بی‌وفایی اشرف غنی به وفاداری سرور دانش
"سرور دانش" کوچکترین انتقاد را در آدرس اشرف غنی نه تنها که قبول نداشت بلکه به شدت انحصار، تبعیض، تعصب، فساد و فحشا را توجیه می کرد ولی غنی بی خبر از او با پول ها فرار کرد 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۱    ۱۴۰۰/۶/۴ کد خبر: 168156 منبع: پرینت

شاید هیچ کسی در دنیای سیاست به اندازه آقای دانش و یارانش به اشرف غنی احمدزی وفادار نبوده باشد.

نامبرده و یارانش کوچکترین انتقاد را در آدرس اشرف غنی احمدزی نه تنها که قبول نداشتند بلکه به شدت انحصار، تبعیض، تعصب، فساد و فحشا را توجیه می کردند و از بس که وفادار به اشرف غنی احمدزی بود یکبار اشرف غنی احمدزی از روی فریب و چالبازی دانش را برادر خوانده بود در حالی که دانش و یارانش بی خبر از تصمیم گیری های درون ارگ بودند و در روز فرار اشرف غنی احمدزی با پنجاه و یک نفر و یکصد و شصت و نه میلیون دالر دانش بی خبر می ماند.

چنان بی خبر می ماند که در ارگ می رود و می بیند که در دروازه ارگ مانند روزهای گذشته محافظین وجود ندارد بازهم به پیش می رود تا اینکه در جلوی دفتر اشرف غنی احمدزی یکی از محافظان برایش می گوید که احمدزی فرار کرده است با آنهم در دفتر کار خود می رود تا اینکه بسم الله محمدی تلفن می زند که از کابل فرار کنید که همه فرار کرده اند، بعد خانه می رود و از خانه داروندار خود را گرفته به میدان می رود و از میدان بسیار مشکل و بعد از ساعت ها انتظار به ترکیه می‌رود و اکنون سرش به سلامت باشد و زندگی خوبی داشته باشد.

آقای دانش آنقدر بیگانه با سیاست بود که سه روز قبل از سقوط اعضای دفتر خود را در خانه خود جمع می کند که حزب جدید را به سرعت سازماندهی کنند و یکی از اعضای جلسه برایش میگوید که اکنون کار از کار گذشته است باور نمی کند.

از نگاه اقتصادی هم آقای دانش کم طالع است یک مقدار پول را که رقم درشت است شخصی به نام حاجی قربان زیر نام تجارت در قزاقستان انکار کرده است و یک مقدار کافی پول دیگر را در ترکیه که نزد یک قربان نام دیگر برای تجارت مانده بود آن شخص دو ماه قبل به اثر مرض کرونا فوت کرده است و فرزندانش آقای دانش را جواب داده است و اکنون معلوم نیست که آقای دانش در جمله میلیونران است و یا خیر و یا اینکه همه اندوخته هایش قربانی دو قربان گردیده است.

سیاست در افغانستان پیچیده است و هر که سیاست می کند باید متوجه عواقب سیاست باشد که سیاست دوست و دشمن ندارد.
آقای دانش و یارانش اگر کوچکترین توجه به انتقاد های سازنده منتقدان می کردند چنین بی خبر از قضیه نمی ماندند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرور دانش
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   ما که بار ها گفتیم این آقای دانش از دانش بی بهره است.

>>>   امثال اقای دانش به طریق خود سعی در حفظ جان شیعیان بودند هرچند مسیر اشتباه بود قبول کنید باسابقه بد طالبان در شیعه کشی دانش گمان میکرد تنها راه حفظ فقط حکومت غنی است که همیشه شعارهای دهان پرکن برای شیعیان میگفت و اصولا هروقت پشتون ها حکومت را قبضه کردند اولین کارشان قلع و قمع شیعیان بوده و انصافا بعداز ۳۰۰سال اولین بار شیعیان انقدر ازاد بودند
خدا اورا حفظ کند به نظر ادم ساده دلی بود

>>>   آقای عدالت!
قلم رسای شما جاویدان باد.
داود

>>>   دیدید چطوری اسلام زاده دست چند نفر رو کرد
واقعا چرا باید به احمدشاه مسعود قاتل بگی و بعد ریاکارانه سنگ پسرش را به سینه بزنی؟
چرا باید خودت را عضو فاطمیون معرفی کنی؟
راجب اسارتش توضبح نداد؟شانس آورد وقت برنامه کم بود و گرنه اسلام زاده قومپرستی و قبیله پرستی این جماعت رو تو قم و مشهد نشان میداد
حتی یک نفرشون در همینجا به حشد شعبی حسادت میکند که آنها داعش را شکست ندادند
آمریکا میگه حشد شعبی شکست داد این میگه نه
واقعا زشته انقدر قومپرستی
به حشد شعبی عراق حسادت میکند....

