آن ملا غنی رفت و این ملا غنی آمد
آن ملاغنى پسوند "متفکر دوم جهان" داشت و این ملا غنی پسوند "برادر" دارد. اما هر دو آمریکایی بودند و هستند. تفاوت اش این است که آن ملا غنی زمانش بسر رسید و این ملا غنی چند روزی دیگر اعتبار دارد 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۳۴    ۱۴۰۰/۶/۵ کد خبر: 168167 منبع: پرینت

آن ملا غنی رفت؛ این ملا غنی آمد
آن ملاغنى پسوند "متفکر دوم جهان" داشت و این ملا غنی پسوند "برادر" دارد.
اما هر دو آمریکایی بودند و هستند. تفاوت اش این است که آن ملا غنی زمانش بسر رسید و این ملا غنی چند روزی دیگر اعتبار دارد. آن استانکزی آن طرف شیطانی می کرد و این استانکزی این طرف...!

بقول "ولیزاده" (تعدادی که از امدن طالبان ابراز خوشی می‌کنند، یگانه دلیل شان به این خوشی این است که «با امدن طالبان انفجار و انتحار از بین می‌رود.» ایا انتحار و انفجار در درب ورودی فرودگاه کابل، نقطه پایان این خوش‌بینی است؟ وقتی در تحت حاکمیت طالبان هم مردم قربانی انفجار باشند، چه دلیلی به خوشی می‌تواند وجود داشته باشد؟
آیا داعش در حال سر بلند کردن است؟
آیا این انفجار به معنای شروع بازی‌های بزرگ استخباراتی کشورهای قدرتمند جهان در افغانستان است؟ پیام سیاسی انفجار امروز در کابل برای طالبان، برای مردم افغانستان و برای حامیان بیرونی طالبان چیست؟
آیا طالبان در تامین امنیت کابل ناتوان اند؟)

در این شبکه اطلاع رسانی، در خبر (شماره 168107) مورخ 31/5/1400 به وضوح اعلام کردیم که منتظر انفجار در میدان هوایی کابل باشید.
(آمریکایی ها زمینه انفجار در میدان هوایی کابل را فراهم می کنند تا از یکسو ناامنی و انفجار را در کشور بازگردانند و از جانب دیگر میدان هوایی کابل را برای خروج کارمندان و افرادی که نیاز دارند آماده بسازند.
بطور یقین اینجا آمریکایی ها دست به اقدام خواهند زد و گروه دیگری را (شاید بانام داعش) علم خواهند کرد و برای شروع عملیات انفجاری و انتحاری در حکومت طالبان، از ازدحام در میدان هوایی کابل سود جسته مردم را از اطراف میدان متفرق خواهند کرد.)

چنانچه به هشدار های امنیتی سفارتخانه های آمریکا و انگلیس توجه کنید به این نکته می رسید که یک اتفاق در حال افتادن بوده است و باید احتیاط های لازم را کرد اما همانها که هشدار می دهند، خود مجری این اتفاقات هستند.

هرچند حافظه جمعی فراموشکار است اما مردم ما هرگز از یاد نخواهند برد که هواپیماهای آمریکایی نیروهای اصلی داعش و تکفیری ها را از از سوریه و عراق به افغانستان انتقال دادند و آنان را در مکان های امن با تجهیزات و پشتیبانی کامل جابجا کردند تا در موقع لزوم بجای طالبان به اصطلاح "اصلاح شده" به انفجار و انتحار بپردازند تا زمان تکمیل غارت این کشور، مردم ما روی آرامش را نبینند.

اینکه طالبان پایان ماه "اوت" را پایان حضور نظامیان خارجی از افغانستان اعلام کرده اند اما وزارتخارجه آمریکا اعلام کرده که تا پایان خروج نیروهایش از افغانستان در کشور ما حضور خواهد داشت.
این یک اعلام رسانه ای بود، اما واقعیت قضیه این است که نه طالبان جرات و شجاعت مقابله و ایستادن در برابر آمریکایی ها را پیدا کرده اند و نه آمریکایی ها افغانستان ترک می کنند!

شک نکنید، همانگونه که غنی و دارودسته اش نوکر غرب بودند، به همان طریق این غنی و دارودسته اش نیز نوکران و اجیران غرب هستند. تمویل و تجهیز طالبان در طول این مدت با آمریکایی و مقداری از پول عرب ها بوده است و انگلیس در این میان نقشه کشیده و آمریکا و عربستان و امارات و پاکستان و ناخواسته ایرانی ها مجری آن بوده اند و همه این کشورها هنوز بر تصامیم گرفته شده قبلی مصمم هستند.

ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی، ملا فاضل رییس کمیسیون دفاعی، ملا غبدالحق وثیق معاون کمیسیون فرهنگی، ملا نورالله رییس کمیسیون مخابرات، ملا محمد نبی عمری رییس حرکت حقانی که در حال حاضر کابل در دست آنها است، در زندان گوانتانامو بودند و پس از آموزش دوره های اطلاعاتی و سیاسی در سال 2015 عازم قطر شدند و ده ها نمونه دیگر... شاید در جریان باشید که گوانتانامو زندان نبود بل مرکز آموزش رهبران تروریست برای کشورهای دیگر بود. نیروهای پیاده و فرمانده های آنان در پاکستان آموزش می دیدند و رهبران شان در گوانتانامو....!

در هر حال آمریکایی ها، انگلیسی ها و برخی دیگر از کشورهای غربی و عربی، از حالا برای آماده سازی عبدالغنی "سوم" آمادگی می گیرند تا بعد از این ملا عبدالغنی یک عبدالغنی دیگری مسوول رسیدگی و انتقال راحت و آسان غارت های آمریکا از افغانستان و حتی برخی کشورهای منطقه باشد. به همین منظور و همچنین تکمیل نیروی جوان و باسواد شان، به بهانه امنیت جانی افراد، تعدادی را از افغانستان انتقال می دهند. در حقیقت قصد اصلی این است و رعایت موازین حقوق بشری و امنیت جانی افراد و بهانه هایی از این قبیل، صرفا توجیه است و واقعیت ندارد.

قبلا اعلام داشتیم "واقعیت قضیه این است که نه کسی شکست خورده و نه کسی فاتح است، بل این یک طرح از پیش تعیین شده بود که در روزهای اخیر سرعت گرفت و اوغان های نکتایی دار جای خود را به اوغان های صحرایی سپردند."

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
آمریکا
غرب
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   کار خود آمریکایی ها بوده چون با مرمی ام شانزده دوستم گلوله خورده است
شیما کابل>>>

>>>   محمدظاهر بوستانی
باور کنید که کار از امریکا و عملی کردن اش خود طالبان اند، انفجار بمب گذاری شده بوده ،که پارچه های آن تا صدها متر پرتاب شده است.
امریکا در این سیاست شان که گویا داعش را در سرحدات چین و روسیه بجنگ میکشاند رو به شکست است زیرا، چین و روسیه پلان امریکا را از پشت ورق خوانده است.

