تحکیم وحدت و مسوولیت تاریخی
ملا برادر بعد از ورود، اولین گفتگوها را باحلقه فاشیستان معلوم الحال و بدنام انجام داد که شک و تردید ها را افزایش داده، هویت دینی این جریان را بیشتر از پیش زیر سوال برده است 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۴    ۱۴۰۰/۶/۱۲ کد خبر: 168232 منبع: پرینت

از تمام طالبان تاجک، ازبیک، هزاره و پشتون های آزاده که طرفدار افغانستان آزاد، آباد و باهم برادر اند خواهش می کنیم که وسیله دست تعدادی از فاشیستان قدرت طلب در ورود به پنجشیر و جنگ علیه برادران دینی، خونی، همسایگان و هموطنان خویش نشده، ننگ تاریخی برادر کشی را یکبار دیگر به قیمت جان نخرند.

پنجشیر امروز تنها از مردم آن نه بلکه سنگر ونماد مقاومت تمام مردم افغانستان در برابر آنچه از انحصارگرایی و تمامیت خواهی پنداشته شده، محسوب می شود.
آزادی خواهان از سراسر افغانستان در این خطه استراتژیک جمع شده برای آزادی، حقوق بشر، حقوق شهروندی، حقوق زنان، عدالت اجتماعی و در کل برادری و برابری مبارزه می کنند.

شور بختانه عملکرد طالبان در گذشته و حتی در روز های اخیر بدگمانی های زیادی را نسبت به این گروه به بار آورده و بی اعتمادی ها را افزایش داده است. از زمانیکه طالبان به کابل مسلط شده اند بر عکس تعهدات و اظهارات خویش با هیچ کسی از سران گروه های سیاسی، قومی، مذهبی خارج از حلقه قومی خویش وارد گفتگو نشده اند.

رهبران طالبان در چند روز گذشته به منظور نظر خواهی برای تشکیل حکومت و نظام جدید به ولایت های مختلف جنوب سفر کرده و باشخصیت هایی از یک قوم خاص گفتگو کرده اند. در حالیکه به سایر ولایت های افغانستان در این زمینه اصلا توجه صورت نگرفته است. ملا برادر بعد از ورود به قندهار اولین گفتگو را باحلقه فاشیستان معلوم الحال و بدنام انجام داد که شک و تردید ها را افزایش داده، هویت دینی این جریان را بیشتر از پیش زیر سوال برده است.

طالبان از عکس ها اشرف غنی با وجود جنایات هولناکی که انجام داد، نگهداری کرده و بعضا در زیر آن به حکومت داری می پردازند و عکس های قهرمانان دیگر اقوام را توهین نموده، پاره می کنند. این امر بی اعتمادی به این گروه را افزایش داده خواسته و یا ناخواسته نفرت عمومی علیه آن را افزایش می دهد.

اگر طالبان به دنبال همگرایی و همپذیری اند، جهت رفع نگرانی ها، دغدغه ها، شک و تردید های مردم پاسخ قناعت بخش ارایه کنند. البته پاسخ ها باعملکرد ایشان در چگونگی تأسیس نظام سیاسی، قابل ارزیابی است نه حرفهای میان تهی. در غیر آن تمام ادعا های همپذیری این گروه کاملا زیر سوال رفته چنین برداشت خواهد شد که از دین بعنوان روپوش استفاده ابزاری صورت گرفته بچشم مردم افغانستان و جامعه جهانی خاک زده می شود.

طالبان در گام نخست با تغییر نظام سیاسی از ریاستی به پارلمانی می توانند بنیان گذار نظام دموکراتیک، همه شمول و قهرمانان حل دایمی نزاع قدرت در کشور باشند. از این طریق ستبداد، انحصار گرایی و فاشیزم را در هم شکسته، برتری جویی هایی را که خلاف ارزش های دینی و دموکراتیک است دفن تاریخ کنند. باید افغانستانی از نو تعریف شود که برای اقوام، مذاهب دیگر و به ویژه زنان که نصف جامعه افغانستان را تشکیل می دهند به بلندای قامت، ژرفای بصیرت و گستره ظرفیت آنها جای خالی باشد.

