افغانستان دیپلومات‌هایش را از پاکستان فرا خواند
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۰۸    ۱۴۰۰/۴/۲۸ کد خبر: 167717 منبع: پرینت

حکومت افغانستان سفیر و دیپلومات‌هایش را از پاکستان به افغانستان فرا خواند.
وحید عمر، مشاور رییس‌جمهور غنی می‌گوید که رییس‌جمهور این تصمیم را در واکنش به ربوده‌شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام‌آباد گرفته‌است.
به‌گفتۀ آقای عمر، تا زمانی‌که عاملان اختطاف سلسله علی‌خیل از سوی حکومت پاکستان به کیفر نرسند و امنیت سفیر و دیپلومات‌های افغانستان در پاکستان تأمین نشود، آن‌ها در کابل خواهند بود.

نجیب‌الله علی‌خیل، سفیر افغانستان در پاکستان، در صفحه تویترش نوشت که سلسله علی‌خیل، دختر وی به‌روز جمعه، در اسلام‌آباد برای ساعاتی ربوده شد و مورد شکنجه قرار گرفته‌است.
به گزارش طلوع، وزارت امور خارجه افغانستان نیز اعلام داشت که در پیوند با این قضیه، سفیر پاکستان در افغانستان را احضار کرده و خواستار شناسایی عاملان این رویداد شده‌است.
ساعاتی بعدتر هم، رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که عمران خان، نخست وزیر پاکستان، به وزیر داخلۀ آن کشور ۴۸ ساعت مهلت داده‌ تا عاملان ربودن و شکنجۀ سلسله علی‌خیل را پیدا و بازداشت کنند.

بربنیاد گزارش‌ها، سلسله علی‌خیل هنگامی ربوده شد که از خریداری در یکی از بازارهای اسلام‌آباد به خانه برمی‌گشت. گفته می‌شود دو تن با یک موتر تکسی، دختر سفیر افغانستان را ربودند و وی که بی‌هوش شده بود، ساعاتی بعد، وقتی چشم باز کرد، خودش را در بخش دیگری از اسلام‌آباد تنها و آزاد یافت.
پدر این دختر جوان، در صفحه تویترش نگاشته که سلسله به علت شکنجه شدن از سوی رباینده‌گان، زیر مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته و اکنون در وضع بهتری به‌سر می‌برد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   خوب است که روز های عید را در وطن به سر ببرند.

>>>   این دفتر های جاسوسی را ببندید ما ضرورت به دفاتر اضافی نداریم سفارت هند کافی است.
آتش‌خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است