جمهوریت ارگی قومی و امارت طالبی قومی مذهبی
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۱    ۱۴۰۰/۴/۲۸ کد خبر: 167723 منبع: پرینت

جمهوریت ارگی ها قومی و امارت طالب ها قومی مذهبی است!
اکثریت مطلق مردم افغانستان نه در جمهوری تقلبی آلوده به فساد و فحشای ارگی ها تعلق دارند و نه به شلاق و قمچین قومی مذهبی امارت طالب ها نفس راحت می کشند.

جمهوری قومی ارگی ها متشکل از افراد متعصب، چاپلوس، غرق در فساد و فحشا است که هیچگونه پشتوانه‌ای مردمی ندارند و فقط پشتیبانی ارگی ها به وابستگی آنها به سلسله مراتب فساد و درآمد از طریق فساد ارتباط می گیرد.
از همین سبب عده ای مردم از روی ناچاری به طالبان پناه برده اند در حال که طالبان محصول همکاری ارگی ها در سلسله مراتب قومی است و در عمل در برخورد با مردم خشن تر و قومی تر از ارگی ها عمل می کنند.

اگر ارگی ها دشمن جیب مردم و حذف مردم از ارگانهای دولتی اند طالبان دشمن جان مردم اند، وجه مشترک ارگی ها و طالب ها در تقسیم قومی قدرت، انحصار قدرت و نظام متمرکز است در حال که تاجیک ها، هزاره ها و اوزبیک ها خواهان نظام غیر متمرکز اند که نمایندگی عادلانه از تمام اقوام افغانستان بتواند.

لذا تا زمان که مردم افغانستان و اقوام افغانستان صاحب سرنوشت خود نشوند چه جمهوریت قومی باشد و چه امارت قومی مذهبی باشد صلح حقیقی برقرار نمی گردد و شاید برای مدت کوتاه امارت برقرار گردد اما در نهایت بدتر از جمهوریت ارگی ها بدنام تر می گردد.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگی ها
طالب ها
نظرات بینندگان:

>>>   آقای حسن علی عدالت کاملن دقیق نوشتید قلم تان رساباد واقعن همینطور است .
بااحترام نجرابی.

>>>   بی نکتایی اش طالب است و نکتایی دارش فاسد ارگی

>>>   ما چند بار از غار های عربی گزیده شده ایم مگر هنوز هم از خواب بیدار نمی شویم.
آتش خاوری

>>>   افغان‌ها اگر یک چیزی بنام غیرت در وجود و عقل در سر دارد نباید میزبانی پاکستان را برای مزاکره قبول کند چون پاکستان دشمن مردم ما بوده و با مردم ‌و نیروهای امنیتی ما در حال جنگ است. پاکستان هیچ وقت دوست ما نبوده ونیست ونخواهد بو. ایا چگونه ممکن‌ است که ما غیرت‌ افغانی داشته باشیم‌ وقدم‌ بر خون شهدای خود بگزاریم... آی اس آی با این ترفند مکارانه ‌و فریب کارانه خود مخواهد اعضای مزاکره کننده افغان را خریداری کند طوری که محقق را خریده است. شرکت کردن افغان‌ها در مذاکرات که در پاکستان دایر شود مساوی با پاگزاشتن بر روی خون شهدای نیروهای امنیتی ومردم ملکی ما در چهل سال است.
اگر‌ واقعا چرکستان صادق است مزاکرات باید در زیر نظر جامعه جهانی وسازمان ملل در کشور اسلامی ترکیه برگزار شود نه در درون خان دشمن.
استاد آمیری

>>>   تا زمانیکه غنی در قدرت باشد هچ وقت روز خوشی را نمی بینیم چرا که این شخص دو رویه است به خاطر قدرت گاهی همرای جنگ سالاران دوست می شود و باز زور که آمد چپلوسی می کند به خدا قسم تا زمانیکه این شخص پای خشک در قدرت باشد بسیار جوانان خود رااز دست می دهیم ایا در افغانستان در ۳۵ میلون کسی دیگر نخواهد بود که ریس جمهور شود قیام ملی کنید همرای این شخص دروغگو شما فکر کند همیشه مردم را فریب می دهد چه ۲۰۰۰ هزار افزودی معاش مامورین و معلمان و متقاعدین همه اش دروغ است////....