>>>   Anjila Pegahi
اینک با نمایش یک حمله ی خونین و مرگبار انتحار در فرودگاه بین المللی کابل ، از بدنه‌ ی طالبان اهلی شده ی حاکم ، شاخه تروریستی « داعش خراسان» زاده شد...
* آغازِ پروژه ی جدید غرب مادر تروریستان جهان

جالب شد
انتحاری‌ها به قدرت رسیده‌اند و حالا متحد امریکا شده‌اند؛ دیشب جنرال مکنزی، فرمانده سنتکام می‌گفت اطلاعات استخباراتی خود را با طالبان به اشتراک می‌گذاریم تا به تامین امنیت نیروهای ما کمک کنند (نقل به مضمون).
حالا انتحاری‌های دیگری پیدا شده‌اند که درست دست به همان حملاتی می‌زنند که طالبان، به ویژه شبکه حقانی‌اش، در 20 سال گذشته انجام داده و حتی پشیمان هم نیست.
امریکا که حالا متحد طالبان شده، از افغانستان می‌رود؛ اما قبل از رفتن ممکن است چند بمب دیگر به مواضع گروه موسوم به داعش خراسان بیندازد که به افکار عمومی خود بگوید انتقام خون سربازان خود را گرفتیم.
از این به بعد تا زمانی که تروریست‌ها مواضع امریکا را تهدید نکنند، امریکا کاری به کار آن‌ها در افغانستان نخواهد داشت؛ هر بلایی سر مردم افغانستان بیاورند، از دید امریکا مساله داخلی افغانستان است و ربطی به او ندارد.
بدبخت مردم افغانستان که بین تروریست ملایم (از دید امریکا) و تروریست خشن گیر کرده‌اند.
تا چند سال پیش کسی تصورش را می‌کرد که مردم از طالبی که کاری جز انفجار و انتحار بلد نیست، انتظار امنیت و مبارزه با تروریسم داشته باشند؟
تا باز یکی پیدا شود و بگوید داعش برادر ناراضی ماست و پروسه صلح با داعش شروع شود. این بار شاید به میزبانی منامه یا مسقط؛ شاید هم صنعا یا موگادیشو.
ستار سعیدی

>>>   دوستان گرامی!
سکوت من بخاطر ترس و وحشت نیست، ما سیاسیون دیگر حرفی برای گفتن نداریم. اردوی را که با خون دل ساخته شده بود برباد کردیم، نظام و ساختاری که داشتیم دیگر از آن نشانه ی وجود ندارد. مردم ما هر روز بخاک و خون میغلتند. درست است که در راس این جنایات هولناک اشرف غنی قرار داشت و در فرجام یک حرکت بسیار بزدلانه، مزدورانه و خائینانه ی را انجام داد که تا یکبار دیگر کشور تباه و برباد شود. اما همه سیاسیون بشمول ما نمی توانند بی گناه باشند. دیگر نمیخواهم در مورد اشرف غنی صحبت کنم چون او مرده است، شاید روح در تنش باشد و نفس بکشد اما شخصیت، اعتبار، پرستیژ، شرافت و انسانیت اش مرده است و دنبال اینگونه مرده هم صحبت کردن ارزش ندارد.
همه سیاسیونی که در شرایط موجود نتوانستند وضعیت را درست مدیریت و تحلیل کنند و عامل همه سرگردانی ها و بدبختی ها شدند و یکبار دیگر کشور را با یک بحران و آینده مبهم روبرو ساختند قابل عفو و بخشش نیستند. باید آنچه را که خائینانه خورده و جفا کرده اند پس بدهند. نود فیصد از سیاسیون گناهکار اند، اگر من هم از این جمله باشم باید مجازات شوم. تا نسل آینده بر روی سیاسیونی پوپولیست، دروغگو و بی غیرت که در روزهای دشوار تصمیم درستی گرفته نتوانستند و کشور را به این وضعیت رساندند تُف بیندازند.
احمد سعیدی

>>>   Ewaz Hesarnaie
داعش و طالب سر هردو در یک آخور بند اند. گاوشیری پاکستان از زایش باز نمیایستد.

>>>   دو انفجار تروریستی در حکومت ملا ها
در دو انفجار ترویستی امروز میدان هوای کابل ۴۳ تن شهید ، و ۱۳۰ زخمی برجا گذاشت گروه داعش مسولیت این حمله رابر عهده گرفت.
انفجار دقیقا درمیان زنان وکودکان ومردانی صورت گرفته که بخاطر حفظ جانشان قصد رفتن به بیرون کشور را داشتند.
تصاویر به حدی دل خراش است که قابل پخش نیست نزدیک به یک کلیومتر جوی خون روان شده است .
حالا بعد از غنی فراری، ملا غنی طالبانی این حمله را تقبیح کرد.
قریشی

>>>   Nemat Quraishi
شاید به غیر عاملین این جنایت ها ماها هم کمی مسؤل باشیم بخاطریکه اکثرا بیخیال هستند نسبت به این اتفاقات کاش میشد کاری بکنیم یا از یک جایی شروع کنیم
خدواند به این ملت درد دیده صلح و آرامش نصیب کند و بعضی ادمای نا اهل راهم هدایت کند الهی آمین

>>>   ۱۱۰ شهید ۱۷۰ زخمی در انفجار انتحاری حرام !
درمیان شان،خبرنگار ورزشکار،دکتر ،دختر پسر نوزاد، مادر،پدر وحتی سه بردار دیده می شود.
جالب اینجاست که بعد از انفجار حتی یک نیروی امنیتی طالبان هم به زخمی ها کمک نکرده و مردم چنین در خون رها کردند .
طالبان حمله انتحاری را محکم کردند وحرام دانستند چون داعش کرده ولی مشابه چنین حمله که هزاران انسان را کشتند ان را تا اکنون جایز و حلال می دانند .
قریشی

>>>   Abdul Ahmad Faiz
تروريستان وحشي به ادامه حملات هميشگي برمردمان بيدفاع غيرنظامي امروزهموطنان مظلوم ما را درفرودگاه كابل مورد حمله تروريستي قراردادكه درنتيجه آن چهل نفر كشته وبيش از شصت تن ديگر مجروح شدند .
حملات ازينگونه بوضوخ ثابت نمود كه ادعاهاي ايالات متحده دربرچيدن گروه هاي تروريستي از بنيادش دروغ وشبكه هاي ترور ووحشت با تمام قوت در قلمرو افغانستان فعال بوده وماشين جنگي مدعيان مبارزه ضد تروريستي به شكست سخت مواجه شده است.
همچنان با توجه به سلطه كامل طالبان در كابل ونيز حضور نظامي امريكا در فرودگاه كابل، مسووليت عدم جلوگيري چنين حملات بدوش آنهاست.
نفرين ابدي بر تروريستان اين دشمنان انسانيت!