فقط با این رویکرد است که طالبان می توانند پیام اسلامی، انسانی، همدلی و دیگر پذیری را برای جهانیان و ملت افغانستان ارسال نمایند. اصرار و تلاش برای انحصار قدرت، پاکسازی ادارات دولتی و خصوصی از وجود زنان افغان، بحران نزاع قدرت در کشور را افزایش داده و افغانستان را یکبار به جنگ های خانمان سوز، قهقرا و انزوای کامل بین المللی سوق خواهد داد.

بی تردید تأسیس نظام و تشکیل دولت، در چند روز آینده پاسخ عملی و عینی طالبان را به سوال و دغدغه های فوق در بر داشته، چهره حقیقی آنها را عریان خواهد ساخت.

سید نورالله راغی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسوولیت تاریخی
وحدت
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان فاشیستان لنگوته دار هستند و غنی ، کرزی ، خلیلزاد فاشیستان نگتایی دار و یون و طاقت و امثالهم فاشیستان اله چه مذهب و بوقلمون وار.
همه از یک آخور تغذیه میکنند.

>>>   اشرار جمع شده در پنجشیر و ملیشه های وهابی از یک دیگ مگر در دو چمچه برآمده اند. هر دو پارچه هایی ناکامی و دشمنی با مردم را باخود حمل میکنند. راه نجات مردم تنها رنسانس ضد جهالت قرون اوسطایی عربیسم است. و مردن بهتر از گزیده شدن از غار کوه بربریت عرب برای بار دیگر است.
آتش‌خاوری

>>>   غاصبان معادن افغانستان... طالبان تا این زمان با رفتارها و رویکردهایی که در برابر ملت داشته اند به مانند غاصبان منابع طبیعی بیشتر نمود کرده اند تا وارثان.
عدم پذیرش دولت موقت و بعد قانون اساسی جدید بر مبنای عدالت اجتماعی بین ملت و اعتقاد نداشتن به انتخابات انها را به عنوان غاصبان ثروتهای ملت افغانستان جلوه داده است.و همین سبب تشکیل جبهات مقومت علیه این گروه در پنجشیر شده و در دیگر نقاط افغانستان خواهد شد انشاالله.سبب پیروزی های جبهه مقاومت هم همین عملکردهای فریبکارانه و مزورانه و ریاکارانه این گروه با ملت است.

>>>   حکومت بر اساس سهمیه بندی قومی.....این یک طرح فریبکارانه توسط طالبان است که مقدمه ظلم و ستم و تبعیض و سرکوب ملت و عقب ماندگی افغانستان است.
همه اگاهان میدانند که هیچ حاکمیتی بدون عدالت نمیتواند بری از ظلم باشد و دوام نمیابد.
عدالت این است شایسته ترین فرد ها از نظر توانایی و تعهد در حکومت قرار بگیرند جدا از قوم و مذهب.ترکیب حکومت بر اساس سهمیه بندی هیچ نظرداشتی به شایسته سالاری ندارد و در ان بوی تبعیض و فریب به مشام میرسد.
برای رسیدن به عدالت در حاکمیت تنها مسیر تشکیل دولت موقت و اماده شدن برای قانون اساسی بر اساس عدالت اجتماعی و به ویژه نهادینه سازی انتخابات است.