>>>   دیگر جنگ بس است.تلاش برای صلح عادلانه داییمی وامنیت پایدار درافغانستان خواست اکثریت مطلق ملت مومن وجنگزده افغانستان هستند.جنگ ویرانگر وخانمانسوز چهل سال ملت مومن افغانستان را ازنگاه نیروی انسانی ،فرهنگی واقتصادی ضربات شدید وجبران ناپذیر بجا گذاشته اند. درین جنگ ویرانگر وخانمانسوز صدهاهزار انسان کشته ومعیوب ومعلول گردیدند وملیونها آواره ومهاجر درممالک همسایه ودور گردیدند.متاسفانه تاحال چنین وضعیت درافغانستان حاکم است.خداوند متعال درقرآنکریم فرموده والصلح خیر.یعنی صلح یک عمل خیر ونیکو است.پس بیایید که همه باهم صادقانه صلح را برجنگ ترجیح بدهیم وآشتی ملی وشرکت همگانی در یک حکومت وسیع البنیاد ومشارکت ملی سهم فعلانه بیگیریم ونگذاریم که ملت مومن ورنج کشیده افغانستان بیشتر ازین در جنگ داخلی ویران گر، انفجار ،انتحار ووحشت شب وروز راسپری کنند.نیروهای بین المللی درحال ترک کردن افغانستان هستند ودیگر هیچ بهانه برای جنگ باقی نیست.هرکه برای تداوم جنگ تلاش میکند بداند که دشمن ملت مومن ووطن ویران شده افغانستان هستندجنگ بیشتر به هربهانه واهداف که باشد خیانت ملی شمرده میشود.الحمدالله نزدیک به دوسال است که جلسات متعدد برای آشتی ملی ومحو جنگ خانمانسوز ازطرف نمایندگان دولت ومخالفین عمده درخارج ازافغانستان درجریان است. گرچه گاهی مشکلات درمسله صلح وامنیت درین جلسات بوجود میاید اما انشالله دورنمای چنین جلسات مثبت ومفید ارزیابی شده میتواند.ازجنگ ویرانگر وخانمان سوز چهل سال افغانستان ثابت میسازد که مسله سیاسی افغانستان راه حل نظامی ندارد پس جنگ بس است. ملت مومن وجنگ زده افغانستان چشم درانتظارندکه صلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی هرچه زود تر درافغانستان حاکم گردد.تبلیغات سوء ومسموم کننده ازهرطریق که باشد باعث اختلاف وپراگندگی وجنگ طولانی تر میشود که خیلی خطرناک است.پس بیایید که دست بدست هم داده وبرای خاتمه جنگ ویرانگر وخانمانسوز تلاش صادقانه نماییم.ازممالک همسایه،منطقه وجوامع بین المللی استدعا مینماییم که برای خاتمه جنگ وصلح عادلانه پایدار وامنیت داییمی درافغانستان تلاش صادقانه وهمه جانبه نمایند ونگذارد که ملت مومن وجنگزده افغانستان بیشتر ازین درآتش جنگ خانمانسوزو ویرانگر بسوزند. تاانشالله زمینه، برای رشد وترقی، همزیستی مسالمت آمیز تمامی اقوام برابرافغانستان ، حقوق بشر، حقوق اقوام، حقوق زنان وانکشاف سریع درافغانستان آماده گردد.زنده وجاوید باد نیروی های صلح طلب وآشتی پذیر ،وحدت ملی،مشارکت همگانی ،محو ونابود باد نفاق افگنان وانواع ماجراجویان درافغانستان. ومن الله التوفیق.
عبدالرشید ناصری ازآسترالیا

>>>   کاملا درست فاشیزم اوغانی کرزی غنی باهمدستی و‌معامله عبدالله لشمک ، فهیم پقر بینی ، قانونی لنگ ، بسم الله پشقل فروش و‌صالح قیچ‌ بود و است که مردم ما هروز بخاک و خون میلغلطند.
کوه کن

>>>   صلح تحمیلی امریکایی - پاکستانی : بوی صلح به مشام میرسد اما صلحی که طبق استراتژی امریکا و چرکستان پیش میرود.پاکستان محل زایش و تقویت طالبان به عنوان جنگجویان نیابتی است.پاکستان میخواهد بر ملت افغانستان از طریق طالبان کنترل داشته باشد.امریکا هم به جز پاکستان متحد خوبی در این منطقه ندارد و از طرفی میخواهد به کمک پاکستان بر افغانستان کنترل داشته باشد پس چه گزینه ای بهتر از حمایت پشت پرده از ملت مصنوعی طالبان و فشار بر ملت حقیقی افغانستان برای پذیرفتن صلح مطابق با منافع درازمدت این کشورها.اما اشرف غنی در این میان گیج و درمانده شده که برنامه ها چرا طبق خواست او پیش نمیروند و یا شاید هم عمد خیانتکارانه ای در میان باشد اما آنچه مسلم است این است که اشرف غنی را امریکا به عنوان نماینده ملت و جمهوریت با تقلب به قدرت رساند تا او را به عنوان یک سپر بلا (خیزش دوباره نیروهای مردمی و اتحاد رهبران جهادی و سیاسیون مخالف دولت و موافق ملت در برابر سناریوی صلح تحمیلی) برای خود داشته باشد.دولت سه نفره اشرف غنی اکنون کارکردی جز سرکوب خیزش های مردمی علیه طالبان و جلوگیری از اتحاد رهبران جهادی مخالف و سیاسیون بیدار و هوشیار موافق ملت ندارد و بطور دست و پا بسته طبق سناریوی صلح تحمیلی امریکایی - پاکستانی پیش میرود.