>>>   صفرمحمد مظفری
آمریکا تا بتواند وضعیت را پیچیده می‌کند به این دلیل که استخبارات دیگر کشورها از جمله کشورهای منطقه و نیز تحلیل‌گران آزاد نتوانند سر نخ‌های اتفاقات افغانستان را بدست آورند و از سقوط مشکوک و برق آسای دولت اشرف غنی و خروج آمریکا درک و فهم دقیق و درست پیدا نمایند. بحرانی شدن میدان هوایی کابل در واقع بحرانی کردن عمدی است تا این‌گونه وضعیت بیشتر پیچیده شود و تحلیل یک دست وضعیت ناممکن گردد.
همین حالا کسانی زیادی باور کرده اند که آمریکا غافلگیر شد و نتوانست اوضاع افغانستانِ بعد از خروج قوای نظامی‌اش را پیشبینی کند. ولی واقعیت این است که همه چیز نه تنها برای آمریکایی‌ها معلوم که اصلاً در دست آمریکایی‌ها بود.

>>>   هارون معترف
تخلیهٔ افغانستان به‌طور توسعه یافته‌ای آن باید تطبیق گردد. بهترین تخلیه، ایجاد نظام غیر متمرکز است. دوام حکومت‌های متمرکز قومی دوام بدبختی و شرارت است. اگر تخلیه دوم هم نتیجه نداد، تخلیه سوم (تجزیه) اجرا شود. بالاخره این کشور از شر جهالت و فتنه‌گری رها گردد. باید تمام مرحله‌های «تخلیه» به نوبت اجرا شود. هر تخلیه‌ای که منجر به زندگی انسانی شد، راه‌حل همان است. همه‌پرسی گردد تا اقوام این سرزمین کدام «تخلیه» را می‌خواهند!؟

>>>   انفجارمیدان هوایی کابل بسیارفاجعه بار است، مسئولیت این انتحار برمیگردد به طالبان ، امریکا وبریتانیا - ولو داعش انجام داده باشد -
تقوایی

>>>   فقط و فقط ملا...
رئیس جمهوری ملا"
وزارت دفاع ملا
وزیر خارجه ملا
وزیر داخله ملا
رئیس امنیت ملا
وزیر اطلاعات ملا
وزیر فرهنگ ملا
سخنگوی دولت ملا
رئیس دانشگاه ملا
رییس زندان ملا
رئیس دادگاه ملا
وزارت تحصیلات عالی ملا
وزارت مخابرات ملا
وزارت ترانسپورت ملا
در پُست سفارت خانه ها ملا
در ۳۳ ولایت والی ها ملا
در ۳۳ قومندانی امنیه ولایات ملا
در ۲۸۰ امرین حوزه ها ملا
در۳۶۰ ولسوالی ملا
رئیس استخبارات ملا
امرین امنیت ولایات ملا
۱: ریاست معارف ملا
۲: مدیر معارف ملا
۳: وزیر تحصیلات عالی ملا
۴:وزیر انکشاف و دهات ملا
۵ :رئیس صحت عامه ملا
۵ :مدیر صحت عامه ملا
۶:وزیر مخابرات ملا
۷:وزیر زراعت ومالداری ملا
خلاصه پیش از نان وبعداز نان ملا....
ولی
قتل عام مردم
فراری مردم
بدبخت و ناتوان مردم...
قریشی

>>>   Mohsin Zardadi
مسئولیت انفجار های دیروز را که باعث کشته شدن بیشتر از 60 نفر و زخمی شدن بیشتر از 150 نفر شده اند ، ظاهرا گروه "داعش خراسان" به عهده گرفته است. در جمله کشته شدگان؛ 13 نفر آن سربازان آمریکایی هستند.
چند نکته را در این رابطه میخواهم خاطر نشان سازم.
اول - این انفجارها ، اولین نفجار های اند که در عهد و زمان طالبان رخ میدهند . یعنی چلنجی است برای طالبان و دولت آینده آنها که، سخت جانی ، توانایی و استعداد آنها را در امر اداره کشور و تامین صلح و امنیت ، به آزمایش می گیرند.
اگر طالبان نتوانند عاملین جنایت را که آدرس شان مشخص است ، پیدا و محکمه علنی نموده و در انظار مردم به دار بیاویزند، حیثیت و اعتبار و اعتماد خود را در همین صبح قدرت ، از دست میدهند .
در صورت عدم توانایی طالبان به دستگیری و یا انتقام گیری از عاملین حادثه ، بدون شک، مردم به طالبان نیز، به چشم یک دولت " تسلیت گوی" مانند دولت های قبلی خواهند دید.و این کار در شروع رسیدن به قدرت ، به نفع طالبان نیست و حیثیت و اعتبار و اتوریته آنها را به صفر تقرب میدهد..
دوم- فرضیه های وجود دارد که دلالت بر آن می کند که، داعش دست چپ طالبان است. همان دستی که طالب با آن ، دشمنان داخلی خود را سرکوب و دشمنان خارجی خود را می ترساند تا از آنها امتیاز بگیرد.
برخورد طالبان با عاملین فاجعه میدان هوایی و اقدامات بعدی آنها، به خوبی به رد و یا اثبات این این فرضیه دلالت خواهد کرد و صداقت و یا عدم صداقت طالبان را در قبال وطن و مردم ، نشان خواهد داد.
سوم- فرض کنیم که این انفجارات توسط خود آمریکا و شخص رییس سازمان استخبارات آمریکا که دو روز قبل به کابل آمده و قرار اطلاع رسانه ها ، با ملا برادر نیز دیدار کرده بود ، پلان و سازمان دهی شده باشد..
در این صورت ، آمریکا به بهانه نا امنی و یا انتقام از داعش، ویزای اقامت خود را در افغانستان تمدید خواهد کرد . این تمدید ویزای اقامت، می تواند برای مدتی نامعلومی باشد که ارتباط مستقیم به فعالیت های تخریبی داعش خراسان خواهد داشت. در این صورت ، افغانستان باید شاهد یک جنگ دراز مدتی دیگری باشد که فقط مهره های اصلی آن تغییر، ولی باز هم مردم عادی ، قربانی جنگ جدید خواهد بود ..
به طور خاص و خلص می توانم نتیجه گیری کنم که هفته آینده نشان دهنده ی نیات پاک و یا نا پاک طالبان در برابر قدرت و مردم و دولت داری و وطن خواهد بود.
اگر به عوض تعقیب و تهدید کارمندان دولت ، نوک پیکان مبارزه طالب ، طرف داعش و محل تجمع و قرار گاه های نظامی آنها نشانه گرفت ، آن وقت می دانیم که طالب ، برای دولت داری و حکومت کردن آمده است و تصمیم جدی برای آرامی و آبادی وطن دارد.
در غیران، دولت طالبان نیز ببر کاغذی و یا حباب های صابونی خواهد بود که، مانند دولت های قبلی ، دیر دوام نخواهد آورد. .