>>>   ما کسانی به پنجشیر فرستادیم و خواهان صلح بودیم و گفتیم افغانستان خانه مشترک تمام افغان ها است و بیاید با کمک یک دیگر در ساختن افغانستان زیبا مشارکت وسعی داشته باشیم ، فریب خورده گان صلح ما را بر ضعیف بودن ما گذاشتند و جنگ را بر صلح ترجیح دادند ، فریب خورده گان گفتند نباید هیچ نیروهی در پنجشیر وارد شود و پنجشیر متعلق به ما است و کسی نمیتواند رفت امدی به پنجشیر کند و سرنوشت پنجشیر را ما رقم میزنیم و خواهان تجزیه هستند ، افغانستان خانه مشترک تمام مردم افغانستان است و هر کس دوست دارد میتواند در هر نقطه افغانستان ساکن شود ، صبر کردیم ولی فریب خورده گان و جنگ سالاران از غربی ها و کشور های بیگانه درخواست کمک تسلیحاتی کردند ، ما روز اول گفتیم که جنگ در افغانستان پایان یافته و با کسی جنگ نداریم ، تعدادی کسانی هستند که منفعت خود را در جنگ و خون ریزی میبینند مثل احمد مسعود معادن پنجشیر را غضب نموده و سنگ های گران قیمت را به کشور های جهان صادر می کند ، هم وطنان پنجشیر به زودی فتح خواهد شد و مردم ملکی پنجشیر در امان خواهند بود و به کسی صدمه نخواهد رسید ، احمد مسعود و امرالله نا صالحی به سختی مجازات خواهند شد و هیچ عفو در کار نخواهد بود ، ما خواهان جنگ نبودیم و این جنگ بر ما تحمیل شد ، خیلی سعی کردیم مسله پنجشیر را از طریق مذاکرات و صلح حل کنیم اما فریب خورده گان حاضر به صلح نشدند از ریش سفیدان بزرگان قومی و علما را به میانجیگری فرستادیم بازم نپذیرفتند ، هم وطنانم ما در این جنگ اغازگر نبودیم و همیشه خواهان صلح هستیم
حبیب الله یوسف زی

>>>   هزاره، ازبک و تاجیک باید از وحشیان طالب و این درنده های خونخوار و ضد دین و خدا و مردم دور شوند و تفنگها را بطرف طالبان پنجابی دور دهند و به برادران ازبک تاجیک و هزاره خود پیوند شوند زیرا اصل شان میسوزد و خانه پدری شان ویران میشود

>>>   مگر شما طالب را تازه شناخته اید؟
پس چرا می گویید طالبان نظام دموکراتیک بیاورند

>>>   آقای راغی!
شما هم عجیب تقاضا هایی دارید، کلمات دموکراسی و دموکراتیک در قاموس اخوانی ها جمعیتی ها و اخوانی های افراطی گلبدینی ها و طالبان مترادف به تعریفات سوسیالیزم و کمونیسم است و کمونیسم برای این تاریک اندیشان مترادف با بی خدایی است.چهل سال قبل همینها زیر نام اسلام پاکستان را پناهگاه خود ساخته و امریکا را چون گاو شیری مورد استعمال قرار دادند و امروز نوبت طالبان فرا رسیده است.... این جمعیتی های پنجشیری البته منظورم از پنجشیری های زحمتکش و شریف نیست، بیست سال در قدرت بودند و در همین بیست سال باید کار های اساسی را در مورد حقوق ملیتها انجام میدادند ولی اینها بر عکس به مکیدن چوشکهای دولتی و خارجیان برای ثروتمند شدن مصروف شدند و هم برای احراز کرسی های بلند دولتی هر روز از کارایی دولت میکاستند ، البته گروهی از پشتونهای متعصب که متشکل از تکنوکراتها و پولداران میباشند در این راستا نیز سهم منفی و تباه کن را داشتند.
آقای راغب !
سران طالبان بار ها تاکید کرده اند که حقوق زن‌ها را مطابق شریعت می‌دهند و علمای شان تصمیم میگیرند ، آنها گفته اند که موضوع تساوی حقوق زن و مرد یک توطیه سیاسی است و در هیچ کشور جهان زن با مرد مساوی نیست . طالبان میخواهند بدینطریق زنان افغانستان را به حاشیه بکشند و آهسته آهسته زن را صرف برای توالد و تناسل توصیف کنند و ابن دیر نخواهد بود.
طالبان کوتاه فکر و تاریک ضمیر نمیدانند که از بطن یک زن بدنیا آمده اند و باید به آنها حتی از مردان هم حقوق بیش‌تر داد ، ولی کلچر و فرهنگ فقیر حاکم در افغانستان از قرنها بدینسو زن و دختر را به حیث کالا مورد استفاده قرار داده است.
با تاسف که اکثریت مسلمانان نمیدانند که حقوق زنان قبل از اسلام به مراتب بیش‌تر از شرایط بعد از اسلام بود اما زمینه پژوهش و مطالعه در این زمینه بخاطر تسلط افکار مذهبی اسلامی و مرد سالاری کمتر مساعد بوده است.این بحث طولانی است...
به هر حال از طالبان هر روز به جز شنیدن آیات و حدیث چیز دگری انتظار نداشته باشید...و اتکا با همین آیات و احادیث مردم را برای مدت طولانی فریب خواهند داد ، تا بالاخره دست مردم گریبان و گلوی شان برسد.
زرداد کامه وال

