احتمال کودتای آمریکایی در ارگ
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۴    ۱۴۰۰/۵/۲۰ کد خبر: 167952 منبع: پرینت

رییس سازمان سیا طی تماس تلفنی با اشرف غنی از وی خواسته است تا زمینه واگذاری قدرت را به یک تیم دولتی به رهبری داکتر عبدالله آماده کند.
جزییات این طرح هنوز فاش نشده است اما گفته می شود که تعدادی به شمول حنیف اتمر و چند تن دیگر از ارگی ها همراه اشرف غنی به سفارت آمریکا منتقل می شوند تا به آمریکا منتقل شوند.

در همین حال، داکتر عبدالله که در حال توافق با طالبان است و در قطر بسر می برد بصورت جدی به آمریکایی ها وعده سپرده است که بهتر از اشرف غنی حافظ منافع آنان در افغانستان خواهد بود و جاسوسان تازه آمریکایی را در کشور جابجا خواهد کرد.

این طرح سازمان سیا برای بیرون رفت از وضعیت کنونی است که آمریکا هراس دارد طالبان و دیگر گروه های هراس افکن از کنترول آنان بیرون شده و بخشی از آنان به کشورهای رقیب آمریکا بپیوندند که این به نفع آمریکا در منطقه نیست.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کودتای آمریکایی
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   یکی از مشکلات رهبری جهانی این است که تو نمیتوانی همه کشور ها را یکسان خورسند نگاه کنی و با همه نمیتوانی یکسان برخورد کنی و لو که همه دوستان ات باشند و یا دشمنان ات باشند.دوستانی که مورد نوازش کمتر و احترام کمتر قرار میگیرند، اگر نا راضی هم نباشند،شکر رنج هستند که چرا رهبر فلان کشور را به گرمی استقبال کرد و مرا کمتر استقبال کرد.
همینطور در مورد دشمنان.
دشمنان کوچک با یک دسبسه کوچک،از بین برده میشوند ،اما دشمنان بزرگ مورد ملامتی قرار میگیرند و یا تهدید های کوچک میشوند و یا اگر در یگان جاها امکان پذیر بود،یگان ضرر های کوچک برایشان رسانیده میشود و آهسته،آهسته به مرور زمان زمینه نابودی آنها را فراهم میکند،اما درین میان میبیند که از همین موقع مصروفیت ابر قدرت در مقابل یک دشمن بزرگ،یک دوست دیگرش و یا یک کشور بیطرف دیگر به ابر قدرت تبدیل شده است و در مقابل اش قد علم کرده است.
باز مجبور میشود که برای نابودی این ابر قدرت بزرگ نیز پلان بسنجد و تطبیق کند.
در بعضی جالات موفق میشود و چند صباهی دیگر به ابر قدرتی خود دوام میدهد،اما در بعضی جالات دیگر خسته میشوند و توان و قدرت و زور دیگر ندارند و بسوی روال میروند.
اکثر امپراطوری ها و ابر قدرت ها چنین آمده و رفتند.
حالا موضوع افغانستان نیز چنین است.
افغانستان مرکز استراتیژی امریکا در آسیای جنوبی و آسیای میانه ،در مقابل هند و چین و روسیه و کشور های عربی خلیج فارس است.
حالا در افغانستان چگونه یک دولتی تشکیل شود که هم هند راضی باشد،هم پاکستان و هم کشور های عربی منطقه و هم از آنها منحیث آله دست در مقابل چین و روسیه و ایران استفاده شود و بدینطرتیب هم دوستان خوش باشند و هم دشمنان تحت فشار قرار بگیرند؟
با بوجود آمدن دولت طالبان در افغانستان،پاکستان و کشور های عربی خورسند میشوند،اما هندوستان نا راضی است.
هندوستان هم از نظر روابط اقتصادی و هم از نظر اعتلاف در مقابل چین،برای امریکا دارای اهمیت است و نمیتواند این را نادیده بگیرد.
هرچند امریکا از دولت هند خواهش کرد تا با طالبان در درجه ملاقات کنند و به یک توافق برسند و از همین خاطر وزیر خارجه هند به دوحه رفت،اما قناعت هندوستان را فراهم نکرد.
هندوستان چه پلان دارد؟
هندوستان میخواهد همانطوری که چین در دهه هشتاد میلادی قرن گذشته،بعد از تجاوز روس ها در افغانستان،در پهلوی امریکا قرار گرفت و از مجاهدین پشتیبانی کرد و مورد تفوق امریکا و سرمایه گزاری های امریکا و غرب قرار گرفت و به ابر قدرت دوم جهانی اقتصادی تبدیل شد،حالا در مخالفت امریکا و چین ،روی مسایل اقتصادی و بحیره جنوبی چین و کوریای شمالی،در مخالفت با امریکا قرار گرفته است،در پهلوی امریکا قرار گیرد و از سرمایه گزاری های امریکا در هند بهره ببرد و خود به یک ابر قدرت دیگر تبدیل شود.
اما در عین حال هند از امریکا ترس و هراس نیز دارد که چگونه به امریکایی که از حدود چندین دهه همکار استراتیژبک پاکستان است،اعتبار کند؟
از طرف دیگر هند عضویت پیمان شانگهای را نیز دارد که در آن هم چین و هم پاکستان عضویت دارند.سرنوشت این پیمان چه خواهد شد؟
اما پلان امریکا این است که همانطوری که با بر انداختن کودتا ها در برازیل و افریقای جنوبی و بعضی کشور های دیگر،باعث از بین رفتن شورای اقتصادی(بریکس) ،که یک شورای اقتصادی میان برازیل و روسیه و هند و چین و افریقای جنوبی بود،با اختلافات میان چین و هند و چین و پاکستان و پاکستان و روسیه و پاکستان و چین،نیز سبب از بین رفتن پیمان شانگهای شود.
بنأ درین منطقه تضاد ها و هماهنگی هایی وجود دارند که همه کشور های منطقه میخواهند از آن به نفع خود استفاده کنند و مرکز این همه تضاد ها و هماهنگی ها افغانستان،قلب آسیا و در مرکزیت منطقه قرار دارد.

>>>   اكر مردم سمت شمال بعد ازاين فريب عبدولا امرولا بيسمولا وضياولا وصلاح رباني را خوردند جزايشان از اين بدتر.
يا همين طالب را قبول كنن يا فقط براي فدرالي شمال جنك كنند
امريكايي ها ميخواهن مزدور را بجاي مزدور تبديل كنن وجنك دوامدار را ادامه دهند
مردم سمت شمال ديكه مزدوري بس استه
غلام نظر

>>>   اشرف غنی ,محب,اتمر,استانکزی,کرزی ودیگر رهبران خاین باید به میز محاکمه کشانیده شوند نه اینکه به امریکا انتقال شوند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است