>>>   Mohsin Zardadi
همین مورد برای من هم جای سوال دارد. سابق بعضی از شیخ ها می گفتند که کار امنیت ملی است. و یا داعش نام دوم امنیت ملی است و حالا که امنیت ملی نیست ، کار کی است؟

>>>   Shoja Mohseni
شايد از سال ٢٠١٤، امريكا به اين جمع بندى رسيده بود كه شكست، سرانجام محتوم حضورش در افغانستان است و اين كشور، به دامان قدرت هاى نوظهور رقيب امريكا، مى لغزد.
از همان زمان اشرف غنى از جانب واشنگتن مامور به تخريب همه سرمايه ها، ظرفيت ها و ساختار ها شد تا ظرفيتى در افغانستان نماند و افغانستان آينده، با بحران هاى جدى روبرو شود. غنى بخش بزرگى از ماموريتش را انجام داد و حالا پروژه ميدان هوايى كابل در ادامه همين روند است. علاوه بر خروج كادرها، امپراتورى رسانه در غرب با نمايش وسيع صحنه هاى ميدان هوايى، موج تازه اى از انحراف خبرى و رسانه اى ايجاد مى كند تا شكست امريكا در افغانستان از متن رسانه به حاشيه برود.

>>>   عطا صفوی
واقعآ این نهایت سبکسرانه خواهد بود ؛ که اگر باور کنیم آنچه امروز دراین سرزمین اتفاق افتیده است و هنوزجریان دارد ، گویا این درنده های مکار بیخبر بودند ویابیخبر هستند .!!
این طرز دید درحقیقت درک ضعیف مان را نسبت به تاریخ و شناخت مان را درمقابل این نسل ویرانگر به نمایش میگزارد.

>>>   داكتره مريم زينب
امریکا بازی جدید را آغاز کرده اما طالبان هنوز در ماهار هستند.
مردم خود را هوشیار کنید، کشور در راه فصل جدید است. اگر امریکا در بازی برنده شود فصل تباهی شروع خواهد شد احتمال زیاد طالبان بعد از سال 31 امریکا را ترک کنند اما فکر کنم بالای امریکا باشد طالب به قدرت نمیرسد
TLB جان صدایم را میشنوی؟
اعضای داعشی که در طیاره های امریکایی آورده شده بودند، مقصر انفجار بمب در فرودگاه کابل را دانسته اند.

>>>   کاملا درست است ولی یکی بیاد اینارو به اسلام زاده و راعفی پور ....های دورشان بفهماند تفرقه بین شیعه یک هدف بسیار مهم برای امریکا است چون این اتحاد داعش را کمر شکست و باید گسست ایجاد شود تا بتوان تک تک سر فرصت همه را نابود کرد

>>>   امارات اسلامی در افغانستان یک شوخی تلخ هست که تاریخ داره با مردم افغانستان میکنه

>>>   آمریکا یک جا را اشتباه محاسبه کرد
آمریکا میخواست یک بمب بین مردم منفجر شود تا آنها پراکنده شوند و یک بمب بین نیروهای طالبان تا مطمءن شود طالبان و داعش با هم بیعت نکنند و دشمن باقی بمانند و بایدن سریع گفت طالبان دشمن قسم خورده داعش است تا اینطور القا کند
مشکل از آنجا شروع شد که طالبان این را فهمید
و انتحاری را هدایت کرد بین سربازان آمریکایی
بخاطر همین آمریکاییهای وحشت زده شروع به تیراندازی کردند چون غافلگیر شدند
آمریکا قمار بدی کرد و شما عکس العمل بایدن در کنفرانس مطبوعاتی که سرش را بین دستهایش گرفت باید متوجه شده باشید که از قمار پشیمان بود

>>>   دو ملا مزدور امریکه بودند
هردوشان ساخت یک فابریکه بودند
بپاکستان دادند دین ایمان
هردو ته پاره چشم ترکیده بودند

>>>   از جنایات طالبان در بادغیس آگاه شوید!
طالبان در بادغیس دست به چپاول و غارت اموال تاجیک ها زده است. طالبان تمام بزرگان و سرمایه داران ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس را که تمام شان فارسی زبانان است را به دلیل نزدیک بودن شان در جنگل پسته زار بادغیس به ملیون ها افغانی پول که گویا در طی چندین سال از پسته سرمایه گزاری نموده است جریمه نقدی نموده و تمام ماتر های شخصی تاجیک ها را از ایشان گرفته و تحویل پشتون ها نموده است. به اساس گزارش ها، مردم فارسی زبان بادغیس به حدی به تنگ آمده که آماده قیام عمومی علیه گروه حاکمیت قلعه نو مرکز ولایت بادغیس که تمام شان پشتون های غیر بادغیسی یا بالامرغابی است شده اند. علاوه بر این طی چندین سال حاکمیت کرزی و احمدزی که زمین های گران قیمت قلعه نو به صورت غیر قانونی در دسترس پشتون ها قرار گرفته بود تماماً به پشتون ها سند شده است تا در صورت نبود طالب مراجع قانونی، قباله خط های رسمی زمین های غصب شده پشتون را مسترد نتواند. ولسوالی های قادس، جوند، آبکمری، مقر و مرکز قلعه نو تا حال هیچ چاره درین مساله برای شان پیدا نتوانسته است و روند غصب زمین به شدت جریان دارد. در صورت ممکن، تمام مردم قیام خونینی در راه خواهد انداخت؛ حتا به قیمت جان هایشان.

>>>   Ishäq Quräishi
🔴 آیا باور می‌کنید که چنین حجم از تغییرات گسترده در افغانستان، اینقدر سریع و بدون تصمیمات قبلی صورت گرفته باشد؟
🎥ترجمه بخش‌های مهم سخنان این افسر پنتاگون :
ارقام اقلام نظامی و اطلاعاتی متعلق به آمریکا که به دست امارت اسلامی افتاده‌اند ، نجومی‌اند:
1️⃣ ارزش تسلیحات : ۸۵ میلیارد دلار
2️⃣ ۲۰۰ هواپیما و هلیکوپتر جنگی
3️⃣ ۱۷ هزار خودرو نظامی
4️⃣ ۶۰۰ هزار قبضه انواع سلاح گرم
‼️ تعداد هلیکوپترهای بلک هالک که به دست طالبان افتاده بیشتر از ۸۵٪ از سایر کشورها در کل جهان است!
◀️تمامی اطلاعات بیومتریک ( اثر انگشت ، اسکن چشم و بیوگرافی .... ) تمامی افغان هایی که با نیروهای ناتو همکاری می کرده اند بطور کامل در اختیار طالبان قرار گرفته است...
حالا غنی فراری میگه فرصت نکردم چپلی هایم را تبدیل کنم!

