نامهٔ گروه پارلمانی زنان افغان به مجمع ملی پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۶    ۱۴۰۰/۴/۳۰ کد خبر: 167743 منبع: پرینت

گروه پارلمانی زنان افغان در ارتباط به حادثه ای که در اسلام آباد اتفاق افتاده، نوشته: زنان عضو پارلمان پاکستان آنچه را که به خود نمی‌پسندند، برای ما هم نپسندند. گروه پارلمانی زنان افغان نامهٔ رسمی را عنوانی زنان عضو مجمع ملی پاکستان فرستاده است. این گروه نوشته: زنان عضو پارلمان پاکستان آنچه را که به خود نمی‌پسندند، برای ما هم نپسندند. این نامه در ارتباط به حادثه ای که روز جمعه در اسلام آباد اتفاق افتاده، نوشته شده است.

روز جمعه سلسله دختر نجیب‌الله علی‌خیل سفیر افغانستان در اسلام آباد، اختطاف و (پیش از رهایی مورد شکنجه، آزار و اذیت قرار گرفت) (آزار و اذیت میتواند احتمالا دست درازی نیر معنی داشته باشد)
در نامه از زنان پاکستان خواسته شده که موضوع را در اسامبلی ملی و رسانه‌های آن‌کشور مطرح کنند.

پاکستان میخواهد رسوایی ها و جنایت خود را به دیگران خصوصا به کشور هند نسبت دهد.
وزیر داخله پاکستان: دختر سفیر افغانستان ربوده نشده است.
وزیر داخله پاکستان گفته که دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد ربوده نشده و این دسیسه ای از سوی هند است. هند در این مورد تا حال چیزی نگفته است. پاکستان برای سر پوش گذاشتن روی جنایات و خیانت خود دست به هر دسیسه ای می زند، تا خود را بی تقصیر نشان دهد.

در گزارش دیگری آمده است که سلسله دختر سفیر افغانستان در پاکستان پس از ربودن و انداختن به داخل موتر به او داروی بی هوشی داده شده و حدود ۵ ساعت در چنگ ادم ربایان بوده است.
اگر واقعا ثابت شود که مقامات پاکستان آزار و اذیت دیگری به خانم سلسه مرتکب شده باشند، باید یک دعوای دیگری علیه مقامات پاکستانی که در ربودن دختر سفیر افغانستان دست داشته اند، ترتیب شود و پاکستان در سطح جهانی محکوم گردد.

درگزارشی حکومت پاکستان با بی شرمی تمام دورع میگوید و اختطاف دختر سفیر افغانستان را در اسلام آباد انکار می کند.
وزیر داخلهٔ پاکستان روز ۲۰ جولای (۲۹ سرطان) گفت که تحققات این کشور هیچ شواهدی را نیافته است که اختطاف شدن دختر سفیر افغانستان را ثابت بسازد.
شیخ رشید احمد در یک کنفرانس خبری گفت که هدف از این حادثه "بدنام سازی" پاکستان بوده است. او افزوده است که تحقیق کنندگان ۷۰۰ ساعت ویدیوی کمره‌های امنیتی را تماشا و ۲۰۰ تکسی را جسجو کردند، اما هیچ شواهدی مبنی بر اختطاف را نیافته اند.
وزیر داخلهٔ پاکستان پیش از تحقیقات نیز اظهارات مشابه داشت که با واکنش تند وزرات خارجهٔ افغانستان مواجه شد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نامهٔ پارلمانی
زنان افغان
مجمع پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   اصلاً این قصه دروغ است و از عمران خان امجد خان ساختند و از دختر سفیر همامالیتی که امجد خان در فلم هندی شعلی،همامالینی را دزدیده میبرد.

>>>   میگفتند زنها ناقص العقل اند باور نمیکردمومن مخالف این اموزه ونظریه بودم وهستم حال به نظر میرسد که بعض زنها از جمله این پارلمانی های ما اگر ناقص العقل هم نیستند فهم سیاسی شان کوتاه وناقص وکم رس به نظر میرسد این پیچاره ها نمیدانند که ملت افغان از تقریبا یکصد سال بدینسوقربانی توطیه وبرنامه های استعماری قدرتهای بزرگ قرار دارند حتی خود این سیاسر های روشنفکر نما وساخت بیرون جزءی از همین پلان ونقشه ای استعماری اند از سالهای متمادی وعلی الخصوص ظرف بیست سال اخیر این خانمها همه جای خودرا لخت نمودند وبا فرهنگ ملت غیور مبارزه وستیزه نمودند برای کشور ومردم چه ارمغان داشتند کجای نواقص موجودرا جبیره نموده ودرد ملت را دوا نمودند وارباب هاشان که این گروه تکنوکرات را پیش انداخته درینجا لشکر کشی کردند امروز وطن عزیز ما را پس از اشغال بدست سیه ترین وتاریک ترین اقشار جامعه تسلیم نموده وخود نظاره گر شدند والام ورنج های بی پایان مارا نظاره مینمایند وبه عناصر متحجر وبی فرهنگی که بالای کشور ما تحمیل مینمایندهم پیمان وهم راز ونیاز هستند
نوشتن نامه ویا یاد دهانی مصایب افغان به پاکستانی هاچه سودی را در بر دارد ان بیچاره ها کجا در اختیار واراده ای خود هستند که بتوانند تصمیم بگیرند واراده ای ازاد عمل داشته باشند
اظهار عجز پیش ستم پیشه ابلهیست
اشک کباب باعث طغیان اتش است
کسی نزد قصاب رفت واز او به قرض گوشت خواست قصاب امتناع ورزید وقرض نداد چون خانه امد زنش گفت چرا گوشت نیاوردی بیچاره برای حفظ ابروی خود گفت ازیاد رفته زن گفت وقتی ازیادت رفته باش بچه را بفرست تا گوشت بیاورد مرد یک تار ریش خود را کند وبدست پسرش داد وگفت این نشانی من است به قصاب سلام بگووریشم را نشان بده ویک کیلو گوشت بیاور پسر نزد قصاب رفت وهر انچه پدر گفته بود به قصاب باز گو نمود قصاب خنده کردو گفت پدرت با همه ریش وتنه ولنگی نزدم امد برایش نسیه ندادم حال به یک تار ریشش چطور بدهم!!!؟حال پاکستان لحاظ خدا ورسول واسلام وانسانیت را نکرده حرفهای چند خانم پارلمان را میشنود !!!ایکاش میشنید این پارلمانی ها بیخبر از اینکه خود دانسته ویا ندانسته شامل برنامه ای اشغال وتوطیه هستند انا لله وانا الیه راجعون

>>>   کاش فهم و درایت سیاسی وجود میداشت تا میدانستند که در تعاملات جهانی قدرت و ثروت تعین کننده است نه حق حقوق و التماس و استغاثه.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است