>>>   باید صبر کرد ودید که طالب چه خواهد کرد بعد میشود قضاوت کرد./ ۷

>>>   میخواستم تا در زیر لوای مقاومت در دره پنچشیر با برادرانم بپیوندم، اما اهتزاز بیرق جمعیت بجای بیرق کلی و امتیاز طلبی شخصی از طالبان درجریان مذاکرات و فدرالیزم خواهی ازین کار منصرف ام کرد.
من فرقی بین طالب و مجاهد نمی بینم. هر دو غلامان حلقه به ګوش بنجاب اند.
هراتی

>>>   ظالیم بیمرد قاعیده زشیت ازو بماند ==
عادل بیرفت نامی نگو اختیار کرد ==
انشالله تمام شیران رفتن در پنج شیر تا روباه های
لاش خوار وشغال ها گرگس ها وگرگ ها نرود
ومار ها وعقرب ها پشه ها مکس ها بیرود
انجا را بد بو کند خدا لعنت کند آدم کش های بد بو را

>>>   .....به شما لنده غران ولچک ها هنوز هم به تعصبات قومی ولسانی دامن میزنید شرم ندارید همه تان فرار کردید واز عادات قبلی تان دست بردار نیستید.
نیش عقرب نه از راه کین است
اقتضای طبیعتش همین است

>>>   طالب هم میداند که یک اشرف غنی در. بین لنده غران آدم صادق و وطن دوست بود دیگران پیروان مولی و شلغم بودند.

>>>   Maryam Khamosh
من تفاوت میان طالبان و جبهه مقاومت نمیبینم، متاسفانه هردو دنبال جنگ اند و تشنه رسیدن به قدرت!
هرکسی مرا به این و آن گروه دعوت کردنی است لطف کرده خودش از جمع دوستانم خارج شود.
پدرم یک معلم بود و برای ما درس از انسانیت و اسلامیت داده است. جنگ نه در انسانیت جا دارد و نه در اسلام.
پس لطفا بیرون شوید اگر کاری از دست تان ساخته بود در همان روز اول پاه به فرار نمی گذاشتید. یادم می‌آید وقتی روز اول حاکمیت طالبان در کابل از خانه بیرون شدم جز حشرات و حیوانات و چند طالب دیگر نسل آدم را در شهر و بازار نمیدیدم.!!!
همان روز فهمیدم ما بی همت ترین و ترسوترین مردمان جهانیم!!!
دیگر به هیچ قدرتی در این سرزمین باورمند نیستم.

>>>   در جنگ با طالبان تروریست و قاتل باید همه اقوام افغانستان متحدانه عمل کنند و از مردم و مقاومت ملی پجشیر دفاع کنند. طالبان بزودی در برابر قیامهای مردم نابود میشوند از این ترویستان جاهل نترسید

>>>   شما پنجشیر را خط مقاومت تمام افغانستان نام گذاشتید، اما همین اقا احمد مسعود را کی به هیلکوپتر نشاند؟ ایا ان ویدیو را دیده اید که یک خارجی قوی هیکل با عینک های سیاه و تفتگ بدست که احتمال قوی یک از جاسوسان و فرستاده یکی از ممالک غربی بود و هدف انها هم توسط تلقکهای خود دامن زدن به جنگ داخلی است. اما دیگر تقسیم قدرت انطوریکه در بیست سال بود وجود ندارد و نخواهد داشت.اخر مقاومت دوم به کولاب گوچیده خواهد شد.