>>>   نظر دهنده که راجب اسلام زاده گفته
قسم میخورم آدم به دورویی و بیچارگی تو ندیدم
این تو هستی که همیشه راجب خواندن تاریخ صحبت میکنی ولی بهتر است تاریخ بخوانی
مردم افغانستان سالهاست از تفرقه و مساءل قومی رنج میبرند ولی تو و باند زهیر مجاهد شروع به نبش قبر کردن احمدشاه مسعود و زنده کردن تفرقه ها بین مردم افغانستات مخصوصا تاجیک و هزاره کردید
اگر تاریخ میخواندی متوجه موقعیت هزاره از نظر ظاهری و مذهبی میشدی که باید متحد داشته باشد ولی باند شما در قم و مشهد در حال ایجاد شکاف با پیش کشیدن مساءل سی سال پیش احمدشاه مسعود هستید....

>>>   فرار یا تغییر رخ دیگر سکه
اشرف غنی قبل از انتسابش به پست وزارت مالیه و ریاست جمهوری از طرف حامیان خارجی اش، در رأس ایالات متحده امریکا لقب متفکر دوم جهان را از آن خود کرده بود تا باشد مردم افغانستان به آن اعتماد کنند.
فکر و یا باور به اینکه او متفکر دوم جهان است اکثرا با تمسخر و افتضاح مردم همراه بود. مردم در پهلوی اینکه او را به عنوان یک قومگرا و دکتاتور متکی به حمایت بیگانگان می شناختند، دیوانه و روانی هم خطابش می‌کردند.
قدرت های خارجی طی دو دوره ایکه این مجنون را بالای مردم افغانستان با زور ، زر و تقلب تحمیل کردند، برنامه های خودرا با خاطر آرام درین کشور بیشتر و بهتر از دوره قبل «کرزی» مهره اولی شان، به پیش بردند.
اشرف غنی سر انجام دیگر برای امریکایی ها به یک مهره سوخته و پرزه باطله تبدیل شده بود و باید آن را از صحنه بیرون می ساختند و در عوض، دشمنان مردم افغانستان را«طالب ها» که طی بیست سال اخیر زمامداری «کرزی-غنی» و حتی از زمان ایجاد شان بالای آنها سرمایه گذاری شده بود روی صحنه می آوردند.
تقویه و تجهیز گروه طالبان طی زمامداری کرزی-اشرف غنی هم از طریق دولت و هم از جانب قدرت های خارجی مستمر صورت میگرفت، به این معنی که طالبان و دولت برای قدرت های بزرگ بخصوص امریکا دو روی یک سکه(طالب تکنوکرات و طالب بدوی) پنداشته می شدند، حتی این طرز دید را بعضا مردم افغانستان هم میدانستند.
بقدررت رسانیدن دوباره طالبان در این کشور پروژه ای مشترکی بود که هم دولت دست نشانده(طالبان نکتایی پوش زیر نام دولت) و هم بازیگران خارجی شان در رأس ایالات متحده امریکا در آن سهیم بودند. اشرف غنی، کرزی، خلیلزاد و احیاناً عبدالله بازیگران تسلیم دهی دولت به طالبان هستند. آنها خواستند ت از تکرار سناریوی سقوط رژیم داکتر نجیب به دست اقوام غیر پشتون جلوگیری نمایند.
مردم افغانستان حالا میدانند که اشرف غنی واقعا مغز متفکر دوم جهان بوده و شاید هم مغز متفکر اول! او توانست سی و پنج ملیون مردم افغانستان را اعم از رهبران سیاسی، نظامی روشنفکران، جامعه مدنی و حتی جامعه جهانی(بغیر از آنهاییکه شامل پروژه نیستند) را بفریبند و افغانستان را با همه هست و بودش خلاف میل و اراده مردم دو دسته تسلیم طالبان هم تبارش نماید و یکبار دیگر این کشور را بستر امن تروریزم و گسترش ناامنی ها برای همه جهانیان بسازند.
اشرف غنی اصلا فرار نکرده بلکه با خاطر آرام با به بهره سپردن پروژه برگشت دادن طالبان، همراه با تعدادی از همفکرانش با ده ها ملیون دالر پول نقد کابل را بقصد امارات متحده عربی ترک گفته است. امروز از رهبر سیاسی گرفته تا مارشال نظامی، از وزراء تا معاونین ریاست جمهوری فریاد میزنند که علیه ما توطیه صورت گرفته است! شما که خودرا رهبران سیاسی، معاونین رئیس جمهور، وزیر.... جنرال ومارشال میدانید و با لاف زدن ها و پُف تان افغانستان به یک بالون هوايي تبديل کرده اید و از فهم استخباراتی بادیگارد اول اشرف غنی(امرالله) که میگفت: که درکش از مسایل استخباراتی به اندازه نوشیدن آب برایش سهل است اما با این همه گزافه گویی ها چگونه نتوانستید از یک پلان وسیعی که سالهاست بالای آن (پروژه برگشت دادن دوباره طالب) کار جریان داشت و فعلا که پروژه آن به بهره برداری سپرده شده است شما خبر ندارید. فکرکنم که این اولین پروژه ای باشد که امرالله صالح در افتتاح آن شرف خدمت بادیگاردی و همراهی سرقوماندانش اشرف غنی را نداشته است!
پروژه تسلیم دهی افغانستان به طالبان انتقامی است از سقوط دولت کمونستی نجیب به وسیله اقوام غیر پشتون که باعث گسست تسلسل تاریخی آنها گردید.اشرف غنی، کرزی، خلیلزاد و دارو دسته شان با عبرت از آن، از تکرار دوباره آن به دست اقوام غیر زیرکانه جلوگیری بعمل آوردند که به نظر اکثریت مردم افغانستان رفتن غنی نه فرار بلکه تغییر رخ دیگر سکه است.
«شمالی»

