طالبان: هیچ توافقی در دوحه برای آتش‌بس نشده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۲    ۱۴۰۰/۴/۲۹ کد خبر: 167727 منبع: پرینت

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان با رد گزارش‌ها گفت که در نشست ۲روزه با هیات سیاسیون افغان هیچ توافقی برای برقراری آتش‌بس صورت نگرفته است.
به گزارش تسنیم، «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با رد گزارش رسانه‌ها درباره توافق طالبان با آتش‌بس 3ماهه گفت: این اخبار درست نیست، چنین توافقی صورت نگرفته است.
وی افزود: در این نشست 2روزه هیچ توافقی جز توافق برای انتشار بیانیه مشترک نشده است.

در پیام اخیر رهبر طالبان به‌مناسبت عید قربان نیز هیچ اشاره‌ای به وجود برنامه این گروه برای برقراری آتش‌بس در روزهای عید نشده بود.
هیات سیاسی افغانستان به‌ریاست «عبدالله عبدالله» رییس شورای‌عالی مصالحه افغانستان و هیئت طالبان به‌ریاست «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر این گروه پس از دو روز رایزنی در قطر، نیمه‌شب گذشته در بیانیه پایانی نشست دوروزه قطر بر ضرورت ادامه و تسریع مذاکرات تأکید کردند.

در این بیانیه دو طرف بر لزوم تسریع مذاکرات توافق نمودند تا در اسرع وقت یک راه‌حل عادلانه و پایدار برای منازعه افغانستان به‌دست آید.
هیات سیاسیون افغان و طالبان همچنین متعهد شدند که تا رسیدن به توافقی که «پاسخگوی منافع و خواسته‌های همه زنان و مردان افغانستان در روشنایی اصول اسلامی باشد» در سطح عالی در مذاکرات دخیل باشند و در آینده به چنین نشست‌ها ادامه دهند.
دو طرف در ادامه نیز اطمینان دادند که در سراسر افغانستان از زیرساخت‌های غیرنظامی محافظت صورت گیرد، از تلفات غیرنظامیان جلوگیری و در مورد کمک‌های انسانی همکاری کنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
توافق نشست
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان جاهلتر از آن اند که حرمت عرفه و عید مسلمانان را نگاه دارند.
طالبان خوارج زمان اند و در مسلمانی شان شک است.

>>>   این هیات هارا دیگر اجازه ندهید که بروند و آنها را به جبهات اعزام کنید تا با دشمنان وطن بجنگند، شاید درین حالت مردم گناهان شان را ببخشند.
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است