>>>   چند نکته را باید یاد آور شوم :
1-از همه هموطنان در ولایت ها و بخصوص کابل تقاضا دارم آرامش خود را حفظ کنند و بدانند که گروهک تروریستی طالبان هیچ غلط نمی توانند و بدانند که ارتکاب کوچک ترین اشتباه کل قوم پشتون را از جغرافیای متطقه حذف خواهند کرد.
2-کلیه نظامیان؛ فرماندهان ؛ خلبانان و تکاوران دولت فراری؛ به هر شکل ممکن از کشور خارج گشته و با ادعای توخالی طالبان فریب و اغفال نگردد.
3-هیچ یک از کارمندان دولت فراری و سازمانها دولتی و خصوصی تا استقرار نظام پایدار و قابل قبول مجامع بین المللی و کشور‌های همسایه و بخصوص ملت و اقوام ساکین در افغانستان؛ حق رفتن بر سر کار و وارد شدن به ادارات را ندارند چرا که این عمل برای آنان خطر زا می باشد و به معنای رفتن در دهان گرگ خواهند بود.
4- کلیه مراکز علمی ؛ دانشگاهی و موسسات آموزشی و مدیران و اساتید و دانشجویان حق باز گشای این مراکز را نداشته تا با درد سرهای عدیده و حتی مرگ آور و اسارت از سوی فاشیست ها مواجه نگردد .
5- در خطاب به گروهک طالبان ! سوال ! آیا شما بیست سال با پیمان ناتو و آمریکایی‌ها در افغانستان جنگیدید و جهاد کردید یا بیست آموزش دیدید و راهبردهای آمریکا را در کل منطقه فراگرفتید و آنان بیست سال تمام استراتژی‌های خود را با زور در مغزتان فرو کردند و شما را با دولت نوکر که او هم یکی از شما بود هماهنگ ساخت ؟
بعد از فارغ التحصیلی شما و پایان نوکری بی شرف دیگر تان؛ به غنی گفتند فرار کن و به شما گفتند برای اجرای بیست آموخته های تان وارد ولایات شوید که کل این فرار و جایگزین 11 روز طول کشیدند.
6- شما بیست سال نجنگیدید بلکه بیست روی صندلی و در پای کلاس درس آمریکای ها نشسته بودید و هنوز طمع تلخ جنگ را نچشیدید . چنانچه دولت همه شمول که مدعی شدید و همه جهان و اقوام کشور منتظر زاییدن تان هستند؛ تشکیل نداده و اقوام کشور را راضی نسازید؛ جنگ را ما به شما نشان خواهیم داد و اقوام کشور اعم از تاجیکان قهرمان؛ ازبک های پر افتخار و هزاره های شکست ناپذیر و بین المللی و دیگر سر فرازان قهرمان کشور آنچنان در معرکه‌ای جنگ با سما حاضر خواهیم شد که حاضریم یک بار دیگر کل مناطق آلوده به شما را شخم زده و به سر زمین بایر تبدیل کرده و مجددا نسبت به احیای آن تصمیم گیری نمایم.
به برادران قهره مان ما و به فرمانده کل جبهه مقاومت ملی در ولایت پنچشیر شاخ و شانه نکشید که شما با آمریکا کاری نتوانستید به تنهای هیچ کاری نمی توانید
اشتباه تان همین جا است. آمریکا و دولت بی شرف غنی و شما همگی در یک جبهه بودید و ملت افغانستان راه مصلحت را در پیش گرفته بودند .
حالا خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

>>>   این قهرمانان و شکست ناپاپذیران بین المللی چرا همان زمان پیشروی طالب مقاومت و جنگ نکردند؟
لاف و پتاق این مردم تمامی ندارد
بالای چندین ماه در مدیا و انترنت در حال لاف و پتاق که با فرار آمریکا طالب را با خاک یکسان میکنیم
کجاست آن بین المللی ها؟
مردم بیچاره فقیر سرکار نروند این بین المللی ها شکم ده طفل و چهار زن و او را سیر کنند؟
تا شما پشتونها را از جغرافیا حذف کنید فامیل گرسنه چی بخورد؟کوچکترین اشتباه منظور چیست؟نیم مردم ملکی تلف شوند یا کدام فاجعه را اشتباه کوچک میدانید؟شما کی هستی حق رفتن بر سر کار را مردم ندارند؟لاف و پتاق