>>>   غنی + استانکزی = غنی + استانکزی
جمهوری سه نفره = فاشیسم طالبی

>>>   این قسم بگوئید امریکا از قتلگاه و مسلخ ترویستان پاکستانی بیرون شد و چین و روسیه را در آن انداخت. چین برای معادن افغانستان در این مسلخ خیلی آسانتر از امریکا سلاخی و پوست کنده میشود زیرا پوست چینیها نرم تر و نازکتر میباشد. این دام را ناتو و امریکا برای چین و روسیه در افغانستان پهن کرده اند.
طالب و داعش جنگ را در آسیای میانه و چین شروع میکنند. چین منتظر استخراج معادن افغانستان نباشد بلکه باید مانند امریکایی ها نعشهای چینیها را از افغانستان جمع کند و مانند امریکاییها به چین انتقال دهد. امریکا چین را در افغانستان مدفون میسازد و شینکیانگ را از چین توسط طالبان، القاعده و داعش جدا میسازد این 85 ملیارد سلاح امریکایی برای جنگ با چین و روسیه برای طالبان، القاعده و داعش تسلیم داده شده است. چین و روسیه هنوز زخم شان گرم است و در خواب پیش از توفان رفته اند

>>>   با هر تغییر بنیادئ سیاسی در جهان سوم قدرتهای جهانی بر موضعگیریهای خود تجدید نظر می کنند. همزمان تجاران اسلحه، تیکه داران مناقشات سیاسی، و جنگسالاران خون آشام بین المللی در پی شکار تازه می گردند تا بازیگران تازه را شخصیت سازی کرده به صحنهٔ جنگهای پایان ناپذیر بفرستند.

در یکی از رسانه ها جمعی تصاویری از شیطنت های برنارد-هانری لیفی را یافتم که در چندین کشور مسلمان مردم را به جنگ و بغاوت تشویق می کند به شمول کردستان، مالی، نایجیریا، چیچنیا، سودان، عراق، سوریه، سومالیا، لیبیا، دارفور،… و افغانستان. تصاویر جعلی نیست چون خود آقای لیفی آنها را به افتخار در صفحات رسانه ای (تویتر، انستاگرام و فیسبوک) به نمایش گذاشته.

با مشاهدهٔ این عکسها تصویری از لارنس عرب در پردهٔ ذهنم شکل گرفت. تاریخ صفحاتش را پر پر ورق زد و سطوری در ذهنم عبور کردند که لارنس عرب به چه مهارت اعراب را با وعدهٔ آزادی برضد عثمانیها به جنگ واداشتند و بعد از جنگ عوض آزادی سرزمینهای اعراب را میان انگلیس، فرانسه، وبعد اسراییل تقسیم کردند.

برنارد-هانری لیفی را میتوان لارنس عرب ۲.۰ نامید. پیام این تصاویر هوشهدار به مسلمانان دنیا است تا بدانند که همهٔ این جنگهای داخلی، صرف نظر از مشروعیت دادخواهی های آن، ریشهٔ بیرونی دارند. بیرونی ها مسلمانان را به جنگ تشویق می کنند و بعد به بهانه ملت سازی و دموکرای و حقوق بشر و گاهی هم به بهانه احیای مجدد کلمة الله و ایجاد حکومت یا امارت اسلامی… سرزمین های مسلمانان را اشغال کرده با ایجاد اختلاف و نفاق بین مردم کشورهای مسلمان را به تجزیه سوق میدهند. متحد شدن پیهم کشورهای مسیحی و متلاشی شدن پیاپی کشورها اسلامی بر این واقعیت مهر صحه می گذارد. واقعیتی تلخی که در جوامع چون افغانستان مردم از هر هویت هم گونی، همرنگی، هموطنی، هم کیشی و همپذیری در گریز اند ولی دیده و ندانسته به شعارهای پراکندگی و متلاشی گرا چون افغان نیستم، عرب نیستم، ایرانی نیستم، مسلمان نیستم خود را نیست و نابود می کنند.

بدون شک ما مقصرهستیم که چنین حال را بر خود روا داشتیم. ما زی پابین عاقبت نیاندیش به سبب عقدهٔ حقارت در خوشباوریها فریب هر بیگانه را می خوریم. ستایش مکارانهٔ هر خارجی را بر نصیحت تلخ هموطنان خود ترجیح میدهیم. به همین سبب است که در افغانستان هیچ گروه سیاسی نیست که یک یا چند حامی خارجی پنهان یا عیان نداشته باشد.

این واقعیت را نباید فراموش کرد که بیرونیها هستند که جنگهای ما را تمویل می کنند. آخر همهٔ این تجهیزات جنگی پرمنفعت ترین صادرات غرب به افغانستان نیست؟ اگر پیام لارنس عرب ۲.۰ را از عبارات ابهام بیرون آوریم به مسلمانان می گوید: «همدیگر را بکُشید و اسلحه و مرمی مصرف کنید که هم برای اقتصاد ما خوب است هم برای دین شما.» امروز بیشترین مرمیهای داغ در تن به خاک و خون غلتیدهٔ مسلمانان سرد میشوند. چون ما تفنگ را می بینیم، ولی تفنگ دهنده را نمی شناسیم. تفاوت بین دیدگاه تنگنظرانه و جهانبینی گسترده این است که اولی عروسک روی صحنه را می بیند و دومی دستهای عقب صحنه که عروسک را به حرکت و رقص می آورد.

تأسف به حال مسلمانان که صد سال بعد از لارنس باز هم در اعتیاد بیگانه پرستی دوست و دشمن را نمی شناسند. در تصاویر برنارد لیفی برای همهٔ مسلمانها، خاصتاً برای افغانهای بد بخت روزگار خشونت و جنگ و نفاق و برادرکشی درسهای عبرت نهفته، به شرط آنکه افغانها عبرت پذیر باشند. افغانها پیهم در یک مثلث خشونتبار شخصیت سازی و شخصیت پرستی و شخصیت کُشی سرگردانند و مرده ها را زنده باد می گویند و زنده ها را مرده باد. همه برای اینکه بُت شخصیت پرستئ که می سازند به میل شان نیست. بت شکنی «ابراهیمیت» و شجاعتی می خواهد که در اکثر ما نیست.

براک اوباما بزرگترین اشتباه ریاست جمهوری اش فریب برنارد-هانری لیفی را قلمداد کرد که او را به مداخلهٔ نظامی در لیبیا گماشت. قسماً به اثر کاررواییهای لیفی جنبشهای آزادیخواهئ بهار عرب به زمستان سرد و منجمد مبدل شد و به کمک غرب استبداد بر جوامع مسلمان همچنان مسلط ماند. حکومت فرانسه به اثر دسیسه برنارد لیفی بالای لیبیا حمله کرد و قذافی را کُشتند. لیفی می گوید: «عجیب است، زمانی شورشیان قذافی را کُشتند و مرا از صحنه دور می بردند، قذافی را پیهم به نام یهود فحش می گفتند و لعنت می کردند بدون آنکه بداند که این مسلمانها برادر مسلمان خود را کشته بودند و مرا که یگانه یهود واقعی در میان شان بودم محافظت می کردند و به جای امن می بردند.»

