل ملت مسلمان افغانستان است. طالب را هر جای گیر کردید گردن بزنید و بکشد خون ندارد. طالب را کشتید غازی هستین اگر در برابر این گروه پلید وگم راه شهید شدید جایگاه تان جنت است. چون این گروه منافق و گم راه و همه روزه مردم مسلمان افغانستان اعم از زن مرد و کودک پیر وجوان همه را بخاک خون میکشد و همه روزه پل وپلچک وسرک ومکتب وتمام آبادانی این وطن را بدستور بادران شان ایران وپاکستان تخریب واز بین میبرد. این گروه پلید نتنها مسلمان نیست بلکه انسان دانستن این گروه گم راه گناه کبیره محسوب میشود. من نمیگویم از اشرفغنی دفاع کنید من میگویم از وطن تان که در حقیقت مادر معنوی تان است دفاع کنید واز نیروهای امنیتی دفاع کنید که فرزندان ‌و برادران مسلمان ‌مدافعین وطن تان هست دفاع کنید. اشرف غنی خود یک انسان آلوده و مملو از فساد است. شما از نظام دفاع کنید نظام از عروسک امریکا غنی کسیف نیست نظام از مردم شما واز خود شما است شما از ارزش های وطن وابادانی وطن تان دفاع کنید. طالبان یعنی مزدوران استخبارات ایران طالبان یعنی مزدوران حلقه بگوش آی اس آی. طالبان یعنی انتحار طالب یعنی انفجار طالب یعنی قتل وغارت ودزدی طالب یعنی تباهی ‌بربادی طالبان یعنی دشمنان انسانیت طالبان یعنی بیماری واگر طالب یعنی دشمنان انسانیت طالب یعنی دشمن تشنه بخون خود خود تان. اسلام طالبان اسلام جعلی است و شعار که طالبان که بشهر ها حمله نمی کند یک فریب است..
بیش از پنجاه فیصد طالبان یا چیچن است یا القاعده است یاحرکت به اصتلاح اسلامی ازبیکستان و حرکت ترورستی ایغور های چینی است اینها تمام محصولات کارخانه های تولید تروریست در پاکستان است. شعار اسلام فقط یک اسلحه ادمشی برای این ترورستان است. اسلام اینها دروغ ‌فریب است.
و لزا باید در برابر این آدم خوران مردانه جنگید وهمیشه باید بیدار باشید ‌تحرکات این آدم خوران را همیشه زیر نظر داشته باشید..
شیخ الاسلام قاری عبدالصبور

>>>   هم‌ وطنان گرامی بنا بقول بعض دوست‌ها. طالب ها نه مسلمان هست ونه هم افغان ونه هم آزاد طالبان در حقیقت مزدوران و پیش مرگان استعمار سیاه یعنی چرکستان است. طالبان یعنی دشمن تشنه بخون تمام انسانها است طالبان تشنه بخون تمام افغانان‌ در افغانستان است. طالب و القاعده هر دو روی یک سکه هستن طالب خود القاعده هست و ‌القاعده طالب است. هوشدار من بر تمام جهانیان اینست اگر جلوی خلافت اسلامی طالبان بموقع گرفته نشود و این سرطان واگیر بمراتب خطرناک تر از بیماری کرونا است و ‌خواهد بود خواسته یا نا خواسته دامن گیر تمام جهان خواهد شد. امارت اسلامی در واقع همان خلافت اسلامی است.
اگر میخواهید ریشه های این پدیده های پلید را بدانید لطفا در درون ارتش و آی اس آی پاکستان جستوجو کنید. اگر مخواهید از شر این بیماری مهلک رهای یابید لطفا پاکستان را منزوی سازید وتحریم‌ همه جانبه کنید و این غده سرطانی یعنی پاکستان را از بین ببرید و این غده باید خشکانیده شود. جنرالان ارتش پاکستان آنقدر مکار وحیله گر اند که اصلا فکرش را هم نتوانید و ارتش پاکستان حتی بمردم‌ خودش رحم نمی کند چی رسد بدیگر کشور ها.ارتش پاکستان هیچ‌ چیزی جز زور را نمی شناسد، ۸۰٪ ارتش پاکستان افکار القاعده و داعشی دارد.
تحریم همه جانبه پاکستان یک فریضه برای تمام جهانیان است.
انجینیر اسد کابل