>>>   طالبان که از پدر چون آمریکا و عاشق چون پاکستان و بدجنس چون قطر آبستن است آخرین روزهای آبستن خود را سپری میکند رئیس اطلاعات پاکستان که به افغانستان و کابل جهت سزارین کردن طالبان دعوت شده اند با توجه به شرایط منطقه و بیرون شدن همه فرماندهان و سران احزاب و شخصیت های مهم از کشور و آینده خطر ناک برای طالبان؛ عمل سزارین را جایز نشمرد و زایمان طبیعی را برای زا یدن طالبان توصیه کرد و سفارشات مهم دیگری چون مدارا و نرمش با مردم و پرهیز از دیوانگی با مردم از جمله آن است

>>>   سید نورالله خان راغی!
نمیدانم از معدن طلای راغ چیزی برای تو و یا هموطنان فقیر راغی رسیده است یا خیر؟
جان برادر! کوبیدن بر طبل مفلوک و پاره شدۀ قوم و ملیت بیش از این جایگاهی ندارد، طالب یک مفکورۀ دگم است و نداوم همان مفکورۀ جهادی های متحجر! جهادی خشک و متحجر در زمان شان کم از طالب نبودند، جنایت آنان هولناکتر از طالبان بود.
ریشۀ طالبان امروزی از جهاد همان جهادی های تنظیمی آب میخورد، نظری بانداز به تنظیم های جهادی!
مگر جمعیت اسلامی در این اواخر (بعد از شکست عقیدۀ جهادی خود) بیشترین تعصب قومی و زبانی را دامن نزد؟ مگر پنجشیری ها از نام احمشاه مسعود، بیشترین فخر فروشی را بر تمتم ملت نکردند؟ مگر محقق، خلیلی و دوستم، بیشترین جنایت را از نام قوم خود انجام ندادند؟
نشان بده برایم قومی را که افغانستان شمول اندیشیده باشید! اینان باید از برای متفرق ساختن ملت بزرگ افغانستان و نهادینه ساختن تعصبات قومی به پای میز محاکمه کشانده شوند.
اگر امروز طالب هم بر همان طبل گندیدۀ تعصب بکوبد، مطمئن باشید که براس نابودی اش برنامه ریزی خواهد کرد.
میهن زرغون

>>>   روی سخنم با حبیب است که تا اسم طالب ادمخوار می اید اب از دهانش سرازیر می شود.تنها راه ازادی و آرامش منطقه خصوصا افغانستان و ایران بیرون انداختن دین از سیاست است.حاکم دینی یعنی ادمکشی که خود را فرستاده الله می داند که حق دارد جان و مال دیگران را به یغما ببرد.اینده دین اعراب ملخ خوار بطور کامل نابود خواهد شد.