مسأله بزرگتر از آن است که آنرا در تنگنظریهای فرقه ای از نوع پشتون و تاجیک کوچک سازیم. اگر با وسعت نظر و جهانبینئ گسترده به مسأله نگاه کنیم، می بینیم که نقش کلیدی این شیطنت ها را لیفی ایفا می کند. دیگران، چه افغان چه غیر افغان، قربانی این بازی قرار می گیرند. بعضی از هموطنان تنگنظرما که با فقدان وسعت نظر گرفتار اند دو جمع دو را چهار تاجیک می بینند، حال آنکه از تصاویر روشن است این فاجعه تمام جهان اسلام را زیر سایهٔ شوم خود قرار داده. پس برملا ساختن این دسیسه را نباید ضد تاجیک تلقی کرد، بلکه خود دسیسه را باید از روی شواهد انکار ناپذیر آن ضد جوامع اسلامی شناخت.اگر بیست یا سی سال پیش جنگسالاران دورهٔ جهادی همگام لیفی شدند، ممکن عمق برنامهٔ سیاسی لیفی را بلد نبودند، ولی حالا که لیفی رسوا عالم گردیده:
اگر بینی که نابینا و چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است.

نباید اندیشه های بزرگ را در شخصیت پرستیها و هویت پرستیها کوچک سازیم. در قاموس سیاسئ افغانستان امروزی هویت قبیله گرا لزوماً نژادی نیست، بیشتر ذهنی است. بعضی تاجیکان افراطی قبیله ستیز به همان اندازه قبیله ای عمل می کنند که افراطیان اقوام دیگر افغانستان قبیله ای فکر می کنند. اینها قبیله گرایی در دیگران را تقبیح می کنند، ولی در خود به اثبات میرسانند و خود را فوق همه می دانند. همین استثناگرایی سبب می شود که هر رهبَر و رهبُر و جنگسالار «قبیله ذهنی» خود را از انتقاد مبرا و استثنا بدانند. مگر این روش و روند از استثنا گرایئ Deutschland über alles یا American exceptionalism تفاوت دارد؟ فاشیزم/شوئونیزم که شاخ و دُم ندارد؟ ولی این «کوران خود و بینایان دیگران» عیب خود را به طور غیر شعوری در دیگران می بینند. تعصب نام و رنگ ندارد. چه تعصب نژاد باشد، چه دیانت یا زبان. اینجا بین هویت محورئ پنجوایی و پنجشیر تفاوتی نیست. افراط مذهبی یکی با افراط زبانی دیگری می کوشد بیرقهای خود را جای بیرق ملی افغانستان نصب کنند. مهم نیست که بیرقهای از کلکینهای موترها به اهتراز می آیند یا از بالای موترسکیل ها.

رویکار آمدن طالبان روی صحنه سیاسی افغانستان از راه زور و جنگ مشکل نهایت بزرگ است که تناقض آن در فرار مسلمانان از «امارت اسلامی» مبرهن است. ولی جستجوی راه حل نظامی به منظور رسیدن به صلح خود متناقض است. آخر این تناقضات مرگبار را تا چند دوام می دهیم که رهبران را در جنگ تعریف می کنیم، ولی از آنها توقع صلح داریم. باید از احصائیهٔ تلفات جانئ ۴۵ سال اخیر کشور آموخته باشیم که ما علوفهٔ توپ بیش نبودیم؟ دیگران برای ما دشمن تعین کردند، اسلحه دادند، در ستایش مارا به جنگ تشویق کردند و ما در بربادئ کشور و خونریزئ مردم قربانی برنامهٔ های سیاسئ بیگانگان شدیم؟

باید هوشیار و آگاه باشیم و به مسأله از دیدگاه گستردهٔ یک ملت افغان بنگریم. وقتی ما خود را ملت نمی پنداریم و بالای هویتهای تحت ملتی (قومی، زبانی، نژادی، مذهبی) بیشتر اصرار می کنیم، بدیهی است که دیگران سرنوشت ملت ما را تعین می کنند. ولی اگر به طور یک ملت واحد لایتجزا و باهم خواهر و برادر و برابر در مقابل دیگران ایستادگی کنیم، تقدیر ما به دست خود ما خواهد بود. در این حالت اضطرار که کارد به استخوان رسیده وظیفه و وجیبهٔ ملئ همهٔ ما است که به استناد تاریخ هویت جغرافیایی و ملی افغان را از خود بدانیم، نه از قوم یا قبیلهٔ خاص و از مثلث منحوص شخصیت سازی، شخصیت پرستی، و شخصیت کُشی بیرون آیم. در غیر آن مناقشات پنجاب، پنجوایی، و پنجشیر مردم ما را به سیاه روزیهای بیشتر خواهند نشاند.

درد ما در درایتی مداوا می شود که ایلنار روزولت آنرا چنین بیان کرده:
اذهان بزرگ در بارهٔ اندیشه ها صحبت می کنند
اذهان متوسط روی وقایع صحبت می کنند
اذهان کوچک در باره اشخاص صحبت می کنند

>>>   راستش این است که این همه بدبختی وسیه روزی را بالای ملت عزیز ما وسایر ملل جهان امریکا وانگلیس می اورند خود در غندی شر نشسته اند اجنت ها وایادی وغلامانشان رادستور میدهند تابرنامه ها ونقشه های راه انها را تطبیق نمایند یک بار طالب را از هیچ برهمه ای کشور مسلط نمودند وباز انها را از سرحدات کشور بکلی بیرون ساختند دران وقت کسی نبود که از خارجی هابپرسد این همه طالب والقاعده و... چه شد وکجا رفت ؟!!!باز با اوردن طالب های نیکتای دار ودریشی پوش اهسته اهسته انها را دوباره مقتدر ومسلط گردانیدند همان اوانی که طالب را در کویته ای پاکستان هسته گذاری طالب را انجام دادند با تعلیم وتربیه ای مستقیمخودشان وخرچ ومصرف نمودن پولهای خلیج وسایر مستعمره های خود انها را تا اینجا رسانیدند وازین به بعد چه بلا های را برسر جهان بالخاصه افغانستان می اورند معلوم نیست فقط همین قدر که اعلان بوش پدر که پس از سقوط بلوک شرق فرمود<پس ازین دشمن ما اسلام است وپسانتر ان قول خودرا اصلاح کرد که گفت اسلام رادیکالیزم> این همه درینجا ودر سایر کشور های اسلامی همان ایدیای بوشی ریس جمهور متوفا واسبق ایالات متحده ای امریکا اما امروزه درین راستا روس و چین هم همنوا وهمصدا اند همه باهم یکجا این ایده را به پیش می برند
انا لله وانا الیه راجعون
حاجی ولایت خان صافی از کاپیسا مقیم پاریس

