دختر سفیر افغانستان در پاکستان آزاد شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۶:۵۳    ۱۴۰۰/۴/۲۷ کد خبر: 167709 منبع: پرینت

سلسله علی‌خیل، دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد ربوده و شکنجه شده است.
وزارت امور خارجه افغانستان با نشر بیانیه‌ای رسمی تأیید کرده که سلسله علی‌خیل، دختر نجیب‌الله علی خیل، سفیر افغانستان در اسلام‌آباد از سوی افراد نامعلوم ربوده و مورد شکنجه قرار گرفته است.

بانو علی‌خیل روز (۲۵ سرطان) هنگام بازگشت به خانه ربوده شد.
گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان در صحبت با بی‌بی‌سی گفت که خانم علی‌خیل حدود پنج ساعت در قید ربایندگان بوده است.

پولیس پاکستان گفته است که زمانی که خانم علی‌خیل بعد از خرید می‌خواسته با تاکسی به خانه برگردد، فرد ناشناسی وارد تاکسی شده است و خانم علی‌خیل را مورد خشونت قرار داده که باعث بی‌هوشی خانم علی‌خیل گردیده است.

وزارت خارجه افغانستان همچنین گفته در مورد امنیت و مصونیت دیپلمات‌ها، اعضای خانواده‌های‌شان و کارمندان نمایندگی‌های سیاسی و قنسولی (کنسولی) این کشور در پاکستان نگران است.
وزارت خارجه پاکستان تا حال اظهار نظری در این مورد نداشته است. چیزی که زمان گروگان گیری دیپلومات افغانستان در پاکستان صورت میگرد، پولیس اظهار بی خبری می کند.

حکومت افغانستان از پاکستان خواسته است که مجرمین این قضیه را هرچه زودتر بازداشت و به کیفر برساند. وزارت خارجۀ افغانستان همچنین گفته است که این موضوع را با وزارت خارجۀ پاکستان تعقیب خواهد کرد.
افغانستان همچنین از پاکستان خواسته مطابق به میثاق‌ها و تعهدات بین‌المللی اقدامات فوری و لازمی را برای تأمین امنیت کامل سفارتخانه و قنسولگری‌های افغانستان و مصونیت دیپلمات‌های کشور و اعضای خانواده های شان به اجرا بگذارد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دختر سفیر
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   اول خو ما سفارت در هند داریم به این قونسلگری در چرکستان چه ضرورت است؟؟؟
آتش‌خاوری

>>>   فرقی نمیکند چون لــــــــــــــروبـــــــــــــــــر یکی است !!!

>>>   باید زن سفیرپاکستان درکابل اختطاف وبه ملا لندی تسلسم داده شود
ر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است