>>>   اشخاصی که میفرمایند جنگ با طالب نکنید جنگ راه حل نیست خب بفرمایید مردم چه بکنند هیچ کس در جهان بخصوص در افغانستان مایل به جنگ انهم بعد از ۴دهه مکمل نیست راه بدهید اینها را همه میدانیم
پذیرش زندگی زیر سایه طالبان چه دلخوشی دارد اصلا انگیزه ای برای زنده ماندن میماند طالبان خود عروسک دست نشانده پاکستان است بر هیچکس این پوشیده نیست خب پاکستان ۴۰سال برنامه ریزی و هزینه های گزاف کرده تا طالبان به قدرت بنشینند و تمام ؟ مشکل بعداز این تازه شروع میشود حالا پاکستان در قبال این خوش خدمتی چه از خاک و جان این ملت میخواهد ؟معادن را؟اب مفت را؟یا جان مردم افغانستان را برای سالها جنگ متمادی با هند ؟یا همه اینا ؟شاید هم خیلی فراتر از این که سالها بعد بفهمیم
ملت چه کند بنشیند تا طالب اژدهایی هفت سر شود ؟اصلا طالبان ندای وا دینا وا اسلام شان هیچ رنگ حقیقتی دارد ؟ با هر منطق و شعوری که نگاه کنی تنها و بزرگترین انگیزه طالب برپایی کشور یک دست پشتونی است شاید مثل سالهای پیش نتواند جلو چشم جهان مردم را قتل عام کند اما مردم فارس را به مرگ میگیرد تا به تب راضی شوند تقریبا برکسی پوشیده نیست که چقدر از املاک فارس هارو در همین چندسال گذشته به زور غصب کردند و به پشتون ها دادند دیگر مردم را هم در چند دهه بعد مجبور به ترک وطنشان میکند واقعا چند دهه دیگر اواره باشیم و چرا از برای مصلحت های از سر ترس و ذلت سکوت کنیم واقعا سکوت و یا حمایت از طالب و اربابش به کجا ختم خواهد شد؟ هیچ چشم انداز روشنی معلوم نیست تا نگاه کنی سیاهی میبینی
در مورد اقتصاد طالب فکر میکند با چرب زبانی میتواند غربی را که یک عمر کافر خوانده و خونشان را حلال دانسته حاالا قانع سازد تا مخارج دولتش را بدهند ؟ تکلیف مردم گرسنه بدون پشتوانه مالی و ترک کشور توسط شرکت ها و تجار خارجی عن القریب قحطی بزرگ و طولانی بپا خواهد کرد باز مصلحت ؟باز سکوت ؟ ایا اینکه مردم فارس میخواهند در سرزمین اباییشان حق زندگی ازادانه داشته باشند نامش شده قوم پرستی ؟ اینکه طالب به خودش اجازه میدهد با کمک اربابش مردم پنجشیر را بمباران کند نامش شده اوردن اسلام ؟مردم پنجشیر کافر بودن که طالب میخواهد مسلمانشان کند ایا اینکه من نخواهم در شهر و ملکم یکی که حتی زبانش را نمیفهمم و او هم هیچ اشنایی با فرهنگ من ندارد ولو هموطن من باشد برای من تعیین و تکلیف تمام امور شخصی و غیر شخصی مرا بکند نامش قوم پرستی است ؟
خسته شدیم از مصلحت اندیشی شما اصلا همین تفکرات باعث جنگ‌های دامنه دار شده امروز مردم را با نام مصلحت مجبور به سکوت میکنید فردا طاقت مردم تمام میشود و خودشان بدون پشتوانه درست و بجا و برنامه ریزی دست به قیام میزنند و دوباره احزاب و گروه هایی پیدا میشوند و مردم فرقه فرقه دنبال اشخاصی براه می افتند که خود دست نشانده این کشور و ان کشورند افرادی که به بهانه نریختن خون مردم را دعوت به سکوت میکنند یا واقعا بصیرت ندارند تا کمی انطرفتر راهم ببینند نه پیش پایشان را یا با طالب هم کاسه هستند ماهم طرفدار جنگ های نامنظم نیستیم بلکه طرفدار قیام ملی هستیم یکبار برای همیشه بهایی که امروز میترسیم پرداخت کنیم بابت نابودی طالب فردا چند برابرش را باید بپردازیم برای نابود نشدن خودمان اینکه مسعود لایق این جایگاه هست یا نه زمان نشان خواهد داد و پرونده امروزش انصافا ناپاک نیست و ویژه گی های مثبت زیادی دارد اگر به دنبال رهبر بی عیب باشیم باید چند صد ساله دیگه صبر کنیم و باهرانچه به سرمان اوردند سکوت کنیم حداقل حسن مسعود این است که وقتی جنگ به اوج خود رسید وقتی پنجشیر را طالبان با اربابشان کوبیدند فرار نکرد کنار مردمش در شهر ماند با اینکه برایش خطر مرگ داشت با جان و مالش حفاظت کرد شهرش را اگر کشور راهم به او بدهید همینطور مردانه دفاع خواهد کرد جوان بودنش حسن بزرگتر اوست چون تا چند دهه دیگر نیاز نیست تحت رهبری هر بی خردی قرار بگیریم و رهبری واحد تا سالها ادامه خواهد داشت از شر رهبرانی مثل دوستم عطا اسماعیل خان و دیگر جنگ سالاران خلاص میشویم بشرطی که فرقه فرقه نشویم و حتی مسعود را مجاب به انجام خواسته های مردم کنیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است