>>>   متفکر اول جهان = ملا برادر
متفکر دوم جهان = اشرف غنی دو ریالی

>>>   کیسه پول باشه یا نباشه اگر هم افکارهارو تغییر میده سمت ایران .ایران خودش را درگیر افغانستان وطالبان میکنه وباید عواقبش را بپذیرد بعلاوه وقتی طالبان کاری کنند عواقبش را ما مهاجرین در ایران پس میدهیم انجا که برسد دیگه ایران نمیگه شما اهل شیعه هستید یا ازبک یا تاجیک ولی وقتی ما داخل ایران خودمان را از طالب جدا میدانیم واعتراضمان را به روی کار امدن طالب نشان میدهیم در نطفه خفه میکنند و میگویند ما به صلاح شما کار میکنیم وقتی افراد کنسولگری ایران کشته شد ما در ایران مورد تهدید وکشتن قرار گرفتیم چرا امروز انان را پاک میکنند ومیگویند انها نبودند طراحی امریکا بود اگه ایرانیان نمیدانند ما که میدانیم وطالب را خوب میشناسیم 43 سال میش وقتی پدرانمان به ایران می امدند طالب میگفت کجا میروید ایران انجا بلاد کفر است ما طالبان را از طریق اجدادمان میشناسیم نفرتشان از شیعه را با خونهایی که دادیم وزنهایی که مورد تجاوز قرار گرفتن میشناسیم بازهم انجا امریکا بود...

>>>   احمقانه است که باور کنیم کار داعش بوده و یا اصلا داعش در افغانستان قدرت دارد.این کار طالبان کثیف است برای بدست اوردن وجه بین المللی.بایدن نالایق در صحبتهایش تاکید کرد که داعش با طالب همدشمن است چرا؟ یادمان باشد اخوندهای ایران برای بدنام کردن دشمنان خود بمب در حرم امام هشتم منفجر کردند.

>>>   پس طالبان را چهل و سه سال میشناسید
خب پس چرا رهبرتان مزاری با طالبان همپیمان شد بر علیه احمدشاه مسعود؟مگر نمیشناخت آنها را؟
یک بار میگویند طالبان گفته هزاره یا ایران برود یا قبرستان الان میگوید طالبان گفته برای چه ایران میروید.اگر منظور طالبان به بلاد کفر به خاطر شیعه بودن ایران است پس چرا داشته با پدران شما صحبت میکرده مگر نمیدانسته آنها شیعه هستند
علت در نطفه خفه شدن تظاهرات شعارهای یاوه گویانه بر علیه ایران بود
ایران فقط بعد از تولد داعش با طالبان ارتباط برقرار کرد تا از بیعت طالبان و یا پیوستن نیروهای طتلبان به داعش جلوگیری کند.فقط همین
بخاط همین هم ملا اختX

>>>   در واقع افغانستان در حال حاضر مستعمره پاکستان است ...قوم پشتون تروریست امیدوارم هزاره ها و تاجیک ها با هم متحد شوند وگرنه نسل کشی فارسها و آورده شدن آنها در راه است ،روسیه هم مخالف تاجیک هاست چون در زمان شوروی دل خوشی از تاجیک ها و احمدشاه مسعود ندارد درضمن روسیه از اینکه تاجیک های افغانستان به تاجیکستان بپیوندند واهمه دارد چون دیگر با یک کشور کوچک طرف نیست که هر جوری خواست کنترلش کنه

>>>   عجب مردمی داریم که غرب هم فهمیده جاهیل ترین انسانهای روی را یافته که تاآخر نفس استمعال می کنند مثلا کرزی نوکر سر سپرده انریکا که بد گوی کند مردم ما باور می کنند واشرف غنی از روز اول غلام وتا آخر مامور حکم غرب بود طبق دستور انجام داد وحال این طالب ها شعار ضد امریکای می دهند اما بی غیرت ترین مزدور شان همین شیطانان است مه چهره کثیف شان هر گیز اسلامی نیست تاکی خواب باشیم ؟
حال تلاش براین است از مملکت افراد چیز فهم خارج و توسط جاهلان تا اخر مردم را محکوم وملت را غارت نمایند
جوزجانی

>>>   چیکار کنیم طالبان ضد شیعه است؟
حکومت عربستان هم ضد شیعه است شیعیان عربستان رو اعدام میکنه شکنجه میکنه
الان چکار کنیم حمله نظامی کنیم به عربستان ؟
ترکیه پشتیبان داعش است میخوای به اونجا هم حمله کنیم؟
مگه ایران آتش نشانیه ؟؟؟
انقدر به مسلمنان و مستضعفان کمک شده مردم ایران خودشون مستضعف شدند

>>>   امریکا+پاکستان+کرزی+غنی خرزی+خیلیزاد جاسوس= فاشیزم و امارت حیوانی و ضد خدایی و بشری طالب

>>>   اخطاریه به چین و روسیه؟؟؟!!
ملاغنی ها نمایندگان تریستان بودند یک ملاغنی دزدید و رفت و ملاغنی برادر مأمور تنظیم داعش طالبی است. از طالب داعش میسازند. طالب و داعش جنگ را در آسیای میانه و چین شروع میکنند. چین منتظر استخراج معادن افغانستان نباشد بلکه باید مانند امریکایی ها نعشهای چینیها را از افغانستان جمع کند و مانند امریکاییها به چین انتقال دهد. امریکا چین را در افغانستان مدفون میسازد و شینکیانگ را از چین توسط طالبان، القاعده و داعش جدا میسازد این 85 ملیارد سلاح امریکایی برای جنگ با چین و روسیه برای طالبان، القاعده و داعش تسلیم داده شده است. چین و روسیه هنوز زخم شان گرم است و در خواب پیش از توفان رفته اند

>>>   وقتی تاجیک و هزاره و ازبک تمام رهبریت سیاسیشان را در دولت غنی فاشیست به عهده مردکی لوده و از خودخوشی به نام عبدالله سپردند، گور خود را کندند.
مردک احمق به بازی گرفته شد و مردم هم به بازی گرفته شدند
خود کرده را نه درد است و نه درمان

>>>   سگ زرد برادر شغال
تجزیه تجزیه تجزیه

>>>   ملاغنی رفت و مفسدین شر وفساد نابود شدند! الهی شکر!

>>>   غنی باید جایزه نوبل بګیرد! زیرا او جنګ نیم قرن را خاتمه داد که جهان با زور و زر و عقل نتوانست این کار را بکنند! غنی متفکر اول است نه دووم!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است