ذخایر مواد غذایی در افغانستان رو به اتمام است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۰    ۱۴۰۰/۶/۱۱ کد خبر: 168225 منبع: پرینت

یک مقام بلندپایه سازمان ملل هشدار داد که ذخایر غذایی متعلق به برنامه جهانی غذا در افغانستان در صورت عدم دریافت تأمین وجه اضافی تا پایان ماه میلادی جاری (سپتامبر) به پایان می رسد.
به گزارش آناتولی، «رمزی الکباروف» مسوول هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در شهر کابل گفت: «ما قادر به تأمین اقلام خوراکی ضروری نخواهیم بود چون ذخایر مواد غذایی ما رو به اتمام است و ما برای حفظ و تأمین تقاضای کنونی به دست کم ۲۰۰ میلیون دلار تنها برای بخش مواد غذایی نیازمندیم تا بتوانیم مایحتاج غذایی طبقه آسیب پذیر را فراهم کنیم».
الکباروف همچنین خاطرنشان کرد که دستکم یک سوم از جمعیت افغانستان نمی‌دانند که تا چه زمانی باید با ناامنی غذایی دست و پنجه نرم کنند.

این در حالی است که روز سه شنبه نیز «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل گفته بود که افغانستان در آستانه رویارویی با یک «فاجعه انسانی» است.
گوترش همچنین گفت که «در میانه خشکسالی شدید و پیش بینی شرایط نامطلوب زمستانی، مواد غذایی اضافی، پناهگاه و لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز باید به سرعت به این کشور ارسال شود».

گفتنی است، همزمان با خروج نیروهای نظامی خارجی از افغانستان نیروهای طالبان با سرعتی رعدآسا و غیرمنتظره در ولایات مختلف افغانستان پیشروی کردند و در نهایت با ورود به شهر کابل در روز ۱۵ آگوست که با استعفای «اشرف غنی» و فرار وی از کشور همراه شد، عملاً کنترل قسمت اعظمی از افغانستان را در دست گرفتند. از سوی دیگر، ایالات متحده نیز دوشنبه گذشته پایان عملیات خروج تمام نیروهای خود از افغانستان را اعلام کرد و بدین ترتیب، به بهانه پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ در تاریخ آمریکا- که با ادعای مبارزه با افراطی‌گری و دولت- ملت سازی (!) آغاز شده بود- این کشور ویران شده را به حال خود رها کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مواد غذایی
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت بر اساس سهمیه بندی قومی.....این یک طرح فریبکارانه توسط طالبان است که مقدمه ظلم و ستم و تبعیض و سرکوب ملت و عقب ماندگی افغانستان است.
همه اگاهان میدانند که هیچ حاکمیتی بدون عدالت نمیتواند بری از ظلم باشد و دوام نمیابد.
عدالت این است شایسته ترین فرد ها از نظر توانایی و تعهد در حکومت قرار بگیرند جدا از قوم و مذهب.ترکیب حکومت بر اساس سهمیه بندی هیچ نظرداشتی به شایسته سالاری ندارد و در ان بوی تبعیض و فریب به مشام میرسد.
برای رسیدن به عدالت در حاکمیت تنها مسیر تشکیل دولت موقت و اماده شدن برای قانون اساسی بر اساس عدالت اجتماعی و به ویژه نهادینه سازی انتخابات است.

>>>   وقتی اشرار بکابل رسیدند گفتند که خداوند روزی رسان است و این وهابی هایی چرکستانی هم از آنها بهتر نیستند.
آتش خاوری

>>>   من یک ایرانی هستم وقتی که چند سال پیش ماجرای دردناک فرخنده را شنیدم و دیدم که مردم عادی کوچه بازار افغانستان , چه بلایی سر او درآوردند با خودم گفتم که این کشور به سزای همین نوع اعمالش باید به بدترین حکومتها و بلایا دچار شود چون مردمش واقعا وحشیانه عمل می کنند.این نوع اتفاقات امکان ندارد در هیج کشور اسلامی اتفاق بیافتد فقط افغانستان است که مردم عادی این چنین بیرحم و ناجوانمردانه به یک زن حمله میکنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است