حکایت فرار وزیر مهاجران را تا آلمان بخوانید
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۴۰۰/۶/۱۴ کد خبر: 168254 منبع: پرینت

بر اساس اطلاعات اشپیگل، نور رحمان اخلاقی وزیر فعلی پناهندگان، صبح زود در ۳۱ اوت با همسر و چهار فرزندش با پرواز برنامه ای از دوحه در فرانکفورت فرود آمد.
در زمان ورود وی با گذرنامه دیپلماتیک خود را معرفی کرد و اظهار داشت که دولت آلمان از فرار وی از افغانستان حمایت کرده است. ظاهرا اخلاقی در یکی از آخرین پروازهای تخلیه آمریکا از کابل نجات یافته بود.

ورود وزیر سابق که طی چند سال گذشته بارها با دولت آلمان در مورد اخراج احتمالی به افغانستان مذاکره کرده بود، کاملاً غیرعادی بود. او نه تنها گذرنامه دیپلماتیک بیشتری در چمدان خود داشت، بلکه 80 هزار دلار پول نقد نیز با خود داشته است. اخلاقی گفت این پس انداز خانواده اش بوده است. پس از یک مصاحبه کوتاه، وی به مرکز پذیرش اولیه منتقل شد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرار وزیر
وزیر مهاجران
نظرات بینندگان:

>>>   ۸۰ هزار دلاری که برد ثروت و بیت المال مردم افغانستان بود همونطور پولهایی که غنی و بقیه مقامات افغانستان خارج کردند متاسفانه این مشکل در سایر کشورهای جهان سوم هم وجود داره جز چند کشور عربی که اونها هم شاهزادگان ثروتمندی دارن که اموال کشورشون و میخورن اما حداقل به مردمشون هم پول و نون میرسونن بقبه کشورهای خاورمیانه همیمقدر سران منفت طلب و بیت المال خوری دارن

>>>   اول پول های خودرا باید مصرف کند و بعد دولت آلمان کمک هزینه برایش پرداخت خواهد گرد.

>>>   جناب اخلاقی خوب ترین جهادی ها بود؛
بدترین هایش چگونه خواهد بود؟
انتقال پول عطا نور به دبی شاید کمتر از پول دزدیده شده غنی غلزوی نباشد.

>>>   ۸۰هزار دلار در مقابل میلیاردها دلار دزدی توسط کل مرغ وبیادرانش هیچ است
افغانستان به گفته خزانه داری کل آمریکا تا اکنون بیش از ۲۰۰۰ میلیارد دلار ازکمک های جهانی به اشتراک آمریکا دریافت کرده است!پرسان کن باقی دلارها کجاست؟
با این پول می توانستید افغانستان را مانند یک کشور اروپایی ازنو بسازید
ووو...

>>>   در مقابل صد ها مليون دالريكه ديگران دزديدي اند، هشتاد هزار دالر هيچ معني ندارد.

>>>   یا ایها الناس همه ی مقامات سیاسی , نظامی خیانت کردند زیرا همه فقط دنبال منافع شخصی خود بودند و شعار های پوچ میدادند - به نظر من طالبان تا الان خیلی خوب است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است