>>>   جناب عدالت!
انگلیس ها دران زمانه هایی که آفتاب در امپراطوری شان غروب نمیکرد٬ از زهره صدها نژاد های گوناگون کشور های مفتوحه٬ هندوان را با وفادارترین٬ صادق ترین و سرسپرده ترین نژاد برای چاکری و نوکری تشخیص کردند؛

تا آن حد که در تمامی ممالک مفتوحه ای خویش٬ نظامیان مدمغ انگلیسی چند تن از هندو ها را برای نوکری در اقصی نقاط جهان باخود همراه داشتند.
بعد از هندوها ثابت شد که قوم هزاره با وفاترین٬ صادق ترین و مزدورترین مزدور ها اند٬که درین خصلت نوکر منشی ایشان نمیتوان تفاوتی میان دانش مندان و بی دانش هایشان قایل شد.

اما انگلیس ها به پاس وفاداری هندوها فرزندان ایشان را به مدارس فرستادند و از نسل دوم هندوها دانشمندان و شخصیت های مطرح عرض وجود کرد.
اما!
نوکری٬ صداقت و سرسپردگی هزاره ها به فاشستان جز ندامت سودی نداشت.

بیچاره مرتضوی از هژده نوع گوشت محروم شد و استاد منتظری و مهدوی؟
و جناب دانش را هم نه تنها دو قربان به سرش کلاه گذاشت که قربان سومی٬ متفکر جهانی چنان چوبی در عقب گاه جناب دانش فرو برد که تا روز محشر از درد آن خواهد نالید!

این است سرنوشت همه مزدوران و نوکران سرسپرده!
امیدواریم عبرتی باشد به نوکران احتمالی نسل های آینده!

علی داد پیکار

>>>   قانون پوه بیدانش یک غلام خودفروخته فاشیزم اوغان بود.
سرنوشت هر غلام و خودفروخته ی چنین باد
تف بر سرش

>>>   بیچاره کگ
در ترکیه خود را ثبت نام ملل متحد کرده تا چند ماه دیگر بخیر به کشور کامرون بحیث پناهنده قبول میشود🐸

>>>   در گزارش شهری یک خانه خیلی مفشن را در کابل نشان دادند و گفتند که این خانه مربوط به سرور دانش است که از مدت ها پیش خالی بوده است و حالا یک طالب مسلح در دهن دروازه پیره داری میکرد تا اموال خانه را دزدی نکنند.
خلیلی که معاون رییس جمهور بود،شهرک حاجی نبی را آباد کرد و خدا داند چند صد میلیون دالر دیگر را نیز خورد ودبرد کرده است.فکر میکنید که سرور دانش خدایی خدمتگار بود؟
هیچ مقام دولتی در افغانستان نیست که در فساد و خورد و برد دست نداشته باشد.

>>>   چرا مقامات افغان فرار میکنند فقط به دو جا میروند
به ترکیه و دوبی
آیا انتقال به پول به ترکیه و دبی را ساده گرفتیم

>>>   ور ورو
هزاره تو سوریه جنگید خوب بود حالا تاریخ مصرفش تموم شد
شده خاعن مزدور اگه سردار دلها زنده بود دهان امثال تورو میشکست
مانع به رسمیت شناخته شدن طالب رو امثال خاعنان به تشیع مثل از سر راه برداشتید جانش را فدا کرد پرچم تشیع بالا باشد که حالا احمقایی مثل تو بیان رجز بخونن که شیعه سرکوب بشه تا سلفی قدرت بگیره شما فقط به منافع شخصی فکر میکنید حتی به ایرانم فکر نمیکنید تاریخ دست خاعن را رو خواهد کرد

>>>   این اشخاص و افراد ناسالم همه چیز را به غارت بردند بنام جمهوریت همه افغانستان را بربادوفنا کردند لعنت به این جمهوریت قلابی و. طرفداران و همکاران شان که همه داروندار افغانستان را به فنادادند
عبدالله ریحان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است