>>>   درود خداوند بر روان پاک شهدای عالم اسلام بلخصوص شهدای مدافعین نیروی امنیتی ومردمی افغانستان. بنا به فتوای اخیر حضرت ایت الله العظمی فاضل بهسودی بشرح زیر است. بنا به آیات کلام الله مجید و احادیث موثق پیشوای عالم بشریت حضرت محمد مصطفی صل الله علیه واله وسلم می فرماید که هر کسی و یا گروهی مسلمانی عمدا بقتل برساند جایگاه ابدیشان در ته ترین جای جهنم و اسفل السافلین هست وهیچگا از آنجا بیرون نخواهد شد.
بنا به ادله های آیات قرآنی و احادیث موثق نبوی و روایات أئمه معصومین علیه سلام. گروه مفسد وضاله وخون آشوم طالبان هیج ربطی به اسلام عزیز ندارد.
گروه متزکره یک گروه گم راه و آدم کش محارب وملحدداست. ولزا جهاد در برابر این گروه یاغی و ملحد یک فریضه شرعی ودینی هر مسلمان است تا در برابر این گروه ملحد وخون خوار قطعلم نموده تاپای جان در برابر گروه خون اشوم جهاد نماید.
من بعنوان یک عالم دینی از تمام علمای عالم اسلام میخواهم که موضع شان را در برابر این گروه گم راه اعلان نموده و وجوبه شرعی خویش را أدا نماید.
سلام علی عباد الله الصالحین.
دفتر مرجع عالیقدر ایت الله العظمی فاضل بهسودی کابل

>>>   طالبان هرگز از ولسوالی ها و مناطق که تصرف کردند به هیچ وج عقب نشینی نخواهند کرد و کسی هم نمیتوانند ما را وادار به عقب نشینی کند ، منظور ملا برادر صاحب ، از نظام اسلام اینست که باید اول قانون اساسی که بر مبنای قانون غرب گرفته شده است اصلاح شود و از قانون شریعت که مبنا بر قران و حادیث است استفاده شود ، اگر قرار بر جنگ خون ریزی باشد ما بیست سال جهاد کردیم و تا بیست سال دیگر هم به جنگی که بر ما تحمیل شده است ادامه خواهیم داد ، حتی اگر پدرتا امریکا در کنارتان باشد لعنت بر وطن فروشان و کاسه لیسان غرب ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   دیدار با قاتلین مردم خیانت ملی است که جزای آن اعدام است.
آتش خاوری

>>>   طالبان اگر در گفتارش صادق است چرت آتش بس ۳ ماهه؟؟ چرا چهارماهه؟؟؟
چرا آتش بس دائمی نباشد.
ور این مرحله بزرگترین خیانت را آمریکا به ملت افغانستان کرده است.
اگر آمریکا صادق بود قبل از فرار از افغانستان‌ طالبان ک دولت را صلح می‌داد نیروهای طالبان را در ارتش‌ ملس افغانستان‌ ادغام می‌کرد طالبان هم ور قدرت شریک می‌شد خونریزی و برادر کشی تمام می‌شد آنگاه آمریکا گورش را از افغانستان‌ گم‌می‌کرد
اما شور بختانه آمریکایی ها دولت دست نشانده خود را رها کردند و با طالبان به مذاکره نشستند تا راه فرار خود را آسان کنند

>>>   اين دزدان و خاينين همه بايد محكمه شوند!! اين اولاد هاى نا خلف اند!
زنده باد مردم اصيل افغانستان مرگ بر خاينين ملى و جواسيس!!

>>>   طااب کشتن بهتر از هزار کار خیریه است.
طالب بکشید تا ملت را از شر شیاطین انسی نجات دهید.

>>>   صلح تحمیلی امریکایی - پاکستانی : بوی صلح به مشام میرسد اما صلحی که طبق استراتژی امریکا و چرکستان پیش میرود.پاکستان محل زایش و تقویت طالبان به عنوان جنگجویان نیابتی است.پاکستان میخواهد بر ملت افغانستان از طریق طالبان کنترل داشته باشد.امریکا هم به جز پاکستان متحد خوبی در این منطقه ندارد و از طرفی میخواهد به کمک پاکستان بر افغانستان کنترل داشته باشد پس چه گزینه ای بهتر از حمایت پشت پرده از ملت مصنوعی طالبان و فشار بر ملت حقیقی افغانستان برای پذیرفتن صلح مطابق با منافع درازمدت این کشورها.اما اشرف غنی در این میان گیج و درمانده شده که برنامه ها چرا طبق خواست او پیش نمیروند و یا شاید هم عمد خیانتکارانه ای در میان باشد اما آنچه مسلم است این است که اشرف غنی را امریکا به عنوان نماینده ملت و جمهوریت با تقلب به قدرت رساند تا او را به عنوان یک سپر بلا (خیزش دوباره نیروهای مردمی و اتحاد رهبران جهادی و سیاسیون مخالف دولت و موافق ملت در برابر سناریوی صلح تحمیلی) برای خود داشته باشد.دولت سه نفره اشرف غنی اکنون کارکردی جز سرکوب خیزش های مردمی علیه طالبان و جلوگیری از اتحاد رهبران جهادی مخالف و سیاسیون بیدار و هوشیار موافق ملت ندارد و بطور دست و پا بسته طبق سناریوی صلح تحمیلی امریکایی - پاکستانی پیش میرود.

>>>   یوسف زی صاحب غنی کاسه لیس غرب است شما کاسه لیس پاکستان و پاکستان مزدور عربستان و عربستان هم نوکر امریکا حداقل انها با یک واسه حمال هستند شما حمال حمال حمالید کدام جایگاه بدتر است اگه چشماتو نبندی و حقایق رو ببینی میفهمی حرفم درسته


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است