>>>   ملت رنج کشیده افغانستان سلام. طوری که در جریان هستن پاکستان بطور تمام عیار به کشور ما وشما تجاوز کرده است و مردم‌ و نیروهای قهرمان امنیتی ما رامیکشد پل وپلچک های کشور مارا تخریب وازبین میبرد وزیر ساخت‌ها اقتصادی مارا از بین میبرد وتمام اعمال مجرمانه طالبان نشان دهنده اینست كه آنها خارجی و مزدوران آی اس آی واستعمار پنجابی هستن اگر آنها افغان میبودند وطن خود تخریب و مردم خود را نمیکشتند. ولزا باید در برابر استعمار وپنجابی یک قیام عمومی و سرتاسری وجهاد عمومی اعلان شود ودر برابر متجاوزین پنجابی بايد جهاد کرد. جهاد در برابر هر متجاوزی فرض و یک وجوبه شرعی هر مسلمان است. پاکستان فقط در نام مسلمان هست هشتاد فیصد مردم پاکستان نی نماز میخاند ونی روزه میگرد وحتی نماز اصلا یاد ندارد. گزشته از آن قانون اساسی پاکستان ونظام موجود در پاکستان ونظام عدالت ‌پاکستان تمام کاپی شده از نظام انگلیس ویک نظام کفری است.خداوند در قران كريم بر ما حكم ميكند كه در برابر متجاوز جهاد كنيد ((فمن اعتدي عليكم فاعتدواعليه بمثل ما اعتدي عليكم))
سوره بقره ١٩٤.در اين اين شريفه گفته نشده كي و فقط گفته شده در مقبل متجاوز ومتجاوز را از بين بيبريد٠ در قران كريم ايات متعددي هست كه گفته شده كه در برابر متجاوز بنجنگيد و جهاد در برابر متجاوز فرض است ولزا بايد در برابر پاكستان جهاد كرد و جهاد در برابر پاكستان فريضه شرعي فرد فرد ما و شما است.
قاري عبدالصبور

>>>   همیش همینها را نوشته میکنید
ولی هیچ نمی گویید که چگونه باید و چه کاری باید کرد؟

>>>   تازمان که دست از تقسیم مردم به ملیت های مختلف نکشیم واگردم تازه به این اتش خفته بدمیم باور داشته باشید همین شعله ها اول دامن عدالت وحامیانش ویک عده مردم بی چاره که خبر از خود هم ندارند را خواهد گرفت
هیچ عقل سالم حکم نمیکند که ساختارو زیر بنا شکل گرفته این دولت خالی از عیب نیست. اماهزار بار بهتر از یک دولت ملوک طوایفی وحیله جاری تصور بعضی هااست راه بیرون رفت انست که دشمن خطرناک تر بنام طالب وزیر مجموعه نزده گوپ خون خوار دیگر ان درکمین است فعلاً ایجاب میکند تا با فراموش کردن قوم ومذهب دست روی دست هم گذاشته وهمنوا باهمین نظام کج ووج جلو ادم خوران قرن رابگیریم
الله وکیلی اگرهمین حسن علی را جای سرور دانش قرار بدهیم چی گل را به سر لااقل ملیت خود خواهد زد که محترم دانش نزده اس
دور. اندیش از هالند

>>>   واقعن همینطور است

>>>   هزاره اوزبیک و تاجیک متحدان طبعی هستند بر ضد تمامیتخواهی و فاشیزم اوغان؛ جدا جدا هرکدام بازنده هستند و متحد باهم همه برنده علیه زورگویی و تمامیتخواهی اوغان۰
در گذشته تنها ربانی و مسعود اشتباه نکرده اند، دیگران هم اشتباه کردند و نتیجه اش را هم خوب دیدند۰ گذشته گذشت به آینده بنگرید۰

>>>   اگرصدسال دیگرهمین هرج ومرج وقوم پرستی واستعماراکثریت اقوام کشورتوسط یک قوم باشدجزجنگ وخونریزی وناامنی چیزدیگری حاصل نخواهدشد بهترین گزینه جداشدن مناطق واداره شدن فدرالی توسط خودبزرگان منطقه ومنتخبین مردم میباشد
نکته سنج هراتی

>>>   نکته سنج هراتی
خدا خیرت بدهد گپ ات درست و بسیار بجا است، خدا کند آنگونه شود۰ در آن صورت نه ضرورت به تجزیه کشور است و نه این تمامیتخواهی ها زورگویی ها جهالت و انحصار طلبی های همان قوم خاص همه را به تکلیف خواهد کرد۰

>>>   صلح با انسان ها و مردم با شرف با پیمان و با فرهنگ میشود.
این گروه فقط وحشت زورگویی نامردی قرآن خوری تقلب زورگویی و خیانت بلد هستند.
بروید تفنگ های تانرا آماده کنید و بسیج شوید ورنه زبون وزیر